Kosovski Albanci ne odustaju od prekrajanja istorije

Propki

Iskusan
Poruka
5.741
Stvaranjem svoje kvazi države kosovski Albanci nisu zadovoljili nacionalne apetite već ozbiljno kreću i u prekrajanje istorije. Vlasti u Prištini odlučni su da uz pomoć dokumenata bivšeg Otomanskog carstva napišu sopstvenu istoriju koja će tursko osvajanje Balkana u srednjem veku predstaviti kao period blagostanja potlačenih balkanskih naroda!

Zadužbinu srpskog srednjovekovnog vladara Stefana Dečanskog, manastir Visoki Dečani iz prve polovine 14. veka, Albanci na svoje poštanske markice stavljaju kao deo "kuturno vizantijskog nasleđa", dok su rodonačelnika srpske dinastije Nemanjić velikog župana Stefana Nemanju preimenovali u Stefan Nimani.
?!
http://www.srpskadijaspora.info/vest.asp?id=12151

Ljudi,ovo stvarno nije normalno.Sta predlazete,kako da resimo pitanje nasih ljudi na kosovu,koji nemaju ni struju ni vodu,a kao sto vidite,menjaju imena nasih bivsih vladara?

Prema nasem kosovskom nasledju se ponasaju kao turci,cak pokusavaju da Srbi zaborave veliku kosovsku bitku?!
 
Stvaranjem svoje kvazi države kosovski Albanci nisu zadovoljili nacionalne apetite već ozbiljno kreću i u prekrajanje istorije. Vlasti u Prištini odlučni su da uz pomoć dokumenata bivšeg Otomanskog carstva napišu sopstvenu istoriju koja će tursko osvajanje Balkana u srednjem veku predstaviti kao period blagostanja potlačenih balkanskih naroda!

Zadužbinu srpskog srednjovekovnog vladara Stefana Dečanskog, manastir Visoki Dečani iz prve polovine 14. veka, Albanci na svoje poštanske markice stavljaju kao deo "kuturno vizantijskog nasleđa", dok su rodonačelnika srpske dinastije Nemanjić velikog župana Stefana Nemanju preimenovali u Stefan Nimani.
?!
http://www.srpskadijaspora.info/vest.asp?id=12151

Ljudi,ovo stvarno nije normalno.Sta predlazete,kako da resimo pitanje nasih ljudi na kosovu,koji nemaju ni struju ni vodu,a kao sto vidite,menjaju imena nasih bivsih vladara?

Prema nasem kosovskom nasledju se ponasaju kao turci,cak pokusavaju da Srbi zaborave veliku kosovsku bitku?!

Ја имам предлог, али би ме бановали доживотно када би рекао..

:per:
 
Stvaranjem svoje kvazi države kosovski Albanci nisu zadovoljili nacionalne apetite već ozbiljno kreću i u prekrajanje istorije. Vlasti u Prištini odlučni su da uz pomoć dokumenata bivšeg Otomanskog carstva napišu sopstvenu istoriju koja će tursko osvajanje Balkana u srednjem veku predstaviti kao period blagostanja potlačenih balkanskih naroda!

Zadužbinu srpskog srednjovekovnog vladara Stefana Dečanskog, manastir Visoki Dečani iz prve polovine 14. veka, Albanci na svoje poštanske markice stavljaju kao deo "kuturno vizantijskog nasleđa", dok su rodonačelnika srpske dinastije Nemanjić velikog župana Stefana Nemanju preimenovali u Stefan Nimani.
?!
http://www.srpskadijaspora.info/vest.asp?id=12151

Ljudi,ovo stvarno nije normalno.Sta predlazete,kako da resimo pitanje nasih ljudi na kosovu,koji nemaju ni struju ni vodu,a kao sto vidite,menjaju imena nasih bivsih vladara?

Prema nasem kosovskom nasledju se ponasaju kao turci,cak pokusavaju da Srbi zaborave veliku kosovsku bitku?!

kod nas kazu, prevelik zalogaj te moze udaviti.
hocu reci, ajde daj smernicu teme, zelis li da se raspravlja o kulturnom nasledju srbije, i sta se desava sa njim, os li o tome ko je bio nemanja, ili mozda o tome sta je razlog sto neki nemaju struju i vodu.
znaci da se tema ne bi razvodnjavala, i svako pisao sta hoce, iako je to tesko izbeci, pokusaj makar ti kao postavljac biti odredjeniji.
 
a sta ako smo mi njima ukrali history

ne mozemo da dokazemo koje je nacionalnosti kralj nikola, a kamoli nemanjici.

ovo sto si ti pitala, ja sam vise puta. sta ako su srbi prisvojili hrvatski jezik??? sta ako su srbi pravoslavni hrvati??? sta ako....
ali kod srba cak u samo postavljanje takvih pitanja je tabu tema, o odgovru ne smes ni da pomislis
mada imaju i pravu, ako su srbi na ovoj planeti pre postanka ameba, onda je normalno da su ta pitanja suvisna
 
Видим да у фризерској ниси имала историју..

