Quantcast

Koristi i štete od nabijanja na nos ostalim narodima da vode poreklo od Srba

Mej bregami

Veoma poznat
Poruka
12.726
Cetnicadi i hrabroj vojsci RSK dobar dan.

Ustaskoj, zlocinackoj soldatesci od Paveliceve do Tudjmanove naovamo, porucujem - nećete razbojnici.
AV-e ti li si?
Najbolji su ovi što nakon poraza i svekolike bježanije, iz Srbije kao prijete da se Oluja i Bljesak neće dogoditi, nakon što je sve bilo i završilo.

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.529
To su soft Deretićeva budaljenja, kao i kada @pivosok fantazira da su Hrvati uzeli srpski i nazvali ga hrvatskim jezikom. Ne moraš baš ništa znati o razvoju jezika, Gaju ili Vuku, dovoljno je znati da Srbi nisu bili oličenje kulture i razvoja nego nepismeni čobani, i baš su oni takvi učili druge svojim jezikom. :lol: Potpuno suludo, ali netko očito doživljava erekcije pri pomisli na to, jer nemam drugog racionalnog objašnjenja.
Srbi nepismeni cobani? Vuk, Dositej Obradovic, Cvijic, Milankovic, kasnije Pupin,cekaj bre, da ne nabrajam dalje, pa imamo toliko svetski priznatih naucnika, umetnika i knjizevnika i ti kazes da smo nepismeni cobani, a prebacujes nam da nipodastavamo druge, a to upravo vi Hrvati radite... Sto se tice Deretica njega ovde istoricari ni ne uzimaju za ozbiljno, imas ti svuda u svakom narodu nekog lokalnog Deretica, nije to svojstveno samo Srbima..........

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
34.892
ndh retorika je konstantno aktualna... novac koji imamo u optjecaju je iz ndh, morh je ustrojen dobrim dijelom kao u vrijeme ndh, zvanja, činovi, postavljenja u državnoj upravi su identični onima iz vremena ndh, bez obzira što tko tvrdio hrvatska se nije nikada stvarno odrekla ndh, ali također je točno da baštinimo i ponešto od komunističke partije hrvatske s obzirom da su hrvatski komunisti bili na istoj liniji kao i ustaše...
zato je i propala SFRJ.Vi ste uvek bili za NDH,samo se cekao pravi trenutak da je rasturite uz pomoc spoljnog faktora.Dobro,ne svi Hrvati,bilo je onih iskrenih Jugoslovena (kao sto si i ti sam bio) ali sa daleko najnizim procentom od svih ostalih naroda.Vasa intelektualna elita uz crkvu je oduvek bila klerofasisticka i nikada je Jugoslavija nije interesovala,bila je samo jedna faza do konacnoe nezavisnosti .Sam prizanjes da bastinite mnogo toga iz NDH,ali je "velikosrpski" fasizam kriv za sve pizdarije ?Kakav prelom u glavama

Čimbenik

Primećen član
Poruka
753
pa ja sam i stavio podatke da mi srbima uredno isplaćujemo penzije... i tu nema spora... eventualo je spor oko potraživanja za vrijeme rsk, jer tada nisu ni uplaćivali u mirovinski fond... a pogotovo ovaj segment vojnog angažmana u agresiji na hrvatsku...
Ovo je Žak Klajn uplatio krajiškim Srbima hr državi za radni staž, uglavnom to im je još i više umanjilo penzije, bolje da se nije ništa ni uplaćivalo Rvatima, samo su dobili pare a prosek penzija još im više umanjili

vihor2016

Aktivan član
Poruka
1.934
Srbi nepismeni cobani? Vuk, Dositej Obradovic, Cvijic, Milankovic, kasnije Pupin,cekaj bre, da ne nabrajam dalje, pa imamo toliko svetski priznatih naucnika, umetnika i knjizevnika i ti kazes da smo nepismeni cobani, a prebacujes nam da nipodastavamo druge, a to upravo vi Hrvati radite... Sto se tice Deretica njega ovde istoricari ni ne uzimaju za ozbiljno, imas ti svuda u svakom narodu nekog lokalnog Deretica, nije to svojstveno samo Srbima..........
i svi ste se školovali u osijeku. zagrebu, dubrovniku, beču, pragu... nijedan vaš velikan se ne može podičiti da se u srbiji odškolao.. nitko nema deretića osim vas, jer nitko nije toliko zagraisao u nacišovinističko ludilo da tvrdi da su svi nastali od njih, kao vi konkretno...

