Kostić o izjavi da Kosovo nije naše ni de jure ni de fakto: Mogao bih da kažem mantru da je Kosovo naše, ali bih tad ispao hulja

комшија

Stara legenda
Poruka
90.989

1656395654132.png

KOSTIĆ O IZJAVI DA KOSOVO NIJE NAŠE NI DE JURE NI DE FAKTO: Mogao bih da kažem mantru da je Kosovo naše, ali bih tad ispao hulja​


Vladimir Kostić


25.06.2022.

Gost Svetislava Basare u emisiji "Crveni karton" na Kurir televiziji bio je neurolog i predsednik SANU Vladimir Kostić.

Basarinoj emisiji "Crveni karton" Kostić je otvoreno govorio o svojoj izjavi da Kosovo nije naše ni de jure ni de fakto, nakon koje se digla velika halabuka i tražena je njegova ostavka.

"Jednom ste rekli da Kosovo nije naše ni de jure ni de facto posle čega se digla halabuka i tražena vaša ostavka. Pošto ste lekar po struci, kako se u medicini dijagnostikuje taj otpor prema realnosti i faktografiji?", postavio je Basara pitanje Vladimiru Kostiću.

Vladimir Kostić


- Tu izjavu sam dao 2015. kada sam imao ozbiljnih sukoba s nosiocima vlasti. Međutim, pre godinu i po dana u intervjuu tu rečenicu nisam ponovio, već sam rekao da niko u Srbiji pa ni ja nema vlasništvo nad istinom kad je u pitanju Kosovo i Metohija. To sam doživeo kao zasedu jer je ispalo da sam poznatom mladom vladiki rekao da se mane političke propagande. Ja tu rečenicu nisam izgovorio. Posle mene su mnogo brutalnije stvari o Kosovu izgovarali mnogi, pa čak i predstavnici vlasti, ali je sva mržnja ostala na meni. Mržnja sa kojom sam se suočavao bila je neverovatna. Kasnije je tu izjavu koristio ko je stigao i kako je stigao - objasnio je Kostić.

Vladimir Kostić


Neurolog i predsednik SANU Kostić izneo je stav da smatra da je Kosovo oteto kao i da je bombardovanje Srbije krvav zalogaj koji će se Evropi "vratiti u ždrelo".

Ja smatram da je Kosovo oteto i da je bombardovanje Srbije krvav zalogaj koji će se Evropi vraćati u ždrelo, kao što joj se vraća sada. Patriotizam nije moj posao niti od njega živim. Mogao bih da kažem mantru da je Kosovo naše, ali bih tad ispao hulja. Meni su na dva mesta tamo tražili dokumente. Mi smo kao narod mnogo puta prevareni, ja sam pokušao da podvučem crtu. Hoće li neko naše oce koji su vodili narod s Kosova nazvati izdajnicima? Ja ih tako ne doživljavam. Nastavimo li s nacionalnim kredom da je naša politika inat, plašim se da ćemo doći u poziciju da budemo dežurni Jevrejin u Evropi koji će biti kriv za sve i na kome će se iživljavati kuso i repato.
Evropske sile su nas često stavljale u ulogu veselog idiota, što smo ponekad radosno prihvatali. Od toga je strašnije da nas proglase univerzalnim krivcem i da zbog toga budemo kažnjeni, a da ne budemo svesni zbog čega. Najskuplja srpska reč je budućnost - rekao je Kostić gostujući u emisiji "Crveni karton" na Kurir televiziji.



link


Браво за председника САНУ! Народ не треба лагати. Србијански народ мора да се суочи са истином!
 

Pogledajte prilog 1178204

KOSTIĆ O IZJAVI DA KOSOVO NIJE NAŠE NI DE JURE NI DE FAKTO: Mogao bih da kažem mantru da je Kosovo naše, ali bih tad ispao hulja​


Vladimir Kostić


25.06.2022.

Gost Svetislava Basare u emisiji "Crveni karton" na Kurir televiziji bio je neurolog i predsednik SANU Vladimir Kostić.

Basarinoj emisiji "Crveni karton" Kostić je otvoreno govorio o svojoj izjavi da Kosovo nije naše ni de jure ni de fakto, nakon koje se digla velika halabuka i tražena je njegova ostavka.

"Jednom ste rekli da Kosovo nije naše ni de jure ni de facto posle čega se digla halabuka i tražena vaša ostavka. Pošto ste lekar po struci, kako se u medicini dijagnostikuje taj otpor prema realnosti i faktografiji?", postavio je Basara pitanje Vladimiru Kostiću.

