Quantcast

Kosarkaske vestine i tehnike

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.617
Nema ništa na youtube što može na taj način da se usvoji.....
Igra 1 na 1 u košarci sastoji se u korišćenju svojih prednosti i iskorišćavanju protivničkih mana.
Da bi to funkcionisalo na pravi način, napadač mora u svojoj glavi, sa svojim mogućnostima da sam osmisli što više načina napada na koš( npr.prednjom promenom sa promenom ritma,zadnjom promenom sa promenom smera kretanja, skok šut iz desnog ili levog driblinga, roling sa promenom pravca, itd itd svi napadi kojima se iskorištava neka dobra osobina napadača).I onda na teren i ponavljanje i ponavljanje i ponavljanje, kaže Boža Maljković do 10 000 puta za svaku vežbu.....I onda kada dodje meč da skautira i protivnika, da li pre meča ili na početku, zavisno od mogućnosti......da li skače na fintnu, da li usmerava na slabiju ruku, da li zatvara liniju ili reket,i na osnovu toga da prilagodi svoj napad..
Košarka je kao i svi drugi sportovi puno puno puno rada, ali taj rad ne vredi baš ništa bez malo talenta i mnogo razmišljanja.

Peconi123

Domaćin
Poruka
4.959
Nema ništa na youtube što može na taj način da se usvoji.....
Igra 1 na 1 u košarci sastoji se u korišćenju svojih prednosti i iskorišćavanju protivničkih mana.
Da bi to funkcionisalo na pravi način, napadač mora u svojoj glavi, sa svojim mogućnostima da sam osmisli što više načina napada na koš( npr.prednjom promenom sa promenom ritma,zadnjom promenom sa promenom smera kretanja, skok šut iz desnog ili levog driblinga, roling sa promenom pravca, itd itd svi napadi kojima se iskorištava neka dobra osobina napadača).I onda na teren i ponavljanje i ponavljanje i ponavljanje, kaže Boža Maljković do 10 000 puta za svaku vežbu.....I onda kada dodje meč da skautira i protivnika, da li pre meča ili na početku, zavisno od mogućnosti......da li skače na fintnu, da li usmerava na slabiju ruku, da li zatvara liniju ili reket,i na osnovu toga da prilagodi svoj napad..
Košarka je kao i svi drugi sportovi puno puno puno rada, ali taj rad ne vredi baš ništa bez malo talenta i mnogo razmišljanja.
Pa da ali mislim i na nekom nizem nivou kako to raditi kada nema skauta nego moras na samom terenu da se snadjes npr ako skoci na fintu suta sa ispruzenom desnom rukom ka lopti ti ga napadas na tu stranu ili ako isfintiras da ces da krenes na neku stranu a on ne odreaguje mozes da ga napadnes tu, sta raditi ako postavi noge paralelno sta ako ti se odmakne mnogo osim da sutiras sta ako se opet pa mnogo priblizi i igra presing, kako resiti mis mec itd... Na tako neke savete sam mislio sta raditi u odredjenim situacijama ili ako je sve zatvoreno kad ti trb neki potez iz kog ces skoro uvek moci da das kos

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.