Quantcast

Kontradiktornost ili kako da ga strucno oslovim?

rechner27

Aktivan član
Poruka
1.098
Pozdrav svim dobrim ljudima!

Evo, cekam da mi obrisu profil na forumu, pa dok to ne urade, cisto da postavim jednu temu, mozda bude interesantna nekome, kao sto je i meni :D

Naime, naslov ne otkriva puno, ali cu se potruditi da objasnim to na licnim primerima odnosno situacijama koje sam doziveo, jer u svo istrazivanje ne znam kako se to u ljudskoj psihologiji zove, ali nekako, na zalost, sve je prisutnije medju ljudima.

Prva stvar - Kolega sa posla. Mojih godina. Kuka na sve zivo sto moze da ga okruzuje. Nista ne valja, ali ne depresivno, vec samo prosipanje uvreda po svemu, na cinican nacin. Sa njim se i te kako moze saradjivati, jer je za svaku saradnju i kada izuzmemo njegove stavove o okruzenju, svetu, muzici, filmu u generalnom, moze biti veoma solidno drustvo i saradnik. Oni sto me cudi je sledece. Na sve ono na sta kuka, na kraju ispadne da ide tome u susret. Primera radi. Njegov fakultet je najgora ustanova na svetu, a profesor glavnog predmeta najveci idiot, sa njim se svadjao, neslagao, na fakultet pljuvao non stop, ali upisao doktorske studije kod istog! Zavrsio uspesno, i opet ista prica. Zali se na posao, kuka, pljuje, ponizava, a ovamo nikada nista ne propusta da odradi i to se u realnosti ne oseca /taj njegov stav. Dalje, banalan primer, ne voli markiranu odecu, svi smo mi ovce sto to kupujemo, a sa druge strane, kupuje sam tu istu odecu i placa je vise nego svi mi ostali. Sve sto prica ne prati ono sto radi. U 98% slucajeva, uvek je kontradiktorno.

Kako se to zove? U psihologiji?

Druga stvar- Koleginica sa kojom se muvam, ili sam tako barem mislio. Prva stvar, laze za godine. Najpre je bila starija, pa onda moje godiste, pa se ispostavilo da je starija. Iako izgleda kao da je 10 god mladja od mene. Kada samo sami, komunikacija je odlicna, sve teme su na stolu, osmesi, mesavina pogleda procene i zavodjenja, koketiranje... Cim se neko drugi pojavi, to se prekida, apsolutno, njena faca postaje led. Ako smo semi, sesce blizu mene, ako smo u drustvu, sklonice se sto dalje. Prilikom dopisivanja, 1000 smajlija, 1000 lepih reci, cak i hiljadu obecanja. U realnosti, nista od toga. Primera radi, dogovorimo izlazak nas nekoliko, plan je bio da ostanem kod nje da spavam nakon toga, tog dana se vidimo i sve potvrdimo 'bog zna kako' i sa sve onim zagonetno prijatnim osmesima. Po dolasku u bar, da ga tako oslovim, ona izbegava moje drustvo na granici ignorisanja uprkos dogovoru da budemo 'tu jedno kraj drugog i u blizini'. Na kraju smo sedeli okrenuli ledjima. Otisao sam razcaran brzo, jer nedvosmisleno se radilo o namernom izbegavanju.Nakon nekoliko minuta stize zacudjena poruka od nje 'gde si?' Znaci da ipak prati i da nije bila nesvesno nezainteresovana za druzenje. Posle moje poruke, na koju bi svako normalan morao imati odgovor, nije nista odgovorila. Imali smo takvu situaciju i pre godinu dana. Tada sam je ja eskivirao namerno 2-3 dana, i po pogledu se videlo da joj nije bilo drago, i stvari su se promenile nakon toga. U prevodu, jurila je ona mene. Uglavnom, posle ovog zadnjeg cu joj tesko preci. A svakako, mozda je tako i najbolje. Ko zna.

Kako se ovo zove u psihologji? Kada imas sa jedne strane sve kako treba, a sa druge se ta strana ponasa neprepoznatljivo i na ivici kontradiktornosti?

Moglo bi jos primera iz zivota, ali mislim da je i ovo dovoljno.