Vladimir Kostić


- Tu izjavu sam dao 2015. kada sam imao ozbiljnih sukoba s nosiocima vlasti. Međutim, pre godinu i po dana u intervjuu tu rečenicu nisam ponovio, već sam rekao da niko u Srbiji pa ni ja nema vlasništvo nad istinom kad je u pitanju Kosovo i Metohija. To sam doživeo kao zasedu jer je ispalo da sam poznatom mladom vladiki rekao da se mane političke propagande. Ja tu rečenicu nisam izgovorio. Posle mene su mnogo brutalnije stvari o Kosovu izgovarali mnogi, pa čak i predstavnici vlasti, ali je sva mržnja ostala na meni. Mržnja sa kojom sam se suočavao bila je neverovatna. Kasnije je tu izjavu koristio ko je stigao i kako je stigao - objasnio je Kostić.

Vladimir Kostić


Neurolog i predsednik SANU Kostić izneo je stav da smatra da je Kosovo oteto kao i da je bombardovanje Srbije krvav zalogaj koji će se Evropi "vratiti u ždrelo".

Ja smatram da je Kosovo oteto i da je bombardovanje Srbije krvav zalogaj koji će se Evropi vraćati u ždrelo, kao što joj se vraća sada. Patriotizam nije moj posao niti od njega živim. Mogao bih da kažem mantru da je Kosovo naše, ali bih tad ispao hulja. Meni su na dva mesta tamo tražili dokumente. Mi smo kao narod mnogo puta prevareni, ja sam pokušao da podvučem crtu. Hoće li neko naše oce koji su vodili narod s Kosova nazvati izdajnicima? Ja ih tako ne doživljavam. Nastavimo li s nacionalnim kredom da je naša politika inat, plašim se da ćemo doći u poziciju da budemo dežurni Jevrejin u Evropi koji će biti kriv za sve i na kome će se iživljavati kuso i repato.
Evropske sile su nas često stavljale u ulogu veselog idiota, što smo ponekad radosno prihvatali. Od toga je strašnije da nas proglase univerzalnim krivcem i da zbog toga budemo kažnjeni, a da ne budemo svesni zbog čega. Najskuplja srpska reč je budućnost - rekao je Kostić gostujući u emisiji "Crveni karton" na Kurir televiziji.



link


Браво за председника САНУ! Народ не треба лагати. Србијански народ мора да се суочи са истином!
Нисам сигуран да си пажљиво прочитао, а све и да јеси, интелектуални капацитети су ти непостојећи да схватиш да је ово један покушај прања од стране Костића. Ја сам изјавио оно али нисам ово, а мислио сам онако, а не овако... Био је много надобуднији када је ничим изазван давао изјаве и Косову, а сада је малтене полупојакник.

Оно што читавој ситуацији даје дозу надреалности је чињеница да је Костић по вокацији заиста доктор, како се каже неуролог. За све време трајањаа пандемије није се сетио да изађе са ставом о карантину, вакцинама, маскама, о нечему где би био колико толико позван. Али је зато нашао за сходно да говори о Косову. Додуше он тражи покриће у томе да је 1999. године радио ваљда у санитету током бомбаровања на Косову, али опет, зашто би он био позванији од неколико стотина хиљада наших војника и полицајаца који су у то време боравили доле.

Посебно занимљив став о Косову има Басара. Он је става да Косово није ни наше ни шиптарско већ божје и као такво, ми не можемо да имамо тапију на њега. Није то поменуо у овом разговору, али често провејава у његовим колумнама. Само што када би ту његову логику применили на управо Басарином примеру, да дође неко уз помоћ силеџија и мафијаша, да му улети у кућу/стан, пребије, опљачка и избаци из њега да не може никад да се врати. Да ли би Басара имао право да тврди да је то његово. Зар и то није Божје, да нико нема универзалну тапију.

Дакле та логика и оправдавање туђих злодела функционише само на примеру Косова, али нигде другде.

Углавном, Костић је савршен пример у каквом се каналу налази САНУ, где доктори говоре о Косову, песници говоре о филму, архитекте говоре о књижевности, историчари о пошумљавању месеца...
 
Svakom normalnom je to bitno. Niko se ne odriče svoje teritorije. Ali neki nemaju kapaciteta ni morala da to shvate.
Кад дође време да објаснимо шипцима неке ствари, објаснићемо и овим неверницима хехехе.
 
"Ja smatram da je Kosovo oteto..."


Браво за председника САНУ! Народ не треба лагати. Србијански народ мора да се суочи са истином!

Ево да извучемо само најбитније.
 

Pogledajte prilog 1178204

KOSTIĆ O IZJAVI DA KOSOVO NIJE NAŠE NI DE JURE NI DE FAKTO: Mogao bih da kažem mantru da je Kosovo naše, ali bih tad ispao hulja​


Vladimir Kostić


25.06.2022.

