Quantcast

Korona NIJE plućni virus? Već virus koji napada KRV?

Stojkov Menidjer

Elita
Banovan
Poruka
15.177
Jok, ratovi su zavrseni. Cipovanje je uradjeno, na delu je robovlasnicki sistem i svi smo njegovi robovi.
Mali deo slobodoumnih ljudi nema ni nacin ni moc da se suprotstavi, a jos uvek ni razlog. nikome se ne osporava da zivi po svom cefu osim sto je izopsten.
UDAVIŠE NAS I NAZIVAŠE ANTIVAKCINAŠIMA OVI VAKSER PROFITERI....

Popadaše im imunizovani Ameri ko mačići uprkos 56 obaveznih imunoloških vakcina do 14-te godine života?

Prvo vakcina za Covid-19 pa Service Pack 1 i nekoliko hotfix-eva after installation

@Sojefec

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.587
da, baš kao što su u decembru/ januaru govorili isto to i za prenošenje sa čoveka na čoveka...sećaš se?
svašta se pričalo, pa menjalo, pa poricalo, a ja sam totalni dudk za medicinu (hemiju i tako te stvari)
ali mi malo cela ta priča oko krvi deluje neverovatno..
Kao kada bi kod mehaničara doveo automobil bez benzina, a ovaj pokušavao svašta da ga pokrene i ne uspeva nikako, pa onda dođe neki drugi majstor i shvati da je rezervoar prazan?
Msm, to sa krlvju mi deluje tako notorna stvar (pretpostavljam da to virusolozi uče na prvom semestru)
Moja vizija virusa i jeste od početka da on ima tu neku "mikro" priču i da se bakće sa ćelijama itd..a ne da "napada pluća"?
Msm pluća luče tečnost u kojoj se pacijent na kraju davi, ali da bi to radila verovatno prvo i treba da je nešto krenulo loše sa krvlju, right?

Zato mi ova tvoja "vest" i nije vest
A možda i jeste, neko stručan će već bolje to razumeti, ja samo pitam i pokušavam da shvatim ovako laički

Poruka
3.344
Jok, ratovi su zavrseni. Cipovanje je uradjeno, na delu je robovlasnicki sistem i svi smo njegovi robovi.
Mali deo slobodoumnih ljudi nema ni nacin ni moc da se suprotstavi, a jos uvek ni razlog. nikome se ne osporava da zivi po svom cefu osim sto je izopsten.
svašta se pričalo, pa menjalo, pa poricalo, a ja sam totalni dudk za medicinu (hemiju i tako te stvari)
ali mi malo cela ta priča oko krvi deluje neverovatno..
Kao kada bi kod mehaničara doveo automobil bez benzina, a ovaj pokušavao svašta da ga pokrene i ne uspeva nikako, pa onda dođe neki drugi majstor i shvati da je rezervoar prazan?
Msm, to sa krlvju mi deluje tako notorna stvar (pretpostavljam da to virusolozi uče na prvom semestru)
Moja vizija virusa i jeste od početka da on ima tu neku "mikro" priču i da se bakće sa ćelijama itd..a ne da "napada pluća"?
Msm pluća luče tečnost u kojoj se pacijent na kraju davi, ali da bi to radila verovatno prvo i treba da je nešto krenulo loše sa krvlju, right?

Zato mi ova tvoja "vest" i nije vest
A možda i jeste, neko stručan će već bolje to razumeti, ja samo pitam i pokušavam da shvatim ovako laički
jel ti uopšte znaš da pročitaš naučni rad? i da rastumačiš?
jel znaš uopšte o čemu pričaš ili si zadužen samo da praviš šum?

