Konsert Bijelog Dugmeta u Beogradu: Katastrofa!

jelena_24:
Achilles:
Ne znam da li je vec neko rekao ovo sto cu ja reci, jer nisam stigao da procitam sve postove, ali .. ja sam na tv-u gledao prenos.. i znaci, NA SRED PESME puste 5 puta "svetsko a nashe" .. znaci, ne samo ono kao text da ide, vec puste na sav glas tu je8enu reklamu.. dakle, prekinu na sred pesme..

Подржавам те у бојкоту МБ пива, али пошто не пијем пиво, осветићу се Кока-Коли.

Ако ће ти бити лакше, ниси много пропустио "на сред песме". Тифа је мрмљао, а Ален заборавио "сањао сам, ех, како с анђелима...", па је поновио "сто зима, а ниједно љето" и приде се као магарац дерао "СВЕЕТСКО...СВЕЕЕТСКО..." док глупава публика није узвратила "А НАШЕ".

Што би рекао Бебек у песми "Јуда још продаје Христа, ниси знала... лоооова, лова, лова, лова, лоооова"
 
plavusa ana:
zendeli:
plavusa ana:
molila bih da se bijelo dugme ne pljuje
koncert je bio sjajan
to sto pricaju da je bilo lose ozvucenje kenjaju
trebalo je da dodjete u 2 sata
da stanete u prvi red da vidite kako gruva! 8)

Nije valjda da su planirali tih par hiljada koji mogu da stanu u prve redove a mi ostali smo dosli kao slucajno.Koliko ja znam,svaki koncert(bar vecina) je imao ako ne isti a ono bar priblizan zvuk na svim mjestima na kojim je predvidjeno da budu ljudi sa ulaznicama.Za ono sinoc katastrofa je blaga rijec.Bregovic je bio i ostao prevarant.

problem je u tome sto je jedan zvucnik bio pokvaren... to su bar rekli na tv..

To su rekli na TVu?!Sram ih bilo.Svako iole normalan je mogao da vidi jos pre koncerta da nema dovoljno zvucnika za onoliki prostor.Sada mogu da kazu sta hoce.Sram ih bilo.Tako jeftine izgovore nam uvaljuju.Meni je drago da si se ti lepo provela.Znam jos neke ljude kojima je bilo OK,ali i ja i jos preko sto hijada ljudi smo hteli da se lepo provedemo,a nismo mogli da budemo u prvim redovima.Umesto da izjavljuju takve gluposti,trebalo bi da se IZVINE da i da se povuku bar sa malo casti,a ne ovako ne slavno.
 
Hajde da napravimo kontra koncert na kome cemo da pustamo muziku Bjelog Dugmeta (nekada moje omiljene domace grupe) unazad i na kome cemo cepati majce sa njihovim detaljima,zastave,da bacamo njihove ploce,diskove,kasete,bedzeve,....Hajde da se skupimo nas stotinak hiljada razocaranih i da im damo do znanja kako se osecamo.Oni mozda i ne zanaju kako je bilo.Oni su videli prve redove i mislili su da je ok.

p.s.-naravno da su znali kako je!
 
Ja sam jednostavno znao da nesto nece da bude kako treba.
Prvo sam se sa burazerom kladio da nece biti vise od 100 000 (moja procena oko 60-70 000) i izgubio sam opkladu.
Drugo,nekoliko dana pred koncert pomislio sam da ce biti gomila fasheva,ispadanja,da ce Tifa da trokira posle dve pesme...itd. ispostavilo se da se nista nije culo.Stvarno sklandal!
Ono sto sam cuo zvucalo mi je jako dobro,s obzirom da nisu svirali 15-20 god.
Ne ide da se ovako ozbiljan koncert navezbava mesec dana pred pocetak.Dugmici verovatno nisu krivi,jer tehnicki detalji nisu do njih,vec do svetskog prevaranta Rake Marica (koji Stulicu duguje 100 000 maraka jos iz 1996-97.)!
Neki su me ovde napdali kada sam rekao da karta za Dugme ne bi trebalo da bude skuplja od 500 din. Sada ne znam da li bi neki dali i 100 din.
KOliko sam mogao da cujem,svirka nije bila losa,cak dosta dobra.Ali badava kad sam to mogao da cujem samo kada svi cute.Cim sam usao na hipodrom rekao sam da sumnjam u ozvucenje.Metallica je imala 5x jace ozvucenje na 10x manje ljudi!
Ozucenje je moralo da se cuje do Panceva,Mladenovca i Obrenovca. Da je tako bilo....to bi bila neverovatna ludnica!
Sve u svemu,zao mi je sto sam jedva nesto cuo!
 
