KOSOVO NIJE OKUPIRANO!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dlakava_Strvina

Ističe se
Banovan
Poruka
2.942
Berlinski kongres održan je u Berlinu (zamisli) 1878 posle rusko-pruskog rata radi revizije San-Stefanskog mirovnog ugovora povoljnog za Rusiju. Predsedavao je nemački kancelar Bizmark. Plod Kongresa jeBerlinski ugovor zaključen 13.7.1878, koji je potpisalo 6 VElIKIH SIlA i Turska.
Odredbe: granice sanstefanske Bugarske poništene su, pa je podeljena na Kneževinu Bugarsku i autonomiju Rumeliju, obe u vazalnom odnosu prema Turskoj.

TERITORIJAlNO PROŠIRENJE i NEZAVISNOST dobile su:
- SRBIJA (niški, pirotski, toplički i vranjski okrug),
- CRNA GORA (sa sve izlazom na more i gradove Nikšić, Podgoricu, Kolašin, Bar i Ulcinj)
- RUMUNIJA (Severna Dobrudža).
- RUSIJA je dobila Basarabiju i proširenje u Zakavkazju.

Kao mandatorka Kongresa, Austro-Ugarska je DOBIlA PRAVO DA OKUPIRA BOSNU I HERCEGOVINU, te da u njima ZAVEDE RED a da u NOVOPAZARSKOM SANDŽAKU drži svoj GARNIZON (kao što Ameri napraviše onaj Fort Bondstil na Kosovu jer im nismo dali dobrovoljno, pa bi se pitanje Šiptara tretiralo kao unutrašnje pitanje Srbije danas, ovako ništa. Živeo mudri Sloba, ua Perišić!)

Dakle - Velike Sile su tada Srbiji dale proširenje a danas oduzimaju onaj deo koji nismo u stanju da kontrolišemo. Mi ne bismo dali ali ne bismo ni branili a ne bi se ni javili u kolektivnim centrima kao izbeglice. Zvali pokojni Đinđić, zvao i Koštunica i Mićunović... Niko ništa... Javio se Patrijarh SPC-a i za dve nedelje odziv beše veći nego za tri meseca, rekoše iz Centra. Naravno, iz Crne Gore se javilo 5% prognanih. Jbg radi se posao, razvili Crnogorci. Mora da se puši. Kakva javljanja...

Dakle - OVO DANAS NIJE OKUPACIJA NEGO PROGlAŠENJE NOVE TERITORIJE OD STRANE VElIKIH SIlA ŠTO NAMA NE ODGOVARA ISTO KAO ŠTO ONO NIJE ODGOVARAlO TURSKOJ KOJA NAS JE OSVOJIlA JER NISMO BIlI U STANJU DA ČUVAMO TERIRTORIJU DUŠANA MRTVI PIJANI DOK SU DOlAZIlI A KOJU SMO OPET NASElIlI KAO NEBRANJENE TERITORIJE VIZANTIJSKOG CARSTVA KOJE OPET TU BIlO KAO POSlEDICA ... ma ne bi ste vi to shvatili ionako...

Malo će se SPC Crkva oglašavati kao politička organizacija bez odgovornosti jer je registrovana u opštini kao verska organizacija ali i ona je došla na ove prostore malo kasnije, proterujući staru slovensku veru i strašno BURNO REAGUJE kada se ista pomene. Verovatno "nije baš sve bilo po propisi" dok su kamenovali ovaj ubedjivali ljude da ne treba biti ovakav ili onakav...
(Možda i nisam video ona kamenovanja po Crnoj Gori ali jesam po centru Beograda, kada je onaj maestralni pop huškao priglupu vernu masu)

Jes, nepravda što se ovih teritorija ovde tiče, onako istorijski gledano...
 
