Korupcija u opstini Savski Venac

seksi80

Primećen član
Poruka
761
Pre par dana sam bio da izvadim izvod i drzavljanstvo! I tako...cekam ja u redu da uplatim kad mi pridje lik iz obezbedjenja i kaze: " Daj meni to da ti ja zavrsim na brzinu"! I dolazi on posle petnaestak minuta i donosi dokumenta, a pare sam naravno dao njemu i plus sam ga "castio" jos 100din na njegov zahtev:) Kaze:" Za sok!"


Zgranuo sam se koliko su bili otvoreni i bez pardona!
 
Pre par dana sam bio da izvadim izvod i drzavljanstvo! I tako...cekam ja u redu da uplatim kad mi pridje lik iz obezbedjenja i kaze: " Daj meni to da ti ja zavrsim na brzinu"! I dolazi on posle petnaestak minuta i donosi dokumenta, a pare sam naravno dao njemu i plus sam ga "castio" jos 100din na njegov zahtev:) Kaze:" Za sok!"


Zgranuo sam se koliko su bili otvoreni i bez pardona!

Snalažljivo,nema šta....!
Vide ovi niži činovnici šta mudonje muljaju,
pa ko vele......
 
Pre par dana sam bio da izvadim izvod i drzavljanstvo! I tako...cekam ja u redu da uplatim kad mi pridje lik iz obezbedjenja i kaze: " Daj meni to da ti ja zavrsim na brzinu"! I dolazi on posle petnaestak minuta i donosi dokumenta, a pare sam naravno dao njemu i plus sam ga "castio" jos 100din na njegov zahtev:) Kaze:" Za sok!"


Zgranuo sam se koliko su bili otvoreni i bez pardona!

А осим згражавања, није ти пало на памет да пријавиш корупцију? Па да, ти си завршио своје, мало се згражаваш али ћутиш а тај ће сутра неком другом да тражи паре...
Зашто се онда жалите на корупцију? Или је требало мало више скривености и прадона па је све у реду?
 
Pa to je moglo barem lako da se spreči, kada je taj službenik ponudio to što je ponudio, kažete "ne, hvala", i već ste uradili nešto na smanjenju ukupne korupcije u društvu.
Malo je glupo žaliti se na neku nepravilnost društva u kojoj i sami učestvujemo i za koju smo i sami krivi?
 
Pre par dana sam bio da izvadim izvod i drzavljanstvo! I tako...cekam ja u redu da uplatim kad mi pridje lik iz obezbedjenja i kaze: " Daj meni to da ti ja zavrsim na brzinu"! I dolazi on posle petnaestak minuta i donosi dokumenta, a pare sam naravno dao njemu i plus sam ga "castio" jos 100din na njegov zahtev:) Kaze:" Za sok!"


Zgranuo sam se koliko su bili otvoreni i bez pardona!

a sto nisi nastavio da cekas u redu ko ostali smrtnici, nego se sad iscudjavas?

sto se tice policije i korupcije, oni su izrazito korumpirani tako da nemate kome da se obratite
moj otac pre neki dan zvao policiju (MUP u Rakovici valjda) da se raspita koliki su redovi za LK i Pasos, kakva je procedura i ostalo, a pandur mu bez pardona kaze "veliki su redovi, najbolje ako imate vezu onda to mozete lakse da resite..."
samo sto mi nije rekao "idi i ne okreci se sine" :neutral:
sta dalje da pricamo, propali smo ko muda kroz procepane gace :(
 
А осим згражавања, није ти пало на памет да пријавиш корупцију? Па да, ти си завршио своје, мало се згражаваш али ћутиш а тај ће сутра неком другом да тражи паре...
Зашто се онда жалите на корупцију? Или је требало мало више скривености и прадона па је све у реду?

Nemogu ja da ispravljam krivu Drinu, a veruj mi da sam prosto bio zatecen! Uze mi on ono iz ruku zacas, neznadoh sta me snadje! Naravno da nije u redu i slazem se sa tobom, ali da nema takvih meni to nebi palo ni na pamet! Po tebi ja ispadam kriv, a ne onaj koji svakodnevno ima ko zna koliko takvih kao ja!
 
a sto nisi nastavio da cekas u redu ko ostali smrtnici, nego se sad iscudjavas?

sto se tice policije i korupcije, oni su izrazito korumpirani tako da nemate kome da se obratite
moj otac pre neki dan zvao policiju (MUP u Rakovici valjda) da se raspita koliki su redovi za LK i Pasos, kakva je procedura i ostalo, a pandur mu bez pardona kaze "veliki su redovi, najbolje ako imate vezu onda to mozete lakse da resite..."
samo sto mi nije rekao "idi i ne okreci se sine" :neutral:
sta dalje da pricamo, propali smo ko muda kroz procepane gace :(

I ja sam smrtnik isto kao i ko zna koliko onih pre mene i posle mene!
 
Pa to je moglo barem lako da se spreči, kada je taj službenik ponudio to što je ponudio, kažete "ne, hvala", i već ste uradili nešto na smanjenju ukupne korupcije u društvu.
Malo je glupo žaliti se na neku nepravilnost društva u kojoj i sami učestvujemo i za koju smo i sami krivi?

Ja sam mislio da ce on da odnese uplatnice onoj u banci, jer je primetio da sam se vise puta vracao! Ja sam cekao da uplatim pa tek onda kod maticara! Sve se odigralo u pola minuta!
 
Nemogu ja da ispravljam krivu Drinu, a veruj mi da sam prosto bio zatecen! Uze mi on ono iz ruku zacas, neznadoh sta me snadje! Naravno da nije u redu i slazem se sa tobom, ali da nema takvih meni to nebi palo ni na pamet! Po tebi ja ispadam kriv, a ne onaj koji svakodnevno ima ko zna koliko takvih kao ja!

Као ни осталих пар милиона.
Немам ништа против, то је твоје право.
Само, на шта се жалиш?
 
Nemogu ja da ispravljam krivu Drinu, a veruj mi da sam prosto bio zatecen! Uze mi on ono iz ruku zacas, neznadoh sta me snadje! Naravno da nije u redu i slazem se sa tobom, ali da nema takvih meni to nebi palo ni na pamet! Po tebi ja ispadam kriv, a ne onaj koji svakodnevno ima ko zna koliko takvih kao ja!

Rečima neponovljivog Brusa Vilisa, "da, da, nije bilo namerno, sapleo si se i pao a kita ti upala u moju ženu".
Ne da ispadate krivi, nego i jeste krivi. I Vi i taj službenik, podjednako.
 

Back
Top