Konak "Kod dobrog čoveka" (2)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo recimo probaj da, kada nesto zelis reci, zamislis da je dete od pet godina ispred tebe i da mu to zelis objasniti. Al stvarno probaj jer ovako covek ne moze pohvatati konce sta zelis reci. Dobronamerno ti ovo kazem.

Možda problemi u komunikaciji i dolaze odatle što nam se obrača
kao petogodišnjoj deci i to usporenoj u razvoju.
 
pa ti mi lupi zapanjenog smajlija, kao ja, mozda i jesi, evo sad cu da te odignorisem [da ne moram svaki put da klikcem, poceo opet na tvoje replike]

e, ali niko da mi da tumb up jer sam vas procitao da se trudite sa ovim zen teksticima [koan], i jos sam i link ostavio; ja bar sastavim ceo esej, posteno,a ne kao vi koan precice do prosvetljenja... neke cak mrzi i da pisu/kuckaju, samo zalepe poster kao da im je ovo oglasna tabla, lepe plakate kao u predizbornoj kampanji... ja bar ne botujem za kojekave s...e... ma, opet ce da se poniste izbori, za dzaba ste krecili, mora da se sidje u narod, ziva rec, kontakt sa bazom...
I jesam li se zapanjio
 
Pa dobro, majka mu stara, vidis da svi na forumu pokusavaju da stupe u normalan razgovor s tobom i da svi smatraju da nerazumjivo i nepovezano pises. Aj da razgovaramo o vezenju goblena pa da ti se nekako progleda kroz prste ali o religiji....

I umesto da uradis nesto po tom pitanju, ti se jos i bunis. Aman.

Evo recimo probaj da, kada nesto zelis reci, zamislis da je dete od pet godina ispred tebe i da mu to zelis objasniti. Al stvarno probaj jer ovako covek ne moze pohvatati konce sta zelis reci. Dobronamerno ti ovo kazem.
Ja imam utisam da naš kolega ispretpostavi pola povratnih informacija i tako formuliše odgovore.
Pa, onda ne znaš čime pre da se baviš:
1. da li razvezivanjem pogrešnih pretpostavki i stavova sagovornika koje im je pogrešno učitao
2. da li razlaganjem pogrešnih zaključaka proisteklih iz prethodnog
3. ili angažovanjem u odgovaranju na rastuće grananje glavne teme :)

gotivim kolegu "VCBB..itd..." i drago mi je što je tu, ali je komunikacija poprilično, a nepotrebno zahtevna.
:)

Pojednostavljivanje, tj. konciznost i fokus su potrebni :D
 
Ja imam utisam da naš kolega ispretpostavi pola povratnih informacija i tako formuliše odgovore.
Pa, onda ne znaš čime pre da se baviš:
1. da li razvezivanjem pogrešnih pretpostavki i stavova sagovornika koje im je pogrešno učitao
2. da li razlaganjem pogrešnih zaključaka proisteklih iz prethodnog
3. ili angažovanjem u odgovaranju na rastuće grananje glavne teme
  1. ja se tacno secam kada te je utisak prevario, a radilo se o impllikacijama koje ti ne vidis, pa zato kazes da sam ih ispretpostavio, a moja logika je prosta - bolje spreciti nego leciti; to sto ti ne vidis gde te neka shvatanja vode, a ja vidim, pa ti kazem, pazi pasces, to ne znaci da si ti vec pao, samo da si na klizavom terenu- uopste nije bilo potrebe da se uvredis, cak mislim da si odglumeo to pola
  2. ja mogu da priznam da sam bio grublji, NETAKTICAN i sl., tacno se secam, radi se o temi sta biva posle smrti [pravoslavno vidjenje] - tada si me ☠
  3. Vera se uvek gradi indukcijom, a nikad dedukcijom, tako kad apostoli tražaše da im Gospod dometne veru, on im odgovori da kad bi je imali koliko zrno gorušično, rekli bi gori da predje (Matej 17,20), ili dudu da se iščupa i usadi u more (Luka 17,6). To isto zrno gorušično, najmanje od svih semena, uzrasta u drvo, pa bude veće od sveg povrća (Matej 13,31-32), indukuje hlad za ptice nebeske (Marko 4,32), koje se na njegovim granama nastanjuju (Luka 13,19).
p.s. ali u pravu si ti, kvalitet treba, a ne kvantitet, i trosenje na sporedno, razgranavanje je dobro, a ja cesto rasplinjavam; ajde, no hard feelings
 
