Koncentracija ?

zavisi od modela i učestalosti seansi. ukoliko rezultat bude zadovoljavajući, u mogućnosti sam da isplaćujem predloženu sumu.

Za početak, volela bih kad bismo probali jednu seansu gratis, kako bih razmotrila efekte iste.
 
ultrared:
zavisi od modela i učestalosti seansi. ukoliko rezultat bude zadovoljavajući, u mogućnosti sam da isplaćujem predloženu sumu.

Za početak, volela bih kad bismo probali jednu seansu gratis, kako bih razmotrila efekte iste.

Kakve seanse? :D To je kao da ides u rat, videces, eksplozije adrenalina te cekaju.
 
goldfish:
Koje tehnike koristite da poboljsate koncentraciju na poslu, u ucenju, uopste u svim sferama zivota?
I sta je to sto vam najlakse remeti koncentraciju ? I da li ste naucili da se borite protiv toga ?
jedna TRAJNA tehnika za koncentraciju je dobra motivacija + ispavanost :)
Remeti mi koncentracuju samo kad neko psuje glasno ili kad kenya do besvesti (opet preglasno) o nečemu čćemu mesto nije na poslu (npr. o politici). To me iznervira malko.
 
meni je ovo ozbiljan problem u poslednje vreme.ja slusam ljude samo prvu recenicu i dalje nemam pojma o cemu prica jer sam negde daleko
jbt ne mogu da se skoncentrisem izgubim se za cas,nesvesna toga
tek kad osetim npr da ta osoba pita nesto ili ceka komentar trgnem se
ja to tumacim kao egocentricnost:bitne mi moje misli a za druge me bas briga
ili sam umorna i napeta
e vec ste mi dosadili sto ja ovo pisem
 
ultrared:
Oprosti, ja sam to izgleda, drugačije zamišljala. Kako misliš da će višak, odnosno porast adrenalina uticati na moju koncentraciju za učenje?

Paaaaaaa, isteraces iz kuce i iz sobe sve koji ti smetaju, zavrsices sve razgovore telefonske energicno za 1 sat i iskljuciti telefone ili spakovaces se i spremiti na brzinu i otici u citaonicu.
 
goldfish:
Koje tehnike koristite da poboljsate koncentraciju na poslu, u ucenju, uopste u svim sferama zivota?
I sta je to sto vam najlakse remeti koncentraciju ? I da li ste naucili da se borite protiv toga ?

koristim tehniku paraglajdinga i psihodrame......a i jogu..kad mogu......

koristim što me muka natera i što m o r a m, ..a pošto uvek imam premalo vremena da završim to što moram...onda moram da savladam zadatak, bilo koje prirode.....
u vožnji čovek vozač...čovek vozač dakle... se odmah skoncetriše na saobraćaj, čim zatvori vrata i okrene ključ, ne može da sebi dozvoli da mu se rasipaju misli. pažnja mu je usmerena maximalno. i to kad preneseš na stvari koje radiš kada izadješ iz auta.....to je vežbanje konc. bilijar je dobro igrati ponekad, plivanje, boravak na vazduhu i naročito dobar san podstiču dotok kiseonika u mozak....vijuge rade bolje..pa je lakše koncetrisati se na posao. ako ti ne ide nešto, obavezno šetnja...
 
Za pocetak dve vezbe za jacanje koncentracije:

1. citanje nekog nepoznatog teksta 10-15 minuta na glas i razgovetno, truditi se da paznja ne opada i da ne citamo mehanicki

2. napuniti casu vodom do samog vrha, ispruziti desnu ruku ispred sebe (posle se odmah ponavlja levom rukom) i paziti da se nijedna kap ne prelije, vezba se prvo praktikuje u trajanju od minut, pa se vremenom povecava do 5 minuta


:-)
 

Back
Top