Quantcast

Косовски министар: Србији нудe излазак на луку Драч

Обилић

Ističe se
Poruka
2.453
Nebih nista komentarisao oko Kosova...
Ali bi postavio jedno pitanje?Zasto je toliko bitno da neka drzava ima izlaz na more?Sta fali srednje razvijenim zemljama bez izlaza na more kao Madjarska,Ceska,Slovacka?Ili razvijenim kao Austrija,Svajcarska?
Pa mnoge africke,juznoamericke,azijske drzave imaju izlaz na more pa zive 100X gore od Srbije.Pa i u evropi imaju Moldavija i Ukrajina pa zive losije od Srbije.
Заборављаш да нисмо ми потегли ово питање,
само су неке паметне главице нашле можда начин
да се после векова проблема
коначно нађе прихватљиво решење.
за све заинтересоване!

Обилић

Ističe se
Poruka
2.453

al bundy

Legenda
Poruka
61.668
Hahaha... karta ti je najjaca.

Kao da si je sam pravio.

:hahaha:
Pravila je sumasišavša Milijana Baletić još pre par godina dok je bila bliska Dverinjaku ,a naš veseli kolega se samo poslužio tj. ukrao Milijanino epohalno geostrateško delo , verujem da je još veća totalka onaj ko takvu glupost svojata i promoviše , od same maštovite autorke .

Обилић

Ističe se
Poruka
2.453
naravno, ne bi oni to nudili da ne znaju da ih upravo to ceka
Хиљадама година нас чека тај излаз на море,
али добићемо га тек када ... шта ?

Е, то је то !
Шта то судија чека као доказ да нам то море припада
исто као и другима
и исто као и небо !

Ја мислим док се не ујединимо
око наших интереса,
и док их не схватимо на прави начин
а онда размислимо и о чињеници да и други имају своје интересе !

Ево гледам овде,
један или двоје се сложише да ( ако већ мора ) би нам море добро дошло,
остали као "који ће нам куратс?"

Ок. углавном су то Шипци,
послати од Луцифера да збуњују нејаке Уроше,
али брате има и проданих душа.

Тешко је са Шиптаријом,
тешко је са "спавачима",
тешко је са нејакима ...

Нека, ја објашњавам ...
Док не пробије на масу !

Обилић

Ističe se
Poruka
2.453
Pravila je sumasišavša Milijana Baletić još pre par godina dok je bila bliska Dverinjaku ,
a naš veseli kolega se samo poslužio tj. ukrao Milijanino epohalno geostrateško delo ,
verujem da je još veća totalka onaj ko takvu glupost svojata i promoviše ,
od same maštovite autorke .
Ради се о идеји српског министра спољних послова Милована Миловановића,
који је 1908. предложио великим силама да Србија призна анексију БиХ,
а да заузврат добије излаз на море на албанској обали.

Луке Драч, Валона и Медова, биле су на мети српских претензија и у Првом балканском рату.
Након што су велике силе, под притиском Аустроугарске, спречиле Србију да добије излаз на море преко данашње Албаније,
та идеја више није спомињана, осим у разматрањима америчког председника Вудроа Вилсона 1919.

Идеју да Србија добије излаз на море на албанској обали у замену за признање косовске независности
први је актуелизовао директор Института за стратешке студије из Вашингтону Грегори Копли септембра прошле године.

Troubleshooter

Iskusan
Poruka
5.672
ne znam drugari mozda sam ja pesimista ali meni vec duze vreme nekako deluje da se albanija granici sa madjarskom
Албанију је измислила тадашња ЕУ, плус, интересантно Русија, (Берлински конгрес) пошто је Србија почела да делује као локална сила у нарастању, што је прва половина прошлог века и потврдила (а руски фаворити су били Бугари) и њен излазак на море би пореметио веома комплексан однос снага у свету. Арнаути су били и остали племенска заједница. Они чак и не говоре истим језиком. Али, прецењени смо. Ми смо се се о свом јаду забавили и нико нам више не треба.

Да скратим. Све се намешта. Ердоганов план са још милион миграната у Европу, уништио је вирус. Неће прећи ни један "емигрант", а ни тај неће, чудним стицајем околности да преживи. Све Меркелове, Хиларијеве и остале присталице, пружиће кратак, али неуспешан отпор . Трајно и дугорочно, либтарди нестаћете за неки дужи низ година. Принцип је принцип, а гу*ица је гу*ица.

Цео СНС, ДС, ЛДП, СПС итд, са Вучићима на челу у руднике. Поправити Орлове и вратимо оно што је наше за мање од месец дана. Лојалних Арнаута је било, много сам их и упознао, али су им Харадинај и Тачи затрли семе. Сели све преко Проклетија и не можеш да погрешиш.

Важно је само да буде легалан пренос власти у Србији и све ће бити добро, јер Србија је у Великом рату преживела, поред геноцида и тифус. Преживеће и корону, с том разликом што од ње неће моћи да се бежи, али ако вам се већ бежи, онда бежите на Исток, а не на Запад.

