Quantcast

Korona razmišljanka

winx vila

Iskusan
Poruka
5.136
Nije samo u "nasim, srpskim" novinama i meidijima tako, ali je u nasim stvarno 1 velika katastrofa jer u zutoj stampi,
a u Srbiji nazalost ozbiljna skoro da i ne postoji vise, prenose se samo neki senzacionalni naslovi iz stranih novina
i to samo iz drugih stranih (takodje samo zuta stampa) pa je tako i smrt ove zene prepisana sa nekog tvitera, neke
bzvze informacije iz Engleske. Socijalni mediji nam pruzaju jednostavne odgovore na sva komplikovana pitanja,
socijalni su mediji danas i nauka, obrazovanje, svakom je dostupno sve pa onda imamo poluobrazovane ljude
( a njihovo je poluobrazovanje univerzalno pa ide od filozofije,istorije i hemije, fizike, biologije u nebo, citaj astronomija
i matematika) koji imaju odgvor na svako pitanje, a odgovor je neka teorija zavere ili neki pravac te teorije.
I sama Granato se zaprepastila da je proglasena umrlom. Inace je ta studija prvo uradjena na shimpanzama,
bilo ih je 8, 4 su dobili vakcinu, 4 nisu, svih je osam zarazeno, 4 bez vakcine je uginulo.

Ima pozitivnih i obecavajucih vesti, Pfizer radi na cetri vakcine, prva je klinicka studija zavrsena, prelazi se na drugu
sa desetak hiljada ljudi, videce na kraju koja je od ove 4 najuspesnija, a to nece biti iduce godine nego na jesen.
boldovan tekst je apsolutno netacan!

pa evo ovaj tvoj post odlicno odslikava prirodu problema sirenja dezinformacija, jer si prenela neku prepricanu, ko zna gde pokupljenu verziju, a ne naucni rad sa pubmed-a

https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.05.13.093195v1.full.pdf

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
55.937
Da, ja sam samo prepricala ono sto sam pre neki dan citala u brat bratu 17 medija, a moja je greska
da nisu bile shimpanze nego rezus majmuni i da ih nije bilo 8 nego 6 koji su dobili vakcinu, ali tu se sve i zavrsava.

winx vila

Iskusan
Poruka
5.136
Da, ja sam samo prepricala ono sto sam pre neki dan citala u brat bratu 17 medija, a moja je greska
da nisu bile shimpanze nego rezus majmuni i da ih nije bilo 8 nego 6 koji su dobili vakcinu, ali tu se sve i zavrsava.
ne zavrsava se, a ti i dalje tvrdis da se zavrsava. i opet iznosis dezinformacije jer ocigledno nisi procitala naucni rad ciji link sam postovala.

Olja.S

Ističe se
Poruka
2.205
pa upravo taj tajming ( jos uvek nije) je sporan, krajnji ishod nije. to jeste vakcina buducnosti u sirokom spektru i opstih i personalizovanih imunoterapija.

iz publikacije koju si postavila izdvojila bih referencu 167, odlicnu publikaciju atipicnog nekonvencionalnog stila

The 'anti-hype' vaccine

https://www.nature.com/articles/nbt.3812
Ne osporavam...brzina u ispitivanjima ovih vakcina zaista jeste nešto što može izazvati sumnju. Ali je isto tako vidljivo da se oko ove pandemije nauka globalno ujedinila, informacije se lakše i više dele..i to dosta utiče na brzinu.

Predlažem da proĉitaš tekstove sa ova dva linka, verujem da posle čitanja nećeš biti toliko sigurna da pre ispitivanja vakcine na ljudima nije bilo ispitivanja i na životinjama (kao što nisam ni ja :) ) :
.

"COVID-19 Frequently Asked Questions - Americans for Medical Progress"
https://www.amprogress.org/covid-19-resources/covid19/

"Activists want to stop animal testing for Covid-19 vaccines - EARA responds"
https://www.eara.eu/post/eara-response-to-nzavs-article-animal-testing-and-covid-19

U oba teksta se tvrdi da testiranje na životinjama NIJE preskočeno , tvrdi se da nema vakcine koja se testira bez ispitivanja na životinjama, kao i da su studije na životinjskim modelima suštinski korak u garancijama za bezbednost i efikasnost novih vakcina.

"Question: Isn’t a COVID-19 vaccine currently being tested without the use of animals?