Poslednja izmena:
Evo recimo probaj da, kada nesto zelis reci, zamislis da je dete od pet godina ispred tebe i da mu to zelis objasniti. Al stvarno probaj jer ovako covek ne moze pohvatati konce sta zelis reci. Dobronamerno ti ovo kazem.
izvini ariana, ja sam naivan, niisi ti kriva - to su tvoje reci, a ja sam ti rekao da glumis, da se pravis naivan kod ociglednih stvari, a hteo bi da razumes tesko i komplikovano, da eventualno nabubas; e pa, izvinices, ne moze, ja nisam duzan da znam ''koliko ti mozes nositi'' sa razumevanjem, ali sam 100 posto siguran da i malo dete moze da razume situaciju koju smo imali kod
  1. tvog prevoda zlatoustog -psevdohrist
  2. termina knez ovoga sveta
  3. termina lucifer
nemoj da se lazemo, jer ovde se radi ne o tome da li sam ja razumljiv, nego koje su posledice razumevanja - sta ako je ovaj u pravu....puuuuf, ne sme da bude, to je nemoguce! etiketiraj ga kao nerazumljivog, konfuznog, ismej ga i sl. - o tome se radi prijatelju, uvredi ti mene, ali nemoj da si uvreda za inteligenciju deteta od 5 godina

ti imas stanoviste da je nemoguce da ja budem u pravu, zauzeo si ga jasno, i onda da bi predupredio i samu mogucnost da ja nekog pridobijem postavljas gard nerazumevanja, i to ides do apsurda prevodjenjem zlatoustog, pola se odnosi na luku, a pola na otkr, i kazes ''eto, vidis da ga citira''
ja odgovaram, vidim i da pise psevdohrist, ti si preveo, napisao i dokazao da bas njega citira, a to znaci da je antihrist citirani jos tada vec dosao, a ne da ce tek doci.
A to sve u kontekstu Hristovog upozorenja da ne idemo za onim koji dolazi u Njegovo ime i kaze da se vreme priblizilo, ili da je vreme blizu.
Lepo ti kazem da ja nisam Isus da znam koliko ti mozes da nosis, da shvatis, ali ovo moze i malo dete, samo sto se ovde zafrkavate sa koan tekstovima
 
Poslednja izmena:
pise psevdohrist, ti si preveo, napisao i dokazao da bas njega pisca otkrivenja citira
za decu od 5 godina hoces, evo
zamislis da je dete od pet godina ispred tebe i da mu to zelis objasnit
deco,
imate 2 kutije sa kolacicima, ali u 1 su dobri, a u drugoj su pokvareni, secate se onih ljubicastih, e oni su se pokvarili... kutije su vam na polici, zapamtite ljubicasti kolaci su pokvareni

i deca dohvate kutije jedna kutija je bila ljubicasta, a druga bela, i otvore ih, kad ono
u beloj kutiji su se nalazili ljubicasti kolaci, a u ljubicastoj sareni

deco, sta je bese receno, da ne jedete iz ljubicaste kutije ili da ne jedete ljubicaste kolace?

ljubicasti su pokvareni, nisu ''ljubav'', lazno se predstavljaju, receno vam je da su se pokvarili i da njima pise ''ljubav, i jer je vreme blizu'', a to sto su se nasli u beloj kutiji to ih ne cini ispravnima

p.s.ili prica o dobrom i zlom semenu - ako sejac, Hristos seja dobro seme, odakle kukolj, kako raste zajedno do zetve dobro seme, rec Bozija sa kukoljem, kako, ako ne u Bibliji?
 