vihor2016

Aktivan član
Poruka
1.934
zato je i propala SFRJ.Vi ste uvek bili za NDH,samo se cekao pravi trenutak da je rasturite uz pomoc spoljnog faktora.Dobro,ne svi Hrvati,bilo je onih iskrenih Jugoslovena (kao sto si i ti sam bio) ali sa daleko najnizim procentom od svih ostalih naroda.Vasa intelektualna elita uz crkvu je oduvek bila klerofasisticka i nikada je Jugoslavija nije interesovala,bila je samo jedna faza do konacnoe nezavisnosti .Sam prizanjes da bastinite mnogo toga iz NDH,ali je "velikosrpski" fasizam kriv za sve pizdarije ?Kakav prelom u glavama
baštinimo sve pozitivno, negativno smo odbacili.... već sam ti pojasnio kako sam završio kao vojni kadar, zbroji, tvrdiš za sebe da si bistar, ako imam 50 godina, koji modus je mogao biti da sam bio potporučnik a da nisam bio polaznik svš i va... ajde smislove uhvati se brojanice... ;)

vihor2016

Aktivan član
Poruka
1.934
i što je nelegitimno u tom da smo bivšu jugu iskoristili za svoje ciljeve, i vi ste se uvlačili u šupak francuzima i englezima i svaki put ih zajebali nakon što su vam pomogli u konanici i da od turskih vazala postanete država... nama nešto prigovarate, a svu svoju državnost možete zahvaliti drugima konkretno najviše francuzima.... vi sste u stvaranju samih sebe bili sporadični... i na kraju krajeva mi smo vama učinili uslugu,razbijanjem jugoslavije konačno smo vam omogućili da kao država u realnim okvirima pokažete tko ste i što ste i koji su vam krajnji dometi... a sad eto vrijeme je pred vama a vaše je da se iskažete i dokažete, prvenstveno sebi samima, a onda kom god manje je bitno...

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
34.892
baštinimo sve pozitivno, negativno smo odbacili.... već sam ti pojasnio kako sam završio kao vojni kadar, zbroji, tvrdiš za sebe da si bistar, ako imam 50 godina, koji modus je mogao biti da sam bio potporučnik a da nisam bio polaznik svš i va... ajde smislove uhvati se brojanice... ;)
sta ima pozitivno u NDH pa da se "bastini" ?Mislis da sa citao sve gluposti koje si pisao? Cim pocnes post sa pricom o sebi odmah prekinem sa citanjem

vihor2016

Aktivan član
Poruka
1.934
spominjete Vuka a njega je slovopisnim rješenjima učio Savo Mrkalj, čovjek koji je bez obzira na pravoslavnu vjeru bio hrvatski filolog, Dositej Obradović pak nije htio ni da čuje za Vuka a kamoli da ga primi, a spomenuti se također odškolao po europi, između ostalog učili su ga i hrvatski profesori u beču, milutin milanković, se odškolao u osijeku i kasnije u beču opet i njega su školali hrvati i onda vi spominjete, pa daj se skockajte je bo te... kak vam nije neugodno...