No. There are no vaccines that are being tested without animal studies. Those opposed to necessary research in animals have made this claim – but it is untrue"

Kako se čini da u svim pričama oko vakcine za Covid19 prednjači Moderna, evo , ovo je malo opširniji tekst o toj kompaniji :

"Meet the company that has just begun testing a coronavirus vaccine in the United States | Science | AAAS"

https://www.sciencemag.org/news/201...ing-secrets-behind-its-new-drugs-and-vaccines

A ovo je tekst koji je meni lično bio, onako - zanimljiv za čitanje i razmišljanje, takođe o Moderni:
https://www.statnews.com/2016/09/13/moderna-therapeutics-biotech-mrna/

Poslednja izmena:

Olja.S

Ističe se
Poruka
2.205
pa upravo taj tajming ( jos uvek nije) je sporan, krajnji ishod nije. to jeste vakcina buducnosti u sirokom spektru i opstih i personalizovanih imunoterapija.
Mislim da se ovaj tekst najbolje poklapa sa tvojim razmišljanjima. Govori se o javno nedostupnim podacima i o potrebi za većom transparentnosti u vezi sa ispitivanjima vakcine :
"Ethics and Evidence in the Search for a Vaccine and Treatments for Covid-19 - The Hastings Center" https://www.thehastingscenter.org/e...ch-for-a-vaccine-and-treatments-for-covid-19/

Schrodinger

Ističe se
Poruka
2.506
Dobro ljudi prirodno je da se zuri sa vakcinom, da se preskacu procedure kako bi se problem sto pre resio i prestigla konkurencija.

I onaj Italijan sto se drao u paramentu (tek sada sam video snimak ;)) je u sustini nezadovoljan time sto se Italija obrukala sa toliko velikim brojem zrtava, ali u medjuvremenu su im Englezi odmakli a procenat smrtnosti je prosek za zapadne zemlje.

Ne vidim nista cudno u svemu ovome.

winx vila

Iskusan
Poruka
5.136
Ne osporavam...brzina u ispitivanjima ovih vakcina zaista jeste nešto što može izazvati sumnju. Ali je isto tako vidljivo da se oko ove pandemije nauka globalno ujedinila, informacije se lakše i više dele..i to dosta utiče na brzinu.

Predlažem da proĉitaš tekstove sa ova dva linka, verujem da posle čitanja nećeš biti toliko sigurna da pre ispitivanja vakcine na ljudima nije bilo ispitivanja i na životinjama (kao što nisam ni ja :) ) :
.

"COVID-19 Frequently Asked Questions - Americans for Medical Progress"
https://www.amprogress.org/covid-19-resources/covid19/

"Activists want to stop animal testing for Covid-19 vaccines - EARA responds"
https://www.eara.eu/post/eara-response-to-nzavs-article-animal-testing-and-covid-19

U oba teksta se tvrdi da testiranje na životinjama NIJE preskočeno , tvrdi se da nema vakcine koja se testira bez ispitivanja na životinjama, kao i da su studije na životinjskim modelima suštinski korak u garancijama za bezbednost i efikasnost novih vakcina.

"Question: Isn’t a COVID-19 vaccine currently being tested without the use of animals?

No. There are no vaccines that are being tested without animal studies. Those opposed to necessary research in animals have made this claim – but it is untrue"

Kako se čini da u svim pričama oko vakcine za Covid19 prednjači Moderna, evo , ovo je malo opširniji tekst o toj kompaniji :

"Meet the company that has just begun testing a coronavirus vaccine in the United States | Science | AAAS"

https://www.sciencemag.org/news/201...ing-secrets-behind-its-new-drugs-and-vaccines

A ovo je tekst koji je meni lično bio, onako - zanimljiv za čitanje i razmišljanje, takođe o Moderni:
https://www.statnews.com/2016/09/13/moderna-therapeutics-biotech-mrna/
olja, ti il se segacis il apsolutno nista ne razumes. u oba slucaja diskusija sa osobom na tom nivou nema ikakvog smisla.

Olja.S

Ističe se
Poruka
2.205
olja, ti il se segacis il apsolutno nista ne razumes. u oba slucaja diskusija sa osobom na tom nivou nema ikakvog smisla.
Vidi, ovo je razmišljanka , i u njoj se : razmišlja, pa i o tome da li se ja šegačim, ništa ne znam, ili...možda ? znam mnogo više nego što ti sa tog visokog nivoa na koji sebe postavljaš misliš da ja znam. 🙃
Ja diskusiju s tobom i ne tražim, naročito, posle ovog tvog posta koji si pisala Rayeli:
boldovan tekst je apsolutno netacan!

pa evo ovaj tvoj post odlicno odslikava prirodu problema sirenja dezinformacija, jer si prenela neku prepricanu, ko zna gde pokupljenu verziju, a ne naucni rad sa pubmed-a

https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.05.13.093195v1.full.pdf
Ovo nije stručni i naučni forum na kojem struka vodi nekakvu diskusiju i raspravu. Popela si se na neku intelektualnu visinu pa ljudima za koje možeš pretpostaviti da su laici podmećeš neke naučne radove, za koje možeš očekivati da ih neće razumeti, bez objašnjenja.
Sa osobama koje ljude oko sebe posmatraju sa visine ne treba ni ulaziti u bilo kakve diskusije.
Zato... Razmišljaj malo. Imaš gomilu linkova u mom odgovoru tebi -za razmišljanje. 😂

Poslednja izmena:

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
55.937
Ni ja ni Olja se nikako ne zezamo ili shegacimo, ni ona ni ja nismo naucnice nego ovde pisemo sta mislimo, citamo
sta stoji u medijima, slusamo sta kazu pametni i lepi pa se s njima slazemo ili ne slazemo. Ti, pretpostavljam
da si naucnica, trebalo bi da nadjes sebi slicne ljude i da njih teras u tri PM i da im govoris da su glupi i
da nista ne razumeju. Ovde ti ispadas smeshna.

winx vila

Iskusan
Poruka
5.136
Ni ja ni Olja se nikako ne zezamo ili shegacimo, ni ona ni ja nismo naucnice nego ovde pisemo sta mislimo, citamo
sta stoji u medijima, slusamo sta kazu pametni i lepi pa se s njima slazemo ili ne slazemo. Ti, pretpostavljam
da si naucnica, trebalo bi da nadjes sebi slicne ljude i da njih teras u tri PM i da im govoris da su glupi i
da nista ne razumeju. Ovde ti ispadas smeshna.
svako seje ono sto poseduje. neko znanje a neko konfuziju, vazda bilo.