plavusa ana:
molila bih da se bijelo dugme ne pljuje
koncert je bio sjajan
to sto pricaju da je bilo lose ozvucenje kenjaju
trebalo je da dodjete u 2 sata
da stanete u prvi red da vidite kako gruva! 8)
Ako ti izracunas kako 200 000 ljudi moze da stane na 1000 kvadtara (prvih nekoliko redova),ja cu licno da platim novo ozvucenje i da dovedem Dugme da svira ponovo!
Kako mozes da izjavis ovakvu glupost?!
I niko ne pljuje Dugme,vec Raku Marica i kompletnu organizaciju.
 
Sigurna sam da je onima ispred bine bilo fantasticno, meni samo super :wink: Bila sam dosta daleko od bine, Tifu skoro uopste nisam cula al' sam ga videla na video bimu pa 'ajde. Pevali smo mi umesto njega i bilo nam je dobro! Alen i Bebek su se bolje culi, stvarno sam uzivala... Ne znam, meni je to samo po sebi dozivljaj, da sam bila na njihovom poslednjem nastupu, pa neka su ga uradili zbog para, pa neka sam juce procitala onaj grozan Tifin intervju u "Blicu", pa neka se culo kao da sam u drugom delu grada :) Ali OK, mogu zamisliti koliko su besni oni koji su bili tamo nazad, uf. Dobro ja prodje...

A sto se tice guzve, cena vode i piva i ne znam sta, stvarno mi nije bio problem. Pa valjda covek moze da istrpi nekoliko sati da ne pije nista...sta biste da se izgubite u pustinji dva dana? :D A i mogli smo ocekivati da ce dici cene u nebesa, to se tako radi i tacka, a ko je mogao izdvojiti novac za kartu i prevoz, mogao je valjda poneti jos 200 dinara?
E, sad, stvarno su zeznuli sa izlazima, kad je 200 ili koliko vec hiljada ljudi grunulo na onaj izlaz, pa jos gazeci po gomilama flasa, ajjj. Ali to je, opet, samo sat vremena gnjavaze i nista vise... Pa sve je lako kad si mlad, zar ne? :wink:

Naravno, imam i ja zamerki na repertoar, zasto su na reklamama onoliko pustali Bitangu i princezu a na kraju je nisu ni odsvirali? Ne razumem. I Ne gledaj me tako... isto. I jos neki licni favoriti, ali sta sad. Ali odredjene su tako odsvirali, ah... :cry:

Sve u svemu, za pamcenje! Yes.
 
Bee:
pa neka sam juce procitala onaj grozan Tifin intervju u "Blicu".
Tifin interviju je FENOMENALAN! Covek je jednostvano NAJJACI! LEGENDA JE! Jedini iskren od svih njih! Ubio sam se od smeha,zbog njegovih nekoliko recenica u tom intrviju.Covek je rekao onako kako jeste.
Gomila ljudi ne razume tog coveka...on je bolesno emotivan i cak neuroticar...Videlo se i na bini kako se lozi dok peva...Da je mogao polomio bi i pojeo mikrofon.
Zbog takvog svog ponasanja nije ni mogao da uspe u show biznisu. I sam Goran je vise puta rekao da mu je Tifa omiljeni pevac,samo je sa njim nemoguce raditi.
Meni je Tifa uvek bio omiljeni pevac i uvek jako gotivan...jos dok sam bio klinac...onako... neobuzdan,sirov,besan,nervozan,napaljen...covek jednostaveno prezivljava ono sto peva.
 
v.b.:
Hajde da napravimo kontra koncert na kome cemo da pustamo muziku Bjelog Dugmeta (nekada moje omiljene domace grupe)

То сам синоћ управо и урадила! На компу имам концерт Бијелог дугмета са Тифом и јаке звучнике. Чуди ме да зграда није негодовала.

P.S.

