Konzerviranje mesa u tegli

Да будем искрена, потпуно смо заборавили на ову варијанту, ми смо сво месо стрпали у замрзивач, сад га више и нема :zcepanje:
Јеси ти пробао?
 
Моја свекрва је ово правила, божанственог је укуса, месо је мекано као душа.

Нама је било жао да стављамо у јело, јели смо га тако уз кромпир.

И да, правила је баш као што је написано, ништа више није додавала.

cuo sam za to al mislim da je previse truda ni za sta...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ја и месо прво пропржим, тако има бољи укус...
Него, шта би са твојим експериментом, како је испало?
 
ekstra je uspelo, praktično sam sa 1,2 kg svinjske plećke, napravio 4 ručka za dvoje, tj 4 tegle

mesa je bilo više nego dovoljno, oko 2300 gr po tegli, ali falilo je povrća, moglo je biti više

možda bi bilo bolje da sma pravio od svake tegle jedan ručak za jednu osobu, pa bi onda u tegli bilo dovoljno povrća i mesa

elem, najviše mi se dopao ukus, jer je sve ostalo u tegli, recimo meso sam spremio u jednoj tegli bez ičega samo sa kašikicom soli, bez vode, bez ulja, masti i sl...klot meso i maolo soli, a dobio sam praktično šunku u konzervi, sa dosta safta, ma milina jedna

sve moje preporuke, slobodno pitajte , svima ću potanko odogovriti

- - - - - - - - - -

98.jpg
93.jpg
94.jpg
99.jpg
 

Prilozi

  • 97.jpg
    97.jpg
    167,6 KB · Pregleda: 17
Ово изгледа супер, Проко, значи ипак само месо и со, ни капи воде?
Изгледа она тегла као моја свекрва што је правила...пипнеш га, оно се распадне.
 
tačno, samo meso i jedna kašikica za kafu soli, ni trun ulja ni kap vode

meso je upravo takvo, pipneš ga ono se raspada a vlažno, slasno....

nije suvo...

dalje, nek vas ne buni beli prsten u tegli to je mast ali samo po staklu flaše, zagledajte se u sliku gde tegla stoji i videćete da po površini nema ni malo masti, a safta ima sasvim dovoljno

kad je budem otvorio slikaću ponovo

- - - - - - - - - -

443.jpg


- - - - - - - - - -

444.jpg
 
thumbnail_IMG_20190328_111150_resized_20190408_121007147.jpg


000.jpg


- - - - - - - - - -

druga tura :D

elem, bez masti, bez vode, a tako slasnooo

ovaj put sam dodao i paradajz soka, više začina, a mislim da se tegle mogu puniti i više, ja sam ih opreza radi puno 75-80%

- - - - - - - - - -



ko šunka u konzervi, dobro i za doručak i za večeru, za sendvič ili da se doradi u neko jelo
 
pa ija mislim da bi mogao d aihnapunim, sigurno ću probati tako sledeći put, samo sam do sada bio oprezan, tek druga tura :D

- - - - - - - - - -

4 tegle, 4 ručka, za čas, bez vrtenja varjačom, bez mirisa, ekonomično, ukusno
 
praktično je veoma, a da li je posebno samo zavisi od toga šta si kuvala :D

elem, moj prvi pokušaj je lepo uspeo ali ukus mi nije bio kao da sam ga kuvao isto jelo u šerpi, pa sam vremenom doterao ukus

ja držim tegle u frižideru, opreza radi, ali da se zna, jednu teglu čistog mesa sam ostavio skoro mesec dana i bila je odlična !!

negde sam pročitao je da je to zgdan način kuvanja kad očekueš goste, pa sve staviš u jednu veliku teglu, ostaviš da se krčka ujutro, a ti se za to vreme baviš drugim poslovima, pa kad dodje vreme ručku, samo izručiš, dogotoviš i poslužiš

po meni, izuzetno dobar način da sa malo truda dobiješ kuvano jelo bez dodatih masnoća, kuvano u sopstvenom soku, praktično za upotrebu /podgrejem ga opet u rerni, stavim teglu na 100stepeni i dok se presvučem podgrejan ručak/
 
Ставила сам свињске шницле и мешавину за ђувеч у већу теглу, поклопила је, кашичицу соли од зачина и ништа више, нисам могла теглу да нагурам у чарапу због тога што је широка и велика па сам је ставила у капу :lol: капа је пустила боју и изгледа као да кувам у мочвари али не би требало да продре у теглу :lol::lol::lol: дакле помолимо се за овај мој експеримент. Кроз два сата сазнаћу на чему сам
 
bitno je da se zabavljamo :D

veruj mi neće biti loše, slobodno si mogla da staviš i mnogo više začina sem soli, dalje, mogla si umesto čarape da umotaš teglu u kuhinjsku krpu koja se otkuvava

ovako umaci i par jaja pa će se bar ofarbati :D

ljubim te za trud i očekujemo slike i utiske

p.s. nakon kuvanja u tegli, jelo mošeš doraditi, dokuvati sa začinima po ukusu, tj doterati ukus !!
 
Ја задовољна. Појели смо све :lol: Никада ми месо није испало тако сочно и мекано, распада се уф.Следећи пут ћу ставити више зачина али и не мора, може се дорадити неком запршком а опет ни не мора, више меса дефинитивно следећи пут ово је било чисто за пробу.
562094
562095
 
Zaebano je sto ja ne preterujem ali drugima izgleda da preterujem, tj kad mi se nesto po proceni isplati ili svidi , ja to prihvatim bez dogme i konzerve, tj rezerve...
Dakle da rezimiram pre nego sto promenim izgled kuhinje....
Sve ide samo sa malo soli u teglu od 1kg.
Izvaditi i nalepiti nalepnicu i staviti u spajz....i zaboraviti na prodavnicu kad se vracas sa posla...


Ne znam ovo za carapu da li treba ili ne treba, ne znam ni svrhu...mozda da spreci 100C posto manje difuzije kroz tkaninu pa je neka vrsta termoizolacije...i gotovo, rok trajanja zavisno od poklopca, ali minimum mesec dana...
 

Back
Top