Beočinac

Elita
Poruka
17.032
Ja mogu samo reći ono što je već 100puta rečeno:

Variola vera je suzbijena bez vandrednog stanja, a KŠ danas nije uspeo da suzbije virus i sa vandrednim stanjem.

To govori koliko su naši sadašnji stručni štab sposobni da suzbiju virus.

NE daj bože još veće smrtonosni je zaraze šta bi onda KŠ uradio.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
55.937
Ja mogu samo reći ono što je već 100puta rečeno:

Variola vera je suzbijena bez vandrednog stanja, a KŠ danas nije uspeo da suzbije virus i sa vandrednim stanjem.

To govori koliko su naši sadašnji stručni štab sposobni da suzbiju virus.

NE daj bože još veće smrtonosni je zaraze šta bi onda KŠ uradio.
Ja o tom Kriznom stabu mislim sve najruznije, ali nisu oni krivi sto se politicari i narod ponasa kako se vec ponasa.
Variola vera je druga prica, uostalom vakcina je postojala.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
55.937
krizni stab=interesna grupa pojedinaca koja koristi pandemiju da bi opravdali primljena sredstva...slicno gej paradi, nema parade? onda nemate ni sredstava.
Samo je u Srbiji okupljena nekakva grupa specijalaca pa se ne zna ko pije, a ko placa, u civilizaciji je samo
jedna osoba bila merodavna za preporuke, ali bez nekih konferencija i zevzecenja po raznim televizijama od jutra
do sutra, nego su donosene odluke sta i kako i ta je odluka vazila i 60 dana, negde manje, negde i vise.
Zato je Grcka, ali i Hrvatska, Slovenija pa i Bosna, Makedonija, Bugarska, uspesno sve to prosla jer su te mere
bile normalne, u Srbiji je krizni stab slusao Vucica , a ne on njih pa smo imali zatvaranje starih ljudi, ali kako vidimo
niko se nije bunio, veruje se Vucicu, ali takva prica sa zabravljivanjem ljudi nigde, ali nigde u civilizaciji ne bi prosla
jer je to rasizam i debilizam kakvog nigde nema. Mladi i lepi su mogli da se druze od jutra do sutra, radili su neko vreme
i kafici, kockarnice, prvo su i oni otvoreni i kako da obican covek u Srbiji shvati da je stvarno u pitanju zaraza, epidemija,
ako vidi da to niko ozbiljno ne shvata.

Za mene je u ovom kontekstu zanimljiva Rusija. Putin je vec mesec dana u nekoj "izolaciji", sve je prepustio
gradonacelniku Moskve, on se bavi velikim i vaznim stvarima, a Rusija nadrljala sa svojih 350.000 inficiranih.

marlon

Ističe se
Poruka
2.436
Samo je u Srbiji okupljena nekakva grupa specijalaca pa se ne zna ko pije, a ko placa, u civilizaciji je samo
jedna osoba bila merodavna za preporuke, ali bez nekih konferencija i zevzecenja po raznim televizijama od jutra
do sutra, nego su donosene odluke sta i kako i ta je odluka vazila i 60 dana, negde manje, negde i vise.
Zato je Grcka, ali i Hrvatska, Slovenija pa i Bosna, Makedonija, Bugarska, uspesno sve to prosla jer su te mere
bile normalne, u Srbiji je krizni stab slusao Vucica , a ne on njih pa smo imali zatvaranje starih ljudi, ali kako vidimo
niko se nije bunio, veruje se Vucicu, ali takva prica sa zabravljivanjem ljudi nigde, ali nigde u civilizaciji ne bi prosla
jer je to rasizam i debilizam kakvog nigde nema. Mladi i lepi su mogli da se druze od jutra do sutra, radili su neko vreme
i kafici, kockarnice, prvo su i oni otvoreni i kako da obican covek u Srbiji shvati da je stvarno u pitanju zaraza, epidemija,
ako vidi da to niko ozbiljno ne shvata.

Za mene je u ovom kontekstu zanimljiva Rusija. Putin je vec mesec dana u nekoj "izolaciji", sve je prepustio
gradonacelniku Moskve, on se bavi velikim i vaznim stvarima, a Rusija nadrljala sa svojih 350.000 inficiranih.
gresis.. sve se zna.. koga interesuje.
zna se ko pije a i ko placa
zna se i ko ce biti zrtvovan, a ko ce avanzovati

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.