Quantcast

Kontrola afekta

Disko Kauč

Elita
Moderator
Poruka
18.827
Dobro, pošto smo na temilici o nasilju nad muškarcima utvrdili da je jedino nasilje koje žene vrše nad našim jakim i stabilnim mužjacima FINANSIJSKE prirode, such as potražnja alimentacije, ili u suprotnom smeru nedavanje adekvatne sume kada je žena dužna za izdržavanje sa distance, da preskočimo to veoma nezgodno pitanje i pređemo na samokontrolu.

Negde sam ja zaključila da nasilnici nisu svesni da raspaučiti nekog nije prihvatljivo kao odgovor na bilo koju situaciju u civilizovanom svetu. Da se to ne može voditi pod emotivni ispad i da si "sam sebe tu doveo", a ne drugi ljudi (žrtvice tvoje mile), ostaje da visi u vazduhu kao nešto što ne nailazi na razumevanje kod agresivnih ljudi.

Eto, da onda makar iskontrolišemo afekat! Šta je afekat? I koji su vaši mehanizmi kontrolisanja istog? Šta radite u afektu i kako se sprečite da ne robijate?

(Afekat nije samo kada nekog oštetiš fizički ili psihički, nego i kada se povučeš u sebe i nećeš da razgovaraš. Tu oštećuješ sebe, rekla bih.)

Disko Kauč

Elita
Moderator
Poruka
18.827
Pa ja ne kontrolišem ništa. Dešava se da nekom kažem Prekini, očepiću te, pa posle moram da se izvinjavam... Mada se isključivo izvinjavam zbog načina na koji sam nešto rekla, nikad zbog onoga što jesam rekla.
Da, interesantno da se izviniš. Pošto mnogi se ne izvine nikad. Jednostavno su ljudi zaslužili šamar i dobili ga. 🤪

Disko Kauč

Elita
Moderator
Poruka
18.827
A i lepo si rekla "način na koji nešto kažeš"

Uzmimo za primer međusobno podhjebavanje dvoje ljudi. Postoji ono kad se slatko ismejete jedan drugome i sami sebi. I postoji ono kad ti zaigra u stomaku na negativno kad te neko podjebava. A sve zavisi od načina na koji kažeš.

gost 423947

Elita
Poruka
21.557
Ne znam, mene su tukli... I to me je mnogo ljutilo. :sad2: Iako nije poprimalo ekstremni oblik, masa tih udaraca je po mom mišljenju bila nepotrebna. Pa još i izjava "nismo te dovoljno tukli" :sad2:

:lol:

Pa sam se zarekla da nikad neću dete da udarim.
Mene nisu tukli... Al stvarno mislim da batine nisu efektne kod dece, nema potrebe jbg
Imaš ono zanimljivo gledište, dete istrči na ulicu, udariš ga po dupetu I sledeći put će istrčati na ulicu sa rukama na dupetu. I ja se s tim potpuno slažem... Moje starije dete sam, kad je bio mali, vodila nedaleko od kuće da vidi zgaženo kuče (ispala creva, krv svuda itd) I objasnila da se to dešava kad te udare kola... Jeste se malo istraumirao, al danas kao punoletan nema šanse da pređe ulicu na crveno ili van pešačkog, ostala je trauma. Možda neki ne bi odobrili moje metode, al imaju efekta jbg

gost 423947

Elita
Poruka
21.557
I nakostrešim se kad čujem generaciju kako planira da zavodi red u kući. :lol: Neki od njih. Jer deca dosadna, bezobrazna. Ali šta ja da ti radim, rađao si ga, to ti je služba maltene.
Ma nisu bre sva deca dosadna i bezobrazna i veliku većinu dece ne moraš dresirati... Samo trebaš uvek biti svestan da se nisi rodio sa četres godina. Ja sam recimo bila mnogo gore dete od moje dece, veća sam budala bila u školi i toga sam bila svesna dok su moja deca rasla

gost 423947

Elita
Poruka
21.557
Uf, srcko...
Pa šta strah ti ne gine i poneka noćna mora. Ja nisam mogla da spavam zbog onog u ulici Brestova. Ugggh I nikako da mi objasne da je to samo na filmu. Razumem ja, al kad legnem i zamrči se sve....
Ahahaha baš sinoć njih dvoje gledaju na rts HD verziju Leptirice i kažu meni (jer sam im pričala) kako im nije jasno što ja nisam smela da spavam noćima zbog tog filma i što mi i danas frka. Ja kažem jbt vama su po netu horori dostupni ceo život, sadržaji jezivi razni. Mi nismo ni znali šta je to, gledali Branka Kockicu, Leptirica je bila totalni šok i stvarno se dešavalo u mojoj generaciji da su neka deca osedela preko noći i sl zbog tog filma

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.