Quantcast

Koncert R.E.M.

ambidekster65

Buduća legenda
Moderator
Poruka
48.225
Dvedeseti januar 2005. Taj dan je moja krsna slava – Sabor Svetog Jovana Krstitelja – Jovanjdan. To je bilo prije 15 godina. Ne sjećam se da li su svi gosti bili otišli. Uglavnom oko 21h odlazim od kuće sa torbom i idem na noćni autobus za Beograd. Idem u Beograd na koncert R.E.M. Tada sam ih jako volio. Ništa manje i danas volim da ih slušam. Koncert, čiji datum nikad neću zaboraviti, bio je u petak, 21.01.2005, u hali 1 beogradskog Sajma. Prijepodne na dan koncerta pio sam kafu u Domu omladine sa djevojkom koju sam upoznao na chatu Krstarice. Preko chata smo se dogovorili gdje i kad da se nađemo, da popijemo kafu i upoznamo se. Takođe smo se dogovorili da joj narežem dva CD-a najvećih hitova R.E.M. To sam uradio. Ima jedna caka – nisam joj narezao pjesmu Losing My Religion. Ne volim tu pjesmu. Mnogo ljudi vole R.E.M. samo zbog te pjesme. Meni ona ne ide na dvostruku kompilaciju. Ne volim ni pjesmu Pink Floyd – Another Brick In the Wall, Part Two. Ne volim ni pjesmu Dire Straits – Money For Nothing. Mislim da čitalac kapira poentu moje misli. Elem, sa Jovanom sam bio sat ili dva. Jako je prijatna i pametna djevojka. Nije mi bila simpatija, samo drugarica.

Sa Jovanom sam se dogovorio da se nađemo pred Sajmištem prije 19h. Na karti je pisalo da je koncert u 20h. Jovana je bila u društvu sa svojom drugaricom. Krenuli smo odmah da uđemo što prije u dvoranu. Na ulazu su nas pretresali. Nije se smio unositi kovani novac. U dvoranu smo ušli oko 19h. U toj dvorani nema sjedanja, samo stajanje. Majkl Stajp (pjevač) je izašao na binu da nas pozdravi, oko 19:20. Rekao je nešto kratko i vratio se iza bine. Koncert je malo kasnio, nije puno. Predgrupa je bila litvanska grupa Brainstorm. Nisam ih ni slušao. Samo sam čekao da na binu izađu Oni. Sajmište bije glas da je zvuk u dvorani loš. Pribojavao sam se da će biti tako. Ali, hvala Bogu, zvuk nije bio loš.

Dobro sam se pripremio za koncert. Slušao sam oko 15 dana pred koncert samo sve njihove albume. Tako da sam dobro znao svaku pjesmu sa koncerta. Prva pjesma je Finest Worksong. Od prvih taktova kreće ludilo u dvorani – kreće šutka, čitava dvorana pjeva. To je bila turneja nakon izlaska albuma Around The Sun. Sa tog albuma su svirali 5 ili 6 pjesama. Meni nije smetalo. U vazduhu se osjećao miris trave. Ostala mi je u sjećanju balada Nightswimming, koju mnogo volim. Svakako, veliko oduševljenje je izazvala pjesma Orange Crush, koja je meni njihova najdraža pjesma. Po očekivanju, masa je najbolje reagovala na pjesmu Losing My Religion. Majkl ju je najavio riječima: „Ovo je vaša pjesma“. Meni je bilo žao što nisu svirali Bang And Blame. Svirali su oko sat i po prije prvog odlaska sa bine. Nakon toga jedan bis sa nekoliko pjesama. Ljudi su otkačili na zadnju pjesmu na koncertu: Man On The Moon. Nikad neću zaboraviti koliko je oduševljenje izazvala ta pjesma. Poslije oko dva sata svirke koncert je bio završen. Emocije su bile uzburkane. To mi je bio koncert života nekoliko godina...

20200510_140205.jpg

Black_star

Iskusan
Poruka
5.180
Ja bio s ortacima na koncertu Kraftverka na Tasmajdanu 2005. I guzvica, ono,standardno, ima raje, svi znatizeljni, daj da vidimo,cujemo legende prvi put... I sprema se pocetak, reko ajmo malo blize da vidimo scenu. Ajde. Krenemo mi kroz tu gomilu, malo ono "izvinite oprostite pardon...", nekoga oceses, nekog ocepis, al ne vredi, moras doci do cilja. I u tom guzvanju kroz narod prolazimo kroz jedan manji kruzok ljudi i fakticki ga prepolovimo na dva dela.:p Bacim ja pogled levo-desno da vidim da nisam tu ocepio slucajno nekoga....kad ono Vucha (pevac), basista i gitarista, pola benda Darkwood Dab! :lol::lol::lol: Dosli i oni da vide te legende, maltene svoje uzore, rek`o, izvin`te momci.. "Nista,nista,gr,mr,fr..." :hahaha: Ma sjajno nesto. Nezaboravno.:)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.