Gost Svetislava Basare u emisiji "Crveni karton" na Kurir televiziji bio je neurolog i predsednik SANU Vladimir Kostić.

Basarinoj emisiji "Crveni karton" Kostić je otvoreno govorio o svojoj izjavi da Kosovo nije naše ni de jure ni de fakto, nakon koje se digla velika halabuka i tražena je njegova ostavka.

"Jednom ste rekli da Kosovo nije naše ni de jure ni de facto posle čega se digla halabuka i tražena vaša ostavka. Pošto ste lekar po struci, kako se u medicini dijagnostikuje taj otpor prema realnosti i faktografiji?", postavio je Basara pitanje Vladimiru Kostiću.

Vladimir Kostić


- Tu izjavu sam dao 2015. kada sam imao ozbiljnih sukoba s nosiocima vlasti. Međutim, pre godinu i po dana u intervjuu tu rečenicu nisam ponovio, već sam rekao da niko u Srbiji pa ni ja nema vlasništvo nad istinom kad je u pitanju Kosovo i Metohija. To sam doživeo kao zasedu jer je ispalo da sam poznatom mladom vladiki rekao da se mane političke propagande. Ja tu rečenicu nisam izgovorio. Posle mene su mnogo brutalnije stvari o Kosovu izgovarali mnogi, pa čak i predstavnici vlasti, ali je sva mržnja ostala na meni. Mržnja sa kojom sam se suočavao bila je neverovatna. Kasnije je tu izjavu koristio ko je stigao i kako je stigao - objasnio je Kostić.

Vladimir Kostić


Neurolog i predsednik SANU Kostić izneo je stav da smatra da je Kosovo oteto kao i da je bombardovanje Srbije krvav zalogaj koji će se Evropi "vratiti u ždrelo".

Ja smatram da je Kosovo oteto i da je bombardovanje Srbije krvav zalogaj koji će se Evropi vraćati u ždrelo, kao što joj se vraća sada. Patriotizam nije moj posao niti od njega živim. Mogao bih da kažem mantru da je Kosovo naše, ali bih tad ispao hulja. Meni su na dva mesta tamo tražili dokumente. Mi smo kao narod mnogo puta prevareni, ja sam pokušao da podvučem crtu. Hoće li neko naše oce koji su vodili narod s Kosova nazvati izdajnicima? Ja ih tako ne doživljavam. Nastavimo li s nacionalnim kredom da je naša politika inat, plašim se da ćemo doći u poziciju da budemo dežurni Jevrejin u Evropi koji će biti kriv za sve i na kome će se iživljavati kuso i repato.
Evropske sile su nas često stavljale u ulogu veselog idiota, što smo ponekad radosno prihvatali. Od toga je strašnije da nas proglase univerzalnim krivcem i da zbog toga budemo kažnjeni, a da ne budemo svesni zbog čega. Najskuplja srpska reč je budućnost - rekao je Kostić gostujući u emisiji "Crveni karton" na Kurir televiziji.



link


Браво за председника САНУ! Народ не треба лагати. Србијански народ мора да се суочи са истином!
Ne postoji "srbijanski" narod kao što ne postoji ni "kosovo". Koliko god se vi trudili.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Da li moze neko da mi objasni, posto sam izgleda glup iako sam zavrsio jedan od nasih najjacih fakuleta, kako cemo i zasto ziveti bolje ulaskom u EU?

Ulazak u EU ne garantuje NI NA KOJI NACIN bolji zivot. Ulazak u EU GARANTUJE samo da cemo dobiti OBAVEZE - placanje clanarine, uskladjivanje politike sa politikom EU (sto sada najbolje vidimo na primeru Rusije), uskladjivanje propisa iz oblasti zdravstva (i to smo videli sa COVID ludilom kako izgleda), skolstva (debilna Bolonja koju sad ukidaju brze-bolje), itd.

Da, imacemo pravo na neke fondove KOJE CE NASI LOPOVI POKRASTI kao sto sad kradu kredite koje uzimamo, I STA ONDA S TIM?!

NIKO NICIM NE GARANTUJE boljitak gradjanima Srbije JER CEMO UCI U EU. Oni NECE cistiti nase prljave gradove (koje MI prljamo), nece nam obezbediti cistu vodu za pice, nece nam obezbediti radna mesta, nece nam povecati plate, nece nam popraviti ulice i puteve, zgrade, kuce - NJIH TO UOPSTE NE INTERESUJE.

STA JE ONDA GARANT DA CEMO ZIVETI BOLJE POSLE ULASKA U EU? VIdimo da Hrvatska, Bugarska, Rumunija UOPSTE ne zive bolje. Bio sam u Rumuniji i pricao sa ljudima tamo, i to inzenjerima ne nekim bednicima, i zalili su mi se kako im je drzava unistena slicno kao i nasa.
A imamo primere drzava koje nisu u EU a zive OK - Svajcarska, Norveska, pa sad i Velika Britanija ako cemo pravo.

