Konsert Bijelog Dugmeta u Beogradu: Katastrofa!

end:

E ovako, zesce sam razocarana. Ozvucenje je bilo ocajno, kada je pocelo mislila sam da je sala. Bolje da se nisu ni vracali kada nisu mogli da nas udostoje dobrog ozvucenja. Nisu mogli da se "otvore", a karta je bila vise nego skupa a narocito sto je bilo 200 000 ljudi. Mogu samo da priznam da me na kraju krajeva nisu oni najvise razocarali, razocarao me je narod koji je spreman sve da trpi, koji je juce odbijao da bojkotuje koncert a takvih je bilo kol'ko hoces. Ne zelim da se hvalim, ali akciju cucanja je pokrenulo nas petoro. Nije bila nasa ideja ali smo je mi sproveli u delo. Sa koncerta sam izasla pre 23h kao i mnogo drugih ljudi, a to sto je poceo pre nego sto su svi usli opet nije u redu. Mislim da treba da vrate pare i da se javno izvine ovom narodu. Neka vas ne cudi sto "ljudi" sa pink-a govore da je koncert protekao u najboljem redu, pa ne budimo naivni, oni su medijski sponzori celog "spektakla" i to se i moglo ocekivati od njih. Ali..."krivi smo mi sto smo ih pustili"

Ma ne samo Pink, nego pogledajte dnevnu štampu! Osim Kurira, koliko sam ja mogla da bacim oko na naslovne strane, svi su u fazonu-bila je ludnica, spektakl, fenomenalno...
A čitala sam im bio na nakom sajtu i našla da njima ovo nije prvi put da nastupaju na hipodromu. Svirali su tamo i 70 i neke na nekom rok festivalu u vreme dok su bili sa Bebekom, valjda.... Pitam se je li i tada bilo jednako očajno...Verujem da nije
 
Achilles:
Ne znam da li je vec neko rekao ovo sto cu ja reci, jer nisam stigao da procitam sve postove, ali .. ja sam na tv-u gledao prenos.. i znaci, NA SRED PESME puste 5 puta "svetsko a nashe" .. znaci, ne samo ono kao text da ide, vec puste na sav glas tu je8enu reklamu.. dakle, prekinu na sred pesme..

Подржавам те у бојкоту МБ пива, али пошто не пијем пиво, осветићу се Кока-Коли.

Ако ће ти бити лакше, ниси много пропустио "на сред песме". Тифа је мрмљао, а Ален заборавио "сањао сам, ех, како с анђелима...", па је поновио "сто зима, а ниједно љето" и приде се као магарац дерао "СВЕЕТСКО...СВЕЕЕТСКО..." док глупава публика није узвратила "А НАШЕ".

Што би рекао Бебек у песми "Јуда још продаје Христа, ниси знала... лоооова, лова, лова, лова, лоооова"
 
Могу да разумем људе који су се сморили због озвучења. Тотално је некоректно узети те паре и не приуштити свим људима квалитетан програм.
На моју срећу...био сам међу 15-20 000 људи који су концерт феноменално доживели. Иначе био сам са леве стране највећег пројектора (на њему су биле рекламе за пиво)...значи неких 100-тинак метара од бине.

Жао ми је што велика већина није уживала, али на неки начин за то могу да захвале и свом неискуству...у смислу посећивања оваквих манифестација. Е бре људи...рибе се убише од суза.

Такође...што се тиче наслова у новинама...чланци су базирани по томе где су репортери били у време наступа. Они који су били на добром месту (већина) су одушевљени и сматрају да концерт улази у историју, баш као и ја (ЈБГ-а иако ми је искрено жао због већине...не могу да кажем да ми је жао што сам се екстра провео). Они, мање упорни (читај лењи) су написали то што су написали.

На крају ми остаје мало жал...што је све ово била жешћа комерцијала...што се могло закључити по Тифином интервјуу (мада сам знао да се ради због пара, али сам мислио да има и емоција).

