KONVERTOVANJE DIVX U DVD...

Mirjanadz

Aktivan član
Poruka
1.514
Interesuje me da li je moguce i ako jeste...kako se to radi...znaci,ocigledno je da se ne razumem uopste u to,a zelim da naucim jer imam dosta divx i volela bih da prebacim na dvd.
Imam dvd player koji ne cita divx...a s obzirom da imam dosta crtanih filmova na istom,bilo bi bolje da mi dete gleda sve to na tv-u...nego na kompjuteru :-(
Nadam se da me razumete...
 
loop:
Ne kapiram kako ce on od necega sto ima jako los kvalitet (npr. JPG slika sa 70% kvaliteta) da napravi nesto jako kvalitetno (npr. PNG 32)

:?

Pa "brate" nemoj da se praviš pametan,niko ne priča o kvalitetu!Jedno je sigurno gore ne može da ispadne,devojka hoće samo da konvertuje u DVD format da bi mogla da gleda na DVD plejeru tj. na TV-u!!!!!!
 
Neznam ja sam probao sa programom VSO Divx to dvd.Kvalitet snimka je isti ali je problem titl.Naime titl zajedno sa filmom(sjedinjeni)moze se gledati samo uz pomoc superDVD pleyera a preko Power DVD 5 (ja imam peticu neznam 6 dali moze)mozes samo gledati film bez titla.Inace VSODivxtoDVD je veoma lak za rukovanje i dosta dobro odradjuje svoj poso.
 
Ja bih samo dodao nesto oko kvaliteta dvd posle konverzije AVI u DVD. Snimih neke kratke filmice fotoaparatom (FUJI F420), pa u neko doba nabavih WINAVI video converter, pa ko velim da probam da te filmice prebacim u DVD-pa da vidim kako ce da ispadnu. Ispalo je SUPER! Mnogo bolji kvalitet slike nego u originalu! Nemam pojma kako-da li on dodaje piksele, interpolira, pere ves... j... li ga, ali kada original pustim na full screen budu delovi malo ukockani, a kod DVD-nema kockica, bolje boje...
A i on sa par MB ode na 12-13 MB. Znaci nesto mu uradi.
 
WinAvi mozda najbrze odradjuje proces konverzije, ali nije realno ocekivati da slika bude kvalitetna ako on jedan divx film prebaci u dvd za oko pola sata. Cak bih mogao reci da je kvalitetniji avi nego dobijeni dvd snimak.

Ali zato DIKO program za konverziju, za neka 2-3 ili 3-5 sati zavisi od broja prolaza daje odlicne rezultate a usto je free.
Podrzava .srt titlove

http://www.vmesquita.com
 

Back
Top