36_19_2.gif
 
Pa sad...
Ako malo bolje razmislimo NIKAD se narodi Balkana nisu pitali o teritoriji.
Jedno je što bi smo mi voleli (a da ništa nismo radili), a drugo je šta će nam NAMETNUTI kao rešenje...

lako se busati u prsa junačka sa sve desetercima na ustima ali, avaj...
:? :-(
 
Ma, znate šta...
Čim na Dnevnicima drve "intelektualci za dnevnicu", a nema KONKRETNIH političkih stavova sem "da se čekaju odluke drugih" (valjda pametnijih, tj istih onih koje svoje ne dadoše) onda ne vidim gde sam pogrešio u prvom postu?
 
A mislim da je i ona ideja o navodnom referendumu o statusu malo "okasnila"...
Recimo svi zaokružimo "nećemoooo", a opet očekujemo da neko drugi to "nećemoooo" odradi...
Toliko intelektualaca ovde a NEPISMENI NAS POBEDIŠE!

P.S. da li bi se Srbin snašao kad bi referendumsko pitanje bilo sa dvostrukom negacijom?
tipa "Ne mislite li da bi trebalo da ne damo?" Sad Da ili Ne?
 
Pa da smo ekonomski jaki imali bi i jaku vojsku .Jaka bi bila i drzava a kad imas
snage tad imas i argument za uvazavanje .Ovako siromasni i ojadjeni nismo niko i nista
pa ne treba da nas cudi sto umesto nas odlucuju drugi .
Nesreca srbije je ta sto smo sirotinja u svakom pogledu.
Propast se moze zaustaviti samo sa jasnim planom koji svaki srbin mora da napravi
za sebe i svoju porodicu posto od drzave nece docekati nista pametno.
evo nekih malih stvari koje moze svako od nas uraditi .
1. ne kupujte nista od siptara
2. ne trgujte sa njima osim ako im ne prodajete nesto sto ce ih potrovati
3. ukoliko im nesto prodajete neka to ne bude nesto sto ce im dati
mogucnost za napredak ili ostvarenje profita.
4. rec kosovo treba zameniti izrazom SRPSKO KOSVO I METOHIJA.
5. na svaki upit stranaca ili siptara o imenu kosovo recite da tako nesto ne postoji
i da znate samo za SRPSKO KOSOVO I METOHIJU.
6. termin siptar uvek koristite kao SIPTAR TERORISTA BANDIT
 
Dlakava_Strvina:
Pa sad...
Ako malo bolje razmislimo NIKAD se narodi Balkana nisu pitali o teritoriji.
Jedno je što bi smo mi voleli (a da ništa nismo radili), a drugo je šta će nam NAMETNUTI kao rešenje...

lako se busati u prsa junačka sa sve desetercima na ustima ali, avaj...
:? :-(

Па није лоше да се мало оплете по онима ОВДЕ којима су дражи шиптари него Срби... зна се на кога мислим.
Није лоше подстаћи антизападну хистерију. Ако не можемо ништа господарима, можемо њиховим слугама - домаћим "Американцима" који онда постају легитимна мета.

Е, ту се већ питају Срби, односно МИ.
 
Duh Sekire:
Па није лоше да се мало оплете по онима ОВДЕ којима су дражи шиптари него Срби... зна се на кога мислим.
Није лоше подстаћи антизападну хистерију. Ако не можемо ништа господарима, можемо њиховим слугама - домаћим "Американцима" који онда постају легитимна мета.

Е, ту се већ питају Срби, односно МИ.