Poslednja izmena:
Poruka
3.623
spominjete Vuka a njega je slovopisnim rješenjima učio Savo Mrkalj, čovjek koji je bez obzira na pravoslavnu vjeru bio hrvatski filolog, Dositej Obradović pak nije htio ni da čuje za Vuka a kamoli da ga primi, a spomenuti se također odškolao po europi, između ostalog učili su ga i hrvatski profesori u beču, milutin milanković, se odškolao u osijeku i kasnije u beču opet i njega su školali hrvati i onda vi spominjete, pa daj se skockajte je bo te... kak vam nije neugodno...
Vuka je kad je bio u Beču Slovenac Jernej Kopitar poslao u Zagreb Ljudevitu Gaju na učenje...:kafa:

ТТТТ

Aktivan član
Poruka
1.400
Vuka je kad je bio u Beču Slovenac Jernej Kopitar poslao u Zagreb Ljudevitu Gaju na učenje...:kafa:
Једини проблем је што је Људевит Гај рођен као Ludwig Gay од мајке Julianе девојачко Schmidt

и оца Johann Gay-а. За разлику од осталих Хрвата очито је да Ludwig Gay није пореклом Србин.

vihor2016

Aktivan član
Poruka
1.934
Једини проблем је што је Људевит Гај рођен као Ludwig Gay од мајке Julianе девојачко Schmidt

и оца Johann Gay-а. За разлику од осталих Хрвата очито је да Ludwig Gay није пореклом Србин.
nije savo mrkalj, ni ludwig ni johan, čak štoviše nedvojbeno je da se radi o pravoslavcu srbinu koji je cijeli svoj filološki opus stvarao u hrvatskom okruženju potpuno neovisno o srbiji i bilo čemu srpskom u vezi opismenjavanja a upravo je od njega u detalj Vuk preuzeo slovopisna riješenja i pod njegovim utjecajem bio veliki protivnik ruskog utjecaja na srpski govorni izričaj... žalosno je da vi o nekim elementarnim stvarima nemate blagog pojma...

vihor2016

Aktivan član
Poruka
1.934
pogledajte samo što ste tj vaši popovi na kraju napravili čestitom srbinu koji nema što nije išao učiniti da bi se poklonio srpskom bezumu, čak se i zamonašio, pa čak i odrekao svog iznimno kvalitetnog rada na filološkom polju, ali s obzirom da su velikosrbi donijeli zaključak da je to opasno za velikosrpsku ideju, onda ga je bi Savo, prdno si na rosu... i tako i bilo čovjek od silnog jada izludio i skončao u umobolnici... ali neće Božji naum nego kako treba i mora, tako da je Vuk protivu svih tih naopakih svejedno ishodio da se Savina riješenja primijene u potpunosti.... tako da u osnovi vi pričate hrvatskim štokavskim jezikom koji ste u međuvremenu iskvarili pa zato sami sebe ne razumijete... a da pričate srpskim prije vuka onda se pogotovoo ne bi razumjeli... ;)... recite Vuku hvala što vas je preveo da govorite hrvatskom štokavicom... :)

Mej bregami

Veoma poznat
Poruka
12.726

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
34.892
:mazi:

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
6.465
Mislim da neke narode u okruzenju to jako nervira zato sto i oni u dubini duse znaju ko su i znaju da je to istina , zato ih to toliko i pogadja (pre svega mislim na tzv. Milogorce, Bosnjake i Hrvate) , mislim sad da kazes nekom ne znam Grku, Svedjaninu ili Francuzu neku dereticevsku tezu da su i oni poreklom Srbi ono samo bi se nasmejali ili bi te gledali kao da si malko udaren mokrom carapom jer je to glupost koja nema veze sa mozgom i nema nikakvog istorijskog i realnog utemeljenja dok recimo na ukoliko to kazes nekom Bosnjaku ili Hrvatu oni skacu kao opareni i zadnjim atomom snage se trude da to negiraju , zasto , zato sto verovatno istina ih pogadja.

U svakom slucaju mislim da je totalno idiotski te stvari nabijati nekom na nos i koristiti te neke price u dnevno-politicke svrhe, mislim te neke stvari su zapravo i nebitne jer sta i da se dokaze crno na belo da ti neki narodi vode poreklo od Srba, mislim to sigurno nece promeniti njihovu percepciju, niti ce nam to vratiti Kosmet , Krajinu, Staru Srbiju, Skadar niti ce nam to podici zivotni standard i kvalitet zivota niti ce oterati Vucica i te neke njemu bliske lopove sa vlasti.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.