Quantcast

Koncentracija ?

gost 52128

Iskusan
Poruka
6.694
nemam probleme sa koncentracijom - ali smeta mi lom ili nedostatak sna :) Inace mogu ladno da sedim po 12 sati i da radim, svakih sat vemena pauzica od 5, 10 minuta, napravim caj i nastavljam... ali ja volim da radim a najvise volim da ucim tako da - nema problema :)

ps. da, citala sam pijana i naduvana i sasvim je ok, pogotovo sto u nekoj knjizi koju si vec ranije citala nadjes nesto sasvim novo, mnogo su zivlje slike i tako to :)

Mannibals

Elita
Banovan
Poruka
16.663
thanks but no thanks>>.Jbte. ...vash' skola i ako je to posao..resete..:lol::lol:
<<<<sedim i razmisljam koji su slikari pacjenici...(znam da sam razmisljao uvek tako kad sam imao slob. vremena,kako zive i njihova ta "zadovoljstva".hm..)
------------------------
Kao sto sam razmishljao kao mali posle osn. nema skole... ali qrtaz..srednja..vojska umalo..ali cvrc;)..
a skola je = posao...sto reche jedan Chorbash from Borash..<<<<DYGOkosi DZek:roll:<<<>>
-------------------------
neyredan,ali je gori od mene sad nije.:)...:twisted:.:lol:..
KOncentracija...hmm..ustanem malo zevnem..smanjim gradivo (ako skola vazi)..

kako smanjiti dosadu i ne razmisljanje o zenama,
i chudne transformacije ..to mene int...
skloniti se od debila zauvek,ali nisam suicidalan,..
-'ocju do kraja da isteram.Zato verovatno ne mogu.
-------------------
"gde samo prodje mladosta,pitam ja vas...."...ja znam gde,ali mi nije jasno zasto!?..
zasto me napusti...TA volja&misao life-a,idoli kojima....mora da cje biti bolje. 8-)

gost 43599

Veoma poznat
Poruka
10.181
Jao i ja imam problem sa voljom, motivacijom i koncentracijom trenutno...al opet ne toliko sa voljom, nje ima i previse...

Na koji nacin se motivisati? Znam, da je najbolje, da se odlucis i krenes, da ucis...al najtezi je taj pocetak, da se nateras...

Et zabusavam opet.... :lol: :lol: :lol:

ra-ta-tat

Aktivan član
Poruka
1.847
goldfish:
Koje tehnike koristite da poboljsate koncentraciju na poslu, u ucenju, uopste u svim sferama zivota?
I sta je to sto vam najlakse remeti koncentraciju ? I da li ste naucili da se borite protiv toga ?
moja koncentracija je poslovicno dobra
kako i zasto... nobody knows

u svakom slucaju, jedino sta moze da mi pokvari koncentraciju su emocije, zato ih valja mentalno ograditi nekom zamisljenom staklenom ogradom... one vicu sa jedne strane, a ja teram sa one druge i svima dobro :D

dive

Legenda
Poruka
58.886
kada nesto radim, sva sam u tome.
toliko sam skoncentrisana da imam problem sa nekim perifernim stvarima. ovih dana sam imala bas iscrpljujuci period - poslovni. uhvatim sebe u trenutku van posla da ne mogu da se setim imena -pepeljuga, nego sestri objasnjavam - znas onu sa staklenom cipelicom...
meni je veci problem da se ODKONCENTRISEM. pretpostavljam da stres ima dobrog udela..

S_K_V_O

Iskusan
Poruka
6.168
blago vama...ja uopste ne mogu da se koncentrisem...uopste imam problem sa koncentracijom ne samo kada je ucenje u pitanju... nekad ne mogu ni da se koncentrisem na neke stvari poput novinskog teksta, knjige, tv emisije, ili na to da slusam sagovornika...
koncentrisana sam samo kada citam ono sto me zanima-zato sto me zanima, dalje od toga su muke...
ni ono sto me zanima nemam uvek volju da naucim u toj meri dobro da mogu da reprodukujem nauceno...dovoljno mi je sto sam procitala informaciju koja me je zanimala i izvukla neku poentu iz nje... :)
a da ne pricam kako mi je kad treba da ucim nesto sto me ne zanima ili sto nedajboze ne razumem...

Kvinsi

Buduća legenda
Poruka
27.104
S_K_V_O:
blago vama...ja uopste ne mogu da se koncentrisem...uopste imam problem sa koncentracijom ne samo kada je ucenje u pitanju... nekad ne mogu ni da se koncentrisem na neke stvari poput novinskog teksta, knjige, tv emisije, ili na to da slusam sagovornika...
koncentrisana sam samo kada citam ono sto me zanima-zato sto me zanima, dalje od toga su muke...
ni ono sto me zanima nemam uvek volju da naucim u toj meri dobro da mogu da reprodukujem nauceno...dovoljno mi je sto sam procitala informaciju koja me je zanimala i izvukla neku poentu iz nje... :)
a da ne pricam kako mi je kad treba da ucim nesto sto me ne zanima ili sto nedajboze ne razumem...
Imam isti problem. Trenutno učim nešto što me uopšte ne zanima i ništa mi ne ide u glavu. Treba napomentui da sam napravila 6 godina pauze u učenju.
Kako si se naterala da učiš? Daj neki tip

Eliot je sreda

Obećava
Poruka
85
Ja sam prokleti kampanjac!!!
Mogu da imam tri meseca fore da spremim ispit, ali NIKADA, ali bas NIKADA ne pocnem na vreme. Uvek cekam 5 do 12.
Kada pogledam iza sebe, sve ispite do sada sam davala iz prve a spremala sam ih maximalno dve nedelje.
Mada je to uzasno iscrpljujuce. Ucila sam po ceo dan...do kasno uvece...Ispijala balone kafe i caja i nervirala se.

Moj problem dakle nije u koncentraciji, kada krenem sa ucenjem ucim mehanicki i brzo pamtim. Moj problem je u motivaciji pred ucenje. Kako sada da sednem i odakle da pocnem!?

To je ono sto me ubija

webhanuma

Primećen član
Poruka
922
Da i ja dodam neku misao. I mene koncentracija brzo napusta; na pola recenice, u toku reklama, filmova, dok neko prica monotonim glasom...
Ali za ucenje sam joj doakala :-) DakleM, posto mi je sto se knjige tice jedina muka kako se izolovati u kuci od lepih stvari, u biblioteci od one uspavljujuce atmosfere... ja lepo odem u McDonald's.. sama.. sa knjigom... i citam bez po' muke. Pomogucstvu blizu onog kaveza za decu, jer sto se oni vise deru, moje misli su onemogucene da lutaju, a da bih imala fokus moram imati na sta, a ako sam knjigu vec ponela, pa daj da vidim i sta tu pise :-)
To kod mene uspeva... e sad sramota me kad sam umorna da objasnjavam ljudima zasto bih ja kafu popila bas tamo, a ne u nekom kaficu u kom se automatski prikljucim tudjoj komunikaciji ako mi je sagovornik iole sporiji
Dakle sto bucnije i aktivnije!

Kvinsi

Buduća legenda
Poruka
27.104
kod mene buka ne pali, mora da bude tišina. I moram da sedim za stolom, nikako na krevetu.

Mislim da je odlučnost najbitnija. ja sam, čini mi se, probila led i naučila nekoliko pitanja. Trebalo mi je nekoliko dana za 4 pitanja, a ne jedan kao nekada, ali ne nerviram se. Kad se malo uhodam, sigurna sam da će biti bolje.

luckastalutkica

Ističe se
Poruka
2.931
goldfish:
Koje tehnike koristite da poboljsate koncentraciju na poslu, u ucenju, uopste u svim sferama zivota?
I sta je to sto vam najlakse remeti koncentraciju ? I da li ste naucili da se borite protiv toga ?
Koncentracija se potpuno kontrolise u odredjenim trenucima, s tim sto je koncentracija zadnja stvar od svih stvari u zivotu kojih sad mogu da se setim.To je prateca pojava.Koncentracija je samo prateca pojava.A ako imas problema sa koncentracijom, javi mi se da te skoncentrisem, najozbiljnije.

krvolok

Poznat
Poruka
8.278
luckastalutkica:
Koncentracija se potpuno kontrolise u odredjenim trenucima, s tim sto je koncentracija zadnja stvar od svih stvari u zivotu kojih sad mogu da se setim.To je prateca pojava.Koncentracija je samo prateca pojava.A ako imas problema sa koncentracijom, javi mi se da te skoncentrisem, najozbiljnije.
A jel' to boli ?!? :shock:

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
dive:
kada nesto radim, sva sam u tome.
toliko sam skoncentrisana da imam problem sa nekim perifernim stvarima. ovih dana sam imala bas iscrpljujuci period - poslovni. uhvatim sebe u trenutku van posla da ne mogu da se setim imena -pepeljuga, nego sestri objasnjavam - znas onu sa staklenom cipelicom...
meni je veci problem da se ODKONCENTRISEM. pretpostavljam da stres ima dobrog udela..
Pa vi to mešate koncentraciju i opsesiju.

Koncentracija je moć usredsredjivanja na jednu stvar i sa njom povezane stvari.
Kao am kod konja.Ostale stvari u vidokrugu i idejokrugu ostaju zamućene ili zamračene.
Zahtev za selektivnom percepcijom je prilično neprirodan zahtev, ali eto preko potreban. Proističe iz adrenalinskog šoka, a cilj nam je odraditi ga i bez adrenalinskog mešanja.

P.S.Nekako mi teorija o slabom iskorištenju mozga pada u vodu , kad pročitam temu o potrebi za koncentracijom....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.