Komunizam kao religija

  • Začetnik teme chegevara
  • Datum pokretanja
C

chegevara

Gost
Sekte su sredstvo za ostvarivanje imperijalistckih ciljeva kapitalistickih sila. Jedino priznate religije i komunizam(ali izvorni) vode ka ravnopravnosti svih ljudi. Sta mislite da li je izvorni komunizam slican raligiji?
 
chegevara:
Sekte su sredstvo za ostvarivanje imperijalistckih ciljeva kapitalistickih sila. Jedino priznate religije i komunizam(ali izvorni) vode ka ravnopravnosti svih ljudi. Sta mislite da li je izvorni komunizam slican raligiji?

Obojica govorite namerno pogrešno da bi zapodeli raspravu. Niti su sekte nešto različite od onoga što nazivaš "priznatim religijama", jer su sve one u svom početku bile sekte, imale su religijsko učenje i mali broj članova, što znači da su bile sekte.

To, da priznate religije i komunizam vode ka ravnopravnosti svih ljudi, to je takođe katastrofalna pogreška. Komunizam unekoliko da, barem u izvornoj ideji, ali religije ne govore uopšte o ravnopravnosti ljudi. Recimo, hrišćanstvo ide kao nokat i meso uz monarhiju, a da li je monarhija ravnopravnost? Jeste, samo sutra, što bi rekao Đenka.

Da ti odgovorim na pitanje "da li je komunizam sličan religiji": jeste, isto onoliko koliko i fudbal. Fudbaleri su objekti obožavanja, tj. sveci, odlazak na utakmice je zamenio odlazak u crkvu, utakmice su borba između nas i njih, borba dobra i zla, a "collection plate" iliti tanjir za priloge je premešten na biletarnice stadiona...

Glupo zvuči, ali ne više nego poređenje komunizma i religije.
 
chegevara:
Sekte su sredstvo za ostvarivanje imperijalistckih ciljeva kapitalistickih sila. Jedino priznate religije i komunizam(ali izvorni) vode ka ravnopravnosti svih ljudi. Sta mislite da li je izvorni komunizam slican raligiji?

Имамо комунизама око 70. године + око 26.000.000 без кривици убиjених људима...
Комунизам jе "религиjа", слађем се, али "религиjа" без Бога. А ако без Бога значи она jе "религиjа" сатани. Комунизам покушаве изградити раj на земље без Бога...али ово ниjе могучно!
 
Mislim da Sizif nije na pravom putu. Prave religije su nastale mnogo pre danasnjih sekti i denominacija, kada jos nije bio razvijen kapital u bilo kom obliku, tako da su im ciljevi sami po sebi bili plemeniti. Danasnje sekte imaju samo jedan jedini cilj, ato je obogatiti se na tudjoj nesreci. Normalno je i to da su one sredstvo za ostvarenje ciljeva imperijalnih sila.
Drugo, zbog cega je na krivom putu, jeste i to sto sve religije i njihove Mesije proklamuju ravnopravnost, ali druga je prica ta sto se ta ucenja tokom istorije nisu postovala od crkvenih poglavara, pre svega katolicke crkve.
Aljona, komunizam, sam po sebi, nije uopste los. losi su nacini njegove primene, ali sam po sebi on vodi vecoj demokratiji nego sto je to kapitalizam ikad bio. Jer, dok npr. Bil Gejts, ima desetine milijardi dolara u trezorima, koje leze i trunu, svakodnevno milioni ljudi u Africi i sirom sveta umiru od gladi. Priznaces, to i bas nije tako humano, to posredno ubijanje, koje je i mnogo opasnije, jer je skriveno.
I zato i komunizam i religija-zajedno, da bude ravnoteza u svemu.
 
Aljona, komunizam, sam po sebi, nije uopste los. losi su nacini njegove primene, ali sam po sebi on vodi vecoj demokratiji nego sto je to kapitalizam ikad bio. Jer, dok npr. Bil Gejts, ima desetine milijardi dolara u trezorima, koje leze i trunu, svakodnevno milioni ljudi u Africi i sirom sveta umiru od gladi. Priznaces, to i bas nije tako humano, to posredno ubijanje, koje je i mnogo opasnije, jer je skriveno.
I zato i komunizam i religija-zajedno, da bude ravnoteza u svemu.[/quote]

Поштоване, комунизам jе добра идеа и о њом у своjе време су говорили и Платон, и Томас Морр, али ово jе УТОПИJА.
 
cegevara:
Drago mi je sto si na kraju ipak priznala da je komunizam dobra stvar. To je tako hriscanski.
Svaka cast!(i nije utopija)

Што комунизам jе утопиjа говоре философска наука :) И jа слађем се. Човек jе врло зол и стално живе, као видим у истории, у мржњи. Шта ми можемо говорити о комунизаму... :?

Поздрав.
 
Komunizam je najvece zlo chovechanstva, satansko delo, i sranje kroz gusto granje, i najvece organizovano-kriminalno drustvo, i posle nacizma najvece istrebljivacko-rasistichko-shovinisticko-*****, i najzatupljujuce ideologija, i najefikasnije ispiranje mozga, i expressno siromashenje naroda i njihovo pretvaranje u robove i prosjake, i sve najgore i najcrnje.

I TO ZLO ZVANO KOMUNIZAM JE I PROPALO ZATO STO JE BILO BEZBOZNO, POKUSANO DA BUDE SPROVEDENO U ZIVOT OD STRANE GLUPAKA IZ RADNICKE KLASE KOJI SU JEDINI I MOGLI BITI DOVOLJNO GLUPI DA VERUJU U TAKO NESTO.
 
Ako je komunizam tako dobar kako je moguce da je bas svuda naneo toliko stete?Nijedna zemlja ne samo da nema pozitivnih iskustava nego su ta iskustva najcesce stravicna.Gde su bili ti pravi komunisti I taj izvorni komunizam?Gde je ta ravnopravnost medju ljudima?
Komunizam je bio samo sredstvo za ostvarivanje ciljeva Amerike..Zar mislite da bi “takva sila” mogla tek tako da se raspadne?No, Amerika je odlucila tako, a ona ih je I finansirala.Komunizam je na veoma fini nacin iskoriscen od kapitalistickih sila.
Takodje I nama je komunizam nametnut od strane Engleza.
A jedini I pravi nazovimo ga komunizmom, koji nazalost nikada vise nece biti ponovljen bