Konacno se vracaju Migovi

vrhunske fotke... svaka cast, odlicno izgledaju nove oznake vazduhoplovstva!!

aaaa pa da ,to je da izgledaju lepse kad se sruše...

ma to je ova fora - zabranjeno fotografisanje u momi -znaci ko je slikao -prekrsio pravilnik o radu :D!
imao sam i naci cu slike sa rasklapanja moldavskih migova .....
....u Americi,
eeee da vidis - to je vec neka oprema.
ameri sto su kupili od moldavaca i to najnovije je dobio kishnjevski garnizon tamo pred sam raspad CCCPa- MIG-29C !
(bolja verzija nego nasa -A),i brze-bolje otislo za USA.
 
Poslednja izmena:
Neznam sta mislite o Tornadu lovcu,italijanske proizvodnje?koliko oni kostaju i kakvi su na terenu?

pa kao lovca koristi ga samo englesko vazduhoplovstvo, u manjoj meri italijani i saudijci ako se nevaram... mada mu je primarna namena jursinik-bombarder!
mada ga sad menja eurofighter, pa o tornadu sve najbolje, za desetak god uglavnom ce ih biti samo u muzejima!!!
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, RAF jedini ima verziju lovca-presretača koji je "prerađen" iz osnovne varijante jurišnika, inače nije Italijanski, nego su ga zajedno radili Britanci, Nemci i Italijani, koji ih i koriste, a jedini izvoz su napravili sa S.Arabijom, i nema veze sa ovom temom......
 
Bilo bi lepo da mig-29 preleti preko bgd-a.Koliko je to moguce?(ne mislim da cekam neku vojnu vezbu,ili sretenje........,nego ovako,malo neka se "proseta" beogradskim nebom,ako se smori u hangaru : D)

Znas kako, postoje zone koje su zabranjene za letenje...ne kazem da bi se nesto strasno desilo da ih RV povredi, ali ipak...

Inace, do pre nekoliko godina su svi koji su boravili na LYBE mogli da posmatraju pomenuti MIG kako se zalece pistom i onda koci...kasnije samo vozanje po platformi za odrzavanje...stara, "dobra" vremena...
 
Bilo bi lepo da mig-29 preleti preko bgd-a.Koliko je to moguce?(ne mislim da cekam neku vojnu vezbu,ili sretenje........,nego ovako,malo neka se "proseta" beogradskim nebom,ako se smori u hangaru : D)

A sta imas od toga? Sve je isto kao i pre samo je malo nasminkan. A od remonta je velika nula! Motori stari, zmaj aviona takodje, radar isto, malo navigacije i to je to... Cekaj malo, ko je tu drugovi koga tuk'o, po usima? Mislim, da damo kintu a da ne dobijemo nista!? Pukli smo pare za nista a mogli smo sve Mig-21 dovesti na nivo opreme i naoruzanja koje ima sadasnja 29-ka. Sujeta nekih generala pilota (citaj: Djukanovic, br. general) nas je dovela u pat poziciju tako da sledece godine verovatno i necemo imati ispravne lovacke avione. Kecevima ce isteci resurs a devetke se kvare gore id jugica tako da...tmurno! Ma bitno je da gore pomenuti, umesto da resava probleme vazduhoplovstva i komanduje istim, svaki dan leti i prikazuje se gde god stigne. Covek je grobar naseg vazduhoplovstva. Sta reci!? A onda ce doci i vreme za placanje cuvanja neba o cemu se ne tako davno procalo. A za te pare? Pa mogli smo i celu eskadrilu kupiti... Izvini, skrenuo s teme ali iz besa i ljubavi prema vazduhoplovstvu. Nece se ponoviti! :klap:
 
Konačno na okupu! Imaćete priliku u ovoj formaciji da ih vidite iznad Bg-a za promociju oficira 13.09.
 

Prilozi

  • PICT18177.jpg
    PICT18177.jpg
    11,4 KB · Pregleda: 30
Nastavljaju se pripreme za subotu!
 

Prilozi

  • 57579_67836470_PICT1878.jpg
    57579_67836470_PICT1878.jpg
    9,7 KB · Pregleda: 15
  • 57579_67836470_PICT1879.jpg
    57579_67836470_PICT1879.jpg
    12,5 KB · Pregleda: 15
  • 57579_67836470_PICT1880.jpg
    57579_67836470_PICT1880.jpg
    13,8 KB · Pregleda: 12
  • 57579_67836470_PICT1881.jpg
    57579_67836470_PICT1881.jpg
    12,2 KB · Pregleda: 13

Back
Top