Korona razmišljanka

Proverene pozitivne vesti o virusu SARS-CoV-2 ( na engleskom) :

AP_20073817171713-768x512.jpg


https://www.poynter.org/fact-checki...-fact-checked-10-positive-coronavirus-claims/
 
Mitovi i istine o novom korona virusu SARS-CoV-2:

https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/myth-busters

( najnoviji mitovi koje je SZO opovrgla:
1. 5 G mreže NE ŠIRE Covid-19;
2. Izlaganje suncu i temperaturi iznad 25 stepeni NEĆE sprečiti infekciju koronavirusom.
3. Možete se oporaviti od Covid-19. Infekcija novim koronavirusom NE ZNAČI da ćete ga imati do kraja života.
4. To što možete da zadržite dah 10 sekundi ili više NE ZNAČI da nemate covid-19 ili neku drugu bolest pluća.
5. Ispijanje alkohola vas NE ŠTITI od covid-19, a može biti i opasno. )
 
evo i ova razmišljanka

Moj odgovor na tu razmišljanku je:
thumbs-down.png

( Ne nađoh veći palac :mrgreen: )
Šta bih pa imala pametno da čujem od jedne antivakcinašice ? Koja je njena prava profesija? Mikrobiolog nije. Virusolog ? Infektolog ? Nije. Lekar ? Hmm, pod znakom pitanja je čak i zvanje koje ima. Dr u rangu "dr" Miroljuba Petrovića. ( Bez uvrede prema tebi koji si postavio link, iz nekih svojih razloga :))
 
Poslednja izmena:
Ona ima potrebne kvalifakicije , za ono što mene i mnoge danas zanima. ( čisto kao primer profesije i profesionalnosti, i kao protivteža za prethodni link )...
Dr Ivana Milošević, docent, zamenica direktora Klinike za infektivne i tropske bolesti KC Srbije. O koronavirusu, o tome ima li efikasnih lekova, ko je posebno ugrožen, zašto neko nema simptome a neko drugi umire od istog virusa...itd.
 
Poslednja izmena:
Moj odgovor na tu razmišljanku je:

Šta bih pa imala pametno da čujem od jedne antivakcinašice ? Koja je njena prava profesija? Mikrobiolog nije. Virusolog ? Infektolog ? Nije. Lekar ? Hmm, pod znakom pitanja je čak i zvanje koje ima. Dr u rangu "dr" Miroljuba Petrovića. ( Bez uvrede prema tebi koji si postavio link, iz nekih svojih razloga :))

pa vidi, meni su razne izjave stručnjaka, virusologa i epidemiologa zapravo dosadne, jer mogu da se grupišu u najmanje dve grupe:
Oni koji ponavaljaju istu priču kao za svaki virus i Oni koji kolutaju očima i zapravo nemaju pojma o čemu se radi.
Šta im je zajedničko? To što totalno štreberski (i pretpostvljam korisno) preporučuju karantine, izolacije isl.

I sa svima njima ja nemam problem, ljudi rade ono za šta su učili.

Ono sa čim ja imam problem, su oni virusolozi i epidemiolozi iz struke koji u svemu ovome vide nešto drugo. Kod nas ih je doduše malo i obojeni su politčki, ali gledam ovih dana isto tako ozbiljne stručnjake sa objavljenim knjigama, profesore, vamte namte priznate i uvažene, koji valdaju materijom i pošteno bacaju senku ne samo na ovaj virus sada, već i na neke opšteprihvaćene činjenice koje su totalno pogrešne, pa tako pošteno i priznaju da medicina i dan danas ne zna tačne odgovore šta ljude tačno ubija.


Primer: odakle dolazi grom? 99% ljudi će te pogledati belo i misliće da si retard što nešto tako uopšte pitaš, ali..gromovi dolaze uglavnom sa Zemlje. Ne samo sa neba. Da li si to znala? Ne verujem. Takvih opštih mesta iz medicine, uzeetih zdravo za gotovo, ima koliko hoćeš, ali se i pored toga tera dalje, štreberi rade kako su učili i ne dovode u pitanje to što uče.

Danas laik smatra da je stručnjak svaki štreber koji je robotski nabembačio neke debele knjige. Šta je sa onima koji imaju kritički stavi i proveravaju podatke? Šta je sa onima koji ne uzimaju stvari zdravo za gotovo već postavljaju prava pitanja a ne nalaze odgovore iz struke?

Eto npr ova što si je linkovala pominje male boginje.
Prošle godine smo imali epidemiju malih bogina u Srbiji.
Umrlo oko 650 ljudi.
Jesmo li znali za to? Nismo.
Jesmo li uopšte registrovali da je bila epidemija? Nismo.

Okej, neko jeste (meni je npr umrla koleginica, baš prošle godine i baš od malih boginja) ali većina nije imala pojma, zašto? Zato jer su vakcinicani i boli ih uvo, neće na njih.

Sada imamo jedan fenomen koji je doneo internet, a to je da se sva svih strana sipaju informacije za koje moraš da debelo kopaš i proveravaš, jer inflacija informacija dovodi do toga da se više nikome i ničemu ne veruje.

Taman da sad napišeš i objaviš film kako se Isus vratio na Zemlju i zvao te da uradiš interview sa njim, pored onih koji će ti poverovati, imaćeš isti toliki broj onih koji ti neće verovati. To je ralnost. Internet je takav, dezavuisan i obezvređen. Kao imaš neke informacije ali si na istom kao i da ih nemaš.

Zato je jedino što možemo da ili skupljamo info sa što više različitih izvora, ili da se isključimo i pravimo neki origami

e da, ova Dr Jovana Stojković je psihijatar i psihoterapuet, imaš na vikipediji.
 
pa vidi, meni su razne izjave stručnjaka, virusologa i epidemiologa zapravo dosadne, jer mogu da se grupišu u najmanje dve grupe:
Oni koji ponavaljaju istu priču kao za svaki virus i Oni koji kolutaju očima i zapravo nemaju pojma o čemu se radi.
Šta im je zajedničko? To što totalno štreberski (i pretpostvljam korisno) preporučuju karantine, izolacije isl.

I sa svima njima ja nemam problem, ljudi rade ono za šta su učili.

Ono sa čim ja imam problem, su oni virusolozi i epidemiolozi iz struke koji u svemu ovome vide nešto drugo. Kod nas ih je doduše malo i obojeni su politčki, ali gledam ovih dana isto tako ozbiljne stručnjake sa objavljenim knjigama, profesore, vamte namte priznate i uvažene, koji valdaju materijom i pošteno bacaju senku ne samo na ovaj virus sada, već i na neke opšteprihvaćene činjenice koje su totalno pogrešne, pa tako pošteno i priznaju da medicina i dan danas ne zna tačne odgovore šta ljude tačno ubija.


Primer: odakle dolazi grom? 99% ljudi će te pogledati belo i misliće da si retard što nešto tako uopšte pitaš, ali..gromovi dolaze uglavnom sa Zemlje. Ne samo sa neba. Da li si to znala? Ne verujem. Takvih opštih mesta iz medicine, uzeetih zdravo za gotovo, ima koliko hoćeš, ali se i pored toga tera dalje, štreberi rade kako su učili i ne dovode u pitanje to što uče.

Danas laik smatra da je stručnjak svaki štreber koji je robotski nabembačio neke debele knjige. Šta je sa onima koji imaju kritički stavi i proveravaju podatke? Šta je sa onima koji ne uzimaju stvari zdravo za gotovo već postavljaju prava pitanja a ne nalaze odgovore iz struke?

Eto npr ova što si je linkovala pominje male boginje.
Prošle godine smo imali epidemiju malih bogina u Srbiji.
Umrlo oko 650 ljudi.
Jesmo li znali za to? Nismo.
Jesmo li uopšte registrovali da je bila epidemija? Nismo.

Okej, neko jeste (meni je npr umrla koleginica, baš prošle godine i baš od malih boginja) ali većina nije imala pojma, zašto? Zato jer su vakcinicani i boli ih uvo, neće na njih.

Sada imamo jedan fenomen koji je doneo internet, a to je da se sva svih strana sipaju informacije za koje moraš da debelo kopaš i proveravaš, jer inflacija informacija dovodi do toga da se više nikome i ničemu ne veruje.

Taman da sad napišeš i objaviš film kako se Isus vratio na Zemlju i zvao te da uradiš interview sa njim, pored onih koji će ti poverovati, imaćeš isti toliki broj onih koji ti neće verovati. To je ralnost. Internet je takav, dezavuisan i obezvređen. Kao imaš neke informacije ali si na istom kao i da ih nemaš.

Zato je jedino što možemo da ili skupljamo info sa što više različitih izvora, ili da se isključimo i pravimo neki origami

e da, ova Dr Jovana Stojković je psihijatar i psihoterapuet, imaš na vikipediji.
Znam ko je dr Jovana :) Otud i moja reakcija. Ja nisam antivakcinaš. Ostalo što si napisao jeste : razmišljanka.
Reći ću samo ovo : i štreberi postavljaju pitanja. Nekad je pravo pitanje važnije od odgovora. :)
 
ma sve se slažem, znaš..onome ko ne veruje u delotvornost vakcine samo treba pokazati kako izgleda dete sa boginjama.

Opet, oni koji su potiv, pokazuju dete koje je otišlo u aut po primanju vakcine, zato gde je istina?
Ništa nije crno belo (osim možda pandi..)

Istina je verovatno negde u sredini ili u nekoj statistici koja više naginje ka uspešnim rezultatima nego ka neuspešnim, što je realnost, ali..i onaj kome je vakcina rešila problem i onaj kome je donela problem u pravu su 100%.
 
ma sve se slažem, znaš..onome ko ne veruje u delotvornost vakcine samo treba pokazati kako izgleda dete sa boginjama.

Opet, oni koji su potiv, pokazuju dete koje je otišlo u aut po primanju vakcine, zato gde je istina?
Ništa nije crno belo (osim možda pandi..)

Istina je verovatno negde u sredini ili u nekoj statistici koja više naginje ka uspešnim rezultatima nego ka neuspešnim, što je realnost, ali..i onaj kome je vakcina rešila problem i onaj kome je donela problem u pravu su 100%.
Istina je u preciznoj, proverenoj i tačnoj informaciji (od strane iskusnog lekara koji je pregledao dete i utvrdio pravi razlog tog "odlaska u aut" Ne u sumnji roditelja, ili onih koji ih koriste da dokažu svoje teorije).
 
Istina je u preciznoj, proverenoj i tačnoj informaciji (od strane iskusnog lekara koji je pregledao dete i utvrdio pravi razlog tog "odlaska u aut" Ne u sumnji roditelja, ili onih koji ih koriste da dokažu svoje teorije).
Imala si lekare koji su, u skladu sa tada zvaničnom medicinom, puštali krv pacijentima, verujući da će tako da "nečista krv" izađe.
I kada bi ih posle pitali pa dobro zbog čega je umro, lekari bi govorili da su uradili sve što je u njihovoj moći.

Poenta je da svi lekari rade ono što su naučili.
Davaće i vakcinu, uvereni da je vakcina nešto najbolje to medicina ima u datom trenutku.
Tako su pre samo stotinjak godina prepisivali kokain, verujući da leči svašta nešto, kao i heroin protiv kašlja, o lobotomiji da ne govorimo.
Zbog toga jedan stručnjak nije nikada dovoljan.
Zbog toga samo jedna struka ne može da sagleda problem.
Zbog toga ono što se učilo pre 10 godina danas više uveliko ne važi.
zbog toga ima mesta sumnji..a gde je sumnja tu je nepoverenje, a gde je nepoverenje tu je strah..a gde je strah tu je traganje za činjenicama..a gde je traganje za činjenicama tu je Krstarica..a gde je Krstarica..e tu tu neka nam bog pomogne..
 
Imala si lekare koji su, u skladu sa tada zvaničnom medicinom, puštali krv pacijentima, verujući da će tako da "nečista krv" izađe.
I kada bi ih posle pitali pa dobro zbog čega je umro, lekari bi govorili da su uradili sve što je u njihovoj moći.

Poenta je da svi lekari rade ono što su naučili.
Davaće i vakcinu, uvereni da je vakcina nešto najbolje to medicina ima u datom trenutku.
Tako su pre samo stotinjak godina prepisivali kokain, verujući da leči svašta nešto, kao i heroin protiv kašlja, o lobotomiji da ne govorimo.
Zbog toga jedan stručnjak nije nikada dovoljan.
Zbog toga samo jedna struka ne može da sagleda problem.
Zbog toga ono što se učilo pre 10 godina danas više uveliko ne važi.
zbog toga ima mesta sumnji..a gde je sumnja tu je nepoverenje, a gde je nepoverenje tu je strah..a gde je strah tu je traganje za činjenicama..a gde je traganje za činjenicama tu je Krstarica..a gde je Krstarica..e tu tu neka nam bog pomogne..
A gde je Krstarica tu je Ranjeni Zoro i jedan veliki znak pitanja koji će ostati u glavi svakome ko pročita to što on napiše.🙃
Hahahaha, pa hvala ti, od srca. Ja počeh da proveravam svoje znanje o gromovima i munjama, onim u oblaku i onim između oblaka, o crvenim, plavim, patuljastim i loptastim, posle čitanja tvojih postova u ovoj temi.
Vala_06.gif
 
https://www.istinomer.rs/analize/me...e-neutemeljene-tvrdnje-makedonskog-profesora/

