Korona virus: kako, šta, gde, kad, saveti i odgovori na sva vaša pitanja

Biljana Srbljanovic opisala simptome koje je imala

“Nedeljama sam kašljala do davljenja – ali ja imam sezonski kašalj, jer sam alergična na pseću dlaku, moja tri psa (u pojedino doba godine, kad se linjaju) i jer pušim već tri godine kao glupa klinka. Noću nisam mogla da spavam poslednje dve nedelje, jer kad legnem, gušio me kašalj, pa sam se paranoisala, pa mislila da je covid, pa nesanica i opšta malaksalost, pa sam i za to mislila da je covid – i tako u krug”, opisuje Biljana Srbljanović prve simptome.

Simptomi su se potom, navodi ona, promenili.

– Devetog dana od izlaganja virusu (imala sam sreću u nesreći da sam tačno znala kad i kako sam zakačila), odjednom se simptomi menjaju: neka magla u glavi, nepovezana misao, nemam snage ni da sedim, a kamoli hodam, ne mogu da nađem reč i samo mi se spava. Temperatura je išla do 37,5 i padala ispod 37, ali osećaj da ne mogu da udahnem – ne ono kad se zakašlješ, pa krkljaš i ‘gušiš se’, nego bukvalnokao da su ‘cevi’ zapušene i vazduh neće da uđe i to je to. Kao neki topli suvi pesak da dišeš, ne znam kako drugačije da objasnim”, piše spisateljica i dodaje da je tada nije bolelo grlo, a da je i manje kašljala.

Ceo tekst je na linku

https://www.krstarica.com/zdravlje/...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header
 
Oko 400 srba zapelo u Sloveniji u stvari u Ljubljani ne mogi napred a ni nazad, srbi se vračali iz Skandinavije, Belgije, Austrije, Nemačke, Češke, Slovačke zbog epidemije koronavirusa željeli su kuči u otađbinu u Srbiju i doživjeli zajeb, države preko kojih su putovali što prije su ih se riješile a sve je stalo u Sloveniji, Hrvatska ima zatvorene granice a Srbija isto tako, čak ne prima ni svoje, srbi su okupirali srbsku ambasadu u Ljubljani i tražili rješenje i dobili odgovor: Ostanite gdje ste??? Prosto rečeno: snađite se! Slovenci videči, da se nitko ne brine za njih, nastane ih u sportskoj hali i zbrinu ih sa toplom hranom in nočenjem, u Sloveniji temperature pale pod nulu i pada snijeg, krene diplomatska akcija jer ljude treba zbrinuti i po mogučnosti obezbediti im povratak i posle dva dana pregovaranja sa Hrvatskom i Srbijom slovencima uspije obezbediti organizovan povratak u Srbiju u vidu konvoja sa pratnjom do srbske granice.
Danas konvoj kreče prema Hrvatskoj i dalje za Srbiju.
Dolje link je na slovenačkom pa ko razumje shvatit če muke srba.
https://www.24ur.com/novice/sloveni...-sportno-dvorano-in-jim-zagotovili-pomoc.html
nama ovde će doći glave ti koji su pohrlili nazad.
a vučić im šalje avione da ih skuplja i doteruje ovamo.
užas. a što je najgore i to ja plaćam iako niko moj nije otišao odavde kao što plaćam odštetu za švajcarce iako niko moj nije uzimao kredite.meni je ujak (redovan vojnik) poginuo 93 u bosni a nemam nikoga u bosni.mojima su odbijane pare za crnogorce posle zemljotresa a nemaju nikoga u c.gori, itd.itd
 
nama ovde će doći glave ti koji su pohrlili nazad.
a vučić im šalje avione da ih skuplja i doteruje ovamo.
užas. a što je najgore i to ja plaćam iako niko moj nije otišao odavde kao što plaćam odštetu za švajcarce iako niko moj nije uzimao kredite.meni je ujak (redovan vojnik) poginuo 93 u bosni a nemam nikoga u bosni.mojima su odbijane pare za crnogorce posle zemljotresa a nemaju nikoga u c.gori, itd.itd
Post-Jugoslovenska nesreca ... :(
 
:D

EUCRWpJWkAA1ROb[1].jpg
 

Back
Top