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.587
jel ti uopšte znaš da pročitaš naučni rad? i da rastumačiš?
jel znaš uopšte o čemu pričaš ili si zadužen samo da praviš šum?
Zavisi o kojoj se nauci radi.
Rekoh gore da sam za medicinu glup ko dupe.
Ali to ne znači da ako ti umeš da tumačiš, to prevedeš nama koji postavljamo pitanja ako znaš, ako ne znaš..čekaćemo nekoga ko zna

Metronomy

Veoma poznat
Poruka
12.300
UDAVIŠE NAS I NAZIVAŠE ANTIVAKCINAŠIMA OVI VAKSER PROFITERI....

Popadaše im imunizovani Ameri ko mačići uprkos 56 obaveznih imunoloških vakcina do 14-te godine života?

Prvo vakcina za Covid-19 pa Service Pack 1 i nekoliko hotfix-eva after installation

@Sojefec
Vi to i jeste, jedna tesko obolela grupacija malih botova koji za pare i sestru zovu kurvom.

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.587
Pa naravno kad je video na kom nivou je medicina
vidi, mikrobi su na ovoj palneti od početka.
I biće na njoj dok Sunce ne nestane.
I ako su mikrobi ovde recimo milion godina, naša vrsta je u istorijskom smislu na ovoj planeti tek par sekundi
Mnoge stvari medicina i ne može da zna.

Za mikrobe mi smo gosti na ovoj planeti.
Ima ih svuda okolo i ima ih u nama, tako da je na medicini verovatno tek iha haj da se bavi njima i da vidi šta i kako.
U tom smislu razumem teslu i sve ostale što su i pre epidemija prali ruke varikinom, ali...

Ali ako već medicnia luta, onda to podrazumeva i žrtve, da ne kažem kolateralnu štetu učenja i snalaženja.

Ono što je važilo nekada, danas je odbačeno.
A kada nastane panika kao ovih dana što je, ljudi hoće rešenja odmah i sada i ne zanima ih ništa drugo.
A izgleda da bi trebalo..

Stojkov Menidjer

Elita
Banovan
Poruka
15.177
vidi, mikrobi su na ovoj palneti od početka.
I biće na njoj dok Sunce ne nestane.
I ako su mikrobi ovde recimo milion godina, naša vrsta je u istorijskom smislu na ovoj planeti tek par sekundi
Mnoge stvari medicina i ne može da zna.

Za mikrobe mi smo gosti na ovoj planeti.
Ima ih svuda okolo i ima ih u nama, tako da je na medicini verovatno tek iha haj da se bavi njima i da vidi šta i kako.
U tom smislu razumem teslu i sve ostale što su i pre epidemija prali ruke varikinom, ali...

Ali ako već medicnia luta, onda to podrazumeva i žrtve, da ne kažem kolateralnu štetu učenja i snalaženja.

Ono što je važilo nekada, danas je odbačeno.
A kada nastane panika kao ovih dana što je, ljudi hoće rešenja odmah i sada i ne zanima ih ništa drugo.
A izgleda da bi trebalo..
Dobro pa mu niko nije rekao da nam pomažu i oko varenja hrane i izbacivanja nusprodukata iz debelog creva

difrent from others...

Veoma poznat
Poruka
12.213
a ima bezbroj debilnih holivudskih filmova na tu temu. neki tako naivni da je muka za gledanje
i ondak uporedis sa ovom danasnjicom. jebbote, pa nisu se ni potrudili previse

stvarno ide ko po najglupljem scenariju bez mogucnosti izbegavanja istog

ko je spreman da se pobuni neka obezbedi agregat i izvor vode na imanju
i sredstva da odbrani isto

Poruka
3.344
Vidi Барышников, postoji razlog zašto ljudi uče medicinu godinama i decenijama. To se ne uči sa video klipova i par tekstova na netu.
Naravno, al ovo što sam ja objavio, neće učiti još dugo, osim ako se sami ne obrazuju.
Žalosno je zdravstvo gde nov dostignuća ulaze u dom zdravlja 30 godina posle uvodjenja u svetu.

al vidim da ovde NIKO nije ni pročitao ozbiljna istraživanja koja su uradili kinezi, samo ste videli neki YT klip i doneli sud.

a ima bezbroj debilnih holivudskih filmova na tu temu. neki tako naivni da je muka za gledanje
i ondak uporedis sa ovom danasnjicom. jebbote, pa nisu se ni potrudili previse
stvarno ide ko po najglupljem scenariju bez mogucnosti izbegavanja istog
ko je spreman da se pobuni neka obezbedi agregat i izvor vode na imanju
i sredstva da odbrani isto
evo baš vidim da ti budući pobunjenici tebe čekaju da im kažeš šta će da rade!

