Konstraktina pesma nominovana za najbolji tekst Evrovizije

Indigo3

Poznat
Poruka
9.989
Gledaj ,ja volim alternativnu muziku i uopste taj pravac ali grupe kao sto su E-play ,pa i Arten Lili moze da prodje …opet nije lose kad umetnici pokusavaju da urade nesto drugacije a to ipak treba ceniti .
Da, ali to nije imalo načina da izađe na videlo do sad. Moraš da budeš u fazonu: ''Hoću to i to da slušam'' i peške da tražiš gde ima.
Dete sam kolekcionara svih nosača muzike, pa sam ponekad i čula za neke iz tog sveta, ali masa ljudi će ceo život biti u blaženom neznanju da uopšte postoje.
Konstrakta im je ipak dala malo više medijskog prostora, zar ne?

DarkMoon

Elita
Poruka
15.551
Da, ali to nije imalo načina da izađe na videlo do sad. Moraš da budeš u fazonu: ''Hoću to i to da slušam'' i peške da tražiš gde ima.
Dete sam kolekcionara svih nosača muzike, pa sam ponekad i čula za neke iz tog sveta, ali masa ljudi će ceo život biti u blaženom neznanju da uopšte postoje.
Konstrakta im je ipak dala malo više medijskog prostora, zar ne?
Ljudi se nekada ogranicavaju na odredjene zanrove ili izvodjace ,naravno da treba izaci iz te ljusture i cuti neke druge stvari .
Definitivno je Ana sada poznatija i kao umetnica i licnost.

Pa ako vrti tekst unazad na latinskome to je kao da ga isprdava, tj. kao da ispravno pjeva na starogrckom ili crkveno-slavenskom.

:mrgreen:
Znas i sam ko vrti tekstove unazad .

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
46.063
Песма нема везе са везом. Проблем је што певачи у Србији немају здраствено осигурање? Ако немаш пара за здраствено осигурање (које износи 30 евра на месечном новоу), а себе сматраш певачом, боље изађи из тог посла, ниси за то. И сад је као то супер текст једне песме, људима жао ''успешни'' певача који немају здраствено осиграње, а притом на себи имају одећу од неколико хиљада евра, на фотографијама сваки клинац или клинка жели да буде баш као он/она... А немате појма колико има људи који дају отказ са посла (приморани од стране послодаваца) и законom они не могу да се пријаве на биро, те немају право на здраствено осигурање. Такмичење у којем се зна да ће Украјина покупити прво место, такмичење које је политизовано и нема везе са музиком.
Sa sajta:

Nezaposlena lica bez novčane naknade preko biroa

Nezaposlena lica, koja spadaju u kategoriju socijalno ugroženog stanovništva, koja se nalaze u evidenciji Nacionalne službe za zapošljavanje, iako nisu korisnici novčane naknade, imaju pravo na zdravstveno osiguranje, samo pod uslovom da njihov mesečni prihod, po članu porodice nezaposlenog lica, ne prelazi iznos minimalne zarade u neto iznosu, utvrđene u skladu sa propisima o radu, u mesecu podnošenja prijave.

Samo jedno pitanje: šta nezaposleno odraslo.lice ima sa primanjima ukućana sa kojima mora silom neprilika da živi jer nema šanse da uzme kredit za stan pošto firme primenjuju metod otpuštanja pre ugovora na neodredjeno što je uslov za banku?

P.S. ukućanin čije primanje bilo da prelazi ili ne prelazi republički minimalac ima prava da traži policijsku zaštitu od nezaposlenih ukućana ako od njega traži pare koje nisu njegove

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
126.417
Значи, певач може да буде ''слободан'', додатно захтевају да добију здраствено осигурање. А један механичар не може да буде слободан, већ мора да региструје фирму како би му ишао радни стаж, добио здраствено осигурање... То што певачи немају регистровану фирму, не плаћају порез, то вама скорз није битно... Искрено, знаш колико ме заболе ***** за здравље певача...

nije samo pevači nego ko se registruje kao slobodan umetnik, valjda imaju takav dogovor
znači onda nek im kažu da se registruju kao preduzeće a ovako im kažu "ok, platićemo mi" i ne plate
mislim da oni treba da plaćaju porez, e sad muljaju koliko i majstori verovatno i cela srbija... tj mislim da imaju obavezu plaćanja poreza i nekad i ne vrdaju

može i mehaničar da bude slobodan, tj honorarac al to je najteže za porez, ne znam sad šta su tu tačno slobodni umetnici... valjda država kao brine o kulturi

Poslednja izmena:

Обилић

Iskusan
Poruka
6.445
Код Евровизије ми је симпатично што је у крајњој линији непредвидива !
Углавном је европски победник неко "политички подобан", али у неправилним размацима победи и музички најбољи.

