Kosmet za putovanje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim... koji komentari, verovatno ste za taj deo Srbije culi samo preko televizije, pa tako pricate.
Moja preporuka prva stanica Lesak (mesto pre Leposavica), malo mesto ali eto ako imas frku i ako imas ko zna kakvu predstavu o tom delu Srbije, da se malo opustis. Sledeca stanica Leposavic, nakon toga put ka Mitrovici ali odmor i obilazak manastira Banjska, zatim nastavak prema Mitrovici, i sad u zavisnosti od znamenistosti koje zelis obici mozes prosetati kroz okolna mestasca (Zubce, Zubin potok..), a da u Mitrovici ako budes nocio (a preporucio bih ti da prespavas a evo zasto), uvece obidji most i ako mozes slikaj se.. to je nesto sto svi turisti urade, i naravno videces da je mitrovica petkom uvece puna prelepih devojaka, prosto neces verovati da na tako relativno malom prostoru ima toliko lepih devojaka. Sto se tice nocenja, mislim da je smestaj jako jeftin, i da ces se lako snaci, u krajenjm slucaju pitaj prolaznike na ulici da ti preporuce nekoga i videces da neces imati nikakav problem. Naravno takodje nemoj da te neko tripuje da pricas na engleskom (kao sto sam slusao razne price) jer ce onda da te oderu za nocenje :D misleci da si strani novinar i sl., naravno nocni izlasci umeju biti skroz ok. Ja prvi put kad sam isao za Mitrovicu, bila mi je frka da ne predjem na siptarski deo grada, medjutim jasno su kod mosta naznaceni punktovi tako da neces imati problema. Nakon Mitrovice, hm... e sad, do Mitrovice sam isao milion puta, i stopirajuci i autobusom. Juznije od Mitrovice isao sam samo jednom, i sad evo iz iskustva sta ti mogu preporuciti... obilazak Pristine, ja sam samo prosao kroz grad, jer sam bio u kombiju koji nije pravio pauzu tu, tako da nisam imao prilike da svrljam gradom, medjutim mislim da ako ljudi koje znam idu redovno tamo na pice, i nemaju problema, ne vidim zasto bi ih ti imao. Nakon prolaska kroz Pristinu, bio sam u Gracanici, sto je i bio cilj mog putovanja. I moram ti reci da je to nesto jako posebno, nemoj zaobidji Gracanicu nikako. Ja sam nocio u jednom selu pored Gracanice kod jednog prijatelja. Ujutru sam stopirao nazad do Gracanice (na putu kojim se uglavnom prevoze Albanci), ali naisao mi je kombi koji prevozi putnike, tako da sam se prevezao njime. Planirao sam tada ici i do Pecke Patrijarsije, medjutim posto ne poznajem puteve nije mi se stopiralo, a nisam imao kola :( tako da sam nakon Gracanice begao nazad za Bg (kombijem do Mitrovice, i posle autobusom kuci). I naravno nesto sto bih ti definitivno preporucio jeste ski vikend na Brezovici. Ja ove godine planiram ici da skijam koji dan na Brezovici, ali nesto me finansije zezaju, tako da se nadam da cu do februara nesto srediti. A u aprilu bi trebalo da skoknem do Patrijarsije, pa ako ne budes otputovao do tada, prenecu ti utiske.
 
Pazi samo bi usli u nepotrebnu raspravu, ako bih ja tebi odgovarao sad... ali mislim da stvarno imas postove koji su neistiniti, pa kako Srbi koji dole zive, koji redovno putuju kroz celo Kosovo I Metohiju, a znam ih zaista mnogo... niko od njih nema pratnju... A to sto se tice pratnji, one su ukinute jos pre par godina... baj d vej koje si godine sluzio vojsku?
 
Znači...po tebi je na Kosmetu bezbedno...super...uživancija kao na Azurnoj obali ?
A jel' čitaš ti nekada novine ?

A vojsku sam služio dok se još moglo bezbedno otići tamo, i to samo zato što smo MI održavali red, a ne naduvani KFOR-ovci.

TADA je bilo bezbedno....žgadija nije smela ni da pisne, jer u protivnom....ZNALO SE....
 
Evo ti deo članka iz sutrašnje Politike. Kupi, pročitaj, pa malo dodji u svet stvarnosti.....


Pentrao sam se i na Šar-planinu, na Brezovicu, opština Štrpce. To vam je jedna srpska oaza (mrzim reč enklava), pet-šest kilometara široka i desetak kilometara dugačka. Bilo je vrlo zaj... doći dotle kroz celu, tada vrlo nemirnu, Šiptariju. Borna kola napred, mi u sredini sa kolima crnogorske registracije, i borna kola pozadi. Kroz Prištinu vojnici se popenju na kupole sa mitraljezima. Posebno neprijatno je bilo ići kroz klisuru pre uspona na Šaru. Kraj puta, na svakih 100 metara, stajao je vojnik Kfora sa oružjem uprtim u šumu.

