Konstraktina pesma nominovana za najbolji tekst Evrovizije

Sensei

Master
Moderator
Poruka
41.276
Pesma "In corpore sano" kojom Konstrakta predstavlja Srbiju na 66. "Pesmi Evrovizije" nalazi se među šest nominovanih za najbolji tekst ovogodišnjeg takmičenja, po izboru portala Eurostory.nl.

https://www.kurir.rs/zabava/pop-kul...pesma-nominovana-za-najbolji-tekst-evrovizije

2979535_konstrakta-3_ff.jpg

Znači, već je privukla pažnju, kao što smo neki od nas predvideli...

Indigo3

Poznat
Poruka
9.989
Koje, prolila sam suza i suza na to kako stranci pevaju srpski: Biti zdrava!
Tapšu, oponašaju, to je postala viralna stvar već u prvih par dana!
Meni je bilo dovoljno ono da sa svih strana sveta čujem refren, da cene i izdvajaju Konstraktu. Zaslužuje da se nađe u vrhu svega, ali ne očekujem mnogo.

Zgibnjev

Zainteresovan član
Poruka
369
Песма нема везе са везом. Проблем је што певачи у Србији немају здраствено осигурање? Ако немаш пара за здраствено осигурање (које износи 30 евра на месечном новоу), а себе сматраш певачом, боље изађи из тог посла, ниси за то. И сад је као то супер текст једне песме, људима жао ''успешни'' певача који немају здраствено осиграње, а притом на себи имају одећу од неколико хиљада евра, на фотографијама сваки клинац или клинка жели да буде баш као он/она... А немате појма колико има људи који дају отказ са посла (приморани од стране послодаваца) и законom они не могу да се пријаве на биро, те немају право на здраствено осигурање. Такмичење у којем се зна да ће Украјина покупити прво место, такмичење које је политизовано и нема везе са музиком.

Poruka
15.135
Koje, prolila sam suza i suza na to kako stranci pevaju srpski: Biti zdrava!
Tapšu, oponašaju, to je postala viralna stvar već u prvih par dana!
Meni je bilo dovoljno ono da sa svih strana sveta čujem refren, da cene i izdvajaju Konstraktu. Zaslužuje da se nađe u vrhu svega, ali ne očekujem mnogo.

Onas eroproc ni somrefne snem
Koja li je tajna zdrave kose Meghan Markle?
Koja li je tajna?
Koja li je tajna?
Mislim da u pitanju je duboka hidratacija
Kažu da
Na koži i kosi se jasno vidi sve
Recimo, tamni kolutovi oko očiju
Ukazuju na probleme s jetrom
Fleke oko usana, možda uvećana slezina?
Uvećana slezina nije dobra, nije lepa
A umetnica mora biti zdrava
Biti zdrava, biti zdrava
Biti zdrava, biti-biti-biti-biti zdrava
Biti zdrava, biti zdrava
Moram, moram, moram
Velika je sreća što postoji
Autonomni nervni sistem
Ne moram kontrolisati otkucaje srca
Srce kuca, srce samo kuca
Letnjeg dana jarke boje
Suknje moje na mom telu
Suknje moje, pas i ja
Šetamo nas dvoje, brojimo korake
Suknja ide oko noge moje
Mi šetamo i to je sve
I ne mora bolje, srce samo kuca
Dajem poverenje, neka samo kuca
Dajem poverenje, neka kuca, neka dišem
Bože zdravlja, Bože zdravlja, Bože zdravlja
Nemam knjižicu
Pa kako da me prate
Da o meni brinu
Umetnica je nevidljiva
Ne vidiš me, to je magija
Umetnica može biti zdrava
Biti zdrava, biti zdrava
Biti zdrava, biti zdrava
Može, može, može
In corpore sano, in corpore sano
Corpus je sanum i šta ćemo sad?
Mens infirma in corpore sano
Animus tristis in corpore sano
Mens desperata in corpore sano
Mens conterrita in corpore sano
I šta ćemo sad?

