Korona prognoza

InternetExplorer

Domaćin
Poruka
3.623
Zeleo bih da napravim svojevrsnu vremensku kapsulu. Da ostane zabelezeno sta je ko izjavio u odredjenom momentu na temu daljeg razvoja situacije. Posto svi mislimo da smo strucnjaci i da sve znamo najbolje. Da vas cujem. Oce li korona iznenada nestati(kad)? Oce li biti vakcinacije(kad)? Hoce li ova trenutna situacija eksplodirati ili ce se smiriti(kad)?
Pa cemo da revidiramo za jedno pola godine ili godinu.
 
Ja licno mislim da se situacija nece smiriti dok ne steknemo kolektivni imunitet. Kad sledeci put bude 18 zarazenih za jedan dan to ce biti i kraj pandemije. Sad nas ceka svedski scenario na srpski nacin. Nikakve mere nece da pomognu. Kad poraste dovoljno broj zarazenih ljudi ce se sami uozbiljiti i broj ce poceti da opada. Kad opadne broj zarazenih ljudi ce se opet opustiti. Dok ne dodje vakcina, lek ili dok se ne stekne imunitet. Vise nema zaustavljanja.
 
Mislim da su ove cifre o koroni naduvane,da narod umire od mnogo vise drugih bolesti,a da se prikazuje kao korona.Ova promena vremena mnogo lose utice na plucne,srcane i dijabeticare.
 
Čini mi se da će sa ovim virusom biti isto kao i sa gripom.Vakcina verovarno neće biti trajna tako da će morati ljudi redovno da se vakcinišu,naročito oni iz rizičnih grupa.Sa vakcinom neće biti više ovakvih globalnih pandemija korone,ali će biti malih,lokalizovanih epidemija sa možda nekim malim brojem komplikacija.
Ljudi će morati da se naviknu na to da je korona još jedna bolest koju mogu da zakače...I možda ljudi uspeju nešto da nauče iz ovoga...Na primer da za sledeći ovako neki virus da se ne ponašaju ovako neodgovorno.
 
Čini mi se da će sa ovim virusom biti isto kao i sa gripom.Vakcina verovarno neće biti trajna tako da će morati ljudi redovno da se vakcinišu,naročito oni iz rizičnih grupa.Sa vakcinom neće biti više ovakvih globalnih pandemija korone,ali će biti malih,lokalizovanih epidemija sa možda nekim malim brojem komplikacija.
Ljudi će morati da se naviknu na to da je korona još jedna bolest koju mogu da zakače...
Znaci mislis da ce biti vakcine. Sta mislis kad ce zvanicno da krenu sa vakcinacijom?

I možda ljudi uspeju nešto da nauče iz ovoga...Na primer da za sledeći ovako neki virus da se ne ponašaju ovako neodgovorno.
Veciti optimista a? :)
 
Citam od pocetka temu i hocu da kazem da je ovo ko zna sta,a ne korona.Krivo mi je sto proglasavaju da su ljudi umrli od korone,a nisu imali veze,s njom.Sto se tice prognoze,kako prognozirati za nesto sto se i ne zna sta je.
 
Citam od pocetka temu i hocu da kazem da je ovo ko zna sta,a ne korona.Krivo mi je sto proglasavaju da su ljudi umrli od korone,a nisu imali veze,s njom.Sto se tice prognoze,kako prognozirati za nesto sto se i ne zna sta je.
Ok covece. Ni oni ne znaju sta je tacno. Treba im ko zna koliko godina izstrazivanja i kojekakvih studija. Te studije moraju da se pregledaju od relevantnih strucnjaka. I tek onda da se kaze sa sigurnoscu sta je i kako je.

Ja imam samo jedno pitanje. Da li je pretrpanost bolnica prevara ili nije? Ako jesu pretrpane, sta me boli k. je li korona ili je nesto trece od neceg ljudi pune krevete i padaju na respiratore.

Ako jeste prevara prognoziraj kad ce biti razotkrivena. Nemoguce u ovo doba informacija da se nesto ovakvo krije zauvek.
 
Ali dok ne dodje vakcina,znaci vas zabole sto vas neko truje,vasu decu i rodbinu,sto ste ceo zivot neciji kunici,sto nemate svoj zivot u rukama i bilo kakav izbor,najgore ne zabole vas,nego ne kapirate da ste kunici
 
Ok covece. Ni oni ne znaju sta je tacno. Treba im ko zna koliko godina izstrazivanja i kojekakvih studija. Te studije moraju da se pregledaju od relevantnih strucnjaka. I tek onda da se kaze sa sigurnoscu sta je i kako je.

Ja imam samo jedno pitanje. Da li je pretrpanost bolnica prevara ili nije? Ako jesu pretrpane, sta me boli k. je li korona ili je nesto trece od neceg ljudi pune krevete i padaju na respiratore.

Ako jeste prevara prognoziraj kad ce biti razotkrivena. Nemoguce u ovo doba informacija da se nesto ovakvo krije zauvek.
Moje misljenje je da je to potpuna laz i da nisu bolnice toliko prepune.Gde prime od 7-8 hiljada ispitanih,300-400 obolelih po mestu,svaki dan.Jedino,ako sve one za koje misle da ne mogu da pomignu salju kuci da pomru,kao sto je se vec i desavalo po svim mestima,gde pricaju da je kriticno.Nista mi tu nije realno.Mislim da je to sad i prenapunpano zbog ovih protesta..
 
Znaci mislis da ce biti vakcine. Sta mislis kad ce zvanicno da krenu sa vakcinacijom?
Pa već ima nekoliko eksperimentalnih varijanti,samo treba da ispitaju koliko su efikasne i bezbedne...Šta znam do sedeće godine ako imamo sreće...Ako nemamo može da potraje još godinu-dve.Stvar je da vakine moraju da se detaljno ispitaju pre nego što se puste u upotrebu...


Veciti optimista a? :)
Bre,ja se nadam...jeste da su slabe šanse...ali bar oni koji su imali priliku da preleže ili da im neko nastrada od komplikacija naučiće iz ovoga da ne podcenjuju ovakve stvari...Milim,bezveze je što mora da dođe do toga da bi se pojedini uozbiljili al jbg...
 
Ali dok ne dodje vakcina,znaci vas zabole sto vas neko truje,vasu decu i rodbinu,sto ste ceo zivot neciji kunici,sto nemate svoj zivot u rukama i bilo kakav izbor,najgore ne zabole vas,nego ne kapirate da ste kunici
Evo,mogu da se kladim da si kao klinac vakcinisan i da ti ne fali ništa...al te plaše dugački hemiski nazivi supstanci koje idu u sastav vakcine...Mislim,to je ista ona fora kao sa dihidrogen monoksidom da se ljudi uplaše od samog hemiskog naziva i toga za šta sve može da se koristi iako ne znaju ni šta je to tačno i zašto se koristi u tim nekim slučajevima.
 
Kakva zajebancija kada svaki dan pricaju da vise nemaju mesta,a gde stanu tih 300-400 ljudi,da u celoj zemlji,na to sam i mislio,na sve kovid bolnice.Za sve kazu da su popunjene,a svaki dan vise od 300 obolelih.
Evo na primer:
Pa prvo, ima ljudi koji su se izlecili pa izlaze. Drugo, otvaraju se nove bolnice (tj. vrsi se prenamena). Trece, kukaju malo vise da bi dizali paniku da ne bi stvarno ostali bez mesta.
Izlisno je o tome diskutovati. Nije uopste ocigledno da postoji neka zavera.
 

Back
Top