Quantcast

KOSOVO: Albanka pretucena zato sto je govorila srpski..!

Ayeye_Brazdorf

Domaćin
Poruka
4.290
Arlinda Klokoci-Konichanin iz Ajvalije povrijeđena je u incidentu sa policajcima KPS-a, nakon što je kosovska policija u Vučitrnu zaustavila vozilo kojim je upravljao njen muž Bošnjak Dževad Konichanin sa registracijom NP zbog neupaljenih svijetala. Njen muž nije znao dobro albanski, pa je ona pokušala da mu pomogne prevođenjem – prenose kosovski mediji. Albanki Arlindi Klokoći-Koničanin je povrjeđena ruka, a ima i modrice po čitavom tijelu, bila maltretirana i šikanirana. „Sto udaraca sam dobila po glavi dok sam bila u policijskim kolima. Rekla sam im, ja sam majka troje djece i da nije u redu to što mi rade. Oni su me, potom, upitali zašto pričam srpski i s kim sam tu djecu pravila. S jednim, dvojicom ili petoricom?“ „Tukli su mi suprugu i ja sam nisam mogao da joj pomognem. Suprugu su mi tukli pred očima, čupali, udarali sa leđa, obarali na zemlju sve dok je na silu nisu ugurali u kola. Teško mi je što sam bio nemoćan da zaštitim svoju ženu jer je zakon stajao ispred mene”, izjavio je za kosovske medije Dževad. Nakon što je Arlinda kod sudije za prekršaje dala izjavu, dozvoljeno joj je da, sa suprugom, ode kući. Bračni par Koničanin najavljuje da će protiv policajaca podnjeti tužbu i da će oni morati da odgovaraju za neprofesionalno ponašanje. Prema rječima portparola Kosovska policijske službe Arbera Beke, svako ko smatra da su policajci u obavljanju svojih radnih zadataka prekršili svoja ovlašćenja, može da podnese tužbu.

http://www.alem-kosovo.com/vijesti/kosovo-vijesti/pretucena-zena-zato-sto-je-govorila-”srpski”/

Evo kako se danas zivi na okupiranom Kosovu. To je jedna obicna prica iz svakodnevnog zivota. Ljudi nemaju pravo na postojanje, cak i Albanci dobijaju batine i bivaju maltretirani ako progovore na srpskom jeziku...

To su te sitne pakosti i pritisci koje siptari stalno rade, kada im gazde iz Vasingtona kazu da malo iskuliraju sa ubijanjem dece, vadjenjem organa i paljenjem crkava...

Sa takvim situacijama se Srbi na Kosovu susrecu svaki dan. E sad vi zamislite da krenete sa zenom negde kolima i da vas policija iz cista mira isprebija. Neretko se desava da isprebijaju ili maltretiraju roditelje pred njihovom malom decom...

Naravno, te i takve stvari nasu prekrasnu vladu ne zanimaju, da je pretucen neki Francuz, ili makar da su ga popreko pogledali, tada bi upregli sve svoje moci da isprave tu surovu nepravdu...

Bitno je da je drug najljepsi jedini rekao kako bi pregovarao sa Tacijem, bez obzira sto se tom coveku stavljaju na teret najjeziviji moguci zlocini...

Andjela

Elita
Poruka
23.875
Arlinda Klokoci-Konichanin iz Ajvalije povrijeđena je u incidentu sa policajcima KPS-a, nakon što je kosovska policija u Vučitrnu zaustavila vozilo kojim je upravljao njen muž Bošnjak Dževad Konichanin sa registracijom NP zbog neupaljenih svijetala. Njen muž nije znao dobro albanski, pa je ona pokušala da mu pomogne prevođenjem – prenose kosovski mediji. Albanki Arlindi Klokoći-Koničanin je povrjeđena ruka, a ima i modrice po čitavom tijelu, bila maltretirana i šikanirana. „Sto udaraca sam dobila po glavi dok sam bila u policijskim kolima. Rekla sam im, ja sam majka troje djece i da nije u redu to što mi rade. Oni su me, potom, upitali zašto pričam srpski i s kim sam tu djecu pravila. S jednim, dvojicom ili petoricom?“ „Tukli su mi suprugu i ja sam nisam mogao da joj pomognem. Suprugu su mi tukli pred očima, čupali, udarali sa leđa, obarali na zemlju sve dok je na silu nisu ugurali u kola. Teško mi je što sam bio nemoćan da zaštitim svoju ženu jer je zakon stajao ispred mene”, izjavio je za kosovske medije Dževad. Nakon što je Arlinda kod sudije za prekršaje dala izjavu, dozvoljeno joj je da, sa suprugom, ode kući. Bračni par Koničanin najavljuje da će protiv policajaca podnjeti tužbu i da će oni morati da odgovaraju za neprofesionalno ponašanje. Prema rječima portparola Kosovska policijske službe Arbera Beke, svako ko smatra da su policajci u obavljanju svojih radnih zadataka prekršili svoja ovlašćenja, može da podnese tužbu.