Prema tome te bajke o EU su upravo to - bajke.

Ono sto TREBA da uradimo je da usvojimo sve sto je dobro na zapadu i to sprovedemo kod nas.
Jel' nam se svidjaju cisti gradovi? PA CISTIMO NASE!!!
Jel' nam se svidja njihova organizacija uprave? PA ORGANIZUJMO I NASU NA ISTI NACIN - oni ce nam u tome rado pomoci. Ali nasi banditi nece da sve bude lako, prosto i kompjuterizovano jer se onda ne moze muvati (plati da ti sredim), a i sve se vrlo lako vidi ako je sve u kompjuteru (ko je sta radio, kad itd).
Jel' nam se svidja sto je Austrija sva cista i uredjena? Pa ko nam brani da i mi odrzavamo svoje cistim i uredjenim? Ups, pa nasi bilmezi prodali sve izvore pitke vode. Hebiga.

Nadam se da ste shvatili - ulazak u EU ne garantuje nista, sve sto hocemo da postignemo moracemo SAMI DA URADIMO, u EU ili van EU. A to necemo moci dok ne smenimo ovu debilnu, izdajnicku, nesposobnu i lopovsku bandu na vlasti.

Tako da nas prosperitet ne zavisi od EU vec od nas, tj od nase vlasti koju cemo da postavimo. Sve i da smo u EU ova banda bi nas pljackala kao i do sada, samo ako je kooperativna - sama EU nam je to vec mnogo puta SAMA REKLA jasno i glasno. Njih ne zanima KAKO JE NAMA ako smo poslusni i radimo protiv sebe i svoje drzave.

Jesu li jasno rekli da njima treba litijum i da ih uopste ne zanima nasa zivotna sredina i nase zdravlje?
Jesu li rekli da je Vucic faktor stabilnosti a debil razvali ceo region, postali smo leglo kriminala, drzava gaji marihuanu koji cuvaju vojni i policijski specijalci a onda na poligraf i u zatvor idu ljudi koji su to otkrili i nikom nista?
Jesu li nam mediji prakticno svi u vlasnistvu vlasti, ne mozes da cujes nista protiv Vucica, ali je to sve OK jer ce Vucic, valjda, priznati nezavisnost KiM?

HEBES TAKVU EU!!!
 

Pogledajte prilog 1178204

KOSTIĆ O IZJAVI DA KOSOVO NIJE NAŠE NI DE JURE NI DE FAKTO: Mogao bih da kažem mantru da je Kosovo naše, ali bih tad ispao hulja​


Vladimir Kostić


25.06.2022.

Gost Svetislava Basare u emisiji "Crveni karton" na Kurir televiziji bio je neurolog i predsednik SANU Vladimir Kostić.

Basarinoj emisiji "Crveni karton" Kostić je otvoreno govorio o svojoj izjavi da Kosovo nije naše ni de jure ni de fakto, nakon koje se digla velika halabuka i tražena je njegova ostavka.

"Jednom ste rekli da Kosovo nije naše ni de jure ni de facto posle čega se digla halabuka i tražena vaša ostavka. Pošto ste lekar po struci, kako se u medicini dijagnostikuje taj otpor prema realnosti i faktografiji?", postavio je Basara pitanje Vladimiru Kostiću.

Vladimir Kostić


- Tu izjavu sam dao 2015. kada sam imao ozbiljnih sukoba s nosiocima vlasti. Međutim, pre godinu i po dana u intervjuu tu rečenicu nisam ponovio, već sam rekao da niko u Srbiji pa ni ja nema vlasništvo nad istinom kad je u pitanju Kosovo i Metohija. To sam doživeo kao zasedu jer je ispalo da sam poznatom mladom vladiki rekao da se mane političke propagande. Ja tu rečenicu nisam izgovorio. Posle mene su mnogo brutalnije stvari o Kosovu izgovarali mnogi, pa čak i predstavnici vlasti, ali je sva mržnja ostala na meni. Mržnja sa kojom sam se suočavao bila je neverovatna. Kasnije je tu izjavu koristio ko je stigao i kako je stigao - objasnio je Kostić.

Vladimir Kostić


Neurolog i predsednik SANU Kostić izneo je stav da smatra da je Kosovo oteto kao i da je bombardovanje Srbije krvav zalogaj koji će se Evropi "vratiti u ždrelo".