Veliki pozdrav!

rechner27

Aktivan član
Poruka
1.098
Kolega ti je destktivani pesimista koji živi u imaginaciji.Koleginica se ipak igra sa tobom.
Interes je sfera u kojoj ona funkcioniše.Diži sidro,i bacaj mreže u drugim vodama.Čini mi se da oboje traže pažnju.
On barem ne odaje utisak pesimiste, jer znas da opet u sebi ima neki optimizam. Znas i ti a zna i on da to sto prica bice obnuto na kraju. :D
A ova druga, ne znam. Paznju voli, i svi trckaraju oko nje, oba pola iz razlicitih razloga. Veoma smireno i slatko stvorenje na prvi pogled. Mene samo buni to sto kad pomislim da smo ok, ispadne da nismo ok, a kada pomislim da je obrnuto, eto nje. Zasto to mora biti tako? Pokusavam da svarim to... ne znam kako da nazovem celu star prostije. U pravu si da ispadne da se igra, ali iz nekog drugog ugla dovedes sebe u stanje da pomislis da si lud i radis nesto pogresno, a pojma nemam sta... Kad imas dogovor, i on ne vazi posle par sati, a onda te pita porukom gde si, pa ti na odgovor ne odgovori ni dan danas. (nismo se ni videli posle toga jer smo na odmoru jos)

rechner27

Aktivan član
Poruka
1.098
Korist je sto su takvi emotivni vampiri ili uopste ne rade iz koristi nego neodlucnosti,to ako svesno nekog zezaju,inace svako od nas iskazuje nezadovoljstvo a ne moze da promeni zivot i izadje iz svoje koze,i ja bih ziveo na nekom ostrvu a ovako po ceo dan gledam vucica koji mi kroji zivot
Slazem se. Ima tu vampirizma. Neodlucni i jesu na svoje nacine. Slozio bih se. Ne razumem samo, zasto uvek mora na taj nacin i jesu li svesni sta rade? I ima li u psihologiji strucan naziv za takvo ponasanje, gore opisano?

Neno

Domaćin
Moderator
Poruka
4.917
A ova druga, ne znam. Paznju voli, i svi trckaraju oko nje, oba pola iz razlicitih razloga. Veoma smireno i slatko stvorenje na prvi pogled. Mene samo buni to sto kad pomislim da smo ok, ispadne da nismo ok, a kada pomislim da je obrnuto, eto nje. Zasto to mora biti tako? Pokusavam da svarim to...
Prije će biti da ona tebe zavlači i "drži" kao rezervu, broj, kako god.. nemaš ti tu šta da svariš, riješiš to na najjednostavniji način.. brate, nadješ drugu. Ne baš bilo kakvu ali nadješ to barem danas nije teško.. ili nadješ neku "glumicu" ako ti je stalo do dotične dame. Izadjete par puta, pa posle opet solo.. nešto se tada mora kod nje promijeniti i vidjeti da li je njoj do tebe ili je to samo koketiranje tj poigravanje. Šta će tebi ili meni bilo ko, ako nas ne "poznaje" u javnosti. Jeli to ona nešto iznad a ti manje vrijedan? .. ili će sa ponosom izaći s,tobom pred svima ili baj,baj.

Susan Sto Helit

Ističe se
Poruka
2.796
Kolega hoće da deluje kao da je na "višoj metafizičkoj ravni" od vas ostalih mulaca, jer ga je stid što je veći mulac od svi vas skupa. Neki ljudi (fanatici političke korektnosti, "organski" tipovi, većina vegetarijanaca koje sam ikad srela itd) žele da ih drugi vide kao pametnije, kao neke koji su prozreli besmisao materijalizma i sveta koji nas okružuje, koji su iznad takvih stvari. Po pravilu, takvi su veći katolici od Pape, i zapravo rade sve ono što, kao, preziru. Najinteresantnije je što obično i ne uviđaju da to rade, i smrtno bi se uvredili kad bi im neko to makar i nagovestio. Jednom rečju, hipster.

Za koleginicu može biti više razloga. Jel udana? Jel ju je blam što je starija od tebe (ne toliko blam da bi bila s tobom, ali dovoljno da ju bude blam da vas neko vidi skupa)? Može biti i da smatra da joj ne ukazuješ dovoljno pažnje, ili bar ne onoliko koliko bi htela, pa te svojim toplo-hladnim ponašanjem pokušava naterati da budeš otvoreniji, da više oko nje oblećeš. Žene to često umeju da rade. Obzirom da radite na istom mestu, verovatno ju je strah razlike među godinama, kao i odnosa u okviru istog radnog okruženja. Verovatno ju je strah šta će ljudi reći ako budete otvoreno zajedno. Da li će je kolege drukčije gledati (hoće), kako će se to odraziti na njen posao i položaj u firmi, da li će joj pričati za leđima (hoće) itd. Nisi dao dovoljno poataka da bih pretpostavila da se igra s tobom, mada je i to moguće, u kom slučaju je krajnja ludača i beži od nje. Ali ako je iole "normalna", onda će pre biti nešto od razloga koje sam navela. Ako ti je stalo da se ta veza ostvari, jedino pametno jeste da je sateraš negde odakle neće moći da pobegne (ne mislim da je otmeš i zaključaš u podrum), i da je otvoreno pitaš u čemu je problem.

rechner27

Aktivan član
Poruka
1.098
Kolega hoće da deluje kao da je na "višoj metafizičkoj ravni" od vas ostalih mulaca, jer ga je stid što je veći mulac od svi vas skupa. Neki ljudi (fanatici političke korektnosti, "organski" tipovi, većina vegetarijanaca koje sam ikad srela itd) žele da ih drugi vide kao pametnije, kao neke koji su prozreli besmisao materijalizma i sveta koji nas okružuje, koji su iznad takvih stvari. Po pravilu, takvi su veći katolici od Pape, i zapravo rade sve ono što, kao, preziru. Najinteresantnije je što obično i ne uviđaju da to rade, i smrtno bi se uvredili kad bi im neko to makar i nagovestio. Jednom rečju, hipster.

Za koleginicu može biti više razloga. Jel udana? Jel ju je blam što je starija od tebe (ne toliko blam da bi bila s tobom, ali dovoljno da ju bude blam da vas neko vidi skupa)? Može biti i da smatra da joj ne ukazuješ dovoljno pažnje, ili bar ne onoliko koliko bi htela, pa te svojim toplo-hladnim ponašanjem pokušava naterati da budeš otvoreniji, da više oko nje oblećeš. Žene to često umeju da rade. Obzirom da radite na istom mestu, verovatno ju je strah razlike među godinama, kao i odnosa u okviru istog radnog okruženja. Verovatno ju je strah šta će ljudi reći ako budete otvoreno zajedno. Da li će je kolege drukčije gledati (hoće), kako će se to odraziti na njen posao i položaj u firmi, da li će joj pričati za leđima (hoće) itd. Nisi dao dovoljno poataka da bih pretpostavila da se igra s tobom, mada je i to moguće, u kom slučaju je krajnja ludača i beži od nje. Ali ako je iole "normalna", onda će pre biti nešto od razloga koje sam navela. Ako ti je stalo da se ta veza ostvari, jedino pametno jeste da je sateraš negde odakle neće moći da pobegne (ne mislim da je otmeš i zaključaš u podrum), i da je otvoreno pitaš u čemu je problem.
Woow! Za kolegu bih se mogao sloziti 100% da si ubola sa opisom. :)

Za ovu koleginicu- Pazi, starija je godinu dana. (29 trenutno) Nije udata i facebook kaze single, plus sto ja pojma nemam da je ikoga imala u zadnjih 10 godina, mada ne kazem da nije, ali ozbiljno mislim da nije. (Da nisam jednom davno video da je lajkovala durex stranicu pomislio bih jos svasta :) )
Poznanika puno ima, tiha, lepa i slatka je i 90% ce to reci. Mislim da jos uvek zivi sa roditeljima, sestrom, bracom... koga vec ima. Ali zivi i u iznajmljenom stanu zbog prirode posla i putovanja. Omiljena je kod gotovo svih koje znam. Sa mnom ima neki poseban status kako sam naveo. Od lukavih ispitivackih pogleda, price i pozova o izlascima, posle mozes kod mene da ostanes, jao sto nisi dosao pre., mogao si.. itd do neke hladnoce koja se na momente opisati ne moze. (Kad treba stvarno akcija i suceljavanje, onda hladno) Nasamo, uvek neka obecanja o provodu, deli rucak, kafu, keks, osmeh zagonetan uvek... (osmeh koji pita a sta ti mislis, i onda slatko zavodljiv pogled direktno u oci sa skupljenim zenicama, iskren da budem, godi takav pogled) A sa druge strane, opisana situacija gore.... i jos nesto sta sam zaboravio sa napomenem- Kada smo u grupi, sa svima ce se pozdraviti sa onim fals poljubcem u obraz i zagrljajem, a meni ce pruziti ruku. Osecam se kao da sam najodvratniji kada to uradi.... A nasamo, sve ok i po tom pitanju. Nekako, cini mi se da kao da ima nesto izmedju nas sto moze da bude ok, i onda uvek hladan tus. Bas nedefinisano i tesko za objasniti. Kao sto naslov kaze, kontradiktornost. I tako vec godinu-dve. Vise-manje. Vise me ljuti sto je ponekad u drustvu ljudi sa katastrofalnim humorom i ljudima ispod naseg nivoa obrazovanja...

