Koncert Baje Malog Knindže u Novom Sadu i reakcije

Da li odobravate Bajin koncert?

• Da, i ići ću

glasova: 9 21,4%
  • Da, ali ne bih tamo

glasova: 4 9,5%
  • Ne, ali ko ga voli neka izvoli

glasova: 9 21,4%
  • Nikako ne treba da bude njegov koncert u gradu koji sebe naziva prestonicom kulture

glasova: 20 47,6%

• Ukupno glasova
    42
Zastrasujuci horor, izdrzi srpska Atino!
U Beogradu je juče svirao Pogorelić...

Screenshot_29.png
:bravo:

Mirko Pajčin, poznatiji kao Baja Mali Knindža je srpski folk pevač, tekstopisac i kompozitor, koji je prepoznatljivost stekao devedesetih godina 20. veka, pevajući novokomponovane rodoljubive pesme. Rođen je 13. oktobra 1966. godine u Gubinu kod Livna. Živi i radi u Beogradu. Pesme je počeo da piše još u osnovnoj školi, inspirisan klasicima ruske književnosti. Redovno je nastupao na školskim priredbama, a muzikom se počeo baviti u Beogradu krajem osamdesetih godina. Prva pesma koju je snimio bila je „Nema raja bez rodnoga kraja“.

Tokom osnovne škole koju je pohađao u rodnom selu, Mirko je, zahvaljujući nastavniku Milanu Popariću zavoleo rusku književnost. Čitao je Jesenjina, Bloka, Ljermontova, Majakovskog, Puškina i druge velikane tog perioda. lnspirisan njihovim pesmama i sâm je počeo da piše. Uglavnom je čitao i pisao noću, a glavni kritičar mu je bio brat od strica Jovica. Dok su se njegovi vršnjaci zabavljali na seoskim prelima, Mirko je u svojoj sobi pisao stihove. Po uzoru na Momu Kapora često je i ilustrovao svoje pesme, ali je malo toga sačuvano. Redovno je nastupao na školskim priredbama, a jedne godine je imao čak 13 tačaka.

Tada je prvi put recitovao pesmu koju je sam napisao. Tema je bila narodna, seoska, a Mirko je pisao o istrebljenju bikova u njegovom kraju. Doživeo je ovacije nakon svog nastupa, te oduševio i profesore i sve prisutne.

Jedan je od najtraženijih folk muzičara na ovim prostorima, premda njegova karijera nije medijski ispraćena zbog tematike kojom su se njegove pesme ranije bavile.

Više na: https://www.biografija.org/muzika/baja-mali-knindza/

Skoro ni jedan Božić ne prodje bez njegove čuvene pjesme:

Kao i u svemu, ne osudjujte nikoga.. muzika spaja ljude, širi poznanstva, drugarstva, ljubav.. ne možete za nešto ili za nekoga reći da je OUT ako vam ne leži ili vam se ne dopada.
Kakvu muziku su slušali naši preci??? Hevi metal, pop, rock,disco,fanki.. ili?

Mirko Pajčin, poznatiji kao Baja Mali Knindža je srpski folk pevač, tekstopisac i kompozitor, koji je prepoznatljivost stekao devedesetih godina 20. veka, pevajući novokomponovane rodoljubive pesme. Rođen je 13. oktobra 1966. godine u Gubinu kod Livna. Živi i radi u Beogradu. Pesme je počeo da piše još u osnovnoj školi, inspirisan klasicima ruske književnosti. Redovno je nastupao na školskim priredbama, a muzikom se počeo baviti u Beogradu krajem osamdesetih godina. Prva pesma koju je snimio bila je „Nema raja bez rodnoga kraja“.

Tokom osnovne škole koju je pohađao u rodnom selu, Mirko je, zahvaljujući nastavniku Milanu Popariću zavoleo rusku književnost. Čitao je Jesenjina, Bloka, Ljermontova, Majakovskog, Puškina i druge velikane tog perioda. lnspirisan njihovim pesmama i sâm je počeo da piše. Uglavnom je čitao i pisao noću, a glavni kritičar mu je bio brat od strica Jovica. Dok su se njegovi vršnjaci zabavljali na seoskim prelima, Mirko je u svojoj sobi pisao stihove. Po uzoru na Momu Kapora često je i ilustrovao svoje pesme, ali je malo toga sačuvano. Redovno je nastupao na školskim priredbama, a jedne godine je imao čak 13 tačaka.

Tada je prvi put recitovao pesmu koju je sam napisao. Tema je bila narodna, seoska, a Mirko je pisao o istrebljenju bikova u njegovom kraju. Doživeo je ovacije nakon svog nastupa, te oduševio i profesore i sve prisutne.

Jedan je od najtraženijih folk muzičara na ovim prostorima, premda njegova karijera nije medijski ispraćena zbog tematike kojom su se njegove pesme ranije bavile.

Više na: https://www.biografija.org/muzika/baja-mali-knindza/

Skoro ni jedan Božić ne prodje bez njegove čuvene pjesme:

Kao i u svemu, ne osudjujte nikoga.. muzika spaja ljude, širi poznanstva, drugarstva, ljubav.. ne možete za nešto ili za nekoga reći da je OUT ako vam ne leži ili vam se ne dopada.
Kakvu muziku su slušali naši preci??? Hevi metal, pop, rock,disco,fanki.. ili?
Ova muzika spaja? Veću glupost skoro nisam pročitala.

Nisam hteo u uvodnom postu da iznosim lični stav smatrajući da će time biti veća sloboda u diskusiji. Međutim, naravno da u celoj stvari nisam neopredeljen pa je u redu da i to svi znate.
Elem, ne volim narodnu muziku generalno. To uostalom i nije nikakva tajna. Donekle mogu da slušam neke tamburaše ili Cuneta, Tozovca i slične. Ostalo od te vrste ne. To naravno ne znači da imam nešto protiv ljudi koji i to vole, ali ja sebe ne vidim u toj priči. Ne zanima me ni argument kako su naši preci slušali to, a ne recimo rok muziku. Naši preci nisu ni koristili internet, vozili automobile niti mnogo šta drugo što je danas uobičajeno.
Takođe nije tajna da ne volim nacionalizam, bilo čiji. Zato mi umetnici bilo koje vrste koji se bave podsticanjem istog nisu simpatični.

Nisam hteo u uvodnom postu da iznosim lični stav smatrajući da će time biti veća sloboda u diskusiji. Međutim, naravno da u celoj stvari nisam neopredeljen pa je u redu da i to svi znate.
Elem, ne volim narodnu muziku generalno. To uostalom i nije nikakva tajna. Donekle mogu da slušam neke tamburaše ili Cuneta, Tozovca i slične. Ostalo od te vrste ne. To naravno ne znači da imam nešto protiv ljudi koji i to vole, ali ja sebe ne vidim u toj priči. Ne zanima me ni argument kako su naši preci slušali to, a ne recimo rok muziku. Naši preci nisu ni koristili internet, vozili automobile niti mnogo šta drugo što je danas uobičajeno.
Takođe nije tajna da ne volim nacionalizam, bilo čiji. Zato mi umetnici bilo koje vrste koji se bave podsticanjem istog nisu simpatični.
Mnogo rokera,se pokazalo kao poslednje pi ..
Ćutali su,i nikad nisu izneli svoj stav ..

Dakle Baja Mali Knindža nam uskoro dolazi u goste. Osvanuli su brojni plakati na bilbordima širom našeg grada i to je pokrenulo žestoku diskusiju na društvenim mrežama.
Ko beše taj čovek? Rođen je pod imenom Mirko Pajčin, a poznati nadimak je uzeo početkom devedesetih. Tada se i proslavio nekim patriotskim pesmama koje se mnogima nisu dopale, kao ni sama muzika. Narodnjak je inače. Da vidimo sad šta to kažu o njegovoj poseti i koncertu:

Baja Mali Knindža, poznat po hitu "Ne volim te Alija zato što si Balija" nastupiće u Novom Sadu, Evropskoj prestonici kulture, sa bendom Minđušari, poznatim po hitu sa Borom Čorbom "E moj druže zagrebački", kao i "Armija Srpska i jednom zauvek sve će da vas smrska" na SPENS-u, inače javnom gradskom preduzeću, 18. novembra, na Dan pada Vukovara u čijem je rušenju učestvovao i Novosadski korpus.
„Volim ovaj grad, volim Novi Sad“ piše na plakatima koji najavljuju koncert Baje Malog Knindže (Mirko Pajčin), koji se mogu videti na najprometnijim mestima u glavnom gradu Vojvodine. Upravo ovaj slogan, ali i sam koncert Baje Malog Knindže, čiji je muzički opus pretežno nacionalistički, izazvao je brojne komentare Novosađana na društvenim mrežama. Dok jedni smatraju da bi koncert trebalo zabraniti, drugi su stava da svako ima pravo da održi koncert ili da na njega ide, te da su zabrane, čak i koncerata sa nacionalističkim pesmama nedemokratski čin u društvu koje pretenduje da bude demokratsko.
https://rs.n1info.com/vesti/baja-ma...-sadu-brojni-komentari-na-drustvenim-mrezama/

Imate na linku još o tome, da ne zauzimamo previše prostor, nego da vas pitam - šta vi mislite o njemu i tom nastupu?
Biće i anketa.
Uopšte ne volim Baju Malog Knindžu koji je unakazio srpsku vojnu muziku sa kafansko ciganskom muzikom i orijentalnim zavijanjem.

Back