Kosmet za putovanje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jumbolino,
Ukoliko ti se bude ukazala prilika da posetis Metohijski deo bilo bi lepo. Pretpostavljam da ides sa nekim, jer za nekog ko nema posleratno iskustvo obilaska Kosova nije pozeljno da ide sam ili bez uputstva. Nije toliko strasno kao sto se prica. Moja preporuka ti je da obidjes Manastire Pecku Ptrijarsiju kao i Visoke Decane. To je jedinstveno iskustvo. Mozda najbolje na prolece. Ukoliko ti je potrebno vise informacija tu sam. Sto se Leposavica tice, to ti je kao da si u Srbiji, sve je srpsko do Mitrovice, dok je Metohija nesto sasvim drugo.
 
@kalispera
Pa evo da odgovorim na tvoj post.
Da, jako dobro znam sta pricam, i za razliku od skoro svih vas koji pisete u ovoj temi, informacije nisam skupljao po interentu, novinama i razno-raznim medijima.
Da si malo bolje procitao moje postove, ne bi imao tako glupu interpretaciju istih, ali s obzirom na tvoju inteligenciju, koja dolazi do izrazaja u drugom delu tvog posta, ne cudi me to sto si pisao.
Prvo, poredjenje koje sam naveo nije kretenizam prve vrste! Ja znam da Srbi dole zive u enklavama, ali takodje znam, da veliki broj njih skoro svaki dan proputuje veci deo pokrajine, zbog posla, skole i drugih obaveza... a veci deo njih ili ne zna Albanski ili im ne pada na pamet da pricaju na Albanskom, i po tebi svi bi oni bili mrtvi za sad? Ja znam da se taj deo Srbije redovno pominje u medijima, u ne bas lepom i prijatnom kontekstu, ali se nesto ne secam da svaki dan citam kako je ubijen Srbin. Da se razumemo, nisam poredio stanje u Beogradu i stanje na jugu Srbije, vec sam hteo da pokazem, da se ne ubija covek tek tako, ali izgleda da do tvog uma tako nesto ne moze stici.
E sad da ti pojasnim jos nesto, jer me prosto jedna tvoja recenica bas izbacuje iz takta... jako dobro znam kako se zove juzna srpska pokrajina, ali u svakom trenutku izbegavam da je nazivam Kosovo, ili kako ovde neki biseri kazu Kosmet pa cak izbegavam da kazem i Kosovo i Metohija, jer se time naizgled daje na znacaju nezavistosti juzne srpske pokrajine, sto je presedan. I uvek se trudim da umesto ‘Kosovo i Metohija’ uptrebljavam termine ‘juzni deo Srbije’, ‘juzna srpska pokrajina’ i sl, ne bih li time naglasio da je to deo Srbije, uvek bio, jeste i da ce uvek ostati. E sad, posto si previse plitak da bi to shvatio morao sam da ti pojasnim. Nadam se da si sad skapirao. Ako jos uve to nisi razumeo, nije mi problem, pojasnicu ti ponovo.
Vidim da u drugom delu svog posta, izmedju redova hoces da kazes da sam Albanac, e pa da ti objasnim neke stvari, ja se trudim da taj juzni deo Srbije, koliko god je moguce predstavim u najlepsem svetlu, ne bi li Srbi ponovo poceli dole da idu, takodje nisam od onih koji to samo pricaju, vec i sam putujem dole. Sto se tice toga da li vodim porodicu dole, pa naravno, i porodicu i drugare, ne vidim zasto je to problem? Cak sta vise, iz tvog posta bi se pre reklo da si ti Albanac, cim proklamujes da nijedan Srbin ne treba da ide dole.
Inace... rekao bih da ne znas sta pises... trenutno mi mozes pozeleti samo prijatno zimovanje, ovo sam cisto napisao, da pokazem kako kucas svoje postove... ili s pola mozga... ili ti je IQ na zaista nezavidnom nivou... pa samo uzmes i lupas po tastaturi, i posaljes to kao post...


@sch
Kao prvo nisam siptarski provokator! Jer da sam Siptar, ne bih govorio o srpskim znamenitostima na juznom delu Srbije, niti ih hvalio. Niti bih govorio kako Srbi trebaju da putuju i posecuju u juznu srpsku pokrajinu, vec bih cinio isto sto i ‘kalispera’ i ti, tj. propagirao bih da Srbi ne treba da idu u taj deo Srbije, da ih dole ceka smrt... i sta ja znam kakve sve gluposti niste lupetali. Da se razumemo, ne kazem da situacija nije teska, ali sva tvoja trenutna saznanja se zasnivaju na nivou propagande, i naucno receno, nisu relevantna.
 
@Phantom der Nacht
Hahahah tvoji postovi su pravi biseri... zaista me odusevljavas... taman sam hteo da te pitam sta fali mom srpskom jeziku, posto sam prosvetar... pa me bas zanimalo, jer kao takav ne bih smeo da pravim svakojake greske... kad ono u tvom sledecem postu, onako s ponosom pise Kosovo je Kosmet, evo malo da te edukujem, pravi naziv juzne srpske pokrajine je ‘Kosovo i Metohija’ (inace i ‘kalispera’ se silno potrudio da mi otvori oci tom informacijom, ali izgleda da ti ne citas sta se pise u temi, nego samo banes i lupas svakakve gluposti), Kosovo je severni deo juzne srpske pokrajine (dakle deo, particija, oblast... nazovi kako zelis, npr. kao sto u Vojvodini imas Backu, Srem, Banat), juzni deo juzne srpske pokrajine je Metohija ( u prevodu sa staroslovenskog znacilo bi crkvena zemlja, jako sam se trudio da nadjem ima li i termin ‘Kosovo’ svoj prevod, medjutim nisam uspeo :( ) I zaista bih te molio, da mi kazes kod kog autora si ti procitala to ‘Kosovo je Kosmet’, to me jako zanima.
I tebi da naglasim nisam Siptar vec Srbin.


Jos neke stvari da kazem, to sto propagiram da treba Srbi da idu u juznu srpsku pokrajinu je iz razloga, sto smatram da je to neotudjivi deo Srbije u svakom pogledu. Dakle ne vodim se tim vasim (po meni pogresnim) principima, da Srbi ne treba da idu dole jer ih ceka smrt, opasnost i sta ja znam. Neko je pominjao azurnu obalu u svojim postovima, da kazem, mozda juzna srpska pokrajina za nekoga i nije kao azurna obala, ali za mene je mnogo vise, i mnogo mi vise znaci, kao i svakom da kazem pravom Srbinu i Srpkinji. Ako vi smatrate da se na tom delu Srbije nema sta videti, onda mi je stvarno zao, od tog slepila vas ja ne mogu izleciti.
Sretao sam i ranije takve slicne vama, jednom prilikom kad sam kupovao kartu za K. Mitrovicu na BAS-ovoj stanici, zaskocili me ‘veliki Srbi’, takvi poput vas, i kao da me maltretiraju jer sam navodno Siptar, a onda kad sam im pokazao licnu kartu i uverio ih da sam Srbin, i pitao ih da li zele da otputuju na jug, samo da obidju taj deo Srbije, odjednom svi imaju neke obaveze, pa eto podseili su me na vas, svi na recima veliki Srbi, a s druge strane ponor.
Inace da li je Jumbolino Siptar ili ne, zaista nemam pojma niti me zanima, pitao je covek gde bi mogao da putuje, i ja sam izneo svoje misljenje i iskustva.