ps Trenutno sam tako ljut da ne znam kako ce biti kada se vidimo sledece nedelje. Posebno kada ti ne odgovori na poruku, na koju bi svako normalan morao odgovoriti, a pritom je inicirala temu. (opisano gore vec)

Da li je ludaca ne znam. Mislim da kod vecine ima veci ugled po pitanju normalnosti od mene. Cak i ako nesto napravi lose, izvuci ce se na tu slatkost. Tako uvek radi i kada zakasni i kada uradi nesto pogresno. Sve to bude slatko. Ja nemam takav tretman a i ne ponasam se slatko, inace. Vise srdacno i ozbiljno.

Indigo3

Ističe se
Poruka
2.690
Sad mi je nekako iznimno drago jer nisam produbljivala odnose sa kolegama na poslovima pre.
Ne shvatite pogrešno, imala sam saosećanja, slavili smo zajedno datume, onako... bili smo dobre celine zajedno.
Ipak, uvek je tu među nama bio zid koji ne možeš da probiješ ili preskočiš.
Čuj-žali se pa mu sve super... ovi moji su znali granicu dobrog ukusa.
Kolege su bile načisto-izlazili bi sa mnom, pobratili bi se sa mnom...
Ne znam na kakve si psihijatrijske profile naišao, ali mislim da treba da nađeš život mimo posla, da se družiš sa drugim ljudima.
Vidi kad me se ticalo da li mi kolege uživaju u svom poslu ili ne... Odradi posao-odradimo svi-pa da idemo kućama.
Ti si neka emotivno nežna duša, upijaš ih tamo, a oni uživaju da ti mrače život.
Posao je posao, ne mešati poslovno i privatno je vrlo važno, a nije ni teško postići.

rechner27

Aktivan član
Poruka
1.098
Sad mi je nekako iznimno drago jer nisam produbljivala odnose sa kolegama na poslovima pre.
Ne shvatite pogrešno, imala sam saosećanja, slavili smo zajedno datume, onako... bili smo dobre celine zajedno.
Ipak, uvek je tu među nama bio zid koji ne možeš da probiješ ili preskočiš.
Čuj-žali se pa mu sve super... ovi moji su znali granicu dobrog ukusa.
Kolege su bile načisto-izlazili bi sa mnom, pobratili bi se sa mnom...
Ne znam na kakve si psihijatrijske profile naišao, ali mislim da treba da nađeš život mimo posla, da se družiš sa drugim ljudima.
Vidi kad me se ticalo da li mi kolege uživaju u svom poslu ili ne... Odradi posao-odradimo svi-pa da idemo kućama.
Ti si neka emotivno nežna duša, upijaš ih tamo, a oni uživaju da ti mrače život.
Posao je posao, ne mešati poslovno i privatno je vrlo važno, a nije ni teško postići.
Slozio bih se sa vecinom stvari. Stvar je sto je kod nas situacija sledeca. Ili su bracni parovi i parovi uopste iz iste "firme" odnosno odeljenja itd... ili su (smo) mi ostali listom single. Mislim da je vecina single. I ostace zauvek single. Ja ne bih, ali to je vec druga prica. Mene samo brine, zasto takve kontradiktornosti i takve licnosti okruzuju moj zivot. (Mada kada se uopredim sa drugim clanovima porodice i njihovih iskustava sa ljudima, ja mogu da pevam) Uskoro bih trebao sa menjam (konacno) drzavu i ceo zivot. Pa mu ova tema dodje kao ciscenje duse za koju ne verujem da postoji, pa je to nazivam savest :)

pa: Emotivan jako. Aritmije i betablokatori. Ali fizicki stabilan ne podsecam na takvog.Pa me opterecuju kako stignu :) Haha