Ja smatram da je Kosovo oteto i da je bombardovanje Srbije krvav zalogaj koji će se Evropi vraćati u ždrelo, kao što joj se vraća sada. Patriotizam nije moj posao niti od njega živim. Mogao bih da kažem mantru da je Kosovo naše, ali bih tad ispao hulja. Meni su na dva mesta tamo tražili dokumente. Mi smo kao narod mnogo puta prevareni, ja sam pokušao da podvučem crtu. Hoće li neko naše oce koji su vodili narod s Kosova nazvati izdajnicima? Ja ih tako ne doživljavam. Nastavimo li s nacionalnim kredom da je naša politika inat, plašim se da ćemo doći u poziciju da budemo dežurni Jevrejin u Evropi koji će biti kriv za sve i na kome će se iživljavati kuso i repato.
Evropske sile su nas često stavljale u ulogu veselog idiota, što smo ponekad radosno prihvatali. Od toga je strašnije da nas proglase univerzalnim krivcem i da zbog toga budemo kažnjeni, a da ne budemo svesni zbog čega. Najskuplja srpska reč je budućnost - rekao je Kostić gostujući u emisiji "Crveni karton" na Kurir televiziji.



link


Браво за председника САНУ! Народ не треба лагати. Србијански народ мора да се суочи са истином!

Komsija, ti si prolupao. Bio si cudan ali cool lik, secam se da si mi dao neke dobre savete oko politike 2019/2020., ali sad si skroz otisao u out.

Cak i da je predsednik SANU izjavio ono sto je izjavio, on i/ili SANU je morala da kaze ALI, DA BI TO KORIGOVALI, TREBA URADITI ... pa da daju savet/recept narodu i drzavi sta i kako da se radi da bi se taj problem, jer to je PROBLEM, resio.

Jer ovaj batica je masno placen da bude clan SANU, stavise predsednik, a to sa sobom nosi neku odgovornost. Oni su zvanicno, kazem ZVANICNO jer ispada da se vrlo olako dobijala titula clana SANU, crem de la crem srpske inteligencije, ili bi bar trebalo to da budu.
Po onome sto iz SANU (ne) dolazi, oni su ili intelektualni mediokriteti koji su namerno tamo postavljeni da izigravaju fikus, ili su ljudski misevi koji se plase da iznesu svoje, nadam se patriotsko, misljenje.

Dakle, u ovo tesko i kompleksno vreme za narod, drzavu, a vidimo i ceo svet, kada se prelama celokupna svetska politika, nasa SANU i Crkva MORAJU da daju svoj stav i uputstvo narodu i drzavi sta i kako dalje.
Nasi preci su isli da ginu, nabijani su na kolac a da nisu menjali svoju veru, citava sela su po Hrvatskoj masakrirana samo jer su srpska i pravoslavna, a masa tih ljudi nije menjalo ni veru, ni naciju, ni misljenje. Ovde cak moram da se setim i hrabrih komunista koji su stradali ne odricuci se svoji ubedjenja, koliko god ona bila pogresna (ili pogresno interpretirana i sprovodjena), klikcuci parole pobede i podrske borbi i narodu dok su ih vesali ili streljali.
Gde je ono "Pucajte, ja i sada drzim cas"? Evo, mator sam i musko pa mi zasuzi oko na ovo.

Postali smo narod bednika, crva, buba, najgore gamadi. Postali smo roblje.

Svaka cas ovde polupismenom Srdjanu Zunicu koga sad hoce da strpaju u zatvor i koji se bori sam protiv sistema, svaka cast Bojanu Savicu iz Gradjanskih patrola koji je odustao od svoje borbe sa istim komentarom koji sam ja ovde dao sta smo postali, svaka cast Damnjanu Knezevicu i Narodnim patrolama koje se bore protiv migranata i izdajnika Vucica.

SRAM BILO SVE KOJI NA OVO STO SE DESAVA CUTE I MIRE SE SA POROBLJAVANJEM, ukljucujuci tu, ako ne i pocev sa, i SANU.
 
Da li moze neko da mi objasni, posto sam izgleda glup iako sam zavrsio jedan od nasih najjacih fakuleta, kako cemo i zasto ziveti bolje ulaskom u EU?

Ulazak u EU ne garantuje NI NA KOJI NACIN bolji zivot. Ulazak u EU GARANTUJE samo da cemo dobiti OBAVEZE - placanje clanarine, uskladjivanje politike sa politikom EU (sto sada najbolje vidimo na primeru Rusije), uskladjivanje propisa iz oblasti zdravstva (i to smo videli sa COVID ludilom kako izgleda), skolstva (debilna Bolonja koju sad ukidaju brze-bolje), itd.

Da, imacemo pravo na neke fondove KOJE CE NASI LOPOVI POKRASTI kao sto sad kradu kredite koje uzimamo, I STA ONDA S TIM?!