Izivnjavam se za off postove, jer nisu vezani za pitanje postavljeno u temi, ali morao sam da odgovorim na prozivke.
 
Ti bolje idi na pfm ''Politika'' pa se TAMO raspravljaj....
''pravi naziv juzne srpske pokrajine je ‘Kosovo i Metohija’'

Da nam to nisi napisao N I K O od nas to ne bi znao ??????????????????????????

K O S M E T je skraćenica od KOSovo i METohija, i bio je naziv u S L U Ž B E N O J upotrebi skoro 90 godina (od 1918-te)

90 godina
90 godina
90 godina
90 godina
90 godina
90 godina
90 godina
90 godina
90 godina
90 godina
90 godina
90 godina

I onda dodje neko ko se ohrabrio i JEDNOM otišao na K O S M E T, da svima soli pamet......
 
E, OVAKO nas podržavaju naša braća Grci...


Detalj sa grčkog derbija Olimpijakos - Panatenaikos:



oli-pao_kosovo_je_srbija-2.jpg
 
Hvala na ingformaciji koju nisam znao, izvinjavam se za svoj sada veliki lapsus. Sa druge strane inteligencijo moja, vi ste poceli sa prozivkama da sam siptar i provokator i sta znam, tako da sam hteo da vam odgovorim.
Dakle niti sam dosao na forum da se raspravljam, niti mi je to bila namera, koliko se secam, vec sam ti napomenuo da nemam nameru da se raspravljam, ali ajde vidim da iz tvog mozga nista drugo ne ide. Sem toga nisam se jednom osilio da idem dole, dole idem od rodjenja, i bio sam sigurno 50ak puta, tako da ne lupaj gluposti.
 
Bas si neka ZVERCINA, jel' da?
Velika, drcna Zvercina (neobicno me zabavlja kad ljudi svoje frustracije i nemogucnost da budu nesto drugo nego sto jesu, sebi daju nick koji izrazava sta bi oni voleli da jesu..)

Pa da ti odgovorim, koliko mi moj IQ, aka inteligencija, dozvoljava:

1. Zensko sam, tek da ti olaksam oslovljavanje za tvoje buduce postove pune inteligencije, kulture i obavestenosti.

2. Ljudi poput tebe i inace kad nemaju argumenata, zapocnu pricu o IQ i tako tome. Ne obracam paznju na to, moj IQ je kakav jeste i tu tebi stvarno nema pomoci.

3. Sto se tice tvog "prosvetarskog" statusa, ti si pravi primerak "prosvetara" koji pokazuje nivo naseg "prosvetarskog" miljea. Nemoj se truditi previse, pokazao si odmah ko si i sta si, jos ces vise potkopati struku.

4. Tvoji postovi o odlasku i setnji po Kosovu i Metohiji, impliciraju relaksiranu atmosferu, maltene nema razloga da se masovno ne uputimo u setnju Kosovom i Metohijom, nikakvih problema necemo imati.
Da bi to potkrepio, poredis stanje u Beogradu prema Albancima, sa stanjem tamo prema Srbima. Pitam se, znas li ti o cemu pricas?
Pazi, covek kupovao kartu za Kosovo i Metohiju a odmah ga na stanici spopali pa mora da vadi licnu kartu! Kakav bezobrazluk i pokusaj uvrede svacije inteligencije ovde.
Ako ti se vec laze, pokusaj da smislis nesto bolje, ne spavaj dok pises!
U Beogradu, ljudi nista drugo i ne rade, vec prate ko gde putuje i kad im se ucini sumnjivo, traze licnu kartu. Covece, to sto si dva puta prosao kroz Beograd, ne znaci da znas ista o Beogradu, nije to tvoj zaseok, malo je to drugacije zivot ovde!

Nemam ja nista protiv da ti ides gde god hoces, zelim samo da kazem da pises objektivno a ne pricas bajke.
Po tebi, nikakav problem nije da Srbin, govoreci srpski, prokrstari Kosovom i Metohijom i da mu ni dlaka sa glave ne fali?
To sto postoje pratnje Kfora, to sto patroliraju neprekidno, sto mostove moraju da cuvaju danonocno itd... , valjda snimaju neku novu verziju "Spasavanje redova Rajana" ili tako nesto. Nemaju druga posla.
To sto malo malo pa miroljubive siptarcine prebiju nekog starca, siluju nekoga na sred puta, da ne nabrajam jer ces reci da mnogo citam novine i da nije istina - za tebe nema veze, pa to se desava i u Beogradu, zar ne?

Zanimljivo je koliko ljudi vole da pisu o necemu, kontrirajuci zdravom razumu.
To sto si ti bio tamo, sa sve porodicom, prijateljima, kumovima, tetkama i babama - znaci da moze bilo ko bilo kada da bez problema obidje Kosovo i Metohiju, ti, velika Zvercina to garantujes?

Izgleda da ipak razgovaramo ovde sa tinejdzerom koji zamislja pustolovine.
Hajd' ti polako na letovanje u Kosovo i Metohiju, ima nas koji cemo skrenuti malo na druga mesta kad zelimo da se odmorimo i provedemo.
 
Inace zivim u Bg ceo svoj zivot, cisto da odgovorim na pitanje koliko sam puta prosao kroz grad. I jos da kazem da zaista nemam vise snage da odgovaram na tvoje niskointeligentne interpretacije mojih postova. Ja sam jasno rekao ono sto sam hteo, sad sto ti neke stvari ne mozes da ukapiras, jbg to nije moj problem.
Vidim i da si komentarisala moj nadimak, to je ona poslednja linija odbrane, znas kad neki novinar ne moze nista pametnije da kaze za neku osobu koja mu smeta, pa krene da komentarise frizuru, odelo i slicno... od osobe na koju se okomio.
Zatim, ono sto sam napisao, oko kupovine karte.. nije se samo jednom dogodilo, slicnih situacija je vise puta bilo... ali to sto ti u to ne mozes da verujes, ja opet ne mogu tu da ti pomognem.
Usput da napomenem, da su pratnje ukinute jos pre nekoliko godina po mom secanju... a sto se tice dalje tvoje interpretacije mojih postova, zaista nemam sta da kazem... posto ili ja suvise lepo pisem o jugu Srbije, ili ti zaista ne umes citas... tako da ako ti nije problem citiraj recenicu po recenicu... i sve cu ti objasniti. Jer tvoja interpretacija mojih postova je zaista losa (da ne upostrebim drugi izraz).
Pretposlednje poglavlje ti...zaista nemam reci... pazi koje pitanje ti meni postavljas. Pa ja se stvarno pitam da li si ti dobro?
 
