Korona virus: kako, šta, gde, kad, saveti i odgovori na sva vaša pitanja

Ja lično kao roditelj mislim da se radi o jačem soju H1N1 i ništa više.
Vidi, roditelj sam i ja. Baš zato dozvoljavam ljudima koji jesu stručnjaci za viruse, a to su prvenstveno virusolozi, pa zatim epidemiolozi, infektolozi, klinički lekari da misle . Moje je da , kao roditelj slušam mišljenje lekara, ako ne verujem u jedno mišljenje, potražiću još jedno, pa još jedno. Ali kad se većina stručnjaka složi oko nečeg, a složila se većina u celom svetu, šta tu imam više da mislim ili ne verujem ? Ne kapiram. :) Pedijatar Nada je u penziji , nije virusolog, nije ni kliničar, očigledno je da daje mišljenje za nešto za šta nije dovoljno kompetentna. Ostalo si mogao da pročitaš u tekstu linka koji sam postavila.
 
Vidi, roditelj sam i ja. Baš zato dozvoljavam ljudima koji jesu stručnjaci za viruse, a to su prvenstveno virusolozi, pa zatim epidemiolozi, infektolozi, klinički lekari da misle . Moje je da , kao roditelj slušam mišljenje lekara, ako ne verujem u jedno mišljenje, potražiću još jedno, pa još jedno. Ali kad se većina stručnjaka složi oko nečeg, a složila se većina u celom svetu, šta tu imam više da mislim ili ne verujem ? Ne kapiram. :) Pedijatar Nada je u penziji , nije virusolog, nije ni kliničar, očigledno je da daje mišljenje za nešto za šta nije dovoljno kompetentna. Ostalo si mogao da pročitaš u tekstu linka koji sam postavila.

Kon: Rizik za Srbiju je mali, koronavirus se ne prenosi ubrzano


Beograd -- "Ako se do kraja januara ne vakciniše više od milion ljudi, podneću ostavku“, kaže za "Novosti“ epidemiolog Predrag Kon.


Kon je novinarima u Vladi Srbije rekao da „svi podaci dobijeni od kolega iz Kine… govore o tome deca praktično ne obolevaju


Slovenija 21 dete obolelo

Hrvatska 26 dece obolelo

Srbija Epidemiolog Predrag Kon je saopštio na redovnoj konferenciji da je do sada pozitivno na virus u Srbiji 238 dece, od kojih je 88 lečeno
 
Poslednja izmena:
Kon: Rizik za Srbiju je mali, koronavirus se ne prenosi ubrzano


Beograd -- "Ako se do kraja januara ne vakciniše više od milion ljudi, podneću ostavku“, kaže za "Novosti“ epidemiolog Predrag Kon.


Kon je novinarima u Vladi Srbije rekao da „svi podaci dobijeni od kolega iz Kine… govore o tome deca praktično ne obolevaju


Slovenija 21 dete obolelo

Hrvatska 26 dece obolelo

Srbija Epidemiolog Predrag Kon je saopštio na redovnoj konferenciji da je do sada pozitivno na virus u Srbiji 238 dece, od kojih je 88 lečeno
Nisi čuo da za SARS-CoV-2 nema vakcine ? 😎 Izvukao si malo bajat naslov. :D
Tako je, deca su ili asimptomatska ili imaju blage oblike bolesti covida19 (nalik prehladi) Bogu hvala. Prakrično, ne obolevaju.
Mada, postoje slučajevi gde su i deca rizična ( boluju i od nekih drugih bolesti) . Događalo se u svetu da ima i dece sa težim oblicima bolesti, pa svakako treba biti oprezan i čuvati decu.

N1H1 nije koronavirus.
 
Nisi čuo da za SARS-CoV-2 nema vakcine ? 😎 Izvukao si malo bajat naslov. :D
Tako je, deca su ili asimptomatska ili imaju blage oblike bolesti covida19 (nalik prehladi) Bogu hvala. Prakrično, ne obolevaju.
Mada, postoje slučajevi gde su i deca rizična ( boluju i od nekih drugih bolesti) . Događalo se u svetu da ima i dece sa težim oblicima bolesti, pa svakako treba biti oprezan i čuvati decu.