NIKO NICIM NE GARANTUJE boljitak gradjanima Srbije JER CEMO UCI U EU. Oni NECE cistiti nase prljave gradove (koje MI prljamo), nece nam obezbediti cistu vodu za pice, nece nam obezbediti radna mesta, nece nam povecati plate, nece nam popraviti ulice i puteve, zgrade, kuce - NJIH TO UOPSTE NE INTERESUJE.

STA JE ONDA GARANT DA CEMO ZIVETI BOLJE POSLE ULASKA U EU? VIdimo da Hrvatska, Bugarska, Rumunija UOPSTE ne zive bolje. Bio sam u Rumuniji i pricao sa ljudima tamo, i to inzenjerima ne nekim bednicima, i zalili su mi se kako im je drzava unistena slicno kao i nasa.
A imamo primere drzava koje nisu u EU a zive OK - Svajcarska, Norveska, pa sad i Velika Britanija ako cemo pravo.

Prema tome te bajke o EU su upravo to - bajke.

Ono sto TREBA da uradimo je da usvojimo sve sto je dobro na zapadu i to sprovedemo kod nas.
Jel' nam se svidjaju cisti gradovi? PA CISTIMO NASE!!!
Jel' nam se svidja njihova organizacija uprave? PA ORGANIZUJMO I NASU NA ISTI NACIN - oni ce nam u tome rado pomoci. Ali nasi banditi nece da sve bude lako, prosto i kompjuterizovano jer se onda ne moze muvati (plati da ti sredim), a i sve se vrlo lako vidi ako je sve u kompjuteru (ko je sta radio, kad itd).
Jel' nam se svidja sto je Austrija sva cista i uredjena? Pa ko nam brani da i mi odrzavamo svoje cistim i uredjenim? Ups, pa nasi bilmezi prodali sve izvore pitke vode. Hebiga.

Nadam se da ste shvatili - ulazak u EU ne garantuje nista, sve sto hocemo da postignemo moracemo SAMI DA URADIMO, u EU ili van EU. A to necemo moci dok ne smenimo ovu debilnu, izdajnicku, nesposobnu i lopovsku bandu na vlasti.

Tako da nas prosperitet ne zavisi od EU vec od nas, tj od nase vlasti koju cemo da postavimo. Sve i da smo u EU ova banda bi nas pljackala kao i do sada, samo ako je kooperativna - sama EU nam je to vec mnogo puta SAMA REKLA jasno i glasno. Njih ne zanima KAKO JE NAMA ako smo poslusni i radimo protiv sebe i svoje drzave.

Jesu li jasno rekli da njima treba litijum i da ih uopste ne zanima nasa zivotna sredina i nase zdravlje?
Jesu li rekli da je Vucic faktor stabilnosti a debil razvali ceo region, postali smo leglo kriminala, drzava gaji marihuanu koji cuvaju vojni i policijski specijalci a onda na poligraf i u zatvor idu ljudi koji su to otkrili i nikom nista?
Jesu li nam mediji prakticno svi u vlasnistvu vlasti, ne mozes da cujes nista protiv Vucica, ali je to sve OK jer ce Vucic, valjda, priznati nezavisnost KiM?

HEBES TAKVU EU!!!
Слажем се, ја сам исто против уласка у ЕУ. Једини бенефит из целе те приче би био да можеш да идеш преко да шљакаш без проблема за неку већу кинту. Коме је до посла наравно, све остало је на нама.
 
Слажем се, ја сам исто против уласка у ЕУ. Једини бенефит из целе те приче би био да можеш да идеш преко да шљакаш без проблема за неку већу кинту. Коме је до посла наравно, све остало је на нама.

Ako je to jedina dobrobit, tek sam onda protiv!

Realno, MI MORAMO da se potrudimo da ovde sprovedemo i uvedemo ono sto nam se dopada u EU, a cega nesporno ima mnogo, ali bez ikakvog ulaska u neke nove SFREU - bili smo u jednoj takvoj tvorevini, zestoko se opekli, i nema vise.

Znaci treba da kopiramo Svajcarsku i Norvesku. Imamo mogucnosti, imamo kapaciteta, imamo ljude (sto u zemlji, sto u inostranstvu) samo treba da promenimo izdajnicku vlast i uzmemo drzavu nazad u svoje ruke. I onda nam ne treba EU.
 
Када би се врлом председнику САНУ десило да по повратку са одмора затекне у свом стану другу породицу, и да се у катастру стан води на ту породицу, да ли би рекао да то и није његов стан.

Сироти академац не разликује отето од добровољно датог. Може ти неко нешто и отети, и да није у твоме власништву, али то не мења чињеницу да је то твоје.

САНУ је постала јасле за одрасле.
 
Da li moze neko da mi objasni, posto sam izgleda glup iako sam zavrsio jedan od nasih najjacih fakuleta, kako cemo i zasto ziveti bolje ulaskom u EU?