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
55.937
Naravno, al ovo što sam ja objavio, neće učiti još dugo, osim ako se sami ne obrazuju.
Žalosno je zdravstvo gde nov dostignuća ulaze u dom zdravlja 30 godina posle uvodjenja u svetu.

al vidim da ovde NIKO nije ni pročitao ozbiljna istraživanja koja su uradili kinezi, samo ste videli neki YT klip i doneli sud.

evo baš vidim da ti budući pobunjenici tebe čekaju da im kažeš šta će da rade!
Pravi naucnici ( tu nisu Kon i Bosanka) citaju sve jer i znaju strane jezike, ali nauka ne stanuje u Kini
tako da je besmisleno ovde uoposte i pominjati Kineze kao naucnike jer recimo Kinezi koji su i sami ovu posas
emitovali u svet imaju testove koji pet para ne vrede pa su onda ovi ljudi i nauka iz zemalja
koji su izmislili i vakcine i lekove protiv tuberkoloze, antibiotike, aspirine i sve moguce lekove koji
danas postoje, uzeli stvar u svoje u ruke pa tako sami prave testove, ispituju lekove, Kinezi su izgubili
verododostojnost i poverenje za vjek i vjekovma. Nikada ga nisu ni imali, ali je i ovaj pokusaj laganja i mazanja
bio uzaludan.

Poruka
3.344
Pravi naucnici ( tu nisu Kon i Bosanka) citaju sve jer i znaju strane jezike, ali nauka ne stanuje u Kini
tako da je besmisleno ovde uoposte i pominjati Kineze kao naucnike jer recimo Kinezi koji su i sami ovu posas
emitovali u svet imaju testove koji pet para ne vrede pa su onda ovi ljudi i nauka iz zemalja
koji su izmislili i vakcine i lekove protiv tuberkoloze, antibiotike, aspirine i sve moguce lekove koji
danas postoje, uzeli stvar u svoje u ruke pa tako sami prave testove, ispituju lekove, Kinezi su izgubili
verododostojnost i poverenje za vjek i vjekovma. Nikada ga nisu ni imali, ali je i ovaj pokusaj laganja i mazanja
bio uzaludan.
ma bre cela naučna zajednica sve više razmišlja da je ovo zaista hemoglobinski virus, a KINESKE naučnike sam naveo samo zato da nevernim tomama zapušim uši, da čak i oni to tvrde, da ne bude kako truli zapad eto nešto majmuniše.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
55.937
ma bre cela naučna zajednica sve više razmišlja da je ovo zaista hemoglobinski virus, a KINESKE naučnike sam naveo samo zato da nevernim tomama zapušim uši, da čak i oni to tvrde, da ne bude kako truli zapad eto nešto majmuniše.
Mene je zacudilo da je onnaj lek protiv malarije sada aktuelan, a ispituje se i jedan jako cudan, ali
pa opet i jako poznat, a koji se do sada davao zivotinjama protiv raznih grinja tipa shuga.
iverktemin
Malarija su neke larve, ovde su opet neke larve, koliko to ima veze sa hemoglobinom
ja ne znam.

