Quantcast

КОШТУНИЦА: "Нећемо имати владу у коју се нико није мешао"

DZOS

Veoma poznat
Poruka
13.669
Испада да Устав треба мењати зато што је противстатутаран, међутим, право има своју хијерархију и не трпи ову врсту самовоље (http://www.politika.rs/rubrike/Politika/Necemo-imati-vladu-u-koju-se-niko-nije-mesao.sr.html )

Најпречи државни и национални циљ сада је да се сачува Устав који држи земљу на окупу. Устав је важан државни акт, а нарочито овај из 2006. године и не треба се с тим играти, каже Војислав Коштуница, председник Демократске странке Србије. Он у интервјуу за „Политику” објашњава да је „Србија као држава пред озбиљним искушењима, територијални интегритет јој је стављен у питање, пре свега кад је реч о Космету, али и покушајима интернационализације питања Војводине и на друге начине, дакле, пошто је све то тако, онда постоји потреба да сачувамо Устав који је брана дезинтеграцији државе”.

После одлуке Уставног суда Србије (УСС) о противуставности појединих одредаба Закона о надлежностима Војводине, чули су се захтеви за промену Устава, али и најава Ненада Чанка да ће интернационализовати питање Војводине?

Историјска je одлука Уставног суда да на предлог ДСС-а стави ван снаге противуставне надлежности Војводине. Захтев да се Устав промени како би се уподобио сепаратистичком статуту је правна бесмислица. Још је гора ствар позив на интернационализацију, jeр je то отворен позив на рушење државе. To би значилo рушење нечега што је правна држава у самој Србији и тражење неког решења, које није правно, изван Србије. Треба имати на уму да пред собом имамо озбиљну и добро аргументовану одлуку УСС. Сви који су гласни и изричити у етикетама и дисквалификацијама одлуке УСС-а долазе до тога да је проблем у Уставу и да га треба мењати. Тако испада да Устав треба мењати зато што је противстатутаран, међутим, право има своју хијерархију и не трпи ову врсту самовоље.

У коалиционом споразуму СНС-а, СПС-а и УРС-а наведено је да ће се мењати Устав због „потребе регионализације и децентрализације”?

Када смо као странка одлучили да подржимо Томислава Николића у другом кругу председничких избора, посебно смо водили рачуна да у наш споразум о сарадњи посланичких група у парламенту уђе одредба по којој ће СНС и ДСС деловати сагласно када је реч о промени Устава. Треба имати на уму да идеја о регионализацији сада може довести до дезинтеграцијеземље. Мислим да зa нас прави модел децентрализацијe треба да се одвија преко локалне власти и великих градова. То је модел за државу ове величине, све остало може да води дезинтеграцији.

За тај ваш модел није потребна промена Устава?

Не, садашњи Устав је предвидео ту врсту децентрализације.

http://www.politika.rs/rubrike/Politika/Necemo-imati-vladu-u-koju-se-niko-nije-mesao.sr.html

Tako se to radi kada je nekome drzava iznad licnih i partijskih interesa. Da li ce uspeti? Zavisi iskljucivo od NAS. On nam je ukazao a nase je da mu verujemo ili da verujemo onima koji bezalternativno jure samo svoj profit.

DZOS

Veoma poznat
Poruka
13.669
Srbi su svojim glasovima podrzali 21 poslanika DSS i ideju da Srbija bude neutralna. medjutim Srbi su podrzali i 229 poslanika da Srbija radi nesto drugacije od onoga sto kaze Kostunica. a razlika je ocigledna. narocito nakon sto je podrzao Tomislava na evropskom putu.
Ocito opet prebrzo reagujes. Procitaj o cemu je rec a narocito ono sto sam uvecao. Sustina je odnos prema Ustavu i njegovoj promeni. Ti si apsolutno u pravu sa stanovista procenta partija u parlamentu koji su za EU. Tacno, samo je DSS tamo protiv. Da li je i stvarno raspolozenje gradjana takvo? Ja ne znam ali neke ankete su pokazivale da je broj onih koji podrzavaju EU put Srbije bio ispod 50%. Sta ovo treba da znaci? Da parlament odrazava stvarno rapolozenje gradjana ili su mozda neki imali u vidu da je prica pre izbora jedno a posle drugo? Ili je mozda pokradena stvarna volja gradjana? Nekada mozda i saznamo.
Ova tvoja poslednja recenica govori da nisi primetio ono uvecano gde Kostunica iznosi ZASTO je podrzao Nikolica.

Opet se javlja mlohava štetočina...:mrgreen:
Zasto se javljas?

Lord Tywin

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.141
:super:Ionako niko neće da pravi vladu sa bubašvabama iz DSS-a.:super:
Ако дође до 20% ко у срећно време неће то бити тако.;)
А мислим да је крајње глупо да тако вређаш сјајне људе који то ничим нису заслужили.:(

Lord Tywin

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.141
:sad2:

Jadan Mloha, više ga niko neće.

A nekada je bio najpoželjnija mlada na političkoj sceni Srbije.:sad2:
Ма кога брига. Важно је да се Коштуницина реч поштује када је у питању Устав Србије и примена истог по питању Војводине! :cool:
Свака му част што је Чанку и осталим гмазовима показао где им је место у мојој Војводини.

Poruka
60.356
А мислим да је крајње глупо да тако вређаш сјајне људе који то ничим нису заслужили.:(
Томазо је у Коштуново време због бесконачног студирања изгубио право на бесплатан приступ државним факултетима.
Отуда он павлевљевим рефлексом реагује на Коштуницу!

Tiberije Grah

Iskusan
Poruka
5.987

"Sjajne ljude" koji su Srbiju više ojadili i opljačkali od Turaka Osmanlija.

Počevši od onog krimosa Bubala pa nadalje...

Čak štaviše, Turci su bili pravi amateri u poređenju sa ovom pošasti.

Lord Tywin

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.141

Ја знам да је тада јавни дуг био смешан у односу на ово данас.
Очигледно је ко нас је довео до пропасти, а то нису ДСС и Коштуница због чега мислим да људи пре требају да имају поверења у њих него у човека који се руковао са Тачијем што сматрам монстроузним.

Сада због тог монстроузног чина тек имам разлога да верујем да је Коштуница сјајан човек! :super:

Nosferatu___

Buduća legenda
Poruka
26.709

Kad vidim ko sve mrzi Kostunicu, refleksno postajem simpatizer, iako to apsolutno nisam. Ali oteraste me u DSS. :mrgreen:

Nosferatu___

Buduća legenda
Poruka
26.709

Ma da bre, on je ojadio Srbiju, eno zivi u stanu u kom se rodio a koji je ukrao kad je bio na vlasti. :hahaha: On nas ojadi, nikako druge stranke koje su drzale finansije u njegovim vladama. :D

Poruka
60.356
Ја знам да је тада јавни дуг био смешан у односу на ово данас.
Очигледно је ко нас је довео до пропасти, а то нису ДСС и Коштуница због чега мислим да људи пре требају да имају поверења у њих него у човека који се руковао са Тачијем што сматрам монстроузним.

Сада због тог монстроузног чина тек имам разлога да верујем да је Коштуница сјајан човек! :super:
Не само дуг, већ и просечна плата од 429 евра, далеко мањи трошкови живота него данас, највеће стране директне инвестиције од 2000., раст индустријске производње, а да не спомињем проглашење Цобела персоном нон грата, одбијање да се пише самопонижавајућа резолуција о тзв масакру у Сребреници, иде на поклоњење усташким организаторима удруженог злочиначког подухвата у Вуковар....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.