Ti se pitaš pogotovo...
Sa patriotskim postovima će ih razjuriš...
 
bobanms:
Pa da smo ekonomski jaki imali bi i jaku vojsku .Jaka bi bila i drzava a kad imas
snage tad imas i argument za uvazavanje .Ovako siromasni i ojadjeni nismo niko i nista
pa ne treba da nas cudi sto umesto nas odlucuju drugi .
Nesreca srbije je ta sto smo sirotinja u svakom pogledu.
Propast se moze zaustaviti samo sa jasnim planom koji svaki srbin mora da napravi
za sebe i svoju porodicu posto od drzave nece docekati nista pametno.
evo nekih malih stvari koje moze svako od nas uraditi .
1. ne kupujte nista od siptara
2. ne trgujte sa njima osim ako im ne prodajete nesto sto ce ih potrovati
3. ukoliko im nesto prodajete neka to ne bude nesto sto ce im dati
mogucnost za napredak ili ostvarenje profita.
4. rec kosovo treba zameniti izrazom SRPSKO KOSVO I METOHIJA.
5. na svaki upit stranaca ili siptara o imenu kosovo recite da tako nesto ne postoji
i da znate samo za SRPSKO KOSOVO I METOHIJU.
6. termin siptar uvek koristite kao SIPTAR TERORISTA BANDIT

Veština u politici je umeti eliminisati protivnika a ne stvarati mržnju protiv sebe...
 
Arhangel NS:
Ако каниш побиједити, не смијеш изгубити...Ако видиш Духа, напиј се пива до уха...

E moj Arhangele eNeSe...
Dok tražimo ono što je nesigurno gubimo ono što je sigurno!
Čim se jedan osećaj preuveliča nestaje sposobnost rasudjivanja
Bolje nepravdu trpeti nego je činiti
Silom urađeno nije pouzdano

Mislim da sam sa ove tri rečenice sve rekao...
Dakle po tom principu i pišem postove.
Odredim smernice pa onda biram stil kojim ću nešto objasniti.

Ovde se oj narode, poziva u tobož nekakvo oslobođenje ali ne videh da se nude ti što pišu!?!?
Ko ste vi što pozivate?
Ne videh nikog da kaže "Ajd' zamnom" nego "Trebalo bi da se ovo ili ono".

To može da napiše i onaj koji nam DOBRO NE ŽElI.

Evo zašto - nemamo mogućnosti za ratovanje!
Beš volju junačku i one puške "izrailjske" od milošte nazvane "Davinićke"

Nemamo ljudstvo - beš 20-30.000 ludih navijača koji bi se napili pa otreznili te razbežali.

Nemamo industriju - gde god vidiš lepu firmu tu tender posadi, a tender je blagorodan 10% džep nagradi.

Nemamo saveznike - probali smo sami pa su nam razorili i ono što nije bilo baš najbolje. Pomoć kao fol računamo od onih koji nisu svoje teritorije osigurali, još će ginu za nas?

I šta sad?
Ajde pa se nekom ludom igrom slučaja recimo i DESI TA VAŠA ODBRANA?
Pa onda tu bude poginulih pa onda još više sakatih za ženidbe nesposobnih.
Ako nema ženidbi nema ni dece...
Ako nema dece nema budućnosti.
A ne bih pominjao eventualnu intervenciju koju smo kako nam je objašnjeno u ondašnjim ratno-huškačkim "patriotskim" Dnevnicima objašnjeno - zapravo odbili a neprijatelja POBEDIlI!

I gde su nam pobednici?
Njive puste, znamo za oca koji je vratio "orden" jer nema više sina i njegovu njivu nema ko da obrađuje!
SRPSKU NJIVU!

IDIOTI BANDOGlAVI, POVRAĆA MI SE OD VAŠIH NEBUlOZA!
Šiptarima tj Albancima sa Kosova nikad nije bila teritorija bitna.
Narod im je bitan.
Za teritoriju su znali da će dobiti ako imaju većinski narod!

Albanija ćuti i ne daje nikakve izjave, i što bi?
Teritoriju dobija narod.

NAMA SU BITNE TERITORIJE A NE NAROD.

Nek gine narod koji se nikad nije pitao ni zašta.
Pa ni za prodaju firme.

Sad kad su "mudri političari" doterani do mat pozicije - sad narod!?
Što niste pitali narod šta da radite?
Pa narod vas je izabrao?
Ne gurajte narod u propast - idite sami i vadite fleke.