N1H1 nije koronavirus.
:tick:
 
Olja sve u svemu u kriznom štabu Srbije ima dosta kontradiktornosti od početka epidemije do sada.



Ja imam mnogo stručnije i školovanije kućne prijatelje od Kona,Darije,Lončara,Stevanovića itd.
Ima u celom svetu kontradiktornosti oko ovog virusa , već sam objasnila u postu koji je bio odgovor tebi : gde sam pisala o koronavirusima. Koronavirsi su grupa virusa, ima ih 7. Sedmi je ovaj NOVI koronavirus SARS-CoV-2. On je nepoznat svima, niko u svetu se do sada nije susretao s njim. Tek se uči o njemu, ni jedan svetski stručnjak još ne zna sve. Uči se prema saznanjima i iskustvima drugih, informacije se dele. Na početku epidemije kod nas još uvek se malo toga znalo, sada se zna više, a sada imamo i svoja iskustva. Zato se čini da ima kontradiktornosti. Tek kad sve prođe, kad se sumiraju rezultati znaće se više. Ono što se sigurno zna je : treba držati distancu i čuvati se.
 
Vidi, roditelj sam i ja. Baš zato dozvoljavam ljudima koji jesu stručnjaci za viruse, a to su prvenstveno virusolozi, pa zatim epidemiolozi, infektolozi, klinički lekari da misle . Moje je da , kao roditelj slušam mišljenje lekara, ako ne verujem u jedno mišljenje, potražiću još jedno, pa još jedno. Ali kad se većina stručnjaka složi oko nečeg, a složila se većina u celom svetu, šta tu imam više da mislim ili ne verujem ? Ne kapiram. :) Pedijatar Nada je u penziji , nije virusolog, nije ni kliničar, očigledno je da daje mišljenje za nešto za šta nije dovoljno kompetentna. Ostalo si mogao da pročitaš u tekstu linka koji sam postavila.
Експеримент са студентима је показао да ће три четрвртине људи одбацити истину зарад прихваћености од друштва,
У експреименту је одређена група глумаца на испиту давала погрешне одговоре и за то добијала високе оцене, Када су студенти из експреимента дошли на ред да одговарају три четвртине њих су иако су знали истину давали одговоре као група глумаца који су давали погрешне одговоре, Када су их упитали зашто су точиниоли они су одговарали да им нијетолико била битна оцена колико да буду прихваћени.
Треба бити наиван па веровати већини
 
Експеримент са студентима је показао да ће три четрвртине људи одбацити истину зарад прихваћености од друштва,
У експреименту је одређена група глумаца на испиту давала погрешне одговоре и за то добијала високе оцене, Када су студенти из експреимента дошли на ред да одговарају три четвртине њих су иако су знали истину давали одговоре као група глумаца који су давали погрешне одговоре, Када су их упитали зашто су точиниоли они су одговарали да им нијетолико била битна оцена колико да буду прихваћени.
Треба бити наиван па веровати већини
Tebi život i jeste - gluma, a ne stvarni život . :mrgreen:
 
Ovaj reko ovo - gledaj !
Onaj reko ono - pogledaj !..i svako i dalje po svom veruje u šta hoće

Svi veruju u ono što im odgovara, zato jer vera nije stvar racija već emocija, očekivanja, nade.

Svi znaju da obična tastatura ima više bakterija nego wc šolja, a koliko njih čisti tastaturu češće nego wc šolju? Iebeš činjenice

Činjenice su nebitne, bitne su emocije koje neko posisa iz priče, videa, knjige, okruženja, situacije.

Razni ljudi razne emocije. Nekome odgovara da čuje kako će sve biti u redu. Nekome odgovara da čuje kako će sve da ode bestraga
Nekome odgovara da ne čuje ništa. Nekome odgovara da mu ne bude dosadno. Nekome odgovara da vidi šta drugima odgovara a šta ne...

Niko nije nepristrasan
 
Ovaj reko ovo - gledaj !
Onaj reko ono - pogledaj !..i svako i dalje po svom veruje u šta hoće

Svi veruju u ono što im odgovara, zato jer vera nije stvar racija već emocija, očekivanja, nade.