Илузионисто...био је Ђурђевдан.

Мислим да сам био објективан у овоме. Очигледно се велика већина сморила, али људи...они срећнији...

Хеееееееееј ноћи...стани зооооора нек сване...

Резиме...феноменално потрошене паре упркос многобројним проблемима (прашина, трава, пиће...). То више не би требало да се догађа.
 
lady blue:
Резиме...феноменално потрошене паре упркос многобројним проблемима (прашина, трава, пиће...). То више не би требало да се догађа.

Lucky bastard!
Bey uvrede :)[/quote]

Да...имао сам среће...али и мало искуства, знања.
А искрено...све до данас нисам знао да се оволико људи тако лоше провело. Сигурно 4/5.
Само...није БД криво за то...свирка је била екстра, зато ми и сметају мало прозивке. Али зато ебеном Раки Марићу и главним техничарима (не само за озвучење...за целу организацију) треба отићи и...

Мени јесте био ово врхунски спектакл и тако ћу га памтити цео живот (синоћ нисам могао ни да замислим да се неко лоше провео)...али остаје жал што 200 000 душа није заједно певало и што неће ући у историју по проводу него по организацији. :(

Човече данас сам 5 пута мењао поруке зато што сам заборављао да додам нешто.
Што се тиче реклама...мени је рецимо...посебно драго што је ПИНКОВА кад год се појавила на биму добијала салве и салве заглушујућих звиждука свих присутних. Чујем да јајаре са ПИНКА то нису пренеле.
 
OK, ne mogu sad da citam sve komentare, ja sam jos uvek polu-mrtva od onog juce... kopiram moje pisanije sa drugog foruma:

>>Meni je zao mojih hiljadu dinara, jer sam najblaze receno-RAZOCARANA...
Kocert je bio ocaj, o kakvom su to ozvucenju oni pricali u novinama?!? Pa mi smo na certu pricali najnormalnije... Nisam ni promukla cak... Ono je bilo toliko tiho da stvarno nemam reci, uzas... Sto se publike tice mislim da su i oni (tj mi) mogli da budu glasniji, i raspolozeniji, jer kad masa od 200 000 ljudi pocne da vristi, peva i sl-to treba da se cuje mnooooooooogo jace nego sto se culo. Mada opet, ja sam bila negde u sredini na livadici izmedju ona dva stuba... Verovatno su ovi napred bili bolji sto se atmosfere tice.

Ulazak je bio shitina. Oni panduri su kreteni samo takvi... I prica o '100 ulaza' je krajnje smesna, jer ja to stvarno nisam videla... Sledeci debilizam bio je tzv kontrola, kao bice 4 kontrolora... mog caleta npr uopste nisu ni pretresali, covek je mog'o 'ladno bombu da unese. Meni su samo bacili pogled u ranac... Onda me je iznerviralo kad su uzimali plasticne flase... ZASTO zaboga kad se unutra kupovalo pivo/sok u ISTIM takvim flasama koje su nam uzeli?! Idioti... Da ne spominjem sto je 3 piva+2 koka-kole=800 dinara...

Organizacija je bila nula... ne nula ustvari, nuletina... ulazak manje-vise, ali kad je masa krenula da izlazi... ajoooooj, pa ja ne znam kako bih ono prezivela da sam bila sama... 1 jedini izlaz (ulaz)... u jednom trenutku nismo znali ni kuda da krenemo... i onda kao vrhunac-kola hitne pomoci hoce da prodju kroz tu silnu masu, a nemas gde da se sklonis! Pandura nigde da sve to iskontrolisu i pokazu kuda da krenemo... Ustvari bilo je pandura... sedeli su jedno 200m nize i zajebavali se... i kad je jednog neki covek pitao nesto na fazon 'Sto ne kontrolisete ono gore kod izlaza?' i pajkan mu opusteno kaze 'Ma sta mi tu mozemo...' i jos se lepo izdere...
"Nijedne nema bolje od nase policije, nijedne nema bolje od nase policije..."
Neka zena je inace kolabirala tamo pri izlazenju, nije mogla da dise, a verovatno je bilo jos takvih slucajeva... Kad smo se vracali videla sam bar 3-4 ambulantnih kola kako idu u onom pravcu.