Можда може да се извуче правило
када има супер песма она ће победити,
када нема - победиће неко ко прија ЕУ.

Констракта може да изненади и заузме високу позицију
(мислим да је прво место резервисано за Украјину),
али је још вероватније да ће бити између 15 и 25 места.

Зашто ?

Јбмлг, ипак то није летњи хит ван српског говорног подручја.
Код нас је она штос, освежење, поручују је и на свадбама, али у Европи ... :roll:

Zgibnjev

Zainteresovan član
Poruka
369
Постоји bookmakers сајт који већ пар задњих година погоде победника, највише шансе има Украјина, и мислим да ће се то десити.

vizija.png

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
47.796
Песма нема везе са везом. Проблем је што певачи у Србији немају здраствено осигурање? Ако немаш пара за здраствено осигурање (које износи 30 евра на месечном новоу), а себе сматраш певачом, боље изађи из тог посла, ниси за то. И сад је као то супер текст једне песме, људима жао ''успешни'' певача који немају здраствено осиграње, а притом на себи имају одећу од неколико хиљада евра, на фотографијама сваки клинац или клинка жели да буде баш као он/она... А немате појма колико има људи који дају отказ са посла (приморани од стране послодаваца) и законom они не могу да се пријаве на биро, те немају право на здраствено осигурање. Такмичење у којем се зна да ће Украјина покупити прво место, такмичење које је политизовано и нема везе са музиком.
Па уопште није то поента :lol:

maybell

Aktivan član
Poruka
1.028
Iritantna pesma,iritantan glas.Mada neki tvrde nije to pesma već performans.Evroviziju ne pratim godinama.Jedino je Abba napravila neki bum,svi ostali ništa. Iznenadila sam se kad sam saznala da je pesma Heroes sa evrovizije,ono dal je moguće da pesma koja mi se dopada odatle.

p.s. Imam utisak da je ova pesma kao ono kralj je go,tj svi tapšu i oduševljavaju se pesmom da ne bi ispali seljaci.
Slazem se. Za mene performans uopste nije bitan, na prvom mestu mi je muzika i tekst.. Ustvari, muzika i ritam mi je na prvom mestu..
I svi koji zele da budu satro urbani kao gotive ovu pesmu, a mi ostali smo seljaci.. A plus, sto je pobednik uglavnom ima veze sa politikom, a ne sa muzikom..

Zgibnjev

Zainteresovan član
Poruka
369
I ako se desi Ukrajina nece ni postojati 2023 tako da dzaba im “pobeda”
Украјина ће увек постојати, посебно кад је жали запад, већина ЕУ држава. И ти што жале Украјину кроје историју тако што пласирају деци њихове узбенике где ће они приказати ко је победник, агресор, разлог сукоба... Украјина ће бити пар година у великој кризи, као што смо ми били и одатле се јавио још већи национализам, будућност Украјине је такав. Руски план да униште нацисте у Украјини ће добити контра ефекат где ће постати још већи нацисти.

Бесмислено такмичење већ скоро тридесет година. Некада је то било озбиљно такмичење где су учествовали само најбољи музичари из сваке земље. Такође је било и отскочна даска за светску каријеру попут Абе и Селин Дион. Сада је то постао прави циркус без икаквог уметничког значаја са доста звука и кича. То је доста добро одрађено у комедији Вила Фарела "Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga". Овај филм на маестралан начин пародира ово надреално такмичење.

a bre Milun

Elita
Poruka
24.415
Pesma "In corpore sano" kojom Konstrakta predstavlja Srbiju na 66. "Pesmi Evrovizije" nalazi se među šest nominovanih za najbolji tekst ovogodišnjeg takmičenja, po izboru portala Eurostory.nl.

https://www.kurir.rs/zabava/pop-kul...pesma-nominovana-za-najbolji-tekst-evrovizije

