- Poruka
- 2.613
S obzirom da moj kolega Panonicus nije stručnjak za procesno pravo ovog foruma tema mu je zatvorena jer nije predočio link. Ja sam ipak nešto iskusniji pa u startu odmah dajem više izvora:
http://www.nacional.hr/clanak/23214...vatskoj-su-1991-prvi-poceli-sa-upotrebom-sile
I naravno, službeni, izvorni link sa citatom: http://www.icty.org/sid/208
"Žaljenje koje osećam zbog toga je bol sa kojom moram živeti ostatak života. Ovi zločini i moje učešće u njima nikada ne mogu biti opravdani. Ostajem bez reči kada treba da izrazim dubinu moga kajanja za ono što sam učinio i za uticaj moga greha na druge. Mogu samo da se nadam da iznoseći istinu, priznanjem krivice i izražavanjem mog kajanja mogu poslužiti kao primer onima koji još pogrešno veruju da takva nečovečna postupanja mogu ikada biti opravdana."
Dakle, da pojednostavnimo stvar: dvoje vođa krajiških Srba Milan Babić i Milan Marti su priznali pogrešku. Koliko čujem u žalbenom postupku i Martić izražava žaljenje, i priznaje dio svoje odgovornosti. Babić je otišao puno dalje, u samom startu je priznao svoju punu osobnu odgovornost , i istaknuo dio kolektivne odgovornosti jer je napad prvi došao sa njihove strane. Da bi bili bolje upućeni u cijelu stvar pročitajte do kraja cijeli članak, i to sa stranice haškog suda.
Sad me zanima jedna stvar. Je li došlo vrijeme, da se Srbija suočava sa jednom katarzom i spoznajom odgovornosti za ratna zbivanja na Balkanu. Naravno, krivnja uvijek leži u političkim elitama ali i u narodu, no da li mislite da će ovakve izjave i priznanja navesti veći dio naroda da spozna odgovornost svojih vođa ?
http://www.nacional.hr/clanak/23214...vatskoj-su-1991-prvi-poceli-sa-upotrebom-sile
I naravno, službeni, izvorni link sa citatom: http://www.icty.org/sid/208
"Žaljenje koje osećam zbog toga je bol sa kojom moram živeti ostatak života. Ovi zločini i moje učešće u njima nikada ne mogu biti opravdani. Ostajem bez reči kada treba da izrazim dubinu moga kajanja za ono što sam učinio i za uticaj moga greha na druge. Mogu samo da se nadam da iznoseći istinu, priznanjem krivice i izražavanjem mog kajanja mogu poslužiti kao primer onima koji još pogrešno veruju da takva nečovečna postupanja mogu ikada biti opravdana."
Dakle, da pojednostavnimo stvar: dvoje vođa krajiških Srba Milan Babić i Milan Marti su priznali pogrešku. Koliko čujem u žalbenom postupku i Martić izražava žaljenje, i priznaje dio svoje odgovornosti. Babić je otišao puno dalje, u samom startu je priznao svoju punu osobnu odgovornost , i istaknuo dio kolektivne odgovornosti jer je napad prvi došao sa njihove strane. Da bi bili bolje upućeni u cijelu stvar pročitajte do kraja cijeli članak, i to sa stranice haškog suda.
Sad me zanima jedna stvar. Je li došlo vrijeme, da se Srbija suočava sa jednom katarzom i spoznajom odgovornosti za ratna zbivanja na Balkanu. Naravno, krivnja uvijek leži u političkim elitama ali i u narodu, no da li mislite da će ovakve izjave i priznanja navesti veći dio naroda da spozna odgovornost svojih vođa ?
Poslednja izmena:

) za 20-ak godina..