Svi znaju da obična tastatura ima više bakterija nego wc šolja, a koliko njih čisti tastaturu češće nego wc šolju? Iebeš činjenice

Činjenice su nebitne, bitne su emocije koje neko posisa iz priče, videa, knjige, okruženja, situacije.

Razni ljudi razne emocije. Nekome odgovara da čuje kako će sve biti u redu. Nekome odgovara da čuje kako će sve da ode bestraga
Nekome odgovara da ne čuje ništa. Nekome odgovara da mu ne bude dosadno. Nekome odgovara da vidi šta drugima odgovara a šta ne...

Niko nije nepristrasan
Па ту си се тек малопреварио. Вера јесте ствар разума, Вера подразумева проверу свих могућих мишљења и њихово критичко приститивање и то се зове проВЕРА, А постоји и слепа вера код људи који нису спремни за проверу, њима се чини да нешто није тачно и суде по својим осећањима јер ето њихово срце им каже да то није тако, они у срцу осећају да то није тако, Нажалост слепих верникаје преко 97 посто и у црквама а таквиј исто толико посто и у атеизму, Сећам се ја како сам себе заваравао 99-е да неће бити бомбардовања, Чинило ми се да је то само претња и да од тога нема ништа.
Е то је када човек верује осећањима. Чини му се а незна да га је нешастиви опчинио па му се сада чини.
 
А ти си онај који зна шта је глупо а шта паметно
При том сумњам да си одгледао видео
Naravno da nisam potrošio vreme da gledam nešto sa tog kanala, dovoljno mi je da vidim njenu glavudžu da znam da je u pitanju glupost.

Ali je mnogo važnije pitanje, da li si ti proverio istinitost bilo čega u tom video pre nego što si ga podelio sa nama? Imaš li filter za gluposti ili si spreman da poveruješ u sve što vidiš i to odmah podeliš?
 
Da ne bude više špekulacija o ovom virusu Batut će raditi analize(H1N1-COVID 19) kada se epidemija završi.

-Znači radiće se analize koliko je obolelo umrlo izlečeno od h1n1 u 2019/2020godini to će se isto raditi i u vezi Covida 19 kada završe te analize javno će na tv reći kakve su analize i da li je više ljudi umrlo izlečeno obolelo zaraženo od H1N1 nego od Covid 19 i da li je H1N1(koji je imao dva talasa) jači od Covid 19 u smislu prenošenja virusa,koliki je letalitet H1N1 2019/2020god i koliki je letalitet Covid 19 i koji su glavni simptomi Covid 19(pošto sada ima 12 sipmtoma corona) i da li se radi možda o SARSU.


Do tada
je sve na bazi rekla kazala.
 
Па ту си се тек малопреварио. Вера јесте ствар разума, Вера подразумева проверу свих могућих мишљења и њихово критичко приститивање и то се зове проВЕРА, А постоји и слепа вера код људи који нису спремни за проверу, њима се чини да нешто није тачно и суде по својим осећањима јер ето њихово срце им каже да то није тако, они у срцу осећају да то није тако, Нажалост слепих верникаје преко 97 посто и у црквама а таквиј исто толико посто и у атеизму, Сећам се ја како сам себе заваравао 99-е да неће бити бомбардовања, Чинило ми се да је то само претња и да од тога нема ништа.
Е то је када човек верује осећањима. Чини му се а незна да га је нешастиви опчинио па му се сада чини.

Zapravo se ja uopšte nisam prevario, dok je kod tebe prisutan logički kolaps.

Čas je vera stvar razuma, al pod uslovom da nisi slep, a ako si slep onda je malo i stvar srca koje treba slušati..sve dok te ne izbombarduju pa shvatiš da si se zaiebo?

msm C'mon..
 
Da ne bude više špekulacija o ovom virusu Batut će raditi analize(H1N1-COVID 19) kada se epidemija završi.

-Znači radiće se analize koliko je obolelo umrlo izlečeno od h1n1 u 2019/2020godini to će se isto raditi i u vezi Covida 19 kada završe te analize javno će na tv reći kakve su analize i da li je više ljudi umrlo izlečeno obolelo zaraženo od H1N1 nego od Covid 19 i da li je H1N1(koji je imao dva talasa) jači od Covid 19 u smislu prenošenja virusa,koliki je letalitet H1N1 2019/2020god i koliki je letalitet Covid 19 i koji su glavni simptomi Covid 19(pošto sada ima 12 sipmtoma corona) i da li se radi možda o SARSU.