Inace zivim u Bg ceo svoj zivot, cisto da odgovorim na pitanje koliko sam puta prosao kroz grad. I jos da kazem da zaista nemam vise snage da odgovaram na tvoje niskointeligentne interpretacije mojih postova. Ja sam jasno rekao ono sto sam hteo, sad sto ti neke stvari ne mozes da ukapiras, jbg to nije moj problem.
Nemas ti problem samnom, nego sam sa sobom, a tu ti ne mogu pomocu, sve i da hocu. Ja ne interpretiram tvoje postove jer nisu vredni interpretacije (ti kao prosvetar bi trebalo da znas za sta se i kada upotrebljava ta rec) Ja odgovaram na nebuloze koje pises. Tvoji postovi ne ostavljaju nimalo prostora da se nesto ne ukapira, kako kaze, sve je kristalno jasno. Na tvoju stetu.
Stalno potezes pitanje inteligencije, imas neki problem sa svojom, frustriran si? Nemoj biti, eto tebi se zalomio manjak, sta ces...

Vidim i da si komentarisala moj nadimak, to je ona poslednja linija odbrane, znas kad neki novinar ne moze nista pametnije da kaze za neku osobu koja mu smeta, pa krene da komentarise frizuru, odelo i slicno... od osobe na koju se okomio.
Nema tu poslednje linije odbrane, ne branim se ja, ne volim samo kad se pricaju nebuloze i koje se onda dalje brane do vredjanja.

Zatim, ono sto sam napisao, oko kupovine karte.. nije se samo jednom dogodilo, slicnih situacija je vise puta bilo... ali to sto ti u to ne mozes da verujes, ja opet ne mogu tu da ti pomognem.
Ajde? Mnogo puta ponovljeno? Zanimljivo...
Kad ti kazes... Ides sistemom, mnogo puta ponovljena laz, postaje istina?
Mozda bi trebalo da snimim kupovinu karte za Kosovsku Mitrovicu i da postavim na Yutube?
Cim kupim, glasno cu komentarisati, da bi privukla "dusebriznike" da me legitimisu. Sta mislis o ideji? Kakav bi samo onda komentar imao? No tvoji komentari ne zavredjuju te vrste istrazivanje.
Kakve gluposti pricas, covece...

Usput da napomenem, da su pratnje ukinute jos pre nekoliko godina po mom secanju... a sto se tice dalje tvoje interpretacije mojih postova, zaista nemam sta da kazem... posto ili ja suvise lepo pisem o jugu Srbije, ili ti zaista ne umes citas... tako da ako ti nije problem citiraj recenicu po recenicu... i sve cu ti objasniti. Jer tvoja interpretacija mojih postova je zaista losa (da ne upostrebim drugi izraz).
Pa da, Srbi slobodno setaju, nema problema, kakve pratnje i bakraci.. Gde ti zivis, sta ti slusas i o cemu tio sanjas, pitaj Boga...
Tek malo podsecanja, nema toliko mesta za jos..
-------
'LIBERASION': ŽIVOT NA KOSOVU I METOHIJI
NEPODNOŠLJIV ZA SRBE
POLITIKA - SVET I MI - Sreda, Decembar 19, 2007 14:11
.... itd...
Život na Kosovu i Metohiji je nepodnošljiv za Srbe pa zato neće biti iznenađenje ako ta pokrajina uskoro postane sasvim 'etnički čista', ocenjuje danas pariski dnevnik 'Liberasion' u opširnoj reportaži iz Lipljana.
'Liberasion' piše i o svakodnevnim mukama malobrojnih Srba koji se ne usuđuju da idu glavnim putem zato što ih na svakom koraku, možda, čeka smrtonosna zamka, a još manje da, kad se nađu u centalnoj ulici Lipljana, govore srpski.
... itd...
... itd...
TANJUG 25.11.2007 - 11:22
Na autobus prevoznika "Adio -Turs", koji saobraća na relaciji Dragaš - Beograd, noćas je u blizini Podujeva bačen molotovljev koktel, preneo je KIM radio.Vozači su uspeli da protivpožarnim aparatima ugase požar, tako da u incidentu niko nije povređen. Molotovljev koktel je bačen sinoć oko 24 sata, na putu između Podujeva i administrativne linije sa centralnom Srbijom.
Ovo je treći napad na prevoznika "Adio-Turs". U proteklom periodu dogodila su se dva napada ručnim raketnim bacačem, ali mine koje su pogodile autobus nisu ksplodirale.
Ta autobuska linija je jedna od retkih veza područja Gore i Prizrena sa Beogradom.
Portparol KPS policije Veton Eljšani takođe je potvrdio da se incident dogodio. On nije mogao da precizira šta je tačno bačeno na autobus prevoznika "Adio -Turs" i dodao da u napadu niko nije povređen.
... itd...
...itd...
-------
Tek kao mali prilog pozivu na turisticki obilazak Kosova i Metohije. Dve od stotine tema i problema za Srbe dole, a ti se provodis kao veseli Minhauzen turista, po celom Kosovu i Metohiji...
Samo ti nastavi da putujes tamo i drago mi je da nisi imao problema, ali te molim, nemoj lupetati ovde

Pretposlednje poglavlje ti...zaista nemam reci... pazi koje pitanje ti meni postavljas. Pa ja se stvarno pitam da li si ti dobro?
Naravno da postavljam pitanje jer niko pri zdravoj pameti ne bi vodio porodicu da (cus') prokrstari Kosovom i Metohijom na letnji raspust ili zimovanje, stagod. O cemu ti covece pricas ovde? Sta hoces da dokazes, nacrtaj mi molim te...
Ljudi se preracunavaju gde ce se i kada kretati u enklavama a ti veselo setas Kosovom i Metohijom kao na uranak i govoris srpski u sred Lipljana na primer ili u sred Pristine ili Prizrena udjes u kafic pun siptara i kazes "Dobar dan, mogu li dobiti jednu kafu"?
Nase crkve i manastire cuvaju vojnici jer im se cefnulo, cisto radi vezbe? Od koga, od turista poput tebe?

Ti ocigledno smatras da smo ne samo "niskointeligentni" (kovanica jednog "prosvetara"..) kako kazes - vec kreteni, a ti "visokointeligentan" ces nas poduciti?
Idi i zivi u nekoj enklavi medju siptarima, samo jedan mesec ako imas petlju, pa se vrati da nam ispricas, ovog puta tacno stanje...

Ljudima koji u takvim uslovima tamo zive, divim se i postujem njihovun resenost i hrabrost. Ja je ne bih imala, priznajem. Ali, nemojmo o stvarnosti govoriti lupetanjem ili kako Mali Mikica zamislja diskusiju na forumu i zivot na Kosovu i Metohiji...

Volela bih ja da bude kako ti pricas, ali ne ide, za sada....
Zao mi je sto turisticki podforum koristis za lupetanja ove vrste, o slobodi kretanja, o turizmu na Kosovu i Metohiji, o relaksiranom zivotu i cvetanju cveca, samo smo mi glupi pa nista ne vidimo, dok nam ljudi kao sto si ti ne otvore oci...

Sa tobom ne vredi diskutovati.
Valjda sto nisam dovoljno inteligentna za tvoj ukus, sta znam...
 
Da ti se zahvalim unapred, ali zaista ne bih zeleo da mi ti pomazes, i tesko meni ako do toga dodje. Tebi stvarno nije dobro, ili ti sve ove postove pises iz afekta? Kazes ne interpretiras moje postove? Pa da li treba da ti dokazujem? Da li je potrebno da jurim po tvojim postovima, i citiram te kako pises da sam ja rekao nesto sto nisam, da ja tvrdim nesto sto ne tvrdim? Ako je to potrebno reci, citiracu te, i pokazati ti da pola toga sto ti pricas da sam ja rekao, uopste nije ‘izaslo iz mojih usta’. Ti ovde konstantno pominjes, kako ja tvrdim da je zivot na jugu Srbije sjajan i bajan? Pa odakle to tebi da sam ja rekao? Meni se ipak cini da ti imas frustracije, koje nemas gde da iskalis. Dosla si na ovu temu i od prvog posta u njoj cilj ti je da nekoga napadnes, prvo je to bila glupost kako sam Siptar, pa si se onda uhvatila mog nadimka, pa si onda osula potpuno neosnovanu paljbu sa svih mogucih strana, dakle ako mozes nesto konkretno napisi u ovoj temi, ako ne otvori posebnu temu i raspravljacemo se do mile volje, a mozemo i preko msn da vodimo polemiku kad god vreme to dozvoli. Inace jako dobro znam, gde se upotrebljava termin ‘interpretacija’, i ne vidim gde sam tu pogresio. Ali izgleda da se opet vracas na za tebe vec vidjeni sistem ‘kad nemas sta pametno reci, napadni frizuru, odelo... ili sta ja znam kod sagovornika’. Sto se tice moje inteligencije, drago mi je za ‘manjak’ koji mi se zalomio, njime sam potpuno zadovoljan.

Pa ne znam... to sto puta ponovljena laz postaje isitna... da li je to tako zaista ne znam, ali izgleda da sama sebi skaces u stomak, mnogo toga shvatas kao vredjanje, ali evo da ti pokazem, ti si me prva na forumu napala kad sam rekao da putujem po jugu Srbije. Koliko me secanje sluzi, ti si prva izmedju redova napisala da sam Siptar. Ako si ti (pogresno) zakljucila da sam Siptar, samo na osnovu toga sto sam pisao da putujem na jug Srbije (a za tobom su se i ostali zaleteli i jasno to tvrdili, kako sam Siptar, kako sam Siptarski provokator), zasto mislis da neko drugi to ne bi u stvarnosti isto tako zakljucio... pa mozda cak i ti. Na ovaj deo posta ne moras odgovarati u afektu kao sto to cinis tokom svog citavog repliciranja, nago razmisli malo, i videces neke stvari.

Ti zaista neke stvari ne mozes da razumes, I ne krivim te, nisam ih pojasnio, ali posto sam prosli put obecao da cu ti ih pojasniti, evo sad cu da ucinim, molim te citaj pazljivo I koncentrisi se. Nijednom nisam rekao da se dole na jugu zivi bajno i sjajno, o tome kakve probleme Srbi imaju dole, veruj mi znam mnogo vise nego ti, jer veci deo polazaka dole, obuhvata i nosenje razne odece i nekih sitnica koje ja kao obican gradjanin mogu sakupiti. Da je dole tako bajno i sjajno za time ne bi bilo ni potrebe, osim toga video sam i dosta toga sto nije ni malo prijatno. Druga stvar, izgleda da tebe i dalje muci ona recenica koju sam rekao, i izgleda da i dalje ne mozes da je razumes... radi se o recenici u kojoj sam rekao, da li bi ubili Albanca, kad bi setao ulicama Beograda... da ti pojasnim ponovo, time sam hteo da pokazem da se ne ubija covek tek tako, da li si to sada razumela? Dakle nisam govorio o zivotu Srba dole, razumes li?

Opet ponavljam, covek je postavio pitanje vezano za putovanje po juznom delu Srbije, i da li ima sta da obidje. I onda sam odgovorio i sad kazem, ima jako mnogo toga da se obidje, i moze se putovati a da se nema njedan jedini problem, i da se pri tome steknu jako lepe uspomene i prijateljstva.
Izgleda da cu morati da te citiram i da ti pokazem da ti jako debilno interpretiras moje postove, i da mi stavljas u usta nesto sto ja uopste nisam rekao, cak i neke stvari za koje sam tvrdio potpuno suprotno, ali sta da radim kad si frustrirana sto ima Srba koji ipak zele da odu dole, koji smatraju da je to deo Srbije, jer koliko vidim cela poenta tvog pisanja je proalbanski orijentisana, dakle oterati sve Srbe sto dalje od juzne srpske pokrajine.

- kalispera: “...a ti veselo setas Kosovom i Metohijom kao na uranak i govoris srpski u sred Lipljana na primer ili u sred Pristine ili Prizrena udjes u kafic pun siptara i kazes "Dobar dan, mogu li dobiti jednu kafu"?...”

- Zvercina (ovo sam napisao u mom prvom postu u ovoj temi, ali izgleda da ga nisi ni procitala): “...obilazak Pristine, ja sam samo prosao kroz grad, jer sam bio u kombiju koji nije pravio pauzu tu…” dakle jasno sam napisao da nisam bio duze u Pristini, osim sto sam prosao kroz nju, tako da mi opet stavljas svoje reci u usta I lupas gluposti
- Zvercina (ovo sto sledi je napisano u cini mi se mom 6-om postu u ovoj temi): “Eto vidis, a ja sam bas imao neko bzvz misljenje o Prizrenu, mada ga nikad nisam video…”

Dakle ja ne znam sta da ti kazem, ako tebi ovo nije ocigledno da ti lupas svasta, da POGRESNO INTERPRETIRAS moje postove (sad da li je razlog to sto si proalbanski orijentisana ili zaista svaku rec pises u afektu,) onda si ti zaista u problemu.
Zivot u enklavi i putovanje kroz jug Srbije su dve totalno razlicite stvari. Dakle nema potrebe da mi opet stavljas tvoje reci u usta, jer izgleda da em sto ne citas moje postove pa govoris kako sam svasta rekao (a gore sam te citirao da to sto mi stavlajs u usta nema veze s mozgom) ti ne citas ni naslov teme. Dakle da ti ponovim po ko zna koji put, moze se putovati bez problema i obici mnogo toga sto je vredno videti.

Steta je sto si tako uskoumna, pa ne vidis mnoge stvari, da si imala malo normalniji pristup, pa bih ti poslao milion slika da se uveris u neke drugacije stvari, da se uveris da se dole moze putovati i mnogo toga lepog videti. Ali eto, nadam se da cu skupiti novce za makar 3-4 dana na Brezovici ove zime (tamo krajem januara) pa cu ti mozda pokazati neke stvari.
 
Cisto da ti ne ostanem duzna - ti si debilan i ti si uskouman!
Iste reci koje si meni uputio.... Toliko o vredjanju.

