Konsert Bijelog Dugmeta u Beogradu: Katastrofa!

Gledala sam prenos i pukla od smeha zajedno sa kevom.Mislim kapiram da imaju svaki po 100 godina ali ono je stvarno bilo ochaj!Keva mi kaze da Tifa inache ochajno peva na koncertima ali ja sam se shlogirala...a tek kada je Bebek u sred pesme preskakao neke delove zamenjujucji ih sa nechim tipa ddddaa ili shta vecj,Da li on to nije mogao da iznese taj deo pesme ili je zaboravio tekst???Publiku su prikazali kako se fenomenalno provodi ali su se u jednom trenutku zeznuli i zakachili choveka koji je shirio ruke sa facom "da li cje ovaj Tifa ikada prestati da peva"...tada sam se komirala.
Bojkot chuchanjem je totalno iskuliran.Sada mi je apsolutno drago shto nisam otishla iako mi drugarica tvrdi da su se divno proveli i da je koncert bio fenomenalan....hm i da sam joj poverovala posle ovih vashih komentara.......
 
plavusa ana:
Milojko Vasic:
Katastrofa, užas !!!
j-j-j-jeziva gnjavaža u životu !


BREGOVIĆU, SRAM TE BILO !

A onom "powered by ..." ne bih više poverio ni organizaciju bioskopske predstave.

Promukao sam vičući UAAAA LOPOVI !

A zbog MB lopova, evo svečano se zaklinjem da više u životu neću da okusim to njihovo gov.navo radioaktivno pivo !

ajde ne smaraj
ako ti je bilo puno da das 1000 dinara onda nije trebalo da ides
ako si se stekao onda je trebalo da gledas prenos
Chovek je verovatno ochekivao neshto vishe za te pare, pogotovo ako se shteko jer je verovao da cje dozivljaj biti vredan toga :roll: , njemu ochigledno nije bio vredan
 
koncert je bio dobar, s tim što je repertoar pesama mogao biti bolji (na primer, "bitanga i princeza" pre zaslužuje mesto u repertoaru nego "milicija trenira strogoću"). tifa je imao problema s glasom, te je više pevala publika nego on (ipak, tokom prvog bisa je dobio najviše ovacija), dok su alen i željko sasvim solidno odradili posao.

mediji, naravno, uopšte ne pominju probleme sa organizacijom - ne razumem zašto ono maltretiranje nakon koncerta i slabo ozvučenje nisu vredni pomena.
 

E ovako, zesce sam razocarana. Ozvucenje je bilo ocajno, kada je pocelo mislila sam da je sala. Bolje da se nisu ni vracali kada nisu mogli da nas udostoje dobrog ozvucenja. Nisu mogli da se "otvore", a karta je bila vise nego skupa a narocito sto je bilo 200 000 ljudi. Mogu samo da priznam da me na kraju krajeva nisu oni najvise razocarali, razocarao me je narod koji je spreman sve da trpi, koji je juce odbijao da bojkotuje koncert a takvih je bilo kol'ko hoces. Ne zelim da se hvalim, ali akciju cucanja je pokrenulo nas petoro. Nije bila nasa ideja ali smo je mi sproveli u delo. Sa koncerta sam izasla pre 23h kao i mnogo drugih ljudi, a to sto je poceo pre nego sto su svi usli opet nije u redu. Mislim da treba da vrate pare i da se javno izvine ovom narodu. Neka vas ne cudi sto "ljudi" sa pink-a govore da je koncert protekao u najboljem redu, pa ne budimo naivni, oni su medijski sponzori celog "spektakla" i to se i moglo ocekivati od njih. Ali..."krivi smo mi sto smo ih pustili"
 
immortalgirl:
plavusa ana:
Milojko Vasic:
Katastrofa, užas !!!
j-j-j-jeziva gnjavaža u životu !


BREGOVIĆU, SRAM TE BILO !

A onom "powered by ..." ne bih više poverio ni organizaciju bioskopske predstave.

Promukao sam vičući UAAAA LOPOVI !