Indigo3

Ističe se
Poruka
2.690
Draga prijateljica me je upozorila na jednu stvar, i njene reči glase ovako: ''Možeš pobeći iz zemlje, možeš promeniti posao, možeš sve da napustiš, ali i tamo gde odeš nećeš moći da pobegneš od sebe.''
Dakle, ključna stvar je promeniti se. Ukoliko isti odemo na drugi kontinent, naćiće se opet kolega i i koleginica i živećemo život potpuno isto... samo će se malo lica i imena promeniti.
Nije katastrofalna greška to što si zainteresovano slušao i pratio ljude koji su tražili... kantu za smeće. :think:

Greška je što se nisi zapitao kako se ti osećaš u svemu tome.
Pitaš se o njima, a gde si ti?
Oni žive svoje živote, sebi su glavni, ti si sporedna uloga.
Na kom si mestu sam sebi?
Dakle, i tamo negde moraš da se zapitaš-treba li mi ovo, da li mi je bolje sa ovim ljudima nego bez njih?
Nema potrebe da ih proničeš i pitaš se o njihovim psihičkim stanjima, jer dok razmišljaš na tu temu-oni završavaju poslove i odskaču korak-dva ispred tebe.
Dakle samo fokus je problem. Na čemu ti je fokus?
Fokus mora da bude na sebi (i ZAISTA bliskim ljudima)...

rechner27

Aktivan član
Poruka
1.098
Draga prijateljica me je upozorila na jednu stvar, i njene reči glase ovako: ''Možeš pobeći iz zemlje, možeš promeniti posao, možeš sve da napustiš, ali i tamo gde odeš nećeš moći da pobegneš od sebe.''
Dakle, ključna stvar je promeniti se. Ukoliko isti odemo na drugi kontinent, naćiće se opet kolega i i koleginica i živećemo život potpuno isto... samo će se malo lica i imena promeniti.
Nije katastrofalna greška to što si zainteresovano slušao i pratio ljude koji su tražili... kantu za smeće. :think:

Greška je što se nisi zapitao kako se ti osećaš u svemu tome.
Pitaš se o njima, a gde si ti?
Oni žive svoje živote, sebi su glavni, ti si sporedna uloga.
Na kom si mestu sam sebi?
Dakle, i tamo negde moraš da se zapitaš-treba li mi ovo, da li mi je bolje sa ovim ljudima nego bez njih?
Nema potrebe da ih proničeš i pitaš se o njihovim psihičkim stanjima, jer dok razmišljaš na tu temu-oni završavaju poslove i odskaču korak-dva ispred tebe.
Dakle samo fokus je problem. Na čemu ti je fokus?
Fokus mora da bude na sebi (i ZAISTA bliskim ljudima)...
Slazem se. Zato i idem. Da se izmenim. Novi pocetak. Novi start. Idemo iz pocetka. Od 0 (ali sa ustedjevinom 😀) Tih 90% bliskih su daleko (vec van). Trebalo je i ranije sve ovo. Stvar je, ne mozes sve zadovoljiti oko sebe. Ja to teska srca radim, kada moram da se okrenem od necega sto voilm, a za moje dobro. Pa meni je macka jutros (kao i uvek) uprkos svojoj hrani koju je dobila, uzela komad mesa... :)
Vreme ce pokazati.... mislim da sam neke stvari propustio u zivotu. Kada sam trebao da se zezam, ja sam ucio kao kreten... na kraju, radicu posao koji je prakticno "van struke" (u poredjenju sa onim sto ovde radim) tamo negde... To sam mogao i bez fakulteta, japanskih stipendija, znanja 3-4 jezika... No, druga je to tema...