A sada redom:
- Nikada nisam rekla da si siptar ili verovatno siptar, gde sam to rekla? Rekla sam da mi tvoj post izgleda kao provokacija a ne da si siptar. Ako si se kojim slucajem prepoznao, tvoj problem, ja to nisam rekla.

- Na forume ne idem da se sa nekim svadjam vec da kazem sta mislim, pa i ako se ne slazem sa nekim. Ti mi nisi nista dokazao sto se tice putovanja po Kosovu i Metohiji. Ne moras ti meni nista dokazivati, ali kad vec o necemu pises onda potvrdi. Reci da se Kosovom i Metohijom moze prospartati bez problema je smesno i ti to znas, samo ne odustajes.

- Ja te nisam napala zbog izjave da putujes po Kosovu i Metohiji vec zbog toga sto si to tako napisao kao da je to najnormalnija, najbezbednija stvar, sto i sam znas da nije. Cemu onda onako turisticki afirmativan post? Svi mi jako dobro znamo sta sve moze i treba obici na Kosovu i Metohiji. I sta vredi zaista videti. Ispada otprilike isti stepen problema koje bi imali i putivanjem kroz Grcku ili Crnu Goru, mozda malo zategnutije i neprijatnije zbog stalnog prisustva voijske ali inace isto skoro?

- Odakle ti samo, zaista smesna ideja da pisem proalbansko? Time sto tvrdim da nista nije bezbedno, da je za Srbe strasno da zive tamo, sto tvrdim da od turizma tamo nema ni "T"? Zaista si smesan!

- Kako mozes pisati gluposti da ne zelim da vidim da Srbi idu dole? Odakle ti opet to, jos jedan tvoj Minhauzen izlet?

- Vrhunac blesavosti je tvoja izjava da bih ja terala Srbe iz Kosova i Metohije!

- Tvoja sentenca o tome da se ne ubija covek tek tako, je opste prihvacena i ne znam sta si hteo da kazes time a potenciras da te nisam razumela. Ti si eksplicitno poredio Beograd u kome se eto ne ubijaju Albanci i Kosovo i Metohiju u kom se (po tebi valjda) ne ubijaju Srbi? Ili bar ne mnogo, pokoji, ali to je vec stvar statistike? Smesan si sa tim lingvinistickim salto mortale. Mozes ti to bolje. U Beogradu SVAKI Albanac moze mirno da seta, zivi, putuje i skoluje se. Na Kosovu i Metohiji Srbi to NE MOGU - zbog Albanaca. Poneki Srbi i stradaju ako su zlehude srece. To je cinjenica, o cemu ti u tom smislu govoris stvarno ne mogu da razumem, priznajem. Mozda zbog tvoje superiorne inteligencije?

Svaki drugi dan vidim i citam o sudbinama i teskom, opsanom i tuznom zivotu Srba dole a ti bez problema putujes Kosovom i Metohijim? Zanimljivo... Kako se onda to nasi sunarodnici zalke na problem kretanja, neslobodu, nesigurnost za decu i vlasite zivote i imovinu? Tebi niko nista tamo nije pripretio? Zanimljivo ponovo? A da nisi mozda ipak siptar kad vec tvrdis da tako kazem ( a nisam rekla)?

Uostalom, kad si vec putovao po Kosovu i Metohiji, obisao sve i svasta tamo, napisi ti nama neki primer intinerera pa da se mozda neko uputi tvojim putem. I mozda uspe da javi kako je prosao.
Nemoj samo po sistemu, bio u Gracanici, video Pecku Patrijarsiju i tako to.
Gde si putovao, kojim trasama, cime, gde si spavao, gde si jeo, gde si kafu srkao, pa da vidimo kako to izgledaju tvoji obilasci cele srpske juzne pokrajine Kosova i Metohije.
Nemoj samo prazne price tipa "Bio obisao sve, nisam izlazio u Pristini, ni u Peci itd.."
Izvini, ali to za mene nije obilazak Kosova i Metohije (i to vise puta) vec cisti manevar prezivljavanja, a to nije valjda nesto sto ovde preporucujes? Ili da? Ali ne pausalno.
Presaberi se, nemoj vredjati pa nam lepo opisi kuda i kako da putujemo da bi obisli sve nase vredne delove Kosova i Metohije. I nemoj sad teoriju sta tamo ima i sta tamo treba videti. Cinjenice prijatelju, cinjenice, kad vec tbrdis da si sve obisao...
Moze?
 
Tvoji postovi su zaista biseri. Ja se stvarno divim tome sto pises i stvarno mislim da si po tom pitanju jedinstvena.
Ja zaista nesto moram da te zamolim, posto ti ovde svasta kazes kako sam ja rekao, u buduce bih te molio da me citiras... ako nije problem.
Ali da krenemo redom.



- Kalispera: “- Nikada nisam rekla da si siptar ili verovatno siptar, gde sam to rekla? Rekla sam da mi tvoj post izgleda kao provokacija a ne da si siptar. Ako si se kojim slucajem prepoznao, tvoj problem, ja to nisam rekla.”

U svom cini mi se drugom postu si rekla “…tek radi tvoje informacije, to je tacan naziv NASE jusne pokrajine…” , naglasak je stavljen na to NASE, mozda sam ja pogresno to protumacio, ali mi je to izgledalo kao da se meni obracas kao strancu (odnos NAS I VAS), odnosno da mi se obracas kao Siptaru. Zatim jedan post nakon tog tvog posta, I obracajuci se tebi (dakle, tvoj post je datom clanu verovatno doprineo takvom razmislanju) forumas sch kaze: “kalispera.....sad kad bolje razmislim....OBOJICA su u stvari šiptarski provokatori....” iz citata se jasno vidi, da je tvoj post aludirao na takvo razmisljanje... Nakon toga I clan Phantom der Nacht, izlazi sa recima “Tek sad si se osvestio ? Jumbolino i Zvercina su odvratni Šiptarski provokatori !” … Pazi sada, posto izgleda ne razumes sta je sustina nekih stvari, I verujem da ces pribeci tome da mi pokazes kako oni nisu rekli to na osnovu ‘delovanja’ tvog posta (a to ne moras raditi jer to nije sustina), opet se vracamo na staro, zakljucili su (ste) I to pogresno da sam Siptar (I napali me vebalno), ili kako je vec bilo napisano odvratni siptarski provokatori, samo na osnovu toga sto sam pisao da sam putovao dole. Dakle, ako izuzmes sebe (mada za to nema razloga, ali ajde da ne bi ulazili u dalju raspravu koja nema poente) njih dvoje su zakljucili da sam Siptar samo jer opet ponavljam sam putovao dole. E sad se vracamo na moje po tebi laganje I pricanje lovackih prica, ako su oni samo na osnovu toga sto sam ja napisao da putujem dole zakljucili da sam Siptar, Siptarski provokator (I verbalno me napali zbog toga), zasto mislis da to neko drugi nije pomislio u stvarnosti? Znaci ovde sam samo napisao da putujem na jug, I vec sam proglasen Siptarom, a sta mislis da se to nije desilo kad su pojedinci videli da sprovodim u delo… tj kad sam kupovao kartu? Ja ne znam kako drugacije da ti objasnim, ako je tebi tesko da shvatis da to nije laz, uprkos tome sto ti se nesto poput dokaza nalazi pred ocima, onda stvarno ne znam sta da ti kazem. I sad posto cesto bezis od poente, radilo se o tome da ti pokusam pribliziti da je to istina sto sam ispricao, mozda je tebi tesko da poverujes, jer sumnjas da je takvo okruzenje ili sta znam... ali to sigurno nije Minhauzen prica. A sad ako je istinita prica uvredila tvoju inteligenciju, onda se vracamo na jednu od mojih prvih konstatacija vezanih za istu.



