- Poruka
- 1.701
Koštunica: Za saradnju bez članstva
Jagodina -- Predsednik Demokratske stranke Srbije Vojislav Koštunica izjavio je da bi za Srbiju bilo najracionalnije čvršće povezivanje sa EU, bez učlanjenja.
On je na tribini DSS u Jagodini rekao da je Kosovo problem u međusobnim odnosima ali da "taj problem nije stvorila Srbija nego EU.
"Srbija treba u odnosu sa EU da se rukovodi čistim računima, kao što to radi i kada je reč o drugim zemljama", rekao je Koštunica.
Koštunica je ocenio da "Srbija pripada Evropi" i da sa EU treba da sarađuje u svoju korist, a ne na svoju štetu".
On je dodao da je reč kandidatura "izlizana od upotrebe", a u stvari je "kruna od papira".
"Sadašnja vlast je zarobljenik priče da EU nema alternativu, čime je pokazala da joj je kandidatura, koja je samo ugovor i zahvalnost za učinjeno, a ko zna kada će i dali će ikada doći do pregovora, preča od Srbije", rekao je Koštunica.
Umesto o stvaranju uslova za bolji život, sadašnja vlast priča o onome što će biti, dodao je Koštunica i dodao da velikom broju ljudi u Srbiji nije interes EU, "već puko preživljavanje Srbije".
"Režim toliko obožava EU, da je potpuno zanemario interese Srbije", kazao je Koštunica.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=04&dd=08&nav_id=504813

Jagodina -- Predsednik Demokratske stranke Srbije Vojislav Koštunica izjavio je da bi za Srbiju bilo najracionalnije čvršće povezivanje sa EU, bez učlanjenja.
On je na tribini DSS u Jagodini rekao da je Kosovo problem u međusobnim odnosima ali da "taj problem nije stvorila Srbija nego EU.
"Srbija treba u odnosu sa EU da se rukovodi čistim računima, kao što to radi i kada je reč o drugim zemljama", rekao je Koštunica.
Koštunica je ocenio da "Srbija pripada Evropi" i da sa EU treba da sarađuje u svoju korist, a ne na svoju štetu".
On je dodao da je reč kandidatura "izlizana od upotrebe", a u stvari je "kruna od papira".
"Sadašnja vlast je zarobljenik priče da EU nema alternativu, čime je pokazala da joj je kandidatura, koja je samo ugovor i zahvalnost za učinjeno, a ko zna kada će i dali će ikada doći do pregovora, preča od Srbije", rekao je Koštunica.
Umesto o stvaranju uslova za bolji život, sadašnja vlast priča o onome što će biti, dodao je Koštunica i dodao da velikom broju ljudi u Srbiji nije interes EU, "već puko preživljavanje Srbije".
"Režim toliko obožava EU, da je potpuno zanemario interese Srbije", kazao je Koštunica.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=04&dd=08&nav_id=504813

Poslednja izmena od moderatora:




