Koncert Baje Malog Knindže u Novom Sadu i reakcije

Da li odobravate Bajin koncert?

  • Da, i ići ću

    glasova: 9 21,4%
  • Da, ali ne bih tamo

    glasova: 4 9,5%
  • Ne, ali ko ga voli neka izvoli

    glasova: 9 21,4%
  • Nikako ne treba da bude njegov koncert u gradu koji sebe naziva prestonicom kulture

    glasova: 20 47,6%

  • Ukupno glasova
    42
Naravno,stop mrznji.
Nemoj onda ni svoj narod da mrzis.😉
A vidim vec da si pominjao neke sa brda,seljobere i slicne izraze.Mozda su ti sa brda spasili i tvoj zivot,a nisi svjestan toga.
Tebi recimo, Kupres ne predstavlja nista...a vjeruj da je 94-e mnogo ljudi tamo izginulo.I nisu bili samo odatle.Zato ti i ne razumijes Baju,nisi dozivio to sve o cemu on pjeva.Srecom.
Nadam se da niko vise nece to ni dozivjeti.
Pjevali smo mi svi o bratstvu i jedinstvu,pa nas pjesma ne sprijeci da ratujemo.
Treba gledati malo siru sliku.Baja je proizvod jednog vremena,a da u njemu ipak ima nekog kvaliteta,dokaz je sto opstaje jos uvijek.
Pjevali su i drugi te "ratne"pjesme,ali padose u zaborav.
Ja svoj narod ne mrzim. Mrzim.samo seljačine. Nema kvaliteta. Rimtutuki - Mir brate mir je antiratna pesma iz tog perioda i na to se treba ugledati.
 
Ja svoj narod ne mrzim. Mrzim.samo seljačine. Nema kvaliteta. Rimtutuki - Mir brate mir je antiratna pesma iz tog perioda i na to se treba ugledati.
Mozda si i ti za nekog seljacina.🙂
Sve je relativno,moj Alberte!
Mir je u redu i njemu treba teziti,normalno...ali ima i ona "pustio bih ja njih,ali nece oni mene".
Uzalud se pjeva o miru,ako je druga strana za rat.
Ovo me podsjeti na anegdotu,mada tragicnu,koju mi je pricala koleginica iz Sarajeva.
Uoci samog rata organizovan je neki antiratni skup u Sarajevu,mir...ovo ono...i da bi to promovisali krenu vozom iz Sarajeva za Ploce.
Kad su bili dole negdje,da li u Hercegovini ili Hrvatskoj,ne sjecam se tacno...kazu da su ih tako zasuli kamenjem,iz svakog dvorista,kuce,kraj puta...zene,djeca...svi.
Vratise se mirotvorci pokisli i razbijenih glava...
Tako da...nije zlato sve sto sija.🙂
 
Iskreno ne znam zašto je tako smatraju i ne zanima me. Marš na Drinu je lepa pesma. Kao što kod nas postoje idioti tako i kod njih.
Lijepa je tebi.Lijepa je i meni.
Ali njima nije i nikad biti nece.A znas zasto?
Samo zato sto je srpska.Srbima nije dozvoljen patriotizam.Odmah se to proglasava mrznjom prema drugima.
 
Ova pjesma je popularna zato sto pjeva o stvarnom covjeku koji je zaista postojao,i koga su svi poznavali,covjeku iz naroda.I koji se zaista borio.
Iskreno,do skoro nisam ni znala da Baja ovo pjeva,mislila sam da je djelo "nepoznatog autora" iz naroda.Cula sam je sto puta na svadbama i slicno,ali nisam znala da je njegova pjesma.
http://www.zlocininadsrbima.com/Heroj.aspx?Naziv=ММ01
Da.. stihovi su njegovi ali ne znam da li ju je i komponovao.
 
Eto ja se borim patriotski za našu državu time što želim da što manje ljudi zna za baju i ostali šund i kič. Neukusu treba reći ne!
O, pa za Baju mnogi znaju. Čitam sad na nekim portalima da su neki stavljali na njegovim bilbordima nalepnice "Vojvodina Vojvođanima", ali šetajući gradom nisam to video.
 
Pesma sa kojom ce Baja Mali Knindza poceti svoj koncert u Novom Sadu u prstonici kulture, posto je to jako kulturna pesma....

Tata​


Moj je tata
zlocinac iz rata
Vi se potrudite
pa ga osudite
Ref. 2x
Nema niko mudda
da vodi ga do suda
Moj je tajo
po Bosni osvaj'o
Ref. 2x
Moj je stari
opasan ustvari
Ref. 2x

Ima i on pravo na glupe pjesme.😀
Ne vjerujem da mu je ovo bas hit.
 

Back
Top