Види карту распрострањености, број, оболелих и смртних случајева у вези корона вируса.

falco

Ističe se
Poruka
2.007
https://www.blic.rs/vesti/politika/kosovski-ministar-srbiji-nude-izlazak-na-luku-drac/nd4r8gj
Косовски министар за eвропскe интeграцијe Бљeрим Рeка изјавио јe за РТК
...
да сe Србији нуди вeлики компромис,
како јe рeкао,
излазак на луку Драч у Албанији прeко Косова,
бeз дeтаљнијeг објашњeња прeдлога,

прeноси "Косово онлајн".

У принципу, ја се слажем.
Позната је и карта коју предлажем, ако смо истински заинтересовани за мир - договорићемо се !

Pogledajte prilog 659431

Такође, уз логично и праведно пресељење становништва
мислим да би евентуални будући проблеми
били сасечени у корену вековима.
Hahha, koja smejurija. Zar stvarno ima neko da misli da cemo dobiti i metar primorja, Albanije ili Kosova juzno od Ibra?
Necemo dobiti ni metar. Time su mislili da cemo biti povezani autoputom i prugom sa lukom Drac i da ce biti mini Sengen i sl. Nista ne dobijamo sto ne bi dobili i Madjari :D

Nebih nista komentarisao oko Kosova...
Ali bi postavio jedno pitanje?Zasto je toliko bitno da neka drzava ima izlaz na more?Sta fali srednje razvijenim zemljama bez izlaza na more kao Madjarska,Ceska,Slovacka?Ili razvijenim kao Austrija,Svajcarska?
Pa mnoge africke,juznoamericke,azijske drzave imaju izlaz na more pa zive 100X gore od Srbije.Pa i u evropi imaju Moldavija i Ukrajina pa zive losije od Srbije.
Upravo. Za uspeh neke zemlje ne treba more.

Албанију је измислила тадашња ЕУ, плус, интересантно Русија, (Берлински конгрес) пошто је Србија почела да делује као локална сила у нарастању, што је прва половина прошлог века и потврдила (а руски фаворити су били Бугари) и њен излазак на море би пореметио веома комплексан однос снага у свету. Арнаути су били и остали племенска заједница. Они чак и не говоре истим језиком. Али, прецењени смо. Ми смо се се о свом јаду забавили и нико нам више не треба.
Da, da. Ne govore. Kao sto ni Lale, Sumadinci i Pirocanci ne pricaju isti jezik :D

Цео СНС, ДС, ЛДП, СПС итд, са Вучићима на челу у руднике. Поправити Орлове и вратимо оно што је наше за мање од месец дана. Лојалних Арнаута је било, много сам их и упознао, али су им Харадинај и Тачи затрли семе. Сели све преко Проклетија и не можеш да погрешиш.
Zar stvarno mislis da bi se bilo ko od Albanaca pristao da se Kosovo vrati pod upravu Srbije? Pa iz Srbije beze svi glavom bez obzira a ponjvise Srbi.

Troubleshooter

Iskusan
Poruka
5.672
Da, da. Ne govore. Kao sto ni Lale, Sumadinci i Pirocanci ne pricaju isti jezik :D
Zar stvarno mislis da bi se bilo ko od Albanaca pristao da se Kosovo vrati pod upravu Srbije? Pa iz Srbije beze svi glavom bez obzira a ponjvise Srbi.
Стварно није лако са вама "лингвистима". Да, Лале, Шумадинци и Пироћанци говоре истим, српским језиком. Не, више ниједан Арнаут не би пристао да се врати под управу Србије, али ја то нисам ни написао. Напротив. Али, треба и читати, а не само покушавати да се пише српски језик.

falco

Ističe se
Poruka
2.007
Стварно није лако са вама "лингвистима". Да, Лале, Шумадинци и Пироћанци говоре истим, српским језиком.
Moj komentar u vezi jezika je bio ironican...

Али, треба и читати, а не само покушавати да се пише српски језик.
Na primer?

Zoffia

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.244

Да скратим. Све се намешта. Ердоганов план са још милион миграната у Европу, уништио је вирус. Неће прећи ни један "емигрант", а ни тај неће, чудним стицајем околности да преживи. Све Меркелове, Хиларијеве и остале присталице, пружиће кратак, али неуспешан отпор . Трајно и дугорочно, либтарди нестаћете за неки дужи низ година. Принцип је принцип, а гу*ица је гу*ица.

Важно је само да буде легалан пренос власти у Србији и све ће бити добро, јер Србија је у Великом рату преживела, поред геноцида и тифус. Преживеће и корону, с том разликом што од ње неће моћи да се бежи, али ако вам се већ бежи, онда бежите на Исток, а не на Запад.

Види карту распрострањености, број, оболелих и смртних случајева у вези корона вируса.
Da, tvoj gazda putIer je osnovao UCK kao marksist-lenjinist grupu dok je radio u Štaziju

Troubleshooter

Iskusan
Poruka
5.672
Moj komentar u vezi jezika je bio ironican...

Na primer?
На пример ово:
"Поправити Орлове и вратимо оно што је наше за мање од месец дана. Лојалних Арнаута је било, много сам их и упознао, али су им Харадинај и Тачи затрли семе. Сели све преко Проклетија и не можеш да погрешиш."