Штета за Тифу! Синоћ сам слушајући "концерт" схватила да има најбољи глас. Бебекове песме ("Пристао сам бићу све што хоће", "Битанга и принцеза", "На задњем седишту", "Сањао сам ноћас" - коју ја никада нисам волела, а Тифа ју је препородио) + Тифин глас = ХОЋУ ДА СЕ ВРАТИМ 20 ГОДИНА УНАЗАД!!!

p.p.s. ДОБРО ОЗВУЧЕЊЕ СЕ ПОДРАЗУМЕВА, ЈЕ Л ' ДА? ИЛИ ДА ИПАК ДОДАМ "+ ДОБРО ОЗВУЧЕЊЕ"?
 
Sto se tice Tife mislim da je malo razocaran honorarom pa s.re bezveze, kao okupili su se samo zbog para, pa sta je tu cudno svi muzicari na svetu i uopste svi ljudi rade za pare, a s obzirom kako je pevao na hipodrumu dobro je i da su mu platili troskove smestaja i puta.
A kada smo vec kod para, malo matematike, prodato je oko 150.000 ulaznica po 12E a to je 1.800.000E plus MB i Coca Cola, nezvanicno se prica da su dali ukupno oko 500.000E. E sad svi troskovi oko organizacije nisu presli 500.000E, racunam bukvalno sve troskove, tako da je sam brega dobar najmanje milion eura, pa je mozda Tifa zbog toga ljut.
I jos da dodam sto se tice ozvucenja, pola ljudi je bilo prezadovoljno a druga polovina nista nije cula, sve zbog 100.000 E koje je trebalo dodati za jos ozvucenja i svi bi bili prezadovoljni.
Iskreno zao mi je ljudi koji su dosli ko zna odakle sve i ...
 
mene je islamovic vratio u detinjstvo tifa ima ok pesme a ovaj me smorio iako nisam bas upucena. likovi koji su dosli su bas pravi srbi ono dziberaja koja ide na olimpik bic i tako ali to je nash narod bregovic je znao sta treba da im proda zato se i prodao. mislim da vise volim da slusam pesme sa kasete. eto pa sad nek neko srbima prodaje KKN i slicno nije ovo engleska ljudi dugme se hoce, dugme
 
Ne znam za vas, ali ja sam juce zvala musicstar- organizatore koncerta. Pricala sam (ako se ono moze tako nazvati) sa nekim kretenom koji je bio zaduzen za ozvucenje. Pored toga sto sam ponovo izgubila glas pokusavajuci glupoj masi da objasnim neke stvari, nije bilo neke vajde. Doduse, to se i ocekivalo. Ipak smo mi zemlja u kojoj nista nije zakonski regulisano (a narocito NE sprovedeno u delo). Ipak, mozda bi mogao jos neko da zove, cisto onako, da im malo zagorcavamo zivot (a i valjda je normalno da im se u lice kazu neke stvari)...PA IMAMO PRAVA NA TO! Pa ne mozemo ni "neki sledeci put" ocekivati nesto bolje, ako jasno ne kazemo i NE POKAZEMO da ovo necemo da trpimo. Iskreno, mislim da je to trebalo ranije da se dogodi (na samom koncertu), ali "STA RECI" sem da ovom narodu ipak "nesto" fali. Ako se neko kojim slucajem odluci da ih pozove neka dobro pripremi grlo, jer s'takvim ljudima morate da se "nadjacavate" da bi vas culi. I NE DOZVOLITE DA VAM PRICAJU BAJKE, VI STE BILI TAMO I ZNATE STA I KAKO JE BILO!!!

p.s. Sto se krivice tice, mislim da i bijelo dugme tu ima velikog udela. Oni JESU zvezde, ali ne moramo ih bas tol'ko dizati u nebesa...
 
v.b.:
Hajde da napravimo kontra koncert na kome cemo da pustamo muziku Bjelog Dugmeta (nekada moje omiljene domace grupe) unazad i na kome cemo cepati majce sa njihovim detaljima,zastave,da bacamo njihove ploce,diskove,kasete,bedzeve,....Hajde da se skupimo nas stotinak hiljada razocaranih i da im damo do znanja kako se osecamo.Oni mozda i ne zanaju kako je bilo.Oni su videli prve redove i mislili su da je ok.

p.s.-naravno da su znali kako je!