Pa majstora kad pozovete u kuću da vam okreči pa "zabrlja" vi terate da popravi, a ne neke tu sitne huškačke jajarice koji ne bi išli "jer se bave važnim poslom". Kod nas se politikom bavi svaka budala. Nemamo tradiciju.

Dakle - čuvajmo ljudstvo i ljudstvoim čemo dobiti sve nazad.
Ne u ovaj utorak ili sredu kako odišu postovi gluposti na ovom forumu već za 50 godina.
Moramo da istrpimo nepravdu.
I ne možemo i ne smemo da uništavamo radno sposobni deo stanovništva.
Treba nam potomstvo i treba nam industrija.
Ne mogu sakati ni da prave decu ni da rade u fabrici.

Ne videh da smo se okupili ni kad je ondašnja vlast pokrala deviznu štednju građanima. Verujte mi da bi u svakoj zemlji izbio bunt, samo ne kod nas pravoslavnih i najboljih. Zato nas i mrze.

NAJBEZBEDNIJI ŽIVOT JE ŽIVOT U ISTINI

Ovo što mi nudite na čitanje nije bezbedno.
Trovački postovi puni mržnje i rasizma, ako posledica sopstvene nesposobnosti da zdravorazumno rasudjujete šta valja za koji momenat, će nas dovesti do veoma brzog kraja.
Na kraju krajeva 500 godina smo bili pod Turcima pa smo opstali.
Zaista verujem, da ako se uzmemo u pamet, na vreme, da neće morati da prodje ni peti deo tog vremena pa da uzmemo svoje teritorije nazad.

KOSOVO NIJE OKUPIRANO!

Jednostavno, trenutno neće biti naše jer NE MOŽEMO da kontrolišemo taj deo sa OVOlIKIM lJUDSTVOM!
Za jedno 100 godina možda...
Za sada imamo samo NEGATIVNI PRIRAŠTAJ kao i STARO STANOVNIŠTVO!

A vi izvolte pa mi objasnite gde grešim?

Beš teritoriju gde živih biti neće!
 
Dlakava_Strvina:
E moj Arhangele eNeSe...
Dok tražimo ono što je nesigurno gubimo ono što je sigurno!
Čim se jedan osećaj preuveliča nestaje sposobnost rasudjivanja
Bolje nepravdu trpeti nego je činiti
Silom urađeno nije pouzdano

Mislim da sam sa ove tri rečenice sve rekao...
Dakle po tom principu i pišem postove.
Odredim smernice pa onda biram stil kojim ću nešto objasniti.

Ovde se oj narode, poziva u tobož nekakvo oslobođenje ali ne videh da se nude ti što pišu!?!?
Ko ste vi što pozivate?
Ne videh nikog da kaže "Ajd' zamnom" nego "Trebalo bi da se ovo ili ono".

To može da napiše i onaj koji nam DOBRO NE ŽElI.

Evo zašto - nemamo mogućnosti za ratovanje!
Beš volju junačku i one puške "izrailjske" od milošte nazvane "Davinićke"

Nemamo ljudstvo - beš 20-30.000 ludih navijača koji bi se napili pa otreznili te razbežali.

Nemamo industriju - gde god vidiš lepu firmu tu tender posadi, a tender je blagorodan 10% džep nagradi.

Nemamo saveznike - probali smo sami pa su nam razorili i ono što nije bilo baš najbolje. Pomoć kao fol računamo od onih koji nisu svoje teritorije osigurali, još će ginu za nas?

I šta sad?
Ajde pa se nekom ludom igrom slučaja recimo i DESI TA VAŠA ODBRANA?
Pa onda tu bude poginulih pa onda još više sakatih za ženidbe nesposobnih.
Ako nema ženidbi nema ni dece...
Ako nema dece nema budućnosti.
A ne bih pominjao eventualnu intervenciju koju smo kako nam je objašnjeno u ondašnjim ratno-huškačkim "patriotskim" Dnevnicima objašnjeno - zapravo odbili a neprijatelja POBEDIlI!