Do tada
je sve na bazi rekla kazala.
Hajde , molim te prvo objasni :
1. šta je N1H1,
2. Šta je Covid19,
3. Šta je SARS,

Ne bismo li pravilno shvatili ovu tvoju poruku, potrebno je opširnije objašnjenje :)
(Jer ovako kako je napisano, čini se da ti sve te pojmove dosta mešaš).
 
Zapravo se ja uopšte nisam prevario, dok je kod tebe prisutan logički kolaps.

Čas je vera stvar razuma, al pod uslovom da nisi slep, a ako si slep onda je malo i stvar srca koje treba slušati..sve dok te ne izbombarduju pa shvatiš da si se zaiebo?

msm C'mon..
Логично је нешто што је по уму, Ум је Логос, па оно шта се слаже са нашим начином мишљења је нама логично.
Неки други ум размишља другачије и њему су дрге ствари логичне,
Кад не можеш да схватиш други ум то не значи да је нешто нелогично него да си ти ограничен својим умом
мсм...брате ...едукуј се мало па дођи да причамо
 
Логично је нешто што је по уму, Ум је Логос, па оно шта се слаже са нашим начином мишљења је нама логично.
Неки други ум размишља другачије и њему су дрге ствари логичне,

Psi imaju dobro čulo mirisa, Džeki je pas..prema tome?
vidiš, logičke premise nemaju veze kako ko razmišlja niti sa slaganjima.

TI si ostrašćen.
Koren reči Strast je Strah. Uplašen si i zato si i agresivan i ritaš se ovuda kao dete u stomaku
 
Opet ti sa svojim predrasudama , antivakcinaškim idejama i teorijama zavere ? Ti ne veruješ lično, kažeš, ali ubeđuješ druge i postavljaš uglavnom antivakcinaške linkove .
U jednom sličnom postu na ovoj temi optužio si me da "trujem" ljude, samo te pitam ,a čime to ? m? Na to sam ti odgovorila i postavila pitanja na koja nisi umeo da daš odgovor.
Odgovori na ovo :


A onda si meni u drugoj temi napisao ovo :


Neću citirati svoj odgovor, već si ga pročitao. Ti bi mene sad nešto da savetuješ?? Kako se usuđuješ da mi se uopšte i obraćaš posle svega zlobnog što si napisao ??

Šta zamišljaš da si ? Prosvetitelj?

Još si u toj temi napisao i glupost, jer ništa drugo i nije nego glupost (pa i zloba ), kako ja svoju decu "guram u smrt" zato što sam napisala da su i ona vakcinisana od svih zaraznih bolesti , kao i da će se vakcinisati kad od covida19 bude postojala vakcina jer PRAVILNO razmišljaju. Za razliku od tebe.

O sastavima vakcina možeš čitati ovde :

https://www.examinus.org/vakcine-i-vakcinacija/o-sastavu-vakcina-otrovi-da-ili-ne/

Ponoviću i ovaj link:

https://www.examinus.org/vakcine-i-vakcinacija/kako-antivakceri-manipulisu-vama/

Sad glumiš neku "brigu" za mene, a zapravo opet pitanjem upućenim meni , sa "čuo si da su vakcine kancerogene " propagiraš svoje antivakcinaške ideje . Naravno, sve to pakuješ u oblandu svoje priče "starac Tadej je rekao ", a da zapravo ne razumeš ni šta znači ta rečenica. Razmisli o svojim mislima.

Niti se uzrujavam, niti se zbog nečega jedem, ja ovde razgovaram i razmenjujem svoje mišljenje sa drugim ljudima. Odakle tebi pravo da kažeš kako za porodicu ne marim, zato što pišem na forumu ? Poznaješ mene i moju porodicu pa možeš da znaš marim li ? Pitah te kako se ne stidiš sebe, a sad vidim da za stid i ne znaš.
Евои нађох ово, можда ти буде корисно
 

Back
Top