- kalispera: “- Ja te nisam napala zbog izjave da putujes po Kosovu i Metohiji vec zbog toga sto si to tako napisao kao da je to najnormalnija, najbezbednija stvar, sto i sam znas da nije. Cemu onda onako turisticki afirmativan post?”

Ja moram najiskrenije da te pitam da li si ti uopste procitala post zbog kog si me napala? Jako te molim da ga procitas, jer ako si procitala post zbog kog si me napala, i onda mi stavljas ovakve gluposti usta, tipa da sam rekao da je to kao najbezbednija i najnormalnija stvar, onda si ti stvarno u intelektualnom deficitu, jer ja zaista nemam drugog objasnjena za to, dakle ili nisi procitala post ili ti fali nesto, evo citata iz mog prvog posta iz koga se jasno vidi da ja to sto mi ti stavljas u usta uopste nisam rekao “Ja prvi put kad sam isao za Mitrovicu, bila mi je frka da ne predjem na siptarski deo grada, medjutim jasno su kod mosta naznaceni punktovi tako da neces imati problema.” Jel ti to nesto ne govori? Jel tebi to uopste ne govori da ja JASNO kazem da opasnosti ima (zar ti ne vidis da ja JASNO govorim da me je bilo frka da predjem na Siptarski deo grada, i da to smatram potencijalnom nevoljom), ali da uz malo razmisljanja neces imati nikakvih problema.

E sad... malo sam citao tvoje postove, pa dolazimo do toga i da lazes... da citiram “Ja te nisam napala zbog izjave da putujes po Kosovu i Metohiji…” , a onda u tvojim postovima nailazim na ”... niko pri zdravoj pameti ne bi vodio porodicu da (cus') prokrstari Kosovom i Metohijom na letnji raspust ili zimovanje, stagod…”, e sad mozda i ne lazes, mozda jednostavno ne znas da svako vredjanje predstavlja vrstu verbalnog napada. Dakle, ja bih te stvarno, onako najiskrenije zamolio, da pitas kao covek sta tebi nije jasno, jer ti si na ovu temu dosla samo da bi napadala, vredjala i nista drugo. Pa pazi tvoj prvi postu u ovoj temi glasi ovako: “Ne, postoji samo morski prelaz, kopneni nema! BTW: jesi li ti pao sa MArsa ili tako odnegde?” Pa ti od svog prvog posta samo nesto omalovazavas ljude.

- kalispera: “Cemu onda onako turisticki afirmativan post? Svi mi jako dobro znamo sta sve moze i treba obici na Kosovu i Metohiji.”

Ja se zaista nekad zapitam da li je tebi dobro? Pa da li si ti procitala kako glasi naslov ove teme, evo prekopiracu sad ovde: “Kosmet za putovanje”, mozda nisi procitala ni poruku kojom je zapoceta ova tema, evo i to da kopiramo ovde “Sta mislite o Kosmetu za putovanje? Nisam ljubitelj Kosmeta, ali imam neke planove da odem tamo u 2008. Za pocetak sever (Leposavic). Jel ima neko bilo kakva iskustva?” Mene zanima da li ti vidis da je covek pitao da li neko ima iskustva, i da sam na to odgovorio, da li ti zaista ne vidis da covek pita sta da obidje nakon Leposavica (da pojasnim, posto sama izgleda ne kapiras, kaze ‘za pocetak Leposavic’ sto znaci da nakon toga ima nameru da obilazi dalje)? I da sam na to odgovorio, prema svom iskustvu? Zatim idu kojekakvi napadi kako dole ne treba ici (ne moras mi molim te goovriti kako to nisi rekla, jer cu te opet citirati), jer nije bezbedno, pa otkud ti znas da nije bezbedno za autora ove teme da ide dole, nego odmah u startu napadas? Mozda je autor teme Slovenac, Hrvat, Madjar, Turcin, Bugarin, Rumun, Albanac... Nego je najbitnije uleteti u temu i napasti nekoga i vredjati ga. I na kraju krajeva, po logici i tvoje recenice koju sam citirao, svi znaju sta se treba obici, covek je pitao, a mi znamo ali jbg ipak treba da cutimo.



- kaliaspera: “Ispada otprilike isti stepen problema koje bi imali i putivanjem kroz Grcku ili Crnu Goru…”

Posto sam vec gore ustanovio da em sto si vec prvim postom pocela da vredjas i da imas obicaj i da lazes... Ali izgleda da je potrebno da se to opet dokazuje, ja bih te molio ako mozes da me citiras gde sam ja to u mojim postovima uopste poredio bezbednost u juznoj srpskoj pokrajini, sa bilo kojim drugim delom sveta (tacno je da sam pominjao azurnu obalu, ali sam u toj recenici, pominjao koliko mi znaci juzni deo Srbije, ali to nema veze sa bezbednoscu). Ili mozda cak ne lazes... mislio sam da sam mozda pogresio kad sam rekao da debilno interpretiras moje postove, ali evo vracamo se i na to. Dakle u ovom slucaju ili imas problem sa laganjem opet (posto smo vec videli da lazes), ili opet imas problem sa nemogucnoscu razumevanja sadrzaja. Naravno opet kazem, na juzni deo Srbije se moze normalno putovati.



- kalispera: “Odakle ti samo, zaista smesna ideja da pisem proalbansko?”; “Kako mozes pisati gluposti da ne zelim da vidim da Srbi idu dole? Odakle ti opet to, jos jedan tvoj Minhauzen izlet?”;

Smesna...u vise navrata si porucila da Srbima nije mesto dole...ali da vidis da po ko zna koji put uskaces sama sebi u stomak, i da ti dokazem citiracu te. Kalispera: “...nadam se samo da ne vodis porodicu tamo kad se provodis.”; “niko pri zdravoj pameti ne bi vodio porodicu da (cus') prokrstari Kosovom i Metohijom…” ... izgleda da stvarno nisi svesna sta pises... jednom jedno, iduci put drugo. Ajde nadji svoje mesto u koordinatnom sistemu konfuzije, pa da te lecimo :D
 
- kalispera: “Ti si eksplicitno poredio Beograd u kome se eto ne ubijaju Albanci i Kosovo i Metohiju u kom se (po tebi valjda) ne ubijaju Srbi?”