Успут, прочита ли нешто скоро о отприлике толико Рохинџа колико има Арнаута на Косовоу на привременом раду у Бангладешу у последње време?

Droid

Buduća legenda
Poruka
37.552
https://www.blic.rs/vesti/politika/kosovski-ministar-srbiji-nude-izlazak-na-luku-drac/nd4r8gj
Косовски министар за eвропскe интeграцијe Бљeрим Рeка изјавио јe за РТК
...
да сe Србији нуди вeлики компромис,
како јe рeкао,
излазак на луку Драч у Албанији прeко Косова,
бeз дeтаљнијeг објашњeња прeдлога,

прeноси "Косово онлајн".

У принципу, ја се слажем.
Позната је и карта коју предлажем, ако смо истински заинтересовани за мир - договорићемо се !

Pogledajte prilog 659431

Такође, уз логично и праведно пресељење становништва
мислим да би евентуални будући проблеми
били сасечени у корену вековима.
Na mapi je skoro celo Kosovo u Srbiji?! To su neki vlazni Seseljevi snovi :D

falco

Ističe se
Poruka
2.007
На пример ово:
"Поправити Орлове и вратимо оно што је наше за мање од месец дана. Лојалних Арнаута је било, много сам их и упознао, али су им Харадинај и Тачи затрли семе. Сели све преко Проклетија и не можеш да погрешиш."

Успут, прочита ли нешто скоро о отприлике толико Рохинџа колико има Арнаута на Косовоу на привременом раду у Бангладешу у последње време?
Vojskom ne moze nista da se postigne. Jer:
- nemamo tehniku (orlovi, tenovi i sl. sto mi imamo su nista)
- ko bi se od nas borio kada je svima preko glave sr*nja i svi beze iz zemlje?
- kako mislis da izadjes na kraj sa 1.7 miliona Albanaca?
- mislis da bi Nato&USA&EU dozvolio tako nesto?

Troubleshooter

Iskusan
Poruka
5.672
Vojskom ne moze nista da se postigne. Jer:
- nemamo tehniku (orlovi, tenovi i sl. sto mi imamo su nista)
- ko bi se od nas borio kada je svima preko glave sr*nja i svi beze iz zemlje?
- kako mislis da izadjes na kraj sa 1.7 miliona Albanaca?
- mislis da bi Nato&USA&EU dozvolio tako nesto?
Они имају више и нешто боље?
Има их који и не беже. Ти ниси побегао, мада као и да јеси.
1.7 Толико Арнаута има само код тебе и Вучића у глави. Ви сте их бројали? Ja сам деведесетих био доле са дугом цеви, па се нешто нисам осећао претерано угроженим, напротив. Што каже Мујо - "Јеси'л ћито на 'Дрини Ћуприја?' - " Ћуј ћито, одо по њој". Доживи нешто, а немој само да пратиш пропаганду.
ОТАН и ЕУ не могу више да заштите границе Грчке.
Него, прочита ли скоро нешто о Рохинџама?

falco

Ističe se
Poruka
2.007
Они имају више и нешто боље?
Има их који и не беже. Ти ниси побегао, мада као и да јеси.
1.7 Толико Арнаута има само код тебе и Вучића у глави. Ви сте их бројали? Ja сам деведесетих био доле са дугом цеви, па се нешто нисам осећао претерано угроженим, напротив. Што каже Мујо - "Јеси'л ћито на 'Дрини Ћуприја?' - " Ћуј ћито, одо по њој". Доживи нешто, а немој само да пратиш пропаганду.
ОТАН и ЕУ не могу више да заштите границе Грчке.
Него, прочита ли скоро нешто о Рохинџама?
Nista. Ti lepo kreni dole pa se javi kako si prosao. :D

Ројалиста

Poznat
Moderator
Poruka
8.671
Ово је све назадно. Ако већ постоји шанса да се договоримо, а што је мало вероватно, Србија и Албанија би требале направити унију две државе и тако превазићи проблем. И коначно се окренути неким паметнијим темама, а не вући стално репове с почетка 20. века. Кад су већ прилике такве какве су...

psmaniac

Domaćin
Poruka
4.195
Ово је све назадно. Ако већ постоји шанса да се договоримо, а што је мало вероватно, Србија и Албанија би требале направити унију две државе и тако превазићи проблем. И коначно се окренути неким паметнијим темама, а не вући стално репове с почетка 20. века. Кад су већ прилике такве какве су...
Ја мисло да си ти нормалан. Каква унија са Албанијом,
на Хуму не успева унија са рођеном браћом а не са
узурпаторима.

Ројалиста

Poznat
Moderator
Poruka
8.671
Ја мисло да си ти нормалан. Каква унија са Албанијом,
на Хуму не успева унија са рођеном браћом а не са
узурпаторима.
Теоретски говорећи. Уније између завађених страна решавале су питање непријатељства. Наравно, ми ниједни нисмо на неком завидном нивоу политичког развоја, али можда то буде интерес неке треће стране која нас неће питати за мишљење.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.