A zbog MB lopova, evo svečano se zaklinjem da više u životu neću da okusim to njihovo gov.navo radioaktivno pivo !

ajde ne smaraj
ako ti je bilo puno da das 1000 dinara onda nije trebalo da ides
ako si se stekao onda je trebalo da gledas prenos
Chovek je verovatno ochekivao neshto vishe za te pare, pogotovo ako se shteko jer je verovao da cje dozivljaj biti vredan toga :roll: , njemu ochigledno nije bio vredan
stvarno bezveze bio sam malo slušao muziku malo čučao
da bi možda neko video da se muzika nečuje sve u svemu kao da sam bio na nekom mitingu gde se slušala muzika sa razglasa. zbogom, belo dugme a moglo je biti bolje!
 
immortalgirl:
plavusa ana:
Milojko Vasic:
Katastrofa, užas !!!
j-j-j-jeziva gnjavaža u životu !


BREGOVIĆU, SRAM TE BILO !

A onom "powered by ..." ne bih više poverio ni organizaciju bioskopske predstave.

Promukao sam vičući UAAAA LOPOVI !

A zbog MB lopova, evo svečano se zaklinjem da više u životu neću da okusim to njihovo gov.navo radioaktivno pivo !

ajde ne smaraj
ako ti je bilo puno da das 1000 dinara onda nije trebalo da ides
ako si se stekao onda je trebalo da gledas prenos
Chovek je verovatno ochekivao neshto vishe za te pare, pogotovo ako se shteko jer je verovao da cje dozivljaj biti vredan toga :roll: , njemu ochigledno nije bio vredan
stvarno bezveze bio sam malo slušao muziku malo čučao
da bi možda neko video da se muzika nečuje sve u svemu kao da sam bio na nekom mitingu gde se slušala muzika sa razglasa. zbogom, belo dugme a moglo je biti bolje!
 
immortalgirl:
plavusa ana:
Milojko Vasic:
Katastrofa, užas !!!
j-j-j-jeziva gnjavaža u životu !


BREGOVIĆU, SRAM TE BILO !

A onom "powered by ..." ne bih više poverio ni organizaciju bioskopske predstave.

Promukao sam vičući UAAAA LOPOVI !

A zbog MB lopova, evo svečano se zaklinjem da više u životu neću da okusim to njihovo gov.navo radioaktivno pivo !

ajde ne smaraj
ako ti je bilo puno da das 1000 dinara onda nije trebalo da ides
ako si se stekao onda je trebalo da gledas prenos
Chovek je verovatno ochekivao neshto vishe za te pare, pogotovo ako se shteko jer je verovao da cje dozivljaj biti vredan toga :roll: , njemu ochigledno nije bio vredan
stvarno bezveze bio sam malo slušao muziku malo čučao
da bi možda neko video da se muzika nečuje sve u svemu kao da sam bio na nekom mitingu gde se slušala muzika sa razglasa. zbogom, belo dugme a moglo je biti bolje!
 
A plavusa je prava "plavusa". Pa i sama kaze da je dosla u 14h i stajala u prvom redu. Nismo bas svi "toliki fanovi". Uostalom mogla bi malo da razmisli (ako bi mogla) pa da shvati da ne moze 200 000 ljudi da stoji kod bine, a oni su ocekivali toliko ljudi. Sta je sa onima koji nisu mogli (stigli) ili hteli da stoje skroz napred? Valjda su i oni zasluzili da nesto cuju?!
 
KONCERT JE BIO UZAS+UZAS + DEPRESIJA+DEPRESIJA .

Mi smo ocekivali mnogo vise od koncerta. Ja jednu jedinu pesmu nisam cuo kako treba. A izbor pesama je mogao biti i bolji. A sa obzirom da je doslo 200.000 ljudi i da je ovo poslednji koncert mogli su da sviraju i malo duze! Bas sam bio iznerviran, ne zbog 1000 din, nego jer sam se RAZOCARAO. mesec dana sam se radovao koncertu. Ovo je bruka za organizatora, za Bregu, za Dugme, za PINK. Nisam mogao da zaspim. cak mi ni moj novi Dreamate( http://www.iasc-shop.com/product_info.php?cPath=41_424&products_id=140 )nije pomogao da zaspim.

Treba osnovati udruzenje uzivaoca muzike i treba doneti zakokk o standardima za velike koncerte, koji se moraju ispostovati. da se propise saobracaj i zadrzavanje ljudi, obezbedjenje i sigurnost, KVALITET OZVUCENJA, itd itd
 
plavusa ana:
molila bih da se bijelo dugme ne pljuje
koncert je bio sjajan
to sto pricaju da je bilo lose ozvucenje kenjaju
trebalo je da dodjete u 2 sata
da stanete u prvi red da vidite kako gruva! 8)

Nije valjda da su planirali tih par hiljada koji mogu da stanu u prve redove a mi ostali smo dosli kao slucajno.Koliko ja znam,svaki koncert(bar vecina) je imao ako ne isti a ono bar priblizan zvuk na svim mjestima na kojim je predvidjeno da budu ljudi sa ulaznicama.Za ono sinoc katastrofa je blaga rijec.Bregovic je bio i ostao prevarant.
 
Pa bio sam tacno ispred bine i meni je ozvucenje bilo ok! Culo se sve super al nije gruvalo bas kako treba(uzimam napr. EXIT gde je manje ljudi a ozvucenje strasno dobro)!

NAJGORI PROPUST JE BIO MANJAK VODE!!! ALI BRE SEDIM NA HIPODROMU OD 5 POPODNE A MAJMUNI MI NEDAJU DA UNESEM FLASICU SA VODOM :evil: :evil: :evil: :evil: PA TREBA SVI ONI JADNI LJUDI STO SU SE PO ONESVESCIVALI DA IH TUZE MAMU IM :evil: :evil: I NECU BRE KOKA KOLU OCU VODU!JOS U PRVIM REDOVIMA SVI VICU VODA VODA VODA A STEKARE POREDJALE FLASE PO BINI I NECE DA BACE U PUBLIKU NI JEDNU JEDINU A OKO MENE LJUDI SAMO PADAJU U NESVEST! TOLIKO :shock: :evil:
 
Milojko Vasic:
A zbog MB lopova, evo svečano se zaklinjem da više u životu neću da okusim to njihovo gov.navo radioaktivno pivo !


0,33l za 100 dinara? :shock: Mislim stvarno... To je bio koncert, ne neki nevazan dogadjaj na splavu. Pazi za oko 80-90 dinara dobijes 2l MBa u bilo kom supermarketu. Za 70-80 dinara pola litre u bilo kom normalnom kaficu u gradu. Za 100-200 dinara na svakom nenormalnom mestu u gradu. Ako je i bilo 100.000 ljudi, mogli su ici malo drugacijom logikom i zaraditi neku paru. Ovako je ljude ionako mrzelo da kupuju, em sto su hrana i pice bili daleko, em sto je bilo skupo. A oni su na TVu najavljivali "normalne cene". Lopovluk.

UAAA MB!!!
 
end:

E ovako, zesce sam razocarana. Ozvucenje je bilo ocajno, kada je pocelo mislila sam da je sala. Bolje da se nisu ni vracali kada nisu mogli da nas udostoje dobrog ozvucenja. Nisu mogli da se "otvore", a karta je bila vise nego skupa a narocito sto je bilo 200 000 ljudi. Mogu samo da priznam da me na kraju krajeva nisu oni najvise razocarali, razocarao me je narod koji je spreman sve da trpi, koji je juce odbijao da bojkotuje koncert a takvih je bilo kol'ko hoces. Ne zelim da se hvalim, ali akciju cucanja je pokrenulo nas petoro. Nije bila nasa ideja ali smo je mi sproveli u delo. Sa koncerta sam izasla pre 23h kao i mnogo drugih ljudi, a to sto je poceo pre nego sto su svi usli opet nije u redu. Mislim da treba da vrate pare i da se javno izvine ovom narodu. Neka vas ne cudi sto "ljudi" sa pink-a govore da je koncert protekao u najboljem redu, pa ne budimo naivni, oni su medijski sponzori celog "spektakla" i to se i moglo ocekivati od njih. Ali..."krivi smo mi sto smo ih pustili"

Супер ти је коментар! Браво"

Али, ја не знам ништа о том чучању и да су људи напуштали раније концерт. Можеш ли ми објаснити у ком делу Хиподрома се то дешавало и колико је људи бојкотовало концерт. Ми смо урлали "гласније, гласније", али нас нико из (дез)организације концетра није послушао. :wink:
 
lady blue:
A ono sa čučanjem je bilo dobro! Neverovatna je scena kad vidiš kako se pola hipodroma spušta u talasima, jedan za drugim... To mi je još i najveći doživljaj od sinoć...
Eto, dragi moji to vam je prikaz iz moje perspektive.

Da. To je stvarno bilo dobro. No oni fenseri "iz prvih redova" nisu hteli da cucnu. Tako da to nije zazivelo. Jako sam se iznenadio kad sam video da je gomila ljudi otisla pre kraja koncerta. Naime, em sam bio smoren, em nisam mogao da stojim i nisam docekao kraj bisa. Vec je bilo poluporazno.
 
OK. Ovo je moj kompletan utisak... Crosspost sa mog bloga:

Koncert Bijelog Dugmeta - utisci...

Pocecu sa prvim utiscima. Bio sam sa drugaricom koja mi nije verovala da treba ici u pravcu Dedinja. Kad smo se videli bilo je vec proslo 20. Na srecu uspeo sam da je uverim u suprotno i uhvatili smo 78icu do Dedinjskog skvera. Nakon toga smo se spustali niz Teodora Drajzera. Ljudi su kola parkirali cak na vrhu ove ulice... S obzirom da je bila guzva i mnogo ljudi, drugarica mi je napokon poverovala. Za divno cudo, policije nije nigde bilo, sve dok nismo stigli do Topcidera (konaka kneginje...) Ulica koja vodi do pruge (koja se nalazi odmah pored hipodroma) je bila zatvorena i kontrolisala ju je policija. Bili su razasuti po celoj ulici, tako da se nije stekao utisak o njihovoj brojnosti. Dosli smo na hipodrom oko 21:15. Pustili su nas da udjemo bez pretresa. Na hipodromu je bila ogromna guzva, ali nije bio popunjen bas do kraja, ali su ljudi jos ulazili.

Usli smo, no koncert je vec bio poceo. Na moje cudjenje nije bilo predgrupe. Prvi je pevao Tifa. Em sto je ostavio los utisak smarajuci sa neki extra komercijalnim pesmicama iz njegovog perioda, em sto je ozvucenje bilo uzasno slabo. Tako da su se masom menjali uzvici od "Uuuuaaaa!", "Lopovi, lopovi!", "Vratite nam pare!" (koji su se mogli cuti se do Bebekovog sjajnog nastupa). Inace publika je bila raznovrsna. Od matoraca do mladih. Od rokera do fensera. A bilo je i dosta dobrih ribica. :))) Poneo sam fotoaparat i slikao nesto. No u jednom sam se grdno zajebao. Sve sam potrosio na pocetku i na slikanje atmosfere (ukljucujuci i ribice :))), tako da kad je dosao Bebek ostao je jos samo jedan snimak. Alen je malo podigao atmosferu. Ribice su zivnule. :))) A, atmosfera se malo popravila. No, i Alen je smorio sa najkomercijalnijim stvarima iz njegovog perioda.

Cuti Bebekov glas je bilo pravo olaksanje. Masom su se prolomili uzvici odobrenja i Bebek je poceo... No i tu je pokvaren utisak sa nekoliko gluposti koje nisam ocekivao da cujem. Napr: "Svi mars na ples"... Nisu svirali ni "A koliko si ih imala do sad", ni "Ne gledaj me tako i ne ljubi me nocas", ni "zasto me ne podnosi tvoj tata", ni "Eto bas hocu", ni "Pozurite konji moji", ni "Bitanga i princeza"... Srecom, bez obzira na navaljivanje publike na bisu nisu otpevali "Pljuni i zapjevaj moja Jugoslavijo" i "Djurdjevdan". Inace na bis su izasla sva tri pevaca... I otpevali nekoliko velikih hitova iz doba Alena i Bebeka... Napr: "Tako ti je mala moja kad ljubi bosanac" i jos ponesto... No, Bebek je ipak pevao "Ipak pozelim neko pismo", "Lose vino" (na bisu sa Tifom i Alenom), "Pristao sam bicu sve sto hoce" (na bisu), "Ne spavaj mala moja" i sl. Inace Bebek je poceo sa "Selmom". No na kraju su me toliko bolele noge da sam zbrisao pred kraj bisa. Ali, uskoro sam iz daljine cuo kako se zavrsava poslednja pesma. Sa zvucnika su se cule note pesama Erica Claptona "Change the world" i "Tears in heaven"... I to je bilo to. Inace, na ulazu je cekso eskadron strajkbrejkera, koji su relativno mirni stajali dok su se ljudi cak i slikali pored njih. :)

E, da... Na samom koncertu je bilo i onih ocekivanih i onih neocekivanih zastava. Neki momci su podigli zastavu Makedonije. A neki zastavu stare glupave SFRJ. No tu je bila i zastava Engleske?! No, neki momci su iznad svojih glava podigli svoje lepse polovine na uzivanje svih prisutnih.