Procitaj molim te ponovo recenicu, koju sam napisao, evo sad cu kao sto sam gore kopirao naslov teme da ti kopiram i tu recenicu, i da pokusam da ti je definisem od reci do reci, jer kao sto sam vec vise puta dokazao (a izmedju ostalog i u ovom postu) imas problema sa razumevanjem sadrzaja napisanog. Recenica glasi “Razmisli malo... ti da vidis Siptara u gradu.. a u Bg ih ima sigurno oko 20 - 50 hiljada (koliko sam bar ja saznao, mada ta cifra mozda i nije ni blizu tacna), da li bi skocio i ubio ga? ... pa nije to tako kao sto ljudi misle, setas gradom i neko dodje i ubije te tek tako...” Dakle da krenem da je objasnjavam, jer izgleda da uprkos tome sto sam vec nekoliko puta rekao sta sam njome hteo da kazem, ti je ne razumes. Kazem “…da li bi skocio i ubio ga?”… I onda jasno odgovaram “...pa nije to tako kao sto ljudi misle...” , dakle posto ne razumes, JASNO kazem da se ubistvo ne vrsi tek tako!!! I to je poenta i smisao cele recenice!

- kalispera: “Svaki drugi dan vidim i citam o sudbinama i teskom, opsanom i tuznom zivotu Srba dole a ti bez problema putujes Kosovom i Metohijim? Zanimljivo... Kako se onda to nasi sunarodnici zalke na problem kretanja, neslobodu, nesigurnost za decu i vlasite zivote i imovinu?”

Ti neke stvari ne razumes, i izgelda da imas gadan problem. Mislim da sam to vec rekao, ali ponovicu ti, jako dobro znam kako Srbi dole zive, jer vec sam rekao, skoro svaki put kad odem ponesem, odecu, cebad i igrackie (i jos neke sitnice, koje uspem sakupiti). Takodje imam i familiju dole, neki od njih su bili kidnapovani za vreme i nakon rata, i nemoj da mi stavljas u usta neke stvari koje ja nisam rekao. Rekao sam da se dole moze putovati a da se nema niti jedan jedini problem, i pri tome ostajem. Niti jednom nisam pominjao zivot Srba dole, i nemoj mi to stavljati u usta, jer iz tvojih postova se vidi da dosta toga pojma nemas, a ono sto je najgore mnogo lazes, i stavljas mi u usta nesto sto nisam pricao. Tako da ako iduci put budes govorila (citaj lagala) kako sam nesto rekao, molim te pokusaj potkrepiti to citatom... samo se nadam da ga neces izvlaciti iz konteksta, ili mu menjati sadrzaj...


- kalispera: “Uostalom, kad si vec putovao po Kosovu i Metohiji, obisao sve i svasta tamo, napisi ti nama neki primer intinerera pa da se mozda neko uputi tvojim putem.”

Jbt ja prosto neverujem, citam ovo sto ti pises i stvarno ne mogu da verujem, vec vise puta u ovom postu sam zakljucio da ti ne citas sta ja pisem, cak sam ti jednom i naveo citat, gde ti jasno pokazujem da ti ne citas sta ja pisem, nego jednostavno samo uzmes i napadnes nekoga, ili ti ipak uopste pojma nemas sta pises? Pa da li si ti procitala moj prvi post u ovoj temi? Pa u celom svom prvom postu ja pisem kuda sam isao, i koja su moja iskustva... a da vec sam ti na pocetku ovog posta dokazao da nisi procitla moj prvi post u ovoj temi, ali evo ovom prilikom te upucujem da PAZLJIVO PROCITAS MOJ PRVI POST, pre nego sto krenes da pricas svasta.


- kalispera: “Nemoj samo po sistemu, bio u Gracanici, video Pecku Patrijarsiju i tako to.”

Ovo u sustini nije mnogo bitna recenica, ali cisto imam zelju da ti ponovo dokazem da ti ne citas sta pisem, nego samo napadas, ili pak jednostavno nemas pojma sta pises, odnosno lazes posto mi stavljas u usta reci koje nisam rekao. Pazi sada vise puta sam rekao da nisam bio u Peckoj patrijarsiji, ali ti potenciras, lazes, izmisljas... kako sam ja rekao da sam je video, ali evo citiracu se “Planirao sam tada ici i do Pecke Patrijarsije, medjutim posto ne poznajem puteve nije mi se stopiralo, a nisam imao kola tako da sam nakon Gracanice begao nazad za Bg” (takodje u ovom citatu ces naci nesto I o bezbednosti o kojoj mi ti pricas kako ja govorim ovo ili ono, ali mislim da ce biti isuvise komplikovano za tebe da to zakljucis iz citata), naime posto smisao ove recenice nije kompletan,a da si procitala moj milion puta pomenuti prvi post, videla bi da sam samo jednom isao juznije od K. Mitrovice, i da sam tada obisao Gracanicu, a iz ove recenice se vidi da nisam obisao Patrijarsiju, sto znaci da je nisam nikad obisao,ali imam jaku zelju. Tako da te po ko zna koji put molim da procitas moj prvi post, malo naucis geografiju (da bi znala da je patrijarsija juznije od Mitrovice), pa da tek onda krenes da me prozivas.



- kalispera: “Cinjenice prijatelju, cinjenice, kad vec tbrdis da si sve obisao... Moze?”

Tebi izgleda da nema pomoci. Evo po ko zna koji put cu te uputiti da procitas moj prvi post, PAZLJIVO ga procitaj, pa ako ti nesto nije jasno pitaj lepo i razumno, i sve cu ti odgovoriti, i gde sam bio, i kako i sa kim... i uopste mi nece biti problem. E sad ovaj deo recenice mi je vrlo interesantan, da potrepim neke svoje tvrdnje “kad vec tbrdis da si sve obisao”, opet lazes! Ja te molim da me citiras gde sam ja to napisao da sam sve obisao? Stvarno bih voleo da me citiras! Jer ti konstantno, nesto izmisljas. Od svog prvog posta ti prvo pocinjes da vredjas, dakle kako si usla na temu krenula si sa vredjanjem, zatim sam ti tvojim citatima dokazao da lazes, da nemas pojma sta ja zelim reci i da mi stavljas tudje reci u usta.
Meni je iskreno zao, sto je ova tema ovako upropascena zbog tvojih insinuacija, i nadam se da ces se prizvati pameti i poceti normalno da pricas. Ako vec zelis nesto reci da sam rekao, molim te citiraj me, jer mi je dojadilo da se branim od tvojih izmisljotina i lazi koje tvrdis da sam rekao a nisam.
Ako ti nesto nije jasno sto sam ja napisao u postovima pre ove rasprave, dakle u postovima zbog kojih si me napala pitaj, i ja cu ti pojasniti.
 
Prijatelju, ti imas velikih problema u glavi, stalno pominjes inteligenciju? Znas, ljudi kao ti, frustrirani po tom osnovu ili oni koji kao ti, smatraju da su intelektualno superiorni svemu i svakome, cesto pominju u negativnom smislu inteligenciju drugih osoba. Ali dobro, tvoj problem a ne moj.
Tvoj pocetni nastup na ovoj temi je bio sa visoka, da ljudi ovde znaju o Kosovu i Metohiji samo iz novina, a ti velika ZVERCINA ces da nam objasnis. E moj jado...
To sto ljudi umeju da procitaju i izmedju redova sta pises, je ponovo tvoj problem a ne moj.

