Konzulat NDH u Srbiji

proka

Legenda
Poruka
57.105
Само што је тај четник у Београд дошао из немачког логора, па никакве сличности нема са усташама.
dakle, da ponovim što si ti sad odvalio:

četnik je došao iz nemačkog logora i onda su ga nacisti provozali kolima po beogradu????

reci nam bratac, jer to bila redovna nacistička praksa prema četncima ????

ili su takav tretman imale samo četničke vojvode?

Лекизан

Elita
Moderator
Poruka
22.687
dakle, da ponovim što si ti sad odvalio:

četnik je došao iz nemačkog logora i onda su ga nacisti provozali kolima po beogradu????

reci nam bratac, jer to bila redovna nacistička praksa prema četncima ????

ili su takav tretman imale samo četničke vojvode?
Ево то питам ја тебе, шта ће Ђуришић у нацистичком логору?Или се правиш као да се ни то није десило?
Фотографија са њим у Београду је после тога.

proka

Legenda
Poruka
57.105
Ево то питам ја тебе, шта ће Ђуришић у нацистичком логору?Или се правиш као да се ни то није десило?
Фотографија са њим у Београду је после тога.
право питање је: шта ће четнички војвода ђуришић заједно са нацистима у аутомобилу, 1944 године у сред окупираног београда???

Лекизан

Elita
Moderator
Poruka
22.687
право питање је: шта ће четнички војвода ђуришић заједно са нацистима у аутомобилу, 1944 године у сред окупираног београда???
Па ја сам ти о томе писао неколико пута, право је питање како ништа не можеш да запамтиш, године шта ли...

У Београду је био пошто је побегао из немачког логора Стриј у Пољској, а тамо је доспео јер су Немци познати по томе да своје најближе сараднике шаљу у логоре, али су га опет ухватили када је прелазио Дунав и затворили.У жељи да се докопа Црне Горе по сваку цену и избегне стрељање или логор почео је преговоре са Немцима.Шта је он Немцима обећавао питање је али су га уз асистирање Недића и Љотића пустили натраг у Црну Гору.
Постављена фотографија је настала том приликом.

Наравно дијаметрално супротно од усташког конзулата при немачкој команди у Београду.

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
26.764
USTASA U bg.jpg

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.