Poslednja izmena:
to covek koji je lud moze da kaze da u njemu raste i dobro seme i kukolj zajedno do zetve, da cuva i paraleno covek gaji u sebi dobro i zlo do zetve - samo lud to moze da veruje, to nije hriscanstvo da Hristos kaze da u coveku ostanu zajedno neka, neka rastu zajedno do zetve - ili niste normalni ili se pravite svi.

ili da neko meni imputira da ja trgam i cepam bibliju pa da cu da istrgnem i Rec Gospodnju, dobro seme zajedno sa kukoljem... bolje pazite, imaju proroci strasne stvari sto su isprorokovali.
 
za decu od 5 godina hoces, evo

deco,
imate 2 kutije sa kolacicima, ali u 1 su dobri, a u drugoj su pokvareni, secate se onih ljubicastih, e oni su se pokvarili... kutije su vam na polici, zapamtite ljubicasti kolaci su pokvareni

i deca dohvate kutije jedna kutija je bila ljubicasta, a druga bela, i otvore ih, kad ono
u beloj kutiji su se nalazili ljubicasti kolaci, a u ljubicastoj sareni

deco, sta je bese receno, da ne jedete iz ljubicaste kutije ili da ne jedete ljubicaste kolace?

ljubicasti su pokvareni, nisu ''ljubav'', lazno se predstavljaju, receno vam je da su se pokvarili i da njima pise ''ljubav, i jer je vreme blizu'', a to sto su se nasli u beloj kutiji to ih ne cini ispravnima

p.s.ili prica o dobrom i zlom semenu - ako sejac, Hristos seja dobro seme, odakle kukolj, kako raste zajedno do zetve dobro seme, rec Bozija sa kukoljem, kako, ako ne u Bibliji?

Problem koji ne razumes je da je Crkva ta kojoj je Bog dao rasudjivanje i razumevanje koji su kolacici dobri a koji su losi i bajati.
Nama nije na dobro kad uzimamo dobre kolacice iz bele kutije i farbamo ih svojom voljom u ljubicastu boju i ucimo nekog da ih ne jede. Ti kolacici su dobri iznutra ali su samo opoganjeni samo spolja nasim bezumnim visokoumljem.
Kad bi samo mogli shvatiti da svako ko boji te kolacice, i predstavlja ih losim, ne moze imati nista zajednicko sa Crkvom iako misli da ``Crkvi uslugu cini``.
 
@vcbccbc vcbcvb Krace recenice. Do desetak reci maksimum. Probaj, videces da je tesko, ali bice mnogo lakse nama ostalima.
ajd reci da ne vidis tacku. zameras Zameras mi sto nisam upotrebljavao velika slova iza svake tacke? ili novi red - uuuu, kako sam se zezno, pa ljudi ne vide dobro.
Nama nije na dobro kad uzimamo dobre kolacice iz bele kutije i farbamo ih svojom voljom u ljubicastu boju i ucimo nekog da ih ne jede.
zato i diskutujemo, da ustanovimo ko farba ovde.
U vreme pisanja pisama imala je dobra rečenica: "izvini, nisam imao vremena, pa ti zato pišem opširno" :)
pa onda cemo svi da kopiramo tudje kilometarske traktate, necemo ih diskutovati, vec cemo umesto diskutovanja da lepimo postere i sl.
ja mislim da si omasio svrhu foruma, diskusione grupe, pri cemu uopste ne omalovazavam tvoj angazman kao moderatora, cista 10, ali brate ti si ovde zbog nas, a nismo mi zbog tebe.
 
Poslednja izmena:
Kad bi samo mogli shvatiti da svako ko boji te kolacice, i predstavlja ih losim, ne moze imati nista zajednicko sa Crkvom iako misli da ``Crkvi uslugu cini``.
da li sam ja naveo ko farba Hrista u
  1. lucifera
  2. kneza ovoga sveta
i sad oni su Crkva jer je to uvrezeno, a ja nisam jer sam PISMEN, citam sta su pisali i vidim kako su prefarbali sve vas, a ne samo Hrista.
Onda dodje de sisti, i kaze, pa ovaj nije ''obavezujuci'', pod 1, a pod 2, cekam da me neko pita - brate, pa el si ti srbin uopste? jok, ti si, a ja sam amer [ameri krivi za raskol, kaze lavrov]. sta je sledece, bolesti, imunitet? nemas pojma sta sledi, a ja imam.
 
Poslednja izmena:
Znaš već šta, ali ovog puta pivo ako ima neko zvezdaško
Stize

1573057123868.png
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top