KOSOVO ILI PISI PROPALO

Kosovo i Metohija u Srbiji ili izvan nje?

  • KIM treba i mora biti deo Srbije

  • KIM treba biti deo Srbije ali realnost je drugacija

  • Bas me briga sta ce biti sa KIM-Kosovom i Metohijom

  • KIM ne treba biti deo Srbije, niti ista ima prava na KIM a i sta ce nam KIM?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

trondhaim

Zainteresovan član
Poruka
370
1.Smatrate da KiM treba i mora biti deo Srbije i da Srbija mora povratiti suverenitet nad AP Kosovo i Metohija
2.Smatrate da bi KIM trebao biti deo Srbije ako ima pravde u Svetu ali posto nema odavno ste se odrekli KIM-a kao dela Srbije
3.Sve vam je jedno, neka bude kako bice
4. KIM ne treba biti deo Srbije i Srbija APSOLUTNO nema prava da ga zadrzi pod svojim okrivljem.
 
kosovo ce uvek biti deo srbije
trenutno je rezervat za shiptarki oblik zivota i bolje je da je tako nego da se kancer shiri dalje na teritoriju srbije
kad se bude u paketu reshavala deshiptarizacija balkana i kosovo ce doci na red
 
Granice drzava nisu nista STATICNO...

One se menjaju u vremenu i prostoru..

Propadaju imperije, propadaju drzave, propadaju delovi drzava.

Tako je bilo od pocetka sveta i bice do kraja.

Malo kojoj drzavi nije nesto oduzeto, oteto nikada u istoriji.

Svi zale za necim....



Ali zivot tece dalje.....
 
kosovo ce uvek biti deo srbije
trenutno je rezervat za shiptarki oblik zivota i bolje je da je tako nego da se kancer shiri dalje na teritoriju srbije
kad se bude u paketu reshavala deshiptarizacija balkana i kosovo ce doci na red


:ok::rtfm:

Samo da dodam da nisam za etnicko ciscenje ili bilo sta slicno nedaj boze!!!, vec za to da se ide od kuce do kuce i proveravaju pasosi, pa onaj ko ima srpski pasos ili srpska dokumenta moze ostati a onaj ko je dosao iz Albanije ilegalno da se tamo i vrati kao i njegovi potomci i slicno. Ako im je toliko bilo lose na Kosovu pa traze odcepljenje, zasto su onda dolazili ovamo iz Albanije. Samo kada pomislim na to muka mi je od tih pokvarenih Albanaca koji sve ocekuju od drzave.
 
Poslednja izmena:
Granice drzava nisu nista STATICNO...

One se menjaju u vremenu i prostoru..

Propadaju imperije, propadaju drzave, propadaju delovi drzava.

Tako je bilo od pocetka sveta i bice do kraja.

Malo kojoj drzavi nije nesto oduzeto, oteto nikada u istoriji.

Svi zale za necim....



Ali zivot tece dalje.....

Da...ali to ne znaci da se trebamo odricati svega sto je: bilo, jeste i bice srpsko naime protocnosti vremena i zivota.
 
Da...ali to ne znaci da se trebamo odricati svega sto je: bilo, jeste i bice srpsko naime protocnosti vremena i zivota.

Nas ustvari niko ni ne pita da li se odricemo ili ne...

Mi to sami sa sobom razgovaramo.

Kao sto Madjari razgovaraju sami sa sobom kada tvrde da ce Erdelj (pandam po znacaju za njih kao za nas Kosovo) opet biti jednog dana n jihov.
 
Danas su pred srpskim narodom mnogo veci izazovi i problemi nego sto je Kosovo.

Ne treba se trositi snaga uzalud na pitanja koja u ovom momentu NE MOGU biti resena onako kako bi Srbiji to odgovaralo.

Tu se slazemo. Mislim da pre svega treba ojacati ekonomski Srbiju a pitanje Kosova sto duze odrzavati kao aktuelno pitanje u svetu ali i u Srbiji a u isto vreme ne trositi previse pre svega novca ali i energije na isto. Novca u smislu rasipanja istog na duple plate cinovnika Srbije na KIM-u, dakle novac trositi na ugrozene i siromasne a ne na one koji ga vec imaju u dovoljnoj kolicini, a energiju treba trositi u vidu aktivne diplomatske ofanzive u svetu i pritiska na sto veci broj drzava da ga ne priznaju kao i na pomoc i podrsku preostalim Srbima na KIM, a u isto vreme vecinu energije i sredstava usmeriti na ekonomski ali moram reci i DEMOGRAFSKI razvoj odnosno napredak Srbije, pa ce onda i pitanje KIM biti lakse za resavanje u korist Srbije. Zamisli samo da 1,5 miliona ljudi svake godine placa porez od u proseku 10000 dinara a i vise s obzirom na imetak narko albanaca na KIM, pa mesecne takse za komunalije i slicno,...to je ogroman novac, vaci nego sto cemo ga dobiti od EU za clanstvo i kandidaturu.
 
Poslednja izmena:
Nas ustvari niko ni ne pita da li se odricemo ili ne...

Mi to sami sa sobom razgovaramo.

Kao sto Madjari razgovaraju sami sa sobom kada tvrde da ce Erdelj (pandam po znacaju za njih kao za nas Kosovo) opet biti jednog dana n jihov.

A sa kime razgovara onaj terorista koji tvrdi da će za pet godina Preševo biti u sastavu velike Albanije i to zato što su Albanci čekali na to preko 2000 godina?
 
Tu se slazemo. Mislim da pre svega treba ojacati ekonomski Srbiju a pitanje Kosova sto duze odrzavati kao aktuelno pitanje u svetu ali i u Srbiji a u isto vreme ne trositi previse pre svega novca ali i energije na isto. Novca u smislu rasipanja istog na duple plate cinovnika Srbije na KIM-u, dakle novac trositi na ugrozene i siromasne a ne na one koji ga vec imaju u dovoljnoj kolicini, a energiju treba trositi u vidu aktivne diplomatske ofanzive u svetu i pritiska na sto veci broj drzava da ga ne priznaju kao i na pomoc i podrsku preostalim Srbima na KIM, a u isto vreme vecinu energije i sredstava usmeriti na ekonomski ali moram reci i DEMOGRAFSKI razvoj odnosno napredak Srbije, pa ce onda i pitanje KIM biti lakse za resavanje u korist Srbije. Zamisli samo da 1,5 miliona ljudi svake godine placa porez od u proseku 10000 dinara a i vise s obzirom na imetak narko albanaca na KIM, pa mesecne takse za komunalije i slicno,...to je ogroman novac, vaci nego sto cemo ga dobiti od EU za clanstvo i kandidaturu.

Svasta moze da se desi....

Kazu da i mrtav moze da prdne (ali tesko).

Vreme u pitanju Kosova ne radi za Srbiju.

Natalitet na Kosovu je takav da ce za koju deceniju imati vise stanovnika od Srbije.

Imaju rezervnu drzavu - Albaniju koja im bezrezervno pomaze.

Najveca svetska sila im takodje pomaze.

Kakvi su izgledi da Srbija ponovo dodje do Kosova?

Gotovo ravni nuli.

Bar dok postoji svet ovakav kakav je danas.

A kada jednog dana ne bude takav - nece biti ni Srbije ni Kosova...

A i sta ce nam Kosovo sa skoro 2 miliona besnih Siptara?
 
Nas ustvari niko ni ne pita da li se odricemo ili ne...

Mi to sami sa sobom razgovaramo.

Kao sto Madjari razgovaraju sami sa sobom kada tvrde da ce Erdelj (pandam po znacaju za njih kao za nas Kosovo) opet biti jednog dana n jihov.

Da ali odvajanje Erdelja i Vojvodine od Madjarske se desilo pre 200-250 godina, a KIM je jos uvek vruca tema i moramo se boriti da tako i ostane do daljnjeg, kao sto i sam vidis zapadni svet polako ali sigurno propada i njegov uticaj u svetu je sve slabiji, nece jos dugo imati razumevanja za albanske zahteve potkrepljene VEC UPLACENIM zelenim novcanicama, istocni svet je na nasoj strani i sve je bogatiji a samim time i uticajniji, treba biti strpljiv i uporan i cekati svoj trenutak a u medjuvremenu raditi na sebi pre svega u DEMOGRAFSKOM ali i ekonomskom napretku jer jedan podstice drugi. Kada imas vise ljudi u drzavi, vece je prodajno trziste pa samim time i primamlj. za investitore. Danas najvise napreduju uglavnom mnogoljudne drzave(KINA, VIJETNAM,TURSKA,BRAZIL,JUZNOAFR.REP., ....) izuzetak su:Slovacka, Ceska,... ciji je razvoj podosta potpomognut sa strane tj. nije se desio prirodno, sto bi hemicari rekli ENDOTERMNI PROCES a ne EGZOTERMNI. .
 
Da ali odvajanje Erdelja i Vojvodine od Madjarske se desilo pre 200-250 godina, a KIM je jos uvek vruca tema i moramo se boriti da tako i ostane do daljnjeg, kao sto i sam vidis zapadni svet polako ali sigurno propada i njegov uticaj u svetu je sve slabiji, nece jos dugo imati razumevanja za albanske zahteve potkrepljene VEC UPLACENIM zelenim novcanicama, istocni svet je na nasoj strani i sve je bogatiji a samim time i uticajniji, treba biti strpljiv i uporan i cekati svoj trenutak a u medjuvremenu raditi na sebi pre svega u DEMOGRAFSKOM ali i ekonomskom napretku jer jedan podstice drugi. Kada imas vise ljudi u drzavi, vece je prodajno trziste pa samim time i primamlj. za investitore. Danas najvise napreduju uglavnom mnogoljudne drzave(KINA, VIJETNAM,TURSKA,BRAZIL,JUZNOAFR.REP., ....) izuzetak su:Slovacka, Ceska,... ciji je razvoj podosta potpomognut sa strane tj. nije se desio prirodno, sto bi hemicari rekli ENDOTERMNI PROCES a ne EGZOTERMNI. .

Pre svega treba raditi da Srbija postane NORMALNA DRZAVA.

To je PRIORITET.

Kasnije, ako se svetske prilike izmenu i ako I TADA BUDE POSTOJALA POLITICKA VOLJA, preci na pitanje Kosova.

Do tada Kosovo treba da ostane ili ZONA REKLAMACIJE, ili jednostavno da se u prisustvu velikih slia podeli onako kako je to najbolje moguce za sve.

I da se tamo podigne jedan veliki ZID, kao izmedju Meksika i USA ili Izraela i Palestinaca.
 
1.Smatrate da KiM treba i mora biti deo Srbije i da Srbija mora povratiti suverenitet nad AP Kosovo i Metohija
2.Smatrate da bi KIM trebao biti deo Srbije ako ima pravde u Svetu ali posto nema odavno ste se odrekli KIM-a kao dela Srbije
3.Sve vam je jedno, neka bude kako bice
4. KIM ne treba biti deo Srbije i Srbija APSOLUTNO nema prava da ga zadrzi pod svojim okrivljem.


Није проблем КиМ
Проблем је Србија
У саставу чега ће Космет остати? Да ли ће остати ишта од ове Србије?
У суштини,није важно да ли је у питању КиМ или нека друга регија,оно што је забрињавајуће је да Србија није способна да очува територијалну цјелину - поред тога што није способна да уреди друштвени живот,и подигне стандард живота.
Лично сам везана за Космет и најсрећнија бих била да се ништа од онога није десило. Али,шта је ту је.
Да ја одлучујем о нечему и да имам неку моћ,покушала бих остварити такве услове живота да млади више не одлазе ко зна гдје.
Међутим,далеко смо ми од тога да утичемо на било шта,као што и сами видите.
 
:ok::rtfm:

Samo da dodam da nisam za etnicko ciscenje ili bilo sta slicno nedaj boze!!!, vec za to da se ide od kuce do kuce i proveravaju pasosi, pa onaj ko ima srpski pasos ili srpska dokumenta moze ostati a onaj ko je dosao iz Albanije ilegalno da se tamo i vrati kao i njegovi potomci i slicno. Ako im je toliko bilo lose na Kosovu pa traze odcepljenje, zasto su onda dolazili ovamo iz Albanije. Samo kada pomislim na to muka mi je od tih pokvarenih Albanaca koji sve ocekuju od drzave.

samo me zanima ko bi to išao od kuce do kuce....
 
samo me zanima ko bi to išao od kuce do kuce....

Srpska policija, prosto ko pasulj a ko bi isao drugi. Valjda je to deo drzave Srbije. Ovde je problem sto je policija izvrgnuta ruglu i policajac predstavlja nekog ko sluzi da senjime brise patos a to se mora promeniti, a promenice se kada se uspotavi potpuno demokratska drzava a ne potpuno humnizovana i liberalna drzava u kojoj svako ima pravo na sve sto pozeli.
 
Svasta moze da se desi....

Kazu da i mrtav moze da prdne (ali tesko).

Vreme u pitanju Kosova ne radi za Srbiju.

Natalitet na Kosovu je takav da ce za koju deceniju imati vise stanovnika od Srbije.

Imaju rezervnu drzavu - Albaniju koja im bezrezervno pomaze.

Najveca svetska sila im takodje pomaze.

Kakvi su izgledi da Srbija ponovo dodje do Kosova?

Gotovo ravni nuli.

Bar dok postoji svet ovakav kakav je danas.

A kada jednog dana ne bude takav - nece biti ni Srbije ni Kosova...

A i sta ce nam Kosovo sa skoro 2 miliona besnih Siptara?

...jako dobar post...
 

Back
Top