Ulazak u EU ne garantuje NI NA KOJI NACIN bolji zivot. Ulazak u EU GARANTUJE samo da cemo dobiti OBAVEZE - placanje clanarine, uskladjivanje politike sa politikom EU (sto sada najbolje vidimo na primeru Rusije), uskladjivanje propisa iz oblasti zdravstva (i to smo videli sa COVID ludilom kako izgleda), skolstva (debilna Bolonja koju sad ukidaju brze-bolje), itd.

Da, imacemo pravo na neke fondove KOJE CE NASI LOPOVI POKRASTI kao sto sad kradu kredite koje uzimamo, I STA ONDA S TIM?!

NIKO NICIM NE GARANTUJE boljitak gradjanima Srbije JER CEMO UCI U EU. Oni NECE cistiti nase prljave gradove (koje MI prljamo), nece nam obezbediti cistu vodu za pice, nece nam obezbediti radna mesta, nece nam povecati plate, nece nam popraviti ulice i puteve, zgrade, kuce - NJIH TO UOPSTE NE INTERESUJE.

STA JE ONDA GARANT DA CEMO ZIVETI BOLJE POSLE ULASKA U EU? VIdimo da Hrvatska, Bugarska, Rumunija UOPSTE ne zive bolje. Bio sam u Rumuniji i pricao sa ljudima tamo, i to inzenjerima ne nekim bednicima, i zalili su mi se kako im je drzava unistena slicno kao i nasa.
A imamo primere drzava koje nisu u EU a zive OK - Svajcarska, Norveska, pa sad i Velika Britanija ako cemo pravo.

Prema tome te bajke o EU su upravo to - bajke.

Ono sto TREBA da uradimo je da usvojimo sve sto je dobro na zapadu i to sprovedemo kod nas.
Jel' nam se svidjaju cisti gradovi? PA CISTIMO NASE!!!
Jel' nam se svidja njihova organizacija uprave? PA ORGANIZUJMO I NASU NA ISTI NACIN - oni ce nam u tome rado pomoci. Ali nasi banditi nece da sve bude lako, prosto i kompjuterizovano jer se onda ne moze muvati (plati da ti sredim), a i sve se vrlo lako vidi ako je sve u kompjuteru (ko je sta radio, kad itd).
Jel' nam se svidja sto je Austrija sva cista i uredjena? Pa ko nam brani da i mi odrzavamo svoje cistim i uredjenim? Ups, pa nasi bilmezi prodali sve izvore pitke vode. Hebiga.

Nadam se da ste shvatili - ulazak u EU ne garantuje nista, sve sto hocemo da postignemo moracemo SAMI DA URADIMO, u EU ili van EU. A to necemo moci dok ne smenimo ovu debilnu, izdajnicku, nesposobnu i lopovsku bandu na vlasti.

Tako da nas prosperitet ne zavisi od EU vec od nas, tj od nase vlasti koju cemo da postavimo. Sve i da smo u EU ova banda bi nas pljackala kao i do sada, samo ako je kooperativna - sama EU nam je to vec mnogo puta SAMA REKLA jasno i glasno. Njih ne zanima KAKO JE NAMA ako smo poslusni i radimo protiv sebe i svoje drzave.

Jesu li jasno rekli da njima treba litijum i da ih uopste ne zanima nasa zivotna sredina i nase zdravlje?
Jesu li rekli da je Vucic faktor stabilnosti a debil razvali ceo region, postali smo leglo kriminala, drzava gaji marihuanu koji cuvaju vojni i policijski specijalci a onda na poligraf i u zatvor idu ljudi koji su to otkrili i nikom nista?
Jesu li nam mediji prakticno svi u vlasnistvu vlasti, ne mozes da cujes nista protiv Vucica, ali je to sve OK jer ce Vucic, valjda, priznati nezavisnost KiM?

HEBES TAKVU EU!!!
Кад би свако од нас убедио једног неодлучног да гласа, где би нам био крај.
 
Nadam se da ste shvatili - ulazak u EU ne garantuje nista, sve sto hocemo da postignemo moracemo SAMI DA URADIMO, u EU ili van EU. A to necemo moci dok ne smenimo ovu debilnu, izdajnicku, nesposobnu i lopovsku bandu na vlasti.
korupcija pod br.1, sns niko drugi
ali sad je kasno, a najbolje je clanstvo u eaeu, eu je gotova, kasno je za nju
Ja smatram da je Kosovo oteto i da je bombardovanje Srbije krvav zalogaj koji će se Evropi vraćati u ždrelo, kao što joj se vraća sada.
ja isto, eu ce da dobije sad po zasluzi, a glupo je da se srbija tu isprecuje, kao da ce da udje - 'de cete da udjete?
 