Evo ja upravo slusam Bijelo Dugme na muzickom stubu i dva puta mi je bolje nego na koncertu.

Evo i plejliste:

A koliko si ih imala do sad
Ala je glupo zaboravit' njen broj
Bekrija si - celo selo vice
Eto - bas hocu
Kad bi bio bijelo dugme
Kad zaboravis juli
Lose vino
Ne gledaj me tako i ne ljubi me vise
Pozurite konji moji
Sanjao sam nocas da te nemam
Sve ce to, mila moja...
Uspavanka za Radmilu M.
Znam za jedno tiho mjesto

Od toga su svirali dve pesme. :( Stvarno sam ocekivao mnogo vise, bar od Bebekovog dela. Ovako sam zesce razocaran.
 
mortishaaa:
ja se slazem sa ovim ovde smrtnicima iliti obicnim clanovima ... ja sam temu videla i nisam je zakljucala ... ehm razlog za to je da smo se dogovorili da ce svaki veci koncert imati pravo na posebnu temu, ali pravo samo na JEDNU posebnu temu ... ono kometari pre i posle ... a sve ostalo, tj obicne svirke i sl. ce biti 'okacene' na temi 'koncerti', zbog cega sam je i postavila ... dakle ova tema je ponovo otvorena ...
p.s. tema o BD sluuzi za pricu o BD, ne o njihovom koncertu ... za DP je bila posbna tema ... za Metallicu tk koliko se secam ... i za BD onda treba da bude...
Pozdrav!
i da @ . . . - ne mozemo da ocekujemo od clanova (:p) da postuju 'pravilnik', ako i sami ne postujemo sve njegove 'tacke' ... => tema kad se zakljuca, ako nista drugo, podigne se stara tema zbog koje je zakljucano ...
toliko od mene ...



22.gif

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE
Posto si ti otkljucala temu ond aneka ostane otkljucana i AKO TO NIJE NAJPRAVEDNIJE PREMA NEKIM DRUGIM DRUPAMA I IZVODJACIMA! Sto se tice ostatk u pp.
ps Svirke metalike i ostalih su se desile pre nego sto smo oboje bili modeatori tako da tad i da smo hteli nismo mogli da ih lokujemo :wink:
 
Hehe...izvinjavam se sto upadam van teme,ali moram reci primjedbu moderatoru "tri tackice"... :) Koncert o kome se prica danima unaprijed,na kome je bilo 200.000 ljudi,sto je prilicna cifra mora se priznati,jednostavno "dogadjaj",..svidjao nam se ili ne...ti bi da strpas u neku zajednicku temu...To je isto kao kad bi neku vaznu vijest u novinama umjesto na naslovnu stranu,stavio u male oglase... :) Da bi bio dobar urednik moras imati "osjecaj za filing" :D Tako ti je slicno i ovde...ali vidim da je zenski dio moderatora ipak trezveniji... :wink:
Inace,nisam bila na koncertu,sto mi je ipak zao i pored svega...ali citajuci ovde komentare,skoro kao da jesam ,tako da mislim da tema ipak treba da ostane zasebna...a narocito kad je tako aktuelna...
Ionako svako pravilo ima izuzetke... :wink:
 
Ovde mogu da odgovorim kao slucajni VIPovac, posto se neko zapitao kako je bilo njima na koncertu! Nisam pretereno odusevljena koncertom, a ni previse razocarana. Pogled sa tribine izgledao je kao pogled na more sa muzikom u daljini. Sasvim namerno nisam kupila kartu i sasvim slucajo dospela do VIP tribine. Kada sam cula da je karta za to mesto 100 evra nisam mogla da verujem. Cudi me da je ona sklepana skela koju su nazvali VIP tribina uopste izdrzala ceo koncert. Obezbedjenje koje se brinulo o tome da ljudi ne skacu po istoj nije imalo mnogo posla, obzirom da su 80% koncerta srecom bile balade. Inace prava atrakcija sa ove tribine bili su jastucici za guze sa zastitnim znakom pomenute rok grupe (samo gde se izgubi taj rok) Jastucici su se slagali ispod guza poznatih i nepoznatih, a nekima su misteriozno nestajali cim bi ustali da igraju. Prava otimacina! Ako je to nasa elita, covek se stvarno treba zabrinuti gde zivi! Gde ono bese nema zime?
 

Back
Top