Indigo3

Ističe se
Poruka
2.690
@rechner27 , pa ti pothitno treba da se malo uobraziš. Sad me je već stid jer sam se obratila sa Ti baš tebi od svih ljudi ovde, izbegavam to inače.
To lepo vaspitano, skromno, visoko obrazovano, inteligentno... ti praktično pripadaš dinosaurus vrsti, skoro da takvih više nema!
Svakako će negde tamo tvoji kvaliteti biti bolje prihvaćeni, želim ti od srca da se snađeš i nađeš, a na ove minijature sa kojima si imao čast da radiš nemoj ni da pomišljaš više.
Ona će tebi nešto iza leđa, tandara-mandara... :besan2:

rechner27

Aktivan član
Poruka
1.098
@rechner27 , pa ti pothitno treba da se malo uobraziš. Sad me je već stid jer sam se obratila sa Ti baš tebi od svih ljudi ovde, izbegavam to inače.
To lepo vaspitano, skromno, visoko obrazovano, inteligentno... ti praktično pripadaš dinosaurus vrsti, skoro da takvih više nema!
Svakako će negde tamo tvoji kvaliteti biti bolje prihvaćeni, želim ti od srca da se snađeš i nađeš, a na ove minijature sa kojima si imao čast da radiš nemoj ni da pomišljaš više.
Ona će tebi nešto iza leđa, tandara-mandara... :besan2:
Hvala na komplimentu i zeljama. Meni je jedna dobra drugarica rekla pre 4-5 godina " Ti treba da budes puno bezobeazniji sa zenama i ljudima, da kasnis, da se napijas i zezas ! " Kao savet za zivot u Srbiji generalno. Mene su odusevili severni narodi. Sve sto ja mislim i radim, tamo su me docekali na prvu i kako treba. Svedjani, Norvezani, Finci,Danci, Nemci. Zato mislim da mogu biti bolje tu proci dok nisam omatorio potpuno. Moj kolega je u 31 godini otisao iz slicnog razloga i snasao se. Kupio i stan i ozenio se i dobio dete. (Svoju drugaricu iz OS u koju je bio zaljubljen kao klinac.) Tamo daleko. Zamisli. Da nije otisao, sada bi verovatno sedeo sam u trosobnom stanu na NBG.
Da citiram ono ... "Zadatak je smijesni ljudska sudbina " 😀

Soradze

Iskusan
Poruka
5.499
@rechner27, mislim da ti je drugarica dobro kazala pre 4-5 godina!.. Probija tvoja kultura i edukacija kroz napisano...
Momak tvog kalibra nema šta da traži u zemlji kao što je ova... Ako bi ostao, uvek bi postojalo tvoje interesovanje u koji profil nesocijalnog ponašanja spadaju ljudi iz tvoje sredine... Sigurna sam da ćeš se snaći u kultivisanom i školovanom svetu kom svakako pripadaš, iako ćeš u početku raditi "van struke". Nemoj da razmišljaš o ljudima koji igraju neke svoje igrice, samo njima znano zbog ćega... Takvi ćudaci još uvek nisu čudovišta kakvih ima kod nas, ali svakako nisu tvoj svet...
Želim ti ama baš sve najbolje u belom svetu...nadam se da ćeš nam se javiti odande sa lepšim vestima.
Ne čudi me što piješ "zlatan lek"... Koliko znam, piju ga emotivci, koji emocijama doživljavaju ovaj svet, ali im ponekad zakaže sistem da te emocije valjano prevedu u mental, shvate, slože u puzzle i stave na mesto kome pripadaju...
Želim ti sve najlepše i ne brini o ljudima kojima su potrebne sve te maske da bi funkcionisali...

:vzagrljaj::heart2::grudvanje2:

P.S. Moram i ovo da dodam: mi žene znamo kakva je koja, prema ponašanju... I mogu ti reći da ta mala šmizla sa takvim ponašanjem ne zaslužuje neko uvaženo mesto među ženama, msm u ženskoj hijerarhihi...

Indigo3

Ističe se
Poruka
2.690
Ono, ne shvati savete bukvalno- ne treba da budeš bezobrazan, ne treba da si loš čovek, nemoj se učiti da budeš nešto suprotno onome što su te tvoji roditelji naučili. Ipak, pozabavi se terminom ''assertive'' , samopouzdanje je velika stvar, treba je dokučiti i postati kompletan. Nikako bezobrazan, nikako neotesan.
Biti svoj, sobom se dičiti i ne dozvoljavati da nas iko omalovaži...
Niko nije rekao da treba da postanete suprotno od onoga što ste. Sitne promene su ok. Samo malo više sebičluka, a manje obzira za druge.
Sve najbolje! :cvet:

rechner27

Aktivan član
Poruka
1.098
@rechner27, mislim da ti je drugarica dobro kazala pre 4-5 godina!.. Probija tvoja kultura i edukacija kroz napisano...
Momak tvog kalibra nema šta da traži u zemlji kao što je ova... Ako bi ostao, uvek bi postojalo tvoje interesovanje u koji profil nesocijalnog ponašanja spadaju ljudi iz tvoje sredine... Sigurna sam da ćeš se snaći u kultivisanom i školovanom svetu kom svakako pripadaš, iako ćeš u početku raditi "van struke". Nemoj da razmišljaš o ljudima koji igraju neke svoje igrice, samo njima znano zbog ćega... Takvi ćudaci još uvek nisu čudovišta kakvih ima kod nas, ali svakako nisu tvoj svet...
Želim ti ama baš sve najbolje u belom svetu...nadam se da ćeš nam se javiti odande sa lepšim vestima.
Ne čudi me što piješ "zlatan lek"... Koliko znam, piju ga emotivci, koji emocijama doživljavaju ovaj svet, ali im ponekad zakaže sistem da te emocije valjano prevedu u mental, shvate, slože u puzzle i stave na mesto kome pripadaju...
Želim ti sve najlepše i ne brini o ljudima kojima su potrebne sve te maske da bi funkcionisali...

:vzagrljaj::heart2::grudvanje2:

P.S. Moram i ovo da dodam: mi žene znamo kakva je koja, prema ponašanju... I mogu ti reći da ta mala šmizla sa takvim ponašanjem ne zaslužuje neko uvaženo mesto među ženama, msm u ženskoj hijerarhihi...
Zaista, hvala od srca! Ne znam sta bih rekao na sve ovo. Gde su ljudi takvi ljudi poput tebe i gde se nalaze takve licnosti. U kom gradu, soliteru, selu, planini zivite? 🤗 Ja vas ne srecem nigde? Ama bas nigde! A kazu ima vas. I vidim da vas ima. Ubog takvih i imam obavezu ne samo da se javim, vec i da pomognem kako mogu i ako treba. :)

Hvala za podrsku i takodje puno uspeha u zivotu zelim :D

rechner27

Aktivan član
Poruka
1.098
Ono, ne shvati savete bukvalno- ne treba da budeš bezobrazan, ne treba da si loš čovek, nemoj se učiti da budeš nešto suprotno onome što su te tvoji roditelji naučili. Ipak, pozabavi se terminom ''assertive'' , samopouzdanje je velika stvar, treba je dokučiti i postati kompletan. Nikako bezobrazan, nikako neotesan.
Biti svoj, sobom se dičiti i ne dozvoljavati da nas iko omalovaži...
Niko nije rekao da treba da postanete suprotno od onoga što ste. Sitne promene su ok. Samo malo više sebičluka, a manje obzira za druge.
Sve najbolje! :cvet:
Hvala puno. Shvatam poentu :)

Susan Sto Helit

Ističe se
Poruka
2.796
Woow! Za kolegu bih se mogao sloziti 100% da si ubola sa opisom. :)

Za ovu koleginicu- Pazi, starija je godinu dana. (29 trenutno) Nije udata i facebook kaze single, plus sto ja pojma nemam da je ikoga imala u zadnjih 10 godina, mada ne kazem da nije, ali ozbiljno mislim da nije. (Da nisam jednom davno video da je lajkovala durex stranicu pomislio bih jos svasta :) )
Poznanika puno ima, tiha, lepa i slatka je i 90% ce to reci. Mislim da jos uvek zivi sa roditeljima, sestrom, bracom... koga vec ima. Ali zivi i u iznajmljenom stanu zbog prirode posla i putovanja. Omiljena je kod gotovo svih koje znam. Sa mnom ima neki poseban status kako sam naveo. Od lukavih ispitivackih pogleda, price i pozova o izlascima, posle mozes kod mene da ostanes, jao sto nisi dosao pre., mogao si.. itd do neke hladnoce koja se na momente opisati ne moze. (Kad treba stvarno akcija i suceljavanje, onda hladno) Nasamo, uvek neka obecanja o provodu, deli rucak, kafu, keks, osmeh zagonetan uvek... (osmeh koji pita a sta ti mislis, i onda slatko zavodljiv pogled direktno u oci sa skupljenim zenicama, iskren da budem, godi takav pogled) A sa druge strane, opisana situacija gore.... i jos nesto sta sam zaboravio sa napomenem- Kada smo u grupi, sa svima ce se pozdraviti sa onim fals poljubcem u obraz i zagrljajem, a meni ce pruziti ruku. Osecam se kao da sam najodvratniji kada to uradi.... A nasamo, sve ok i po tom pitanju. Nekako, cini mi se da kao da ima nesto izmedju nas sto moze da bude ok, i onda uvek hladan tus. Bas nedefinisano i tesko za objasniti. Kao sto naslov kaze, kontradiktornost. I tako vec godinu-dve. Vise-manje. Vise me ljuti sto je ponekad u drustvu ljudi sa katastrofalnim humorom i ljudima ispod naseg nivoa obrazovanja...