O samom koncertu, osim sto je ozvucenje bilo shit, imam jos zamerki... Prvo, cini mi se da su bili krajnje neuvezbani... Tifa ne moze da sastavi dve pesme a da mu ne pukne glas, ali dobro, 'aj sad, to i ne zameram toliko. Alen mi je antipatican oduvek bio i uopste ga ne volim, a i ne svidjaju mi se pesme iz tog perioda sa njim... Dalje... Bebek. E on je io skroz OK. Milsim, ne skroz... Pitam se samo ko mu je dao da svira onoliko sentish pesmica za redom?!? Udavi nas covek, a njega najvise volim...
Veeeeeeeeeelike, VELIKE zamerke za izbor pesama. O, da li su zaista morali da sviraju doziveti stotu? hajdemo u planine? djurdjevdan? sve ce to mila moja...? itd. GDE SU BITANGA I PRINCEZA??? Smrc... Zasto nisu svirali vise brzih stvari? Recimo sta bi dao da si na mom mjestu, pozurite konji moji, Eto, bas hocu... itd. ima ih puno...
Otimaci para i nista vise
Ono sto se povremeno pojavljivalo na video bimu, velicaci nas najbolji tv kanal necu ni da komentarisem... sponzori, jbg.
Najbolja je atmosfera bila na 'tako ti je mala moja kad ljubi bosanac', samo steta sto su to tek na kraju postigli...

Jedna pohvala: Nisu svirali pljuni i zapjevaj moja jugoslavijo

Ja sam inace dosla kuci u pola 6 ujutru... povratak je bio nezaboravan zamalo da zaspim dole na stanici Pesacili smo od hipodroma do Slavije... i sad se osecam kao da me je neko tukao, spavala sam do 5 popodne (my personal record!!! ).

Ne znam sta jos da kazem u vezi koncerta, bilo mi je cool sto je bilo tako mnogo ljudi... znaci definitivno najveci konc. na kome sam bila... i bilo mi je zanimljivo sve to, ali mogu samo da zamislim kako su to podneli neki stariji ljudi...

U publici je bilo svega i svacega Al' bukvalno, od nekih opakih metalaca, likova koji izgledaju kao da su iz ZZ top-a, matorih propalih hipija, najgorih seljobera, doteranih fensera, a najveci shok za mene je bio kad sam videla 2 gotha... :lol: riba i tip u korsetu, ismejah se krasno. A, da, bilo je i par pankera

Kad se budem setila sta jos mogu da prokomentarisem, javicu se. Pozdravljam vas sve i nadam se da je drugima bilo lepse...


P.S. pitam se sta su videli i culi oni u vip lozi? :lol: da li su bacili sto jevreja ili im je bilo bolje nego nama dole...<<
 
Moon Child:
Bebek. E on je io skroz OK. Milsim, ne skroz... Pitam se samo ko mu je dao da svira onoliko sentish pesmica za redom?!? Udavi nas covek, a njega najvise volim...
Veeeeeeeeeelike, VELIKE zamerke za izbor pesama.

Da. I meni je stvarno bilo krivo sto je Bebek pevao samo najkomercijalnije stvari. Ceo koncert sam stajao cekajuci Bebeka. Ne volim Alena (mada neke pesme iz njegovog doba podnosim, ali njih nisu svirali), ni Tifu. Mislim da je izbor pesama bio cisto ulizivanje fenserima. Valjda je Brega mislio da ako su Pink i onaj idiot Raka sponzori da je i publika na istom nivou. Brega je sef u bendu i smatram da je imao znacajnu ulogu u biranju pesama.