Pogledajte prilog 1144005

Znači, već je privukla pažnju, kao što smo neki od nas predvideli...
a predvidjanja tvrde da ce taj najnoviji propagandni produkt biti proglasen za janlepsu, mainteligentniju, naobrazovaniju, najhumaniju............osobu u nasoj galaksiji........................
mislim, dami svaka cast, al ja ne bih pristao da na meni neko inkasira lovu NIZASTA.

gost 434340

Zainteresovan član
Poruka
277
Evrovizija, bila dobra ili losa, je prevazidjena. Ima lepih pesama i u zadnjih 10 godina, samo nisu privukle neku paznju publike. Ali nema smisla odrzavati politizovano takmicenje, sad treba nesto sto je napravljeno posle rata da traje milenijumima. Nema smisla. I inace nije glup koncept, samo nije vise interesantno. Nikome. Samo nostalgicarima.

Sto se tice teksta, glup, zanimljiv samo publici koja prati ESC i misli kako ima napredno razmisljanje. Sto i jeste napredno u odnosu na tekstove koje inace imaju tamo.

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
126.417
Ma pesma je odlicna, i ideja. To sto nasi likovi zamisljaju da treba da saljemo narodnjake ili turbo folk, druga stvar :P

možda stvarno nekad pesma prođe jer se sviđa ljudima i stvarno je samo zato hvale što im se sviđa...
opet to je i čudno jer ona se kao i sprda sa korona situacijom ili je kritikuje, a promovišu je požrtvovani korona-mediji? zato što im je drugarica?
ili je ne kritikuje?

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
29.616
možda stvarno nekad pesma prođe jer se sviđa ljudima i stvarno je samo zato hvale što im se sviđa...
opet to je i čudno jer ona se kao i sprda sa korona situacijom ili je kritikuje, a promovišu je požrtvovani korona-mediji? zato što im je drugarica?
ili je ne kritikuje?
Sa konstraktom je posebna stvar. Nju kritikuju i ovi sto su kao satro dobrog ukusa, iako je ceo fazon iznad nivoa
Evrovizije. Nisam skapirao da se tu pominje korona, no nisam siguran ni da je sprdnja. Tu traziti neko skriveno znacenje,
ne vidim, tekst je prilicno prozaican, iako ima neobicnu temu.

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
126.417
Sa konstraktom je posebna stvar. Nju kritikuju i ovi sto su kao satro dobrog ukusa, iako je ceo fazon iznad nivoa
Evrovizije. Nisam skapirao da se tu pominje korona, no nisam siguran ni da je sprdnja. Tu traziti neko skriveno znacenje,
ne vidim, tekst je prilicno prozaican, iako ima neobicnu temu.

pere ruke u nastupu, to je valjda asocijacija na koronu... ili može da sugeriše nije baš jasno
možda im se sviđa što je na latinskom ... nije npr na crkvenoslovenskom
možda je kao stvarno ljude pogodilo u žicu ono nebriga zdravstvenog sistema

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
29.616
možda im se sviđa što je na latinskom ... nije npr na crkvenoslovenskom
Latinski ide uz medicinu. Nemas nista na crkvenoslovenskom u medicini. Molitvu smo vec imali i to je proslo, sad malo da se proba drugaciji fazon :P

zašto nova-n1 ne promovišu i druge muzičare, ovde su se potrudili
Ne gledam TV pa tako ne znam zasto. Promovisu se uglavnom oni koje neko gura, po nekoj logici. A konstrakta nije od juce imala je ona
dobrih nastupa….

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
126.417
Latinski ide uz medicinu. Nemas nista na crkvenoslovenskom u medicini. Molitvu smo vec imali i to je proslo, sad malo da se proba drugaciji fazon :P

nemaš ovde medicinske izraze, ovo je izreka
svejedno

Ne gledam TV pa tako ne znam zasto. Promovisu se uglavnom oni koje neko gura, po nekoj logici. A konstrakta nije od juce imala je ona
dobrih nastupa….

da, oni su je gurali. pa postoji od ranije ali su je blago pominjali, tipa ko je hteo da zna znao je i ponekad ih kesić pozove
možda kao nije pobedila tzv seljana pa zato mada možda bi sad bilo ok

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.