ps Trenutno sam tako ljut da ne znam kako ce biti kada se vidimo sledece nedelje. Posebno kada ti ne odgovori na poruku, na koju bi svako normalan morao odgovoriti, a pritom je inicirala temu. (opisano gore vec)

Da li je ludaca ne znam. Mislim da kod vecine ima veci ugled po pitanju normalnosti od mene. Cak i ako nesto napravi lose, izvuci ce se na tu slatkost. Tako uvek radi i kada zakasni i kada uradi nesto pogresno. Sve to bude slatko. Ja nemam takav tretman a i ne ponasam se slatko, inace. Vise srdacno i ozbiljno.
Izvini, pogrešno sam pročitala, mislila sam da je starija od tebe više nego godinu dana (godinu dana je smešno, čak i kad imaš 29). Ovako kako si mi je sad opisao, očigledno živi tipičnim devojačkim životom (mama, sestra itd, pod kirijom je itd). Mislim da joj se definitivno dopadaš, osim ako ne flertuje i sa drugim muškacima ili sa svima (imala sam takvu koleginicu jednom, koja je flertovala sa svma, ali nikad nije htela ništa ozbiljno, i pobegla bi i povukla se čim bi stvari počele odlaziti dalje od flerta. Jel ta tvoja možda takva?) Ako ona nije takva, i ti joj se zaista dopadaš (odnosno, nisi primetio da izdvaja bilo koga drugog osim tebe), onda je u nekom strahu, nekoj nedoumici, verovatno nešto od onoga što sam već navela u prethodnom svom postu. Kad žene igraju te toplo hladne igrice, ili su kokete (ko ta moja bivša koleginica, kojoj je flert samo zabava), ili, što bi narod reko, ona bi htela al ne da joj... Razumeš. Htela bi, al nešto je sprečava. Ko što sam već pisala, nešto joj smeta. Možda nema poverenja u tebe. Možda je od onih koje se teže odlučuju, koje veze ozbiljno shvataju pa neće da se zaleće. Jednom rečju, kad god je to u pitanju, neki problem postoji u njenoj glavi, oko nečeg se premišlja, i ja zaista nemam bolji savet da ti dam osim onog koji već jesam, a to je da je moraš naterati da se izjasni. Možeš ti biti strpljiv koliko hoćeš ali sve ima svoje granice i niko nema krunu na glavi pa da ga sad neko sto godina čeka dok se nakanjuje. Ako ti baš i nije nešto stalo do nje, onda je se okani. Ako ti jeste stalo, ne vidim šta bi uopšte drugo mogao uraditi osim da joj priđeš i zahtevaš da se izjasni, naravno, da budeš iskren i kažeš joj da ti se dopada itd. ne da se dereš na nju i plašiš je. Ali mislim da si ti razumna osoba, bar tako deluješ, pa ćeš već znati kako to da izvedeš. Osim toga, znaš onu Balaševićevu, zbog jedne gluposti, zbog glupe svađice.. ? Ljudi ponekad propuste sjajne prilike u svom životu zato što se nikad ne odluče da naprave prvi korak, da skupe hrabrost i otvoreno razgovaraju. Ako ti je bitno, jednom bi ti moglo biti žao što je nikad nisi pitao o čemu se radi, jer bi te njen odgovor mogao i iznenaditi, čak i nasmijati, pa bi pomislio da se svo vreme sekiraš ni zbog čega. Kako god, sve najbolje :)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.