Pozitivna je vest od lekara iz Marseja koji je prvi poceo sa ozbiljnim stuidijama sredstva protiv malarije
jer on kaze da je zadnjih dana ( u tom je delu Francuske jako toplo) broj pozitivnih sve manji i manji.
Do sada je nedeljama testirano oko 4000 ( Marsej) i boilo je uvek 400 pozitivnih, od pre neki dan taj broj
pozitivnih pada na 70 od 4000 i on to dovodi u vezu sa visokom temperaturom. Nadajmo se da ce za sada sam od sebe nestati.

Poruka
3.344
Mene je zacudilo da je onnaj lek protiv malarije sada aktuelan, a ispituje se i jedan jako cudan, ali
pa opet i jako poznat, a koji se do sada davao zivotinjama protiv raznih grinja tipa shuga.
iverktemin
Malarija su neke larve, ovde su opet neke larve, koliko to ima veze sa hemoglobinom
ja ne znam.

Pozitivna je vest od lekara iz Marseja koji je prvi poceo sa ozbiljnim stuidijama sredstva protiv malarije
jer on kaze da je zadnjih dana ( u tom je delu Francuske jako toplo) broj pozitivnih sve manji i manji.
Do sada je nedeljama testirano oko 4000 ( Marsej) i boilo je uvek 400 pozitivnih, od pre neki dan taj broj
pozitivnih pada na 70 od 4000 i on to dovodi u vezu sa visokom temperaturom. Nadajmo se da ce za sada sam od sebe nestati.
nestati neće al će oslabiti i odomaćiti se.
možda i nestane ko zna?
Malarija je zarazna bolest crvenih krvnih stanica, uzrokovana parazitima iz roda Plasmodium.
"..U stanicama jetre i eritrocitima parazit je dobro zaštićen od imunološkog odgovora."
ja mislim da su spojili grip virus sa DNK kodom ovih malaričnih parazita.

"...
Danas je dostupan velik broj antimalarika:
  • izbor za eritrocitnu fazu je klorokin,
  • za jetrenu fazu primakin,
  • kod težih oblika kinin sulfat u kombinaciji s doksiciklinom,
  • kod lakših oblika meflokin.

https://www.krenizdravo.rtl.hr/zdravlje/bolesti-zdravlje/malarija-uzroci-simptomi-lijecenje

Bolest se javlja u tropskim krajevima – u Africi i Južnoj Americi.

Procjenjuje se da je 2015. godine od malarije oboljelo 212 milijuna ljudi, od toga 29% završilo je smrtnim ishodom.

Postoje četiri vrste parazita iz roda Plasmodium koja uzrokuju malariju, a to su:

• P. vivax,
  • P. falciparum,
  • P. ovale,
  • P. malariae.
Svaki od parazita stvara nešto drugačiju kliničku sliku.

Uzroci malarije
Najčešći uzrok jest ugriz komarca, nositelja parazita koji se tako prenose u tijelo osobe.

Ovaj parazit preživljava u ženskim komarcima roda Anopheles. Zato se i rasprostranjenost ove bolesti podudara s rasprostranjenošću ovih komaraca koji vole jako tropsku klimu.

Unutar tijela komarca dolazi do razmnožavanja parazita. Ako dođe do ugriza zaraženog komarca, on svojom slinom prenese parazita u čovjekov krvotok. Tako je komarac prijenosnik zaraze na ljude i/ili druge sisavce.

Zdravi komarci hraneći se zaraženim sisavcima unose parazita u svoj organizam i ciklus se ponavlja.

Malarija – prijenos
Pošto se malarija prenosi krvlju, može se prenijeti i putem:

• transplantacije organa,
  • transfuzijom zaražene krvi,
  • upotrebom iskorištene igle koju je prethodno upotrijebila zaražena osoba,
  • prijenosom sa zaražene majke na dijete pri porodu.
Ne zaboravite, malarija je moguća samo ubodom komarca roda Anopheles. Malariju ne možete dobiti od zaraženog čovjeka ako nije došlo do miješanja krvi.

Pogledom na kartu vidimo da je cijela Europa sigurna od malarije.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.