vracaracc
Buduća legenda
- Poruka
- 38.315
UMESTO 300, URAĐEN SAMO 41 KILOMETAR AUTOPUTA!
Ministar Milutin Mrkonjić gradi 13,6 kilometara autoputa godišnje, deset puta manje nego u EU
BEOGRAD - Da se gradilo koliko se pričalo, gde bi nam bio kraj!
Za 1.027 dana koliko je ministar infrastrukture (od 7. jula 2008. do danas), Milutin Mrkonjić izgradio je ukupno 41 kilometar autoputa! Ili 39,9 metara dnevno! Ili 13,6 kilometara godišnje! Tačnije, izgrađeno je svega 20 kilometara na deonici Horgoš - Novi Sad i 21 kilometar na relaciji Levosoje-Preševo.
- Evropski prosek je 150 kilometara godišnje. Prosečno, u našem regionu izgradi se 100 kilometara godišnje, a to je bio i naš nekadašnji radni učinak. Pošto je izgradnja infrastrukture prioritet države, trebalo je da bude izgrađeno 300, ako ne i 450 kilometara - tvrdi za Kurir profesor na Građevinskom fakultetu koji nije želeo da mu se objavljuje ime.
A ministar Mrkonjić ovo je obećao u julu 2008:
- Za dve i po godine u Srbiji mora da bude kompletiran autoput od Horgoša do Novog Sada, od Leskovca do Makedonije i od Niša do Bugarske. U protivnom, ja ću napustiti ovu funkciju, a država će postati saobraćajno slepo crevo Evrope!
http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/umesto-300-uradjen-samo-41-kilometar-autoputa-89475.php
Ministar Milutin Mrkonjić gradi 13,6 kilometara autoputa godišnje, deset puta manje nego u EU
BEOGRAD - Da se gradilo koliko se pričalo, gde bi nam bio kraj!
Za 1.027 dana koliko je ministar infrastrukture (od 7. jula 2008. do danas), Milutin Mrkonjić izgradio je ukupno 41 kilometar autoputa! Ili 39,9 metara dnevno! Ili 13,6 kilometara godišnje! Tačnije, izgrađeno je svega 20 kilometara na deonici Horgoš - Novi Sad i 21 kilometar na relaciji Levosoje-Preševo.
- Evropski prosek je 150 kilometara godišnje. Prosečno, u našem regionu izgradi se 100 kilometara godišnje, a to je bio i naš nekadašnji radni učinak. Pošto je izgradnja infrastrukture prioritet države, trebalo je da bude izgrađeno 300, ako ne i 450 kilometara - tvrdi za Kurir profesor na Građevinskom fakultetu koji nije želeo da mu se objavljuje ime.
A ministar Mrkonjić ovo je obećao u julu 2008:
- Za dve i po godine u Srbiji mora da bude kompletiran autoput od Horgoša do Novog Sada, od Leskovca do Makedonije i od Niša do Bugarske. U protivnom, ja ću napustiti ovu funkciju, a država će postati saobraćajno slepo crevo Evrope!
http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/umesto-300-uradjen-samo-41-kilometar-autoputa-89475.php