Moon Child:
Jedna pohvala: Nisu svirali pljuni i zapjevaj moja jugoslavijo

To sam i ja rekao. :D Kad su oni idioti u publici poceli da pevaju... Ja sam samo prokomentarisao: "kakva bre crna Jugoslavija".

P.S. pitam se sta su videli i culi oni u vip lozi? :lol: da li su bacili sto jevreja ili im je bilo bolje nego nama dole...<<

hehe. Ako nisu imali zvucnik na toj strani, pretpostavljam da nisu nista culi... Napusise VIPovce. :lol:
 
Koncert preterano dobar. Zamerka na ''Bitangu i princezu'' - nije pevana možda najbolja pesma. Ozvučenje ja bilo fantastično, bar nama na 20-ak metara od ograde. Ko vam je kriv što niste mogli da dođete na vreme i što niste toliki fanovi. Onda ste trebali sedeti ispred TV-a. Inače, jel vi mislite da je postojao bar jedan koncert bilo koje grupe i vrste muzike na ovoj našoj planeti da nije bilo nezadovoljnih kao vi??? Negde više negde manje.
Svaka čast!!! I šta vas briga da li je zbog para ili ne? Srbende zlobne!
 
За Moon Child...
Да обезбеђење јесте било бахато. Видео сам на ТВ-у пре концерта да ће бити дозвољено унети воду и то. Појавим се на улазу...тип отвара ранац...ово не може, ово не може, ово не може (почне да ми баца редом сокове...код мене је било око 5-6 литара). Ја га гледам...не могу да верујем. Требало је да га натерам да подигне, па да се вратим и касније уђем...али се нисам сетио у том тренутку.
А неколико минута раније...ми чекамо неку екипу испред улаза...неки ебени жандар прашинар нам рече...
ЖП...Не можете да се задржавате овде...продужите ка улазу
Ми...чекамо екипу да се скупи
ЖП...Чекајте унутра
Ми лагано кренемо ка улазу и застанемо после 20-ак метара...ту били неки други пандури...ништа нам нису рекли...кад видиш ову стоку...дотрчава специјално због нас да нам каже да не стајемо.
Ја га кулирам и стојим...он понови...ја кажем гласно да нећу да се померим и да не може да ми забрани да останем ту (све је то било испред улаза)... Ова стока ми се унесе у лице каже могу...ја ти кажем да ћеш да се помериш.
Да нисам имао шта да изгубим (концерт на којем ми је било екстра) отерао бих га у 3 пм...макар 2 дана одлежао. Овако само сам се окренуо и гласно рекао...жандарски прашинари...сигуран сам да ме је чуо.
А нешто и за пиво...иако не пијем алкохол...због безобразне политике цена МБ-а...сигуран сам да нико више у мојој кући неће пити МБ пиво, а ја сигурно нећу ни кока-колу.
Посебно ме је изнервирало (то сам тек касније нешто размишљао) што је Тифа...у пар наврата рече...Бијело Дугме светско...па је вероватно очекивао реакцију публике...а наше . Јефтин марк. трик. Сигурно су хтели да сниме то и да баце после у неку рекламу.

За Илузионисту...

Виповци су имали посебно озвучење за које је била задужена фирма SKY MUSIC (не STAR MUSIC)...тако да им је сигурно било добро.
Оно са чучањем...па ми нисмо имали представу да се неко доле смара и бојкотује...а био сам 100, 150 метара од бине, а камоли они у првим редовима. Све време мислим како се СВИ сјајно забављају.
И мени је драго што нису свирали дот. песму.
 