Ima li netko da ovu lujku zatvori u gumenu celiju i baci kljuc?
Ne pitam samo za nju, vec za kompletni belosvetski olos koji tamo nastupa.

Poruka
15.135
ljut si, vidim?
Jesam.... nisam.... tj. jesam, zato sto mi je ipak stalo da ljudi kakvi god bili, barem na jednu jedinu sekundu progledaju.

Zastrasujuce je to da su Afrikanci, koja je bijelij rasi u neka normalnija vremana uvijek sluzila za porugu, postala normalnija i bioloski zdravija od prosjecnog Europljanina.
To je kao da ne mozemo savladati ne pismo, vec slovo "A".
Znaci uvjerili smo sami sebe, tj. uvjerili su nas drugi (sto je jos tragicnije!) da nismo u stanju ne samo citati, vec i jedno jedino slovo nauciti.

:eek:

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
126.417
Песма нема везе са везом. Проблем је што певачи у Србији немају здраствено осигурање? Ако немаш пара за здраствено осигурање (које износи 30 евра на месечном новоу), а себе сматраш певачом, боље изађи из тог посла, ниси за то. И сад је као то супер текст једне песме, људима жао ''успешни'' певача који немају здраствено осиграње, а притом на себи имају одећу од неколико хиљада евра, на фотографијама сваки клинац или клинка жели да буде баш као он/она... А немате појма колико има људи који дају отказ са посла (приморани од стране послодаваца) и законom они не могу да се пријаве на биро, те немају право на здраствено осигурање. Такмичење у којем се зна да ће Украјина покупити прво место, такмичење које је политизовано и нема везе са музиком.

slobodni umetnici se prijave opštini koja kasni sa uplatama i onda nemaju ... i onda plaćaju verovatno to privatno

Indigo3

Poznat
Poruka
9.989
Hajde, bre, čitav svet se složio i smrzao i otapao, ali na prvo slušanje zavoleo ovu našu pesmu. Znate li šta je imati takve i tako brojne reakcije?
Ma kako se rangirala, Konstraktina pesma je živela svoj pun život u medijima, frapirala je, šokirala je, mnoge inicirala da pevaju delove pesama na srpskom sa Bog zna kojih jezika po prvi put. Napravila je priču, a sad... Želim joj svu sreću, neopisivu!

gospodja čuknuta

Primećen član
Poruka
753
Iritantna pesma,iritantan glas.Mada neki tvrde nije to pesma već performans.Evroviziju ne pratim godinama.Jedino je Abba napravila neki bum,svi ostali ništa. Iznenadila sam se kad sam saznala da je pesma Heroes sa evrovizije,ono dal je moguće da pesma koja mi se dopada odatle.

p.s. Imam utisak da je ova pesma kao ono kralj je go,tj svi tapšu i oduševljavaju se pesmom da ne bi ispali seljaci.

Zgibnjev

Zainteresovan član
Poruka
369
slobodni umetnici se prijave opštini koja kasni sa uplatama i onda nemaju ... i onda plaćaju verovatno to privatno

Значи, певач може да буде ''слободан'', додатно захтевају да добију здраствено осигурање. А један механичар не може да буде слободан, већ мора да региструје фирму како би му ишао радни стаж, добио здраствено осигурање... То што певачи немају регистровану фирму, не плаћају порез, то вама скорз није битно... Искрено, знаш колико ме заболе ***** за здравље певача...

DarkMoon

Elita
Poruka
15.551
Hajde, bre, čitav svet se složio i smrzao i otapao, ali na prvo slušanje zavoleo ovu našu pesmu. Znate li šta je imati takve i tako brojne reakcije?
Ma kako se rangirala, Konstraktina pesma je živela svoj pun život u medijima, frapirala je, šokirala je, mnoge inicirala da pevaju delove pesama na srpskom sa Bog zna kojih jezika po prvi put. Napravila je priču, a sad... Želim joj svu sreću, neopisivu!
Ulazi u usi ali je pesma krsh u sustini .

