Korona prognoza

Evo na primer:
Pa prvo, ima ljudi koji su se izlecili pa izlaze. Drugo, otvaraju se nove bolnice (tj. vrsi se prenamena). Trece, kukaju malo vise da bi dizali paniku da ne bi stvarno ostali bez mesta.
Izlisno je o tome diskutovati. Nije uopste ocigledno da postoji neka zavera.
Jeste oporavi se svaki dan oko 100,a razboli se preko 300.Nema nikakvog govora o otvaranju novih bolnica.Sto ne upotrebe Arenu kada su rekli da su je spremili za lakse pacijente,pa se posle ustanovilo da tamo nema uslova.Ko koga laze.Narod je izmanipulisan sigurno u svakom slucaju.
 
Tako je. I narodom se manipulise odkako je sveta i veka. Mozemo li ipak i pored toga videti sta jeste a sta nije? Zasto odlazis u skroz drugu krajnost? ZAr i to nije pod uticajem neke druge manipulacije?
Pisem samo svoje misljenje,a kao sto sam ti i napisao,da su ljudi vraceni kucu,jer kao nemaju sanse za duzi zivot i nece da ih prime u bolnice,ako nisu bolesni od kovida.Sramota,zar treba vecina naroda koji je bolestan od drugih bolesti da pocrka,a ove navodno od kovida ne mogu da stignu da izlece.Mene to boli,i ta pusta nepravda.Dokle cemo da trpimo goreg od sebe.
 
Nije baš ni svaki zaraženi za bolničko lečnje...Ljudi koji dobro stoje sa zdravljem(nemaju ništa hronično ili neki imunološki poremećaj),i nemaju neke komplikacije ili imaju blaže simptome se šalju na kućnu izolaciju.U bolicama čuvaju mesta za ljude sa komplikacijama jer njima stvarno treba bolnička nega.
 
zar treba vecina naroda koji je bolestan od drugih bolesti da pocrka
Sasto mislis da neko ko ima neku drugu bolest treba da ima veci prioritet u odnosu na onog koji je u zivotnoj opasnosti od korone?

Dotakli smo samu sustinu problematike ove pandemije.
Nije problem ukupna smrtnost od korone.
Nije problem prava priroda korone, i sve njene osobine.
Problem je sto se zdravstveni sistem dovodi u poziciju da mora da radi trijazu.
Problem je sto pucanje zdravstvenog sistema dovodi do domino efekta.
 
Evo,mogu da se kladim da si kao klinac vakcinisan i da ti ne fali ništa...al te plaše dugački hemiski nazivi supstanci koje idu u sastav vakcine...Mislim,to je ista ona fora kao sa dihidrogen monoksidom da se ljudi uplaše od samog hemiskog naziva i toga za šta sve može da se koristi iako ne znaju ni šta je to tačno i zašto se koristi u tim nekim slučajevima.
Pa fali mi,ziveo bih 150 godina bez boljki a ovako na svakih 100 m apoteka jer nas stizu razne bolestine posledice vakcinacija
 
Pa fali mi,ziveo bih 150 godina bez boljki a ovako na svakih 100 m apoteka jer nas stizu razne bolestine posledice vakcinacija
Molim te kaži mi da troluješ?
Ja ne znam kako čovek može ozbiljno da misli tako nešto ako nije ceo život proveo na dnu nekog bunara i tek juce izašo po prvi put u svet. Vi antivaxeri imate najčudnije ideje i izgovore...A jedino što treba da uradite je da se malo bolje inforišete,ali iz ozbiljnih,pouzdanih izvora,ne sa nekih žnj blogova i fb grupa koje promovišu lečenje eterimčnim uljima,kristalima,homeopatjom,i sličnim glupostima,kojima je za cilj da što više zaplaše ljude od vakcina i uopšte moderne medicine da bi mogli da uvle šarenje laže i čudotvorene "lekove" za sve i svašta koji deluju koliko i pez bombone.
 
Zeleo bih da napravim svojevrsnu vremensku kapsulu. Da ostane zabelezeno sta je ko izjavio u odredjenom momentu na temu daljeg razvoja situacije. Posto svi mislimo da smo strucnjaci i da sve znamo najbolje. Da vas cujem. Oce li korona iznenada nestati(kad)? Oce li biti vakcinacije(kad)? Hoce li ova trenutna situacija eksplodirati ili ce se smiriti(kad)?
Pa cemo da revidiramo za jedno pola godine ili godinu.
Korona ce dugo biti prisutna,bas zbog toga sto je kolektivni i individualni steceni imunitet nemoguc ili jako redak primer.Vakcine ce biti,koliko ce biti efikasne i koliko ce dugo stititi niko ne moze da zna,zbog mutacije virusa koje su nepredvidive.Najvise moze da pomogne efikasan lek,ali je i protiv gripa koji je srodnik ovog virusa takodje pokazano da nisu narocito efikasni,uglavnom smanjuju simptome ali ne ubijaju virus.
Vrlo je moguc scenario da jesen i zima budu jos tezi,i da ce osakatiti svet mnogo vise nego bilo koji rat (govorim ekonomski,sto vuce za posledicu ljudske zivote kao zacaran krug).
Najveci neprijatelj Srba je filozofija kogajebe i bolimedjoka.Godinama u vreme epidemije obicnog gripa neces ni na jednom javnom mestu videti Kineza ili Korejanca bez maske,pogotovo na aerodromima i trznim centrima gde je velika cirkulacija ljudi i losa ventilacija ili nema prirodnog provetravanja.Srbi ni u vreme najvece krize ne nose maske,bezobzirno se skupljaju na rodjendanima i slavljima...itd,ima milion primera nepostovanja drugih i njihovog licnog prostora i rastojanja.
Nadam se da nisam u pravu,ali mislim da ce biti mnogo gubitaka do proleca,i da ce neke efikasne lekove ili vakcine da se pojave krajem sledece godine (2021).
 
A ti ne verujes da su apoteke na svakih 100m a,pa prosetaj malo,to nije zbog globalnog zagrevanja ,nego bas zbog ovih teorija istina koje iznosimo
Jeste,a kad mi treba apoteka setam kilometar do prve u centru BG.
A zasto su kafici na svakih 50m?Soros i GejC hoce da naprave alkose od nebeskih Srba?A pekare da bi bili debeli i da nas ubiju holesterolom?
 
Zeleo bih da napravim svojevrsnu vremensku kapsulu. Da ostane zabelezeno sta je ko izjavio u odredjenom momentu na temu daljeg razvoja situacije. Posto svi mislimo da smo strucnjaci i da sve znamo najbolje. Da vas cujem. Oce li korona iznenada nestati(kad)? Oce li biti vakcinacije(kad)? Hoce li ova trenutna situacija eksplodirati ili ce se smiriti(kad)?
Pa cemo da revidiramo za jedno pola godine ili godinu.
Moje misljenje je da ce probati da nametnu vakcinaciju ,bice ucenjivanja svega i svacega i tu ce doci do velikih sukoba sirom sveta.
 

Back
Top