Ukoliko vam se divani o koncertu BD idite na temu koncerti ili na temu o BD-u i tamo divanite. Sve teme koje se otvore da bi se divanilo o koncertu BD-a bice zakljucane cim ih budem uocio.
Prema svim izvodjacima se postupa isto tako da nepostoji ni jedan pametan razlog zasto bi prema BD-u bilo drugacije.
Tema koncerti o koncertima ili na temi o grupi, sve dodatne se zakljucavaju!
 
ja se slazem sa ovim ovde smrtnicima iliti obicnim clanovima ... ja sam temu videla i nisam je zakljucala ... ehm razlog za to je da smo se dogovorili da ce svaki veci koncert imati pravo na posebnu temu, ali pravo samo na JEDNU posebnu temu ... ono kometari pre i posle ... a sve ostalo, tj obicne svirke i sl. ce biti 'okacene' na temi 'koncerti', zbog cega sam je i postavila ... dakle ova tema je ponovo otvorena ...
p.s. tema o BD sluuzi za pricu o BD, ne o njihovom koncertu ... za DP je bila posbna tema ... za Metallicu tk koliko se secam ... i za BD onda treba da bude...
Pozdrav!
i da @ . . . - ne mozemo da ocekujemo od clanova (:p) da postuju 'pravilnik', ako i sami ne postujemo sve njegove 'tacke' ... => tema kad se zakljuca, ako nista drugo, podigne se stara tema zbog koje je zakljucano ...
toliko od mene ...



22.gif

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE
 
Жао ми је што велика већина није уживала, али на неки начин за то могу да захвале и свом неискуству...у смислу посећивања оваквих манифестација.
ALO, BRE! KAKVO NEISKUSTVO, O ČEMU PRIČAŠ, BRE! E, BAŠ ME ZANIMA NA KAKVIM SI TI MANIFESTACIJAMA BIO-LA. VERUJEM DA NE ZNAŠ ŠTA JE PRAVI KONCERT!
Они, мање упорни (читај лењи) су написали то што су написали.
NISU ONI LENJI, VEĆ OBJEKTIVNI (ČITAJ PRAVI!)
 
sara93:
Жао ми је што велика већина није уживала, али на неки начин за то могу да захвале и свом неискуству...у смислу посећивања оваквих манифестација.
ALO, BRE! KAKVO NEISKUSTVO, O ČEMU PRIČAŠ, BRE! E, BAŠ ME ZANIMA NA KAKVIM SI TI MANIFESTACIJAMA BIO-LA. VERUJEM DA NE ZNAŠ ŠTA JE PRAVI KONCERT!
Они, мање упорни (читај лењи) су написали то што су написали.
NISU ONI LENJI, VEĆ OBJEKTIVNI (ČITAJ PRAVI!)

Хахахахахах :lol: ...ако баш инсистираш послаћу ти на пп све што те занима...од концерата...до малих трикова.
 
Pesme koje su izabrali bile su najkomercijalnije tako da hiljade fensera i ribica moze da se baca i luduje a ti nemaju pojma o pesmama s pocetka karijere BD. Nisu svirali ni bitanga i princeza,zasto me ne podnosi tvoj tata,patim evo deset dana, sve cu da ti dam samo da zaigram,kad bi bio bijelo dugme,sta bi dao da si na mom mjestu, dede bona sjeti se......
Znaci odsvirali su gomilu balada a masu su podigli sa ne spavaj mala moja i sa bosancem
Ja sam ziveo za taj dan,slusam ih od svoje 6 god i znam sve pesme napamet a oni ovako da mi vrate :cry: :cry: :cry:
 
zendeli:
plavusa ana:
molila bih da se bijelo dugme ne pljuje
koncert je bio sjajan
to sto pricaju da je bilo lose ozvucenje kenjaju
trebalo je da dodjete u 2 sata
da stanete u prvi red da vidite kako gruva! 8)

Nije valjda da su planirali tih par hiljada koji mogu da stanu u prve redove a mi ostali smo dosli kao slucajno.Koliko ja znam,svaki koncert(bar vecina) je imao ako ne isti a ono bar priblizan zvuk na svim mjestima na kojim je predvidjeno da budu ljudi sa ulaznicama.Za ono sinoc katastrofa je blaga rijec.Bregovic je bio i ostao prevarant.

problem je u tome sto je jedan zvucnik bio pokvaren... to su bar rekli na tv..
 

Back
Top