Svedeni utisak: Previse komercijalno, jako slabo ozvucenje, uzvici neodobravanja i izvizdavanja Tife i svake pojava reklama Pinka i Rake Marica na video bimu, gomila dobrih ribica, mnogo matoraca, guzva, smesni zandari, WCi na 500 metara od bine, klopa i pivce na 500 metara od bine, nezadovoljstvo posetilaca i drugarica koja ne voli pipkanje. :)))

Sto se tice tog zadnjeg i nisam je pipkao, samo ponekad stavio ruku na rame, jer mi je bilo tesko da stojim. hehe... No ona je jednom rekla: "Nemoj da me pipas" prethodno me napavsi sto sam (sasvim prirodno) bio smoren tokom Alenovih i Tifinih "izvedbi". Bah... Bolje da sam ponudio komsinici da je odvedem na koncert. Em bi imao drustvo do kuce, em bi palo neko muvanje. ;)

I jos nesto: Na kraju je taksija bilo ko bubasvaba... U jednom trenutku sam izbroja 26 taksija i to u periodu od samo 8 minuta. Prostom racunicom 26/8~=6, 60/6=10... Otprilike taksi na svakih 10 sekundi?!! A kad ih trebas i imas para, njima ni traga.
 
jelena_24:
Супер ти је коментар! Браво"

Али, ја не знам ништа о том чучању и да су људи напуштали раније концерт. Можеш ли ми објаснити у ком делу Хиподрома се то дешавало и колико је људи бојкотовало концерт. Ми смо урлали "гласније, гласније", али нас нико из (дез)организације концетра није послушао. :wink:

Recimo, od polovine hipodroma do kraja, sve je bilo prazno... Mi smo recimo cucali, a bili smo relativno blizu scene. Ali oni iznad nisu hteli da se solidarisu i to je puklo.
 
plavusa ana:
molila bih da se bijelo dugme ne pljuje
koncert je bio sjajan
to sto pricaju da je bilo lose ozvucenje kenjaju
trebalo je da dodjete u 2 sata
da stanete u prvi red da vidite kako gruva! 8)

4 fundamentalne greske:

1. "trebalo je da dodjete u 2 sata"

Da li su svi ljudi u ovoj zemlji dovoljno besposleni da mogu pola radnog dana da utrose cekajuci da udju na koncert koji pocinje u 21h. Ne.

2. "da stanete u prvi red da vidite kako gruva!"

100 do 200.000 ljudi ne stane u prvi red.

3. "molila bih da se bijelo dugme ne pljuje"

Bijelo Dugme se ne pljuje. Bijelo Dugme odavno ne postoji. Ovo je samo pokusaj brzog dolazenja do para. Ono sto je nekad bilo Bijelo Dugme, odavno ne postoji.

4. "to sto pricaju da je bilo lose ozvucenje kenjaju"

A ti imas veliko iskustvo odlaska na raznorazne koncerte? Pazi kad je moj drug oko 22 prolazio pored hipodroma i nista nije cuo. Kako je to moguce. Mislim, kad je neki koncert na Tasu, Trgu, Slaviji cuje se sve do autokomande, pa ti vidi..
 
Ne znam da li je vec neko rekao ovo sto cu ja reci, jer nisam stigao da procitam sve postove, ali .. ja sam na tv-u gledao prenos.. i znaci, NA SRED PESME puste 5 puta "svetsko a nashe" .. znaci, ne samo ono kao text da ide, vec puste na sav glas tu je8enu reklamu.. dakle, prekinu na sred pesme.. rekao sam U ZIVOTU NECU KUPITI VISE MB PIVO... je8ale ih reklame...

Osim toga, na tv-u koncert mi je delovao skroz ok. Bebek mi je extra bio, bas je pevao srcem. Alenu Islamovicu je isti glas kao pre 20 godina, i odlicno je zvucao, Tifa nije pevao mnogo, do duse on je i tako bio samo godinu dana u Bijelom Dugmetu.. tako da.. stvarno mi je ok delovalo....
I jeste provalili kako se Brega muchio sa djitrom? lol , znaci bas se videlo da je skroz izasao iz shtosa :)
 

Back
Top