I gde su nam pobednici?
Njive puste, znamo za oca koji je vratio "orden" jer nema više sina i njegovu njivu nema ko da obrađuje!
SRPSKU NJIVU!

IDIOTI BANDOGlAVI, POVRAĆA MI SE OD VAŠIH NEBUlOZA!
Šiptarima tj Albancima sa Kosova nikad nije bila teritorija bitna.
Narod im je bitan.
Za teritoriju su znali da će dobiti ako imaju većinski narod!

Albanija ćuti i ne daje nikakve izjave, i što bi?
Teritoriju dobija narod.

NAMA SU BITNE TERITORIJE A NE NAROD.

Nek gine narod koji se nikad nije pitao ni zašta.
Pa ni za prodaju firme.

Sad kad su "mudri političari" doterani do mat pozicije - sad narod!?
Što niste pitali narod šta da radite?
Pa narod vas je izabrao?
Ne gurajte narod u propast - idite sami i vadite fleke.

Pa majstora kad pozovete u kuću da vam okreči pa "zabrlja" vi terate da popravi, a ne neke tu sitne huškačke jajarice koji ne bi išli "jer se bave važnim poslom". Kod nas se politikom bavi svaka budala. Nemamo tradiciju.

Dakle - čuvajmo ljudstvo i ljudstvoim čemo dobiti sve nazad.
Ne u ovaj utorak ili sredu kako odišu postovi gluposti na ovom forumu već za 50 godina.
Moramo da istrpimo nepravdu.
I ne možemo i ne smemo da uništavamo radno sposobni deo stanovništva.
Treba nam potomstvo i treba nam industrija.
Ne mogu sakati ni da prave decu ni da rade u fabrici.

Ne videh da smo se okupili ni kad je ondašnja vlast pokrala deviznu štednju građanima. Verujte mi da bi u svakoj zemlji izbio bunt, samo ne kod nas pravoslavnih i najboljih. Zato nas i mrze.

NAJBEZBEDNIJI ŽIVOT JE ŽIVOT U ISTINI

Ovo što mi nudite na čitanje nije bezbedno.
Trovački postovi puni mržnje i rasizma, ako posledica sopstvene nesposobnosti da zdravorazumno rasudjujete šta valja za koji momenat, će nas dovesti do veoma brzog kraja.
Na kraju krajeva 500 godina smo bili pod Turcima pa smo opstali.
Zaista verujem, da ako se uzmemo u pamet, na vreme, da neće morati da prodje ni peti deo tog vremena pa da uzmemo svoje teritorije nazad.

KOSOVO NIJE OKUPIRANO!

Jednostavno, trenutno neće biti naše jer NE MOŽEMO da kontrolišemo taj deo sa OVOlIKIM lJUDSTVOM!
Za jedno 100 godina možda...
Za sada imamo samo NEGATIVNI PRIRAŠTAJ kao i STARO STANOVNIŠTVO!

A vi izvolte pa mi objasnite gde grešim?

Beš teritoriju gde živih biti neće!
Za pametnog dosta . Ko je razumeo shvatice ! A suprotno moze da misli neko ko nezna kako se rasklapa puska ili sta je pp mina. Citat licnosti pametnije od svih nas ovde '' Cije je stado ,onome i brdo"!
 
Jary:
Za pametnog dosta . Ko je razumeo shvatice ! A suprotno moze da misli neko ko nezna kako se rasklapa puska ili sta je pp mina. Citat licnosti pametnije od svih nas ovde '' Cije je stado ,onome i brdo"!

Zahvaljujem. :shock: :wink:

A ovim paćenicima što neumorno blate ovaj deo foruma tako da bilo ko ko svrati na Politiku Krstarice može da pomisli da smo, jel budale, citirao bih još jednu izreku:

Dokle god se možemo ponositi svojim zaslugama, nemojmo se pozivati na zasluge naših predaka.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top