Jel' ti to možda liči na turizam ???
 
Hvala na odgovorima.

Sve je to turizam. Nije to turizam kao na letovanju, zimovanju ali me ipak zanima to Kosovo, o kome se vec duze prica...
Nazalost vecina Srba bi volela da Kosovo ostane Srbija, a ne zna nista o Kosovu. Sta ce nam pokrajna u kome nemozes slobodno da zivis.

Zvercina, to sam i ja mislio za Lesak. Ima redovnih vozova.
Da li postoji neki punkt (slicno kao granicni prelaz) kopneni, izmedju Kosova i Srbije?
 
@sch
Pa lepo sam ja reko, sve sto znas o tom delu Srbije je na osnovu medija. Nisam rekao da je kao na Azurnoj obali, zaista mislim da preterujes sa svojim komentarima. Ne bih da ulazim u dalje raspravljanje sa tobom, posto ces i dalje iznositi medijske clanke itd, koji su uglavnom cista propaganda.

@ Jumbolino
Za vozove ne postoji, za kola postoji.
 
Na onolikom delu Srbije od onoliko znamenitosti, ti ne znas sta da posetis bas cudno. Sto se tice bezbednosti mislim da ces biti ok, i pricaj Srpski slobodno, mozda ima par mesta kroz koja ne bi trebao da ides, ali sumnjam d ces tamo i naci nesto interesantno za obilazak. I bices skroz ok.
 
Eto vidis, a ja sam bas imao neko bzvz misljenje o Prizrenu, mada ga nikad nisam video... ali mi je sam naziv nekako :( ... kad ono ispade skroz suprotno...
Jedno od tih mesta je Juzni deo Mitrovice.. mada koliko cujem u poslednje vreme, i tamo polako krecu da idu Srbi, i da je uglavnom samo oko msota situacija uvek vruca...
Razmisli malo... ti da vidis Siptara u gradu.. a u Bg ih ima sigurno oko 20 - 50 hiljada (koliko sam bar ja saznao, mada ta cifra mozda i nije ni blizu tacna), da li bi skocio i ubio ga? ... pa nije to tako kao sto ljudi misle, setas gradom i neko dodje i ubije te tek tako...
 
Eto vidis, a ja sam bas imao neko bzvz misljenje o Prizrenu, mada ga nikad nisam video... ali mi je sam naziv nekako :( ... kad ono ispade skroz suprotno...
Jedno od tih mesta je Juzni deo Mitrovice.. mada koliko cujem u poslednje vreme, i tamo polako krecu da idu Srbi, i da je uglavnom samo oko msota situacija uvek vruca...
Razmisli malo... ti da vidis Siptara u gradu.. a u Bg ih ima sigurno oko 20 - 50 hiljada (koliko sam bar ja saznao, mada ta cifra mozda i nije ni blizu tacna), da li bi skocio i ubio ga? ... pa nije to tako kao sto ljudi misle, setas gradom i neko dodje i ubije te tek tako...

Koje poredjenje... :roll:
Jel' ti prijatelju, znas sta pricas ili citas preko interneta? Ta tvoja putovanja po Kosovu i Metohiji mi lice na Minhauzenove price... Po tebi tamo je sve mirno, nema problema, putujes gde hoces, pricas srpski, niko te ni popreko nece pogledati, ma milina za turizam, dusu dalo?
Ajde, pricaj ti to nekom drugom.

A poredjenje da li ce u Beogradu neko skociti na Albanca i ubiti ga, je kretenizam prve vrste. Porediti stanje u Srbiji, Beogradu prema Albancima, sa stanjem na Kosovu i Metohiji (tek radi tvoje informacije, to je tacan naziv NASE jusne pokrajine) i odnosu Albanaca prema Srbima je bezobrazluk i smatram da provociras.

Zelim ti prijatno letovanje i provod na Kosovu i Metohiji, nadam se samo da ne vodis porodicu tamo kad se provodis.

Svasta od tebe.
 
@ kalispera.....sad kad bolje razmislim....OBOJICA su u stvari šiptarski provokatori....

A ja zapenio da objašnjavam......

Samo vi idite tamo i UŽIVAJTE....ali NEMOJTE da navlačite ostale......
 
DOBRO JUTRO !

Tek sad si se osvestio ? Jumbolino i Zvercina su odvratni Šiptarski provokatori !

Nijedan NE ZNA dovoljno dobro srpski, i NE SHVATAM kako to do sada niste primetili....

Evo, čak i mene Z A M A L O da ubede da idem na KOSMET, a ja već uplatila aranžman za prijateljsku Grčku.....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top