Konstruktivna razmena mišljenja........

Sve one koji su zainteresovani da diskutuju na temu uzgoja pasa,molim da se uključe u ovu diskusiju.....
Naročito bih voleo da poričamo o vrlo često spominjanim tzv.farmama pasa,nekontrolisanom uzgoju(mada mi nije jasno kako može biti kontrolisan,kad uzgojne smotre skoro da i ne postoje),postojanju/nepostojanju pravila(propisa)o odgajivačnicama itd,itd...
O ovome je doduše bilo dosta reči na nekim kinološkim forumima,naročito u zadnje vreme jer je pokrenuto pitanje izglasavnja novog zakona,no ja bih želeo da ipak razmenimo mišljenej i stavove,bez kruto zacrtanih normi.....pa hajdemo.

Moj stav je da propis mora postojati i da se red mora uvesti.Naime momentalno(koliko ja znam)ne postoji(ili ako slučajno i postoji,ne primenjuje se)propis o uslovinma za otvaranje odgajivačnice(sem uslova za registraciju,koji u suštini nemaju nikave veze sa prostorom u kojem bi se uzgoj obavljao)pa tako možete registrovati odgajivačnicu recimo Harlekin Doga
na 12. spratu neke zgrade i imati recimo dve odrasle kuje u stanu od 60-ak kvadrata,sa četvoročlanom porodicom.Malko neobično,i po meni potpuno neprikladno....
Ili živeti u prostranoj kući,sa vrlo lepim dvorištem,uzgjati pse(mislim kao hobi)imati ih recimo petnaestak,i pse uzgajati i čuvati u kući...i ovo je po meni potpuno neprikladno....
Znači,propis moraju postojati jer kao što nisu dozvoljene razne druge ''intervencije'' i ugrožavanje prava životinja tako misli da im treba obezbediti maksimalno dobre uslove, što je prirodnije moguće....

Eto pa sad da čujem vas....
 
Moje iskustvo a verujem i iskustvo mnogih ljubitelja kinologije je da "riba od glave smrdi".
Naime, Kinoloski savez kao jedini interes ima pribavljanje novca.
Stancajte keretine i dajte glavesinama po deset petnaest evra po rodovniku.
Sto vise to bolje.

Suprotna stvar je proseravanje pojedinih dusebriznika za dobrobit zivotinja koji kao pravi interes zapravo imaju svodjenje na najmanju mogucu meru broja potencijalnih konkurenata u "biznisu".

Licno biram da se distanciram i od jednih i od drugih a svoje ljubimce cu da tretiram bas tako,kao ljubimce i da uzivam u njihovom okruzenju..
Podjednako su mi strani i oni farmeri koji stancuju popularne rase,kao i ekscentricne opsesivne osobe koje spavaju u krevetu sa kucicima.

Pokusaj ustanovljavanja nekakvog reda u ovoj sveri je verujem osudjen na propast jer se u ovoj napacenoj zemlji i nmnogo ozbiljnije stvari ne resavaju niti bi mogle biti resene bez korenite promene ponasanja i razmisljanja u citavom drustvu.

Eto tako ,rekoh svoje pesimisticno vidjenje stvari,pa ko zameri nek mu ****** zaraste......:bye:
 

Back
Top