Epidemiolog Zoran Radovanović o tvrdnjama makedonskog profesora Markovskog

Ne moze ovaj link da se otvori, stavi neki validan link.
A ako je Makedonac onaj Markovski cije se misljenja i vidjenje , iskustva, ovde postavljalo onda je
taj covek jos pre 4 nedelje bio savrseno u pravu. Ali posto ne znam sta zelis da kazes
ne bih da se udubljujem u neke nebuloze.
Uspela sma da otvorim, covek je u pravu, respiratori razvaljuju pluca, svega 14% pacijenata prezivi respirator,
a to je i poenta njegove price,
 
Link se otvara kad ja kliknem. Da bi nešto kvalifikovala kao nebulozu morala bi prvo da znaš o čemu pričaš. Da bi znala o čemu pričaš morala bi da pročitaš malo više o respiratorima i o tome kad se koriste, kako se koriste, čemu služe, morala bi da proučiš protokole ... I najvažnije da veruješ stručnjaku koji ih upotrebljava. :)
Da bi znala zašto sam postavila link otvori i čitaj.
 
Imala si lekare koji su, u skladu sa tada zvaničnom medicinom, puštali krv pacijentima, verujući da će tako da "nečista krv" izađe.
I kada bi ih posle pitali pa dobro zbog čega je umro, lekari bi govorili da su uradili sve što je u njihovoj moći.


Poenta je da svi lekari rade ono što su naučili.
Davaće i vakcinu, uvereni da je vakcina nešto najbolje to medicina ima u datom trenutku.
Tako su pre samo stotinjak godina prepisivali kokain, verujući da leči svašta nešto, kao i heroin protiv kašlja, o lobotomiji da ne govorimo.
Zbog toga jedan stručnjak nije nikada dovoljan.
Zbog toga samo jedna struka ne može da sagleda problem.
Zbog toga ono što se učilo pre 10 godina danas više uveliko ne važi.
zbog toga ima mesta sumnji..a gde je sumnja tu je nepoverenje, a gde je nepoverenje tu je strah..a gde je strah tu je traganje za činjenicama..a gde je traganje za činjenicama tu je Krstarica..a gde je Krstarica..e tu tu neka nam bog pomogne..

Odlican poUst;)
To je i sustina price danas. Lekari rade ono sto su ucili, sto je do juce bio i protokol, zakon, ali se sada
pojavljuje nesto do sada nevidejno, lekari pokusavaju da se izbori sa tom poshasti onako kako su se do sada borili,
ali kod ove poshasti ima nekih novih momenata kada to sve ne daje dobre rezultate, to su i videli, shvatili tako da
sada ne vaze vise ti protokoli i znanje koje je jos do juce bilo validno.
 
Odlican poUst;)
To je i sustina price danas. Lekari rade ono sto su ucili, sto je do juce bio i protokol, zakon, ali se sada
pojavljuje nesto do sada nevidejno, lekari pokusavaju da se izbori sa tom poshasti onako kako su se do sada borili,
ali kod ove poshasti ima nekih novih momenata kada to sve ne daje dobre rezultate, to su i videli, shvatili tako da
sada ne vaze vise ti protokoli i znanje koje je jos do juce bilo validno.
Tako je, zato se protokoli i sada menjaju, nisu nepromenjivi. :) O tome da je sve u vezi ovog virusa novo i da se uči iz iskustava drugih, da se informacije dele, svi lekari , epidemiolozi, infektolozi, virusolozi , govore svaki dan. Juče se , npr, na konferenciji pričalo i o tome da smo svi ovde vakcinisani od tuberkuloze. Što je moguća prednost u imunitetu koji imamo, a vezano za koronavirus. Najnovija istraživanja koja tek prolaze naučna ispitivanja i provere.
 
Poslednja izmena:

Back
Top