Konkretno znanje na fakultetima?

limunada

Elita
Moderator
Poruka
23.907
u koju si ti školu išla? srednju diverzantsku? :p
Ma,jok.😀
Gimnaziju.A predmet je bio odbrana i zastita.
U sitna crevca si morao da znas desetine dijelova nekog oruzja.A i dan danas se pitam ciji je mozak odlucio da dijete u srednjoj skoli uci kako se postavljaju protivtenkovske mine.I to bas detaljni opisi.
Pored pomenuta ova dva predmeta,imali smo i jos jedan besmislen...otp-osnovi tehnike i proizvodnje.
Sta se tu ucilo...sam Bog zna.😀

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
Svi danas negativno ocjenjuju privatne fakultete.. A i sa drzavnih kad izadju vecinom ne znaju nista skoro o tome sto su ucili,nego su ocigledno samo "bubali" da zavrse i poloze ispit... Moje konkretno pitanje je , da li zaista vrijede i drzavni fakulteti ako studenti po zavrsetku ne znaju skoro nista ali kazu "posle se uci kroz rad"? Ili je sustina izgleda samo diploma da se dodje do radnog mjesta?
Prirodni fakulteti su tu da stekneš široko znanje, da znaš logički razmišljati.

Nakon toga ide učenje.

Ne možeš za 4 godine znati sve, tu samo stekneš alat kojim kasnije radiš, a alat je sposobnost brzog učenja i prilagođavanja. A znanje ide kasnije.

Pozdrav

Rileuskas

Zainteresovan član
Poruka
124
Ako cemo iskreno,vise sam naucila iz "Politikinig zabavnika", nego iz udzbenika. 😀
Ja se sad ponekad zapanjim sta mi sve nismo ucili u skoli...npr.iz istorije...A isto tako je zapanjujuce koje sve gluposti smo ucili...npr.marksizam ili dijelove puske,miniranje lustera i slicno.
Isti sam ti vala... Tek kad sam zavrsio skolu,poceo sam da se edukujem,citanjem istrazivanjem i slicno... djecu zamaraju kosinusima,slojevima zemlje,sintagmama,binarnim sistemima,periodnim sistem elemenata itd.. umjesto to dijete da se rastereti uz najosnovnije stvari,koje bi i zanimalo da cita,a ne ovako mrze skolu jer ih "siluju"nepotrebnim znanjem za njihove godine... posle ko hoce da bude hemicar neka onda uci naknadno to... kome treba sinus i kosinus ,treba onom na minobacacu da odredi gdje ce pasti pod kojim uglom ispaljeno... U zapadnim zemljama su kursevi nesto sto su kod nas fakulteti od 4 godine..poput glume... kurs 6 mjeseci... a ovde uce na glumi 300cuda,zavrse,ne znaju nista..

Rileuskas

Zainteresovan član
Poruka
124
Prirodni fakulteti su tu da stekneš široko znanje, da znaš logički razmišljati.

Nakon toga ide učenje.

Ne možeš za 4 godine znati sve, tu samo stekneš alat kojim kasnije radiš, a alat je sposobnost brzog učenja i prilagođavanja. A znanje ide kasnije.

Pozdrav
A zar ne bi bilo bolje da nauce osnovne elementarne stvari koje ce im biti bas od koristi kad pocnu da rade,i da to usavrse,a posle ce logicno uz posao uciti i nesto malo komplikovanije...ja ne kazem za sve,ali mnogo ih je koji bez ikakvog znanja dolaze na radna mjesta... Znaci diploma je samo ulazak za posao za vecinu.. Ali eto...Tako funkcionise sistem valjda...

Rileuskas

Zainteresovan član
Poruka
124
A
A zar ne bi bilo bolje da nauce osnovne elementarne stvari koje ce im biti bas od koristi kad pocnu da rade,i da to usavrse,a posle ce logicno uz posao uciti i nesto malo komplikovanije...ja ne kazem za sve,ali mnogo ih je koji bez ikakvog znanja dolaze na radna mjesta... Znaci diploma je samo ulazak za posao za vecinu.. Ali eto...Tako funkcionise sistem valjda...
Za prirodne fak.se slazem..tu se mora ukljuciti mozak...
Poruka je automatski spojena:

što praktičnija nastava, to bolje...teorija bez praktične primene se brzo zaboravi naročito ako se učilo samo zbog ocena...
O opet se mozemo sloziti 😆

limunada

Elita
Moderator
Poruka
23.907
Ja ucio...Profa nam i sam rekao,ovo treba jedino ljudima koji ce u ratu biti uz minobacace pa da odrede uglove gdje bi moglo pasti ispaljeno.. Al on je to usavrsio na faksu..zasto "djecu" silovati sa tim... Mozda se ne uci u Srbiji,al u RS se ucilo :D
Nesto si ti tu pomijesao.😀
I ja sam isla u skolu u RS.Sinus i kosinus se ucio u srednjoj skoli,mogla bih se opkladiti.😀

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.