Где ти идеш у школу...
Frizerska???
Zavrsila ets rade koncar, smer automatika, shto pitash? :D

Краљ Никола сам написао да је Србин..шта да доказујеш

on je napisao i da je crnogorac i da su crnogorci narod...
vidis da sad crnogorci vade iz naftalina neke dokaze da se on od 1918 nije smatrao srbinom...
još jedan paćenički način da se ispadne komičan :D
 
ovo sto si ti pitala, ja sam vise puta. sta ako su srbi prisvojili hrvatski jezik??? sta ako su srbi pravoslavni hrvati??? sta ako....
ali kod srba cak u samo postavljanje takvih pitanja je tabu tema, o odgovru ne smes ni da pomislis
mada imaju i pravu, ako su srbi na ovoj planeti pre postanka ameba, onda je normalno da su ta pitanja suvisna

:ok::ok:
to je to
 
Frizerska???
Zavrsila ets rade koncar, smer automatika, shto pitash? :D



on je napisao i da je crnogorac i da su crnogorci narod...
vidis da sad crnogorci vade iz naftalina neke dokaze da se on od 1918 nije smatrao srbinom...

još jedan paćenički način da se ispadne komičan :D

Није написао да је Црногорац, већ Србин Црногорац..

Иди понови историју..

А питам која школа, јер видим како ти је истроија била важан предмет..
 
ovo sto si ti pitala, ja sam vise puta. sta ako su srbi prisvojili hrvatski jezik??? sta ako su srbi pravoslavni hrvati??? sta ako....
ali kod srba cak u samo postavljanje takvih pitanja je tabu tema, o odgovru ne smes ni da pomislis
mada imaju i pravu, ako su srbi na ovoj planeti pre postanka ameba, onda je normalno da su ta pitanja suvisna

Zipa, mali siptari znaju sta su amebe :) Pa ja mislio vi u skoli ucite o koksu, belom roblju, zutom itd.
Ipak su vam to privredne delatnosti, koji ce Q vama Dr. nauka, izbacite jednog na svakih 500,000, a i taj je baja za lokalne mase :) ...
Sto se tice ko ima pravo a ko ne, ako nista, Srpski je forum pa je normalno da vas dvoje popijete ban i da se preselite na neki bratski pakistanski, turski itd.
 
Zipa, mali siptari znaju sta su amebe :) Pa ja mislio vi u skoli ucite o koksu, belom roblju, zutom itd.
Ipak su vam to privredne delatnosti, koji ce Q vama Dr. nauka, izbacite jednog na svakih 500,000, a i taj je baja za lokalne mase :) ...
Sto se tice ko ima pravo a ko ne, ako nista, Srpski je forum pa je normalno da vas dvoje popijete ban i da se preselite na neki bratski pakistanski, turski itd.

znaci kada se tebi postavi neko pitanje na koje ili ne znas da odgovris, ili ti odgovor ne pase, onda ti lepo zatrazis da se banuje postavljac jer te dovodi u situaciju da pokazes svoje neznanje ili....
iskreno od tebe nisam ocekivao ovako sto...
ps.najinteresantnije je sto jedna polupismena osoba iz tamo neke vukohebine gde je 90 % skroz nepismeno moze da ti postavi pitanje koje tebe dovodi u poziciji da trazis ban za njega:think::think:
 
dokaži da je je nemanjić bio srbin, dokaži da je kralj nikola bio srbin, dokaži da nisu postojali moravci i braničevci

uzgred, zašto mi srbi nemamo ni jedan nacionalni znak (kao hrvati šahovnicu), nego nam je grb zapravo grb dinastije nemanjića, koji gle čuda ima grb vrlo sličan albanskom i vizantijskom. :D
a četiri ocila, od koga smo to ukrali? :D

Mene baš briga za istoriju ali je majmunjarija proglašavati hrvate srbima, albance da su došli sa kavkaza (ej bre, pa kako bi cca 200000 ljudi došlo odjednom sa kavkaza do zapadnog balkana, to treba nahraniti, ti ljudi bi pomrli u putu)...

Ало бре...иди бре у школу нека ти објашњавају хералдику и историју.. и научи када је настала која држава ... албанија има грб Епира...видети Душанов грб...Епир је била територија под Ромејом једно време и самостална док је турци нису окупирали коју су насељаваали Срби и Грци...

Св.Краљ Јован од Елбасана ...Српски Краљ..Елбасен је област у Епиру...данашња централна албанија...

Od mučeničke smrti Sv. Jovana Vladimira, Zetskoga kralja, prošlo je skoro 1000 godina. Od tada se mnogo šta promijenilo u Skadru, njegovoj prestonici, kao i na prostorima na kojima je vladao srpskim narodom. No, i pored svih promjena njegov narod je vjekovima opstajao i održavao se na svojim ognjištima u Skadru i oko Skadra. Njegov sveti spomen, obnavljan djejstvom njegovih čudotvornih moštiju, vaskrsavao je uvijek iznova, objedinjavajući oko sebe ne samo Srbe nego i Romeje (Vizantijce), Arbanase i Latine.

http://www.mitropolija.cg.yu/istbibl/sv_jovan_vladimir_l.html
 
604465397456cc7522603d608069422.jpg

Verovatno je doticni gospodin u otmenom sakou,napisao takvo remek-delo albanske istorije
:rotf:
 

Back
Top