DarkMoon

Elita
Poruka
15.551
Ma tu Konstraktu da u nekoj normalnoj drzavi policajac vidi na ulici, odmah bi je legitimirao.
Da nije zbog Z astala :mrgreen:

Ma tu Konstraktu da u nekoj normalnoj drzavi policajac vidi na ulici, odmah bi je legitimirao.
Ima jos jedna nova od Konstrakte na slican kalup uradjena kao ova ,vrte je cesto na 202 ,jos gore slajfuje i ponavlja reci ..

Indigo3

Poznat
Poruka
9.989
Ulazi u usi ali je pesma krsh u sustini .
Moguće je da sam samo u takvom periodu života kad mi je alternativa poput one koju pravi A.Đ. dopadljivija od svega što se nudilo na tom izboru.
Mislim, neću sad do besvesti to da slušam, ali kad čujem, zanimljivo mi je.
Npr. nešto mi je bljutavo ono od prošle godine, ali nekom je ta vrsta muzike super, i to je sasvim ok.

DarkMoon

Elita
Poruka
15.551
Moguće je da sam samo u takvom periodu života kad mi je alternativa poput one koju pravi A.Đ. dopadljivija od svega što se nudilo na tom izboru.
Mislim, neću sad do besvesti to da slušam, ali kad čujem, zanimljivo mi je.
Npr. nešto mi je bljutavo ono od prošle godine, ali nekom je ta vrsta muzike super, i to je sasvim ok.
Gledaj ,ja volim alternativnu muziku i uopste taj pravac ali grupe kao sto su E-play ,pa i Arten Lili moze da prodje …opet nije lose kad umetnici pokusavaju da urade nesto drugacije a to ipak treba ceniti .

Nope, vec me original isokirao.
Ovaj bi te isokirao jos vise ,pominje se i tvoj miljenik :mrgreen:

DarkMoon

Elita
Poruka
15.551
Onas eroproc ni somrefne snem
Koja li je tajna?
Koja li je tajna?
Mislim da u pitanju je duboka hidratacija
Kažu da
Na koži i kosi se jasno vidi sve
Recimo, tamni kolutovi oko očiju
Ukazuju na probleme s jetrom
Fleke oko usana, možda uvećana slezina?
Uvećana slezina nije dobra, nije lepa
A umetnica mora biti zdrava
Biti zdrava, biti zdrava
Biti zdrava, biti zdrava
Moram, moram, moram
Velika je sreća što postoji
Autonomni nervni sistem
Ne moram kontrolisati otkucaje srca
Srce kuca, srce samo kuca
Letnjeg dana jarke boje
Suknje moje na mom telu
Suknje moje, pas i ja
Šetamo nas dvoje, brojimo korake
Suknja ide oko noge moje
Mi šetamo i to je sve
I ne mora bolje, srce samo kuca
Dajem poverenje, neka samo kuca
Dajem poverenje, neka kuca, neka dišem
Bože zdravlja, Bože zdravlja, Bože zdravlja
Nemam knjižicu
Pa kako da me prate
Da o meni brinu
Umetnica je nevidljiva
Ne vidiš me, to je magija
Umetnica može biti zdrava
Biti zdrava, biti zdrava
Biti zdrava, biti zdrava
Može, može, može
Corpus je sanum i šta ćemo sad?
Mens infirma in corpore sano
Animus tristis in corpore sano
Mens desperata in corpore sano
Mens conterrita in corpore sano
I šta ćemo sad?

Ima li netko da ovu lujku zatvori u gumenu celiju i baci kljuc?
Ne pitam samo za nju, vec za kompletni belosvetski olos koji tamo nastupa.
I ovo da dodam ,zasto vrti pocetni text unazad ?
I to jos na latinskom!!

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.