Кад би свако од нас убедио једног неодлучног да гласа, где би нам био крај.

Ja glasao, a i zena i cerka, za Suvereniste - i shebasmo 3 glasa. :rumenko:

Ali da su se Suverenisti ujedinili sa Dverima, od 2 % koja su dobili dobili bi u koaliciji bar 1%, sto je ipak bolje nego da se raspu 2%.

A i da ona DEBILCINA Tadic nije izlazio sam vec sa nekim u koaliciji Beograd danas ne bi bio pod SNS/SPS okupacijom.
 
Ja glasao, a i zena i cerka, za Suvereniste - i shebasmo 3 glasa. :rumenko:

Ali da su se Suverenisti ujedinili sa Dverima, od 2 % koja su dobili dobili bi u koaliciji bar 1%, sto je ipak bolje nego da se raspu 2%.

A i da onda DEBILCINA Tadic nije izlazio sam vec sa nekim u koaliciji Beograd danas ne bi bio pod SNS/SPS okupacijom.
И то је живот. Ево негде у пролеће поново београдских избора, па пошто ће Онај чије се име не спомиње извести све своје, да и ми изведемо све своје.
Јер ако он изведе све своје, има да пакујемо ствари и пишемо банкрот, ко жив, ко мртав за наредне четири године. Има да пукнемо као звечка.
 
И то је живот. Ево негде у пролеће поново београдских избора, па пошто ће Онај чије се име не спомиње извести све своје, да и ми изведемо све своје.
Јер ако он изведе све своје, има да пакујемо ствари и пишемо банкрот, ко жив, ко мртав за наредне четири године. Има да пукнемо као звечка.

Ali vidis moramo da se ujedinjujemo, ovi izbori su najbolje to pokazali.

Osim toga moramo jako dobro da pokrijemo sva izborna mesta, ne sme da se dozvoli da se ponovi ovo da neka mesta nisu pokrivena pa tamo kradu. Imam kola, mogu da vozim 5 ljudi van Beograda i da se cak i vratimo da glasamo i opet odemo na izborna mesta, treba nam samo po 2 kontrolora po mestu i 2 automobila i 10 ljudi full pokriva 5 izbornih mesta.

I drugari, moramo da nateramo opoziciju da za sledece izbore IZBORNI SPISKOVI MORAJU BITI TACNI - znaci nema preko 5.5 miliona glasaca, i ako treba SPALICEMO SVE STANICE MUP-a ako spiskovi ne budu utegnuti - JER MUP IMA KONTROLU KO JE UMRO I SPISAK SVIH GRADJANA, od njih RIK uzima podatke. NE SME RIK DA IMA NEKU SVOJU BAZU PODATAKA GRADJANA van one koju ima MUP. Zato je MUP odgovoran, i zato treba da pripretimo da cemo razvaliti sve MUP-ove po Srbiji ako se spiskovi ne srede. A vise i policije mi je preko qrca - neka rade svoj posao ili neka trpe posledice izdaje.
 
И то је живот. Ево негде у пролеће поново београдских избора, па пошто ће Онај чије се име не спомиње извести све своје, да и ми изведемо све своје.
Јер ако он изведе све своје, има да пакујемо ствари и пишемо банкрот, ко жив, ко мртав за наредне четири године. Има да пукнемо као звечка.

Inace za izbore imam DOMACI ZADATAK za opoziciju - svu. Da se napravi spisak od recimo 5 stavki koje nisu politicki obojene i da se nateraju da SVI NA TO PRISTANU ILI DA SE JAVNO PROGLASE IZDAJNICIMA. Recimo nesto ovako - zaista ne vidim koji normalan opozicioni pokret/stranka ovo sme/moze da odbije:

- smena izdajnicke i lopovske vlasti
- hapsenje i oduzimanje imovine svima koji su krsili zakon i zloupotrebljavali pozicije
- oslobadjanje medija
- ciscenje izbornih spiskova
- ciscenje pravosudja i policije od izdajnika i lopova
- organizovanje novih, SLOBODNIH izbora 1 godinu nakon pobede

Ovde se ne spominje ni KiM, ni EU, ni nista programski vec cisto opste stvari od interesa za svakog dobronamernog stanovnika Srbije.
Bitno je i da se ogranici mandat te nove vlasti na godinu dana, da se ukine i taj moment "hocemo vlast" - neka prvo pociste Srbiju a onda novi izbori, oni pravi, pa onda neka se ide sa stranackim programima.

Ovako nesto su predlagali Dragas, Nogo i jos neki. Ovo je moj predlog, stavise ZAHTEV prema svoj opoziciji ako uopste hoce da ih smatram za ozbiljne.
 

Back
Top