Uostalom, nemam nameru da sa lazovom diskutujem o bilo cemu. Nesto imam osecaj da nisi ni video Kosovo i Metohiju, sem na karti ali 'ajde... Kupovinu karte pa maltretman si najverovatnije izmislio i lazes, no to govori o tebi i bas me briga. Uostalom cuvaj se pa sapatom kupuj kartu za Mitrovicu, ovde u BG biju kad takve spaze...

Ti putuj i letuj i radi sta hoces po Kosovu i Metohiji, ja kad se odmaram, zelim da budem sigurna i da se dobro osecam. Tebi ne verujem ni rec i malo ko ce ti verovati.
Ja sam sa ocem nekada ranije obisla bukvalno celo Kosovo i Metohiju. Videla sva nasa sveta mesta i spomenike. Tada se jos moglo putovati vise-manje slobodno, mada je vec i tada bilo prekih pogleda od strane siptarcina.
Danas se zaista ne bih usudila, kao ni ti uostalom, samo mastas i izmisljas.

Mada, kad bolje razmislim, verovatno si neki svercer kad si putovao preko 50 puta na Kosovo i Metohiju? Koliko sam shvatila, tamo nemas rodjake, nisi odande, pa kakav drugi razlog bi imao da 50+ puta putujes dole. To znaci da si za 7 godina putovao na Kosovo i Metohiju skoro 6 puta godisnje. Nije moje da se mesam sta ces ti 6 puta godisnje tamo ali eto - zanimljivo mi..
Ovde je ipak rec o turizmu.

Al' posto nemas pojma o turizmu, nemam sta sa tobom vise da diskutujem.
Putuj igumane i pazi da ti ne otmu robu na granici.

Nemam vise vremena za diskusiju sa ljudima tako visokih intelektualnih sposobnosti, odoh, spremam se za docek. Nisi zanimljiv vise sa svojim teorijama.
 
Ti si stvarno u jednom velikom intelektualnom deficitu! Vidim da ovde pokusavas da predstavis kako ja napadam tebe i ostale, ali to veze s mozgom nema. Jer cela poenta mojih postova jste da se odbranim od tvojih glupih i debilnih postova koji veze s mozgom nemaju, vec im je za cilj samo da vredjaju i omalovazavaju (sto sam ti pokazao, tvojim citatima, od prvog posta kako ulazis u temu samo vredjas). Pa izgleda da je jedino resenje da se presaltam na tvoj jezik i da ti pojasnim da to tako ne ide. Tako da spusti malo loptu jer veze s mozgom nema to sto pises.
- kalispera: “Mada, kad bolje razmislim, verovatno si neki svercer kad si putovao preko 50 puta na Kosovo i Metohiju? Koliko sam shvatila, tamo nemas rodjake, nisi odande, pa kakav drugi razlog bi imao da 50+ puta putujes dole. To znaci da si za 7 godina putovao na Kosovo i Metohiju skoro 6 puta godisnje.”

Moram priznati da si ti jedan veliki debil, koji zaista nema pojma sta pise, ili pak toliko volis da lazes da to nije normalno. Pa daj makar jednom procitaj postove i nemoj toliko LAGATI. Evo opet da ti pokazem da to sto pises ne moze pisati neko pri zdravom razumu, citaj pazljivo, citiram nesto sto sam rekao vec ranije “Takodje imam i familiju dole, neki od njih su bili kidnapovani za vreme i nakon rata…” , mozda nisi dobro videla? Evo citiracu ti ponovo: “Takodje imam i familiju dole, neki od njih su bili kidnapovani za vreme i nakon rata…” , mozda opet nisi videla? Evo ponovo cu da ti citiram, i da uvelicam deo recenice koji je najbitniji: “TAKODJE IMAM I FAMILIJU DOLE, neki od njih su bili kidnapovani za vreme i nakon rata…” I sad mi molim te reci da nisi u intelektualnom deficitu? Ili izvini ako gresim mozda si patoloski lazov, ili trece i najblaze resenje jeste da ne procitas sta sagovornici u temi pisu, vec samo udjes u temu i napadas?
Pazi ovakvih tvojih bisera ima milion, u prethodna dva posta sam malo posvetio paznju tvom pisanju, i pokazao ti da to sto ti pises nema veze s mozgom. I ti opet uskaces sebi u stomak, i kreces da neosnovano napadas. Dosadasnji napadi ti nisu upalili, odnosili su se na moj nadimak, profesiju, putovanje dole i jos mnogo toga... pa posto to nije upalilo... ajde da te napadnem da si svercer. Ti si stvarno um za posmatranje.
Zatim mene jako zanima, otkud tebi da ja putujem na jug samo poslednjih 7 godina? Opet jedna tvoja laz, koja se stavlja meni u usta. Tebi stvarno treba pomoc! Osim toga, razloga za putovanje dole ima mnogo od obilska rodbine preko obilaska znamenitosti do nosenja nekih sitnica dole za pomoc Srbima. Ali tvoj um to ne moze da shvati, posto ti citanje ne ide bas najbolje.

Zatim veci deo tvog posta je skakanje sa teme na temu (citaj napad sa raznih strana), a za svaki od njih sam ti u prethodnim postovima napisao da nemaju veze s mozgom, ali ti ovde ides po sistemu cija poslednja taj je pobednik. Ja tebe lepo u prethodnom postu zamolim, da ako ti nije nesto jasno da me pitas kao covek? Ali takav psiho um kao tvoj to ne ume. Takodje te zamolim ako kreces da tvrdis nesto u vezi mene, da me potkrepis citatom, ali nista ni od toga. Jer je poenta samo izvredjati druge i ispljuvati i to je to.


- kalispera: “Danas se zaista ne bih usudila, kao ni ti uostalom, samo mastas i izmisljas.”

Zamolio bih te za tvoj msn, pa cu ti pokazati milion slika, takodje te javno pozivam, da 29 januara krenes sa mnom I sa moja dva prijatelja na Brezovicu na skijanje, ako to ne zelis iz bilo kog razloga, onda se javi I recicu ti tacno vreme… pa da dodjes na BAS-ovu stanicu da nam pozelis srecan put. Ako bih dalje analizirao ovu tvoju recenicu, opet bi tvoja inteligencija dosla do izrazaja, a inace je toliko hvalis... znaci cas tvrdis da sam svercer koji zbog toga stalno putuje dole, cas tvrdis da nikad nisam bio dole... sve same kontradiktornosti, cime se ti sve sluzis, a poenta je samo da napadnes i da uvredis. Divim ti se.

Opet te najiskrenije molim, ako umes pitaj kao covek sta te zanima, i sta ti nije jasno da ti pojasnim, pri tome mislim na temu, i stvari vezane za istu, jer ne bih da ode jos vise u off.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top