http://www.alem-kosovo.com/vijesti/kosovo-vijesti/pretucena-zena-zato-sto-je-govorila-”srpski”/

Evo kako se danas zivi na okupiranom Kosovu. To je jedna obicna prica iz svakodnevnog zivota. Ljudi nemaju pravo na postojanje, cak i Albanci dobijaju batine i bivaju maltretirani ako progovore na srpskom jeziku...

To su te sitne pakosti i pritisci koje siptari stalno rade, kada im gazde iz Vasingtona kazu da malo iskuliraju sa ubijanjem dece, vadjenjem organa i paljenjem crkava...

Sa takvim situacijama se Srbi na Kosovu susrecu svaki dan. E sad vi zamislite da krenete sa zenom negde kolima i da vas policija iz cista mira isprebija. Neretko se desava da isprebijaju ili maltretiraju roditelje pred njihovom malom decom...

Naravno, te i takve stvari nasu prekrasnu vladu ne zanimaju, da je pretucen neki Francuz, ili makar da su ga popreko pogledali, tada bi upregli sve svoje moci da isprave tu surovu nepravdu...

Bitno je da je drug najljepsi jedini rekao kako bi pregovarao sa Tacijem, bez obzira sto se tom coveku stavljaju na teret najjeziviji moguci zlocini...
Dokaz, da je kvazi drzava nezavisna, ali samo od vladavine prava, pravde, zakona i demokratije.
Dokaz da su u juznoj srpskoj pokrajini, privremena imaginarna vlast, sastavljena od kriminalaca i divljaka.
Dokaz da su paranojici, slabici i kukavice, jer su tukli zenu.
I dokaz da su "dobri bosnjani/bosnjaci", ustvari Srbi i da govore srpskim jezikom i da baaznijacki jezik, ne postoji. Zar treba tome Albanci da ih uce?
U svakom slucaju zao mi je, sto su zenu prebili.

Andjela

Elita
Poruka
23.875
A znaci tebi je ovaj novinski papir prvi put otvorio oci i dokazao da je Kosovo "kvazi drzava nezavisna, ali samo od vladavine prava, pravde, zakona i demokratije.".

Izvinte molim, samo nastavite da uzivate u vasem vecerasnjem otkrovenju.
Izvini, sta ti je problem?
Da ti i ovo mozda, nije novinski papir?
Spaljivanje Manastira i Crkava, lomljenje Krstova, demoliranje srpskih groblja,paljenje i rusenje srpskih kuca, proterivanje Srba, vadjenje i prodaja srpskih organa, silovanja...
Ispravi me ako gresim.

Andjela

Elita
Poruka
23.875
To vec ima smisla.

Ali paradno izvodjenje ozbiljnih zakljucaka koristeci se premisama ovako efemernog i tankog clanka, vredja te zakljucke i prave zrtve.

Ovako to samo deluje kao koriscenje svake prilike da se kaze It's an injustice. It's unfair, they are big and I am small.
Kalimerizam nikoga nije odveo do pobede.
Svakim danom, sve vise dokazuju da nema drzave!
Bez obzira, ali zrtva je i ta Albanka.

maksimilija

Obećava
Poruka
72
Bez obzira, ali zrtva je i ta Albanka.
Naravno sto se tice konkretnog slucaja, ako se desio tako kao sto pise, sto ne mozemo znati.

A ako pricamo o drzavnosti, vidi ako postavimo ovako stvari. Kosovska policija sutra postane fina i uljudna, iz politike i vlade izbace kriminalce i sudski ih procesuiraju, obracunaju se sa organizovanim kriminalom i omoguce prava i slobode manjinama. Da li bi tada rekla OK, Kosovo treba da bude nezavisno ?

Ja ne bih.

Sto naravno ne znaci da treba ziveti u iluziji da je promena trenutnog stanja moguca sem brutalnim ratom koji bi proterao albance sa kosava. Npr. za vreme III sv. rata ?
Ili dugotrajnim cekanjem da sadasnje generacije izumru i pojave se neke druge, nove, civilizacijski drugacije. Ne za nasih zivota.

Andjela

Elita
Poruka
23.875
Naravno sto se tice konkretnog slucaja, ako se desio tako kao sto pise, sto ne mozemo znati.

A ako pricamo o drzavnosti, vidi ako postavimo ovako stvari. Kosovska policija sutra postane fina i uljudna, iz politike i vlade izbace kriminalce i sudski ih procesuiraju, obracunaju se sa organizovanim kriminalom i omoguce prava i slobode manjinama. Da li bi tada rekla OK, Kosovo treba da bude nezavisno ?

Ja ne bih.

Sto naravno ne znaci da treba ziveti u iluziji da je promena trenutnog stanja moguca sem brutalnim ratom koji bi proterao albance sa kosava. Npr. za vreme III sv. rata ?
Ili dugotrajnim cekanjem da sadasnje generacije izumru i pojave se neke druge, nove, civilizacijski drugacije. Ne za nasih zivota.

Naravno, da NE BIH!
A gde sam ja pomenula, brutalni rat?
Pre svega toga, sto si napomenuo, treba vratiti sve one koji su se ilegalno doselili i njihove potomke.

Andjela

Elita
Poruka
23.875
To teorijski i prakticno nije bilo izvodljivo ni onda kada smo bili u istoj drzavi, a kamoli sada.
Sada i ubuduce je nemoguce.

Mozda je lakse verovati da se problem moze resavati nekim finim nacinima i carobnim stapicima,
da vratimo Kosovo, a da nam ostanu ciste ruke...
Ali u nekom trenutku treba da prestanes da verujes u vile i petar pana, jer stvarnost je drugacija.
Da se htelo i da je imao ko pre, moglo se.
Odakle tebi te ideje, da mi lepis to da ja verujem u v"ile i petra pana" i da ne vidim realnost?

Andjela

Elita
Poruka
23.875
To je vec za forum tematike historija...

"treba vratiti sve one koji su se ilegalno doselili i njihove potomke."
Ne poznajemo se, ali u okviru ove diskusije gore citirano je klasican petarpanovski momenat.
Sto nije tako losa ljudska osobina, pogotovo za zensko bice-ako to jesi.

L noc.
Navedi mi jedan dobar razlog, zasto bih lagala da sam zensko?
Nisi merodavan, da etiketiras ljude i izvodis zakljucke.
Da tema je za historiju (koja je napravljena na bazi mitova), a ne za ISTORIJU!
Zar "demokratska EUropa", vodi "petarpanovsku" politiku?

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Ma tu se radi o tome sto je Albancima bilo krivo sto je Albanka udata za Bosnjaka i oni to tumace tako kao da je udata za Srbina i kao da izdala svoju naciju i rasu i zato me ne cudi da je nisu do smrti pretukli.Ne radi se tu samo o jeziku nego o tome da je neko poznavao tu Albanku koja je govorila javno sa muzem jezik kojim se sluze Hrvati, Bosnjaci, Crnogorci i Srbi.Inace Albanci su jedini narod koji ne voli bracno mijesanje a to je da daju zensko dijete drugoj naciji a pogotovu Slavenskoj naciji pa makar se radilo o istoj vjeri.Ima i dobrih Albanaca muslimana ali kod Albanaca je takvo vjerovanje i to se ne moze lako izbrisati.

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.719

Гледао сам интервју са том женом - једном речју СКАНДАЛ. Али то није шиптарски скандал јер свако нормалан зна да су они рођени и непоправљиви дивљаци . ТУ ЈЕ ДАЛЕКО ВЕЋИ ПРОБЛЕМ ТЗВ."ПРИВРЕМЕНА ВЛАСТ НА КОСМЕТУ" - ОНИ СУ И ЗАГОВОРНИЦИ И ОРГАНИЗАТОРИ И ПОДРЖАВАОЦИ ТАКВОГ ПОНАШАЊА... то се да закључити на сваком кораку.

И само ме занима шта ће смрдљива власт урадити овим поводом, хоће ли се огласити... или ће опет да буде "шушљу-мушљу" - јер када је један 'рвацки држављанин у Бг добио шамар ДАНИМА СУ СРАЛИ, ДАНИМА СУ БИЛЕ ЕМИСИЈЕ, ЧАК СЕ И БОТА ЈАВНО ИЗВИЊАВАО... мислим да смо стварно пали на најниже гране.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.