Ковић: Иза смањивања броја жртава Јасеновца стоје Вучић, Брнабић и влада Србије!

Znači sve su to žrtve Hrvata? I kog je ubio Nijemac, Talijan, umro od bolesti... Sve se pripisuje Hrvatima? Pa tako lijepo reci!

Tko živi na vaš račun? O čemu ti lupetaš? Tko je živio na čiji račun se vidi sad nakon osamostaljenja, koliki je BDP, kolike su plaće, SKM i druge stvari. Pametnom dosta!

Da smo državu branili na granicama njenim bili bi žrtve Nemaca, Talijana
Pa i da smo izgubili bar smo branili

Ovako Hrvati ih upuste u srce države ...

Da smo državu branili na granicama njenim bili bi žrtve Nemaca, Talijana
Pa i da smo izgubili bar smo branili

Ovako Hrvati ih upuste u srce države ...
Ništa ja tebe ne kužim. A vjerojatno ni sama ne znaš što si htjela reći.
Uglavnom, nama je puno bolje otkad nismo više s vama u zajednici.

Тако је.
Деца комунизма неће да признају црвени терор.
И даље титоисти са КПЈ признају савез са Павелићем

ceo KPJ je zapravo aškenazi projekat.
Zato je i krenuo iz SSSR, kojim su upravljali aškenazi
i zato SSSR pa i sada Rusija višr voli Hrvate nego Srbe.
Mesiću je putin dao orden za ništa još 2007
i to baš onom onom mesiću što reče moj zadatak je izvršen.

SPC i Srbi, su pod vlašću sefarda, zato je KPJ i želeo da uništi Srbe, tj zapravo Sefarde.
Aškenazi i Hazari saradjuju i često je tanka razlika.
al mi NIKAKO ne bi trebali birati strane
sve su to potomci onih koji rodjenu braću bacaju u bunar i žrtvuju svoje sinove!

i danas, ta aškenazi KPJ struja je jaka, i uglavnom se zasniva na prezimenima
Biserko, Čanak...itd....vrlo sumnjivog porekla
mada ima i čistih šumadinaca, recimo Kandić?
da ne grešim dušu medju tim prečanima ima 100% srba časnih,
al mahom drugosrbijanstvo dolazi odatle i zapatilo se i medj Srbijancima
uostalom prvi ja sam poreklom van titove SR Srbije...

https://srbin.info/politika/kovic-i...jasenovca-stoje-vucic-brnabic-i-vlada-srbije/
Није довољно омаловажавање Српских жртава око Сребренице и издајом Косова, Вучић хоће да докрајчи Србију и смањењем броја покланих Срба у Јасеновцу. Шта још лажни националиста Вучић хоће да спроведе на штету Србије?
lazni podaci za vaznu temu

izborni je period i ds i cro zele da se svaki dan AV povlaci po novinama, istina nije bitna, ovakve teme ne zive ni 24h

sve se nadam da ce neko u krsti posle izbora objasniti ovakvo pisanije, i hrabro podneti odgovotnost za lazi

Kupio ili ne kužio najbolje je nikad više .. ima tu još nekih računa da se svedu, ali o tom potom

Kupio ili ne kužio najbolje je nikad više .. ima tu još nekih računa da se svedu, ali o tom potom
Da, slažem se. S vama nikad više.
A što se tiče računa, pa probali ste 90-tih, pa znamo kak je završilo. Bolje vam je da to više ne pokušavate.

https://srbin.info/politika/kovic-i...jasenovca-stoje-vucic-brnabic-i-vlada-srbije/
Није довољно омаловажавање Српских жртава око Сребренице и издајом Косова, Вучић хоће да докрајчи Србију и смањењем броја покланих Срба у Јасеновцу. Шта још лажни националиста Вучић хоће да спроведе на штету Србије?
Fuj, ovakve gadosti i hulu na Predsednika. Necuveno!

Tješi se.
Nego da te pitam, ti bi poslala svog muža ili sina u rat? Da pogine? Hajde muža još mogu razumjeti da ga se želiš riješiti, a djece vjerojatno i nemaš...
Ima sest miliona Srba, pa ako i pogine tri miliona, ostatak ce uzivati u plodovima borbe, a reci cu ti samo jednom: "Kad se vojska u Donji Lapac vrati neces tako laprdati vise!"

I na kolku su cifru smanjili? Ili ce da tvrde da je Jasenovac bio rehabilitaioni centar gde je od bolesti umrlo par hiljada njih,
ko Tudjmanova komisija?
Bavili su se statisticari i matematicari. Tada 50tih godina je bilo pozeljno da gubici budu sto veci. I oni su realni 1,7miliona. Ali to su demografski gubici,koliko bi Jugoslavija imala vise stanovnika da nije rata. Zrtava rata je bilo oko 1milion. Pred UN su demografski gubici predstavljeni kao zrtve rata odlukom KPJ i KARDELJA.Ima racun koliko je ko izgubio od republika. Moze da se nadje. Potrazite Kocovic matematicar.

Ne možeš prebrojati žrtve ni za vreme rata a kamo li 80 godina kasnije

Nestale cele porodice, uništene knjige, neke i falsifikovane, nema svedoka
Recimo:
Moj deda bio oženjen ženom kojoj su celu porodicu pobili Šuckori za vreme WWI, ona umrla na porođaju i verujem da niko nikad nije zaveo njih kao žrtve

Slično i iz WWII ..pobile ih ustaše i kraj
Ko će potpisati novorođenčad koju su roditelji ostavljali u zbegovima jer su morali birati koje dete će da ostave a koje da nose da bi preživeli

Meni je baba pričala da je jedan pucao u svoje dete tek rođeno, "jer bolje je da ga on ubije, nego da ga ustaše muče"

Od nje sam čula kako su Švabe bile na Drini i štitile evakuaciju Srba , dok su oni tu i viču " curik ustaša" Srbi bili bezbedni, čim odu Ustaše krenu da ubijaju
Ili druga priča od druge babe: zbegovi danima, vijaju ih ustaše po brdima i najednom ih vide na konjima ..ustaše viknu : ajte ovamo narode nećemo vam ništa

Oni kojima je dodijalo i koji su krenuli ka njima pokošeni rafalima

Ko će te žrtve popisati ...go...vno ust.. ko i vi i vaša bolesna propaganda

Nije vas sramota da se uopšte javljate po tom pitanju
To je čista laž ili izraz stanja umne nemoći.
Mislim da samo Srbi nemaju popis žrtava doslovno ni jedne bitke ili rata. Najlakše je reći nije moguće kad ti se ne da ili ne znaš.
Nema kraja da je toliko stradao da nema svjedoka i svjedočanstva.

Kojom naučnom metodom je utvrđena ova činjenica
Ово су чињенице о Јасеновцу:
Тито је сакрио истину о Јасеновцу
Академик Србољуб Живановић о комисији која је 1964. истраживала злодела у НДХ логору: После првих извештаја и само три месеца рада, све је стопирано. Убијено 700.000 Срба

КАДА је Државна комисија судских антрополога бивше СФРЈ у саставу: др Здравко Марић, Вида Бродар, Атон Погачник и др Србољуб Живановић, септембра 1964. завршила прву фазу испитивања масовних гробница на стратишту у Доњој Градини са друге стране Саве од логора Јасеновац, уплашили смо се бројева до којих смо дошли. На стратиштима дуж реке, у масовним гробницама које су се простирале на дужини 12,5 километара и ширини 4,5, сложили смо се недвосмислено да ту лежи више стотина хиљада зверски убијених људи - 700.000 Срба
Са колегама из Сарајева и Љубљане били сте прва стручна комисија која је за рачун државе покушала да утврди број жртава?
- И пре нас је било истраживања. Прво је било у мају 1945. Комисија ЗАВНОХ изнела је тада процену о између 500.000 и 600.000 убијених. Две године касније, бивши логораш др Никола Николић са сином у Доњој Градини је идентификовао 258 гробница дужине од 60 до 80 метара дубоких око осам метара. Борци из Козарске Дубице 1961. поново су почели са истраживањима, мада они нису имали стручна знања. Нас су позвали 1964. и били смо најрепрезентативнија група стручњака до тада. Посебним бушилицама извршили смо отварање 100 гробница и после три месеца тешког рада изнели смо државним органима процену о броју жртава.
Како сте дошли до броја од 730.000 уморених само у Градини?
- Антон Погачник је радио математичку процену броја жртава на основу броја гробница и на основу броја пронађених жртава у онима које су биле отворене. Сви смо се сложили око ове бројке.

* Међутим, пошто сте у јесен 1964. предали налазе, све је стало?
- Обавезали смо се на ћутање у јавности, а ја нисам могао да не говорим.
https://www.novosti.rs/vesti/naslov...html:599790-Tito-je-sakrio-istinu-o-Jasenovcu

Mislim da samo Srbi nemaju popis žrtava doslovno ni jedne bitke ili rata. Najlakše je reći nije moguće kad ti se ne da ili ne znaš.
Чињенице о Јасеновцу:

Академик Србољуб Живановић о комисији која је 1964. истраживала злодела у НДХ логору: После првих извештаја и само три месеца рада, све је стопирано. Убијено 700.000 Срба

КАДА је Државна комисија судских антрополога бивше СФРЈ у саставу: др Здравко Марић, Вида Бродар, Атон Погачник и др Србољуб Живановић, септембра 1964. завршила прву фазу испитивања масовних гробница на стратишту у Доњој Градини са друге стране Саве од логора Јасеновац, уплашили смо се бројева до којих смо дошли. На стратиштима дуж реке, у масовним гробницама које су се простирале на дужини 12,5 километара и ширини 4,5, сложили смо се недвосмислено да ту лежи више стотина хиљада зверски убијених људи - 700.000 Срба
Са колегама из Сарајева и Љубљане били сте прва стручна комисија која је за рачун државе покушала да утврди број жртава?
- И пре нас је било истраживања. Прво је било у мају 1945. Комисија ЗАВНОХ изнела је тада процену о између 500.000 и 600.000 убијених. Две године касније, бивши логораш др Никола Николић са сином у Доњој Градини је идентификовао 258 гробница дужине од 60 до 80 метара дубоких око осам метара. Борци из Козарске Дубице 1961. поново су почели са истраживањима, мада они нису имали стручна знања. Нас су позвали 1964. и били смо најрепрезентативнија група стручњака до тада. Посебним бушилицама извршили смо отварање 100 гробница и после три месеца тешког рада изнели смо државним органима процену о броју жртава.
- Антон Погачник је радио математичку процену броја жртава на основу броја гробница и на основу броја пронађених жртава у онима које су биле отворене. Сви смо се сложили око ове бројке.

https://www.novosti.rs/vesti/naslov...html:599790-Tito-je-sakrio-istinu-o-Jasenovcu

Šta je laž?

To što je bolesna ambicija veštačke nacije zatrovala ove prostore za vekove pa još sada bi nakon 80 godina da spiraju svoju savest

Gnjide

To je propagandna, tri popisa zrtava u citavoj Jugoslaviji nisu došla do 600 000. Zato nisu ni objavljivana.
Тито је само дозволио антисрпску пропаганду о Јасеновцу. Јасно пише који су истраживали, како су дошли до чињенице о 700.000 убијених Срба у Јасеновцу. Јован Дучић је у праву о Хрватима, ти то потврђујеш. Ваш председник антисрпски манијак (све такве бирате) рекао како су Срби били третирани као непријатељи у Јасеновцу зато што су Срби пружали отпор.
Чињенице о Јасеновцу:

Šta je laž?

To što je bolesna ambicija veštačke nacije zatrovala ove prostore za vekove pa još sada bi nakon 80 godina da spiraju svoju savest

Gnjide
Da je samo u Jasenovcu ubijeno 700k Srba plus ubijeni drugdje, poginuli kao vojnici svih strana, protjerani i izbjegli, na području NDH bi nestalo više od pola Srba, čitava područja gdje su prije rata bili Srbi bi ostala bez njih. To bi se vidjelo u propisima kao što se vidi rezultat zadnjeg rata . Kako toga nije bilo, nisu istinite ni tvrdnje da je tako bilo.

Da je samo u Jasenovcu ubijeno 700k Srba plus ubijeni drugdje, poginuli kao vojnici svih strana, protjerani i izbjegli, na području NDH bi nestalo više od pola Srba, čitava područja gdje su prije rata bili Srbi bi ostala bez njih. To bi se vidjelo u propisima kao što se vidi rezultat zadnjeg rata . Kako toga nije bilo, nisu istinite ni tvrdnje da je tako bilo.

Srbi su imali izuzetno visok natalitet u tom periodu, mnogi su ostajali bez kompletnih porodica , ali su zasnivali nove , po negde je ostalo jedno/dvoje od njih
Recimo meni najbliži koji su stradali je jedna porodica, koliko se sećam kažu 17 njih pobijeno i zapaljeno, ostalo je dvoje, jedna udata kćer i jedan sin, nihovi roditelji, braća snaje , njihova deca su nestali

Ovo ti je fotografija izbegica iz Ist Bosne vidi koliko dece .. demografski gubitak je sigurno veći od tri miliona Srba

1700679667073.png

Srbi su imali izuzetno visok natalitet u tom periodu, mnogi su ostajali bez kompletnih porodica , ali su zasnivali nove , po negde je ostalo jedno/dvoje od njih
Recimo meni najbliži koji su stradali je jedna porodica, koliko se sećam kažu 17 njih pobijeno i zapaljeno, ostalo je dvoje, jedna udata kćer i jedan sin, nihovi roditelji, braća snaje , njihova deca su nestali

Ovo ti je fotografija izbegica iz Ist Bosne vidi koliko dece .. demografski gubitak je sigurno veći od tri miliona Srba

Pogledajte prilog 1451622
Ne lupetaj gluposti. Moj djed je imao 10 braće i sestara, a moja baka 13 braće i sestara. I kad sam ih pitao govorili su da je to tad bilo normalno, da su svi tad imali toliko. Bili su rođeni u 20-tim godinamša prošlog stoljeća. Nisu Srbi imali ništa veći natalitet od Hrvata, čak su imali i manji.

Baš su vodili evidenciju

Desetine hiljada su pobijeni po zbegovima i pogromima.
Iz najopasnijeg logora Jasenovac , hrabri logoraši su (22. aprila. 1945te) izvršili proboj i jedan broj je preživeo .
Okolnosti zbog kojih su bili delimično u mogućnosti da izvrše ''proboj'' van logora su jedan od dokaza na koji treba da odgovori istorija.

danke dojcland, posteno su vas nagradili za sve sto ste ucinili u ndh, nego srbi ne shvataju da ste vi jedina drzava - mislim na drzavu ndh koja se moze usporediti sa trecim rajhom, naci nemackom po eliminisanju jevreja, srba, roma itd

i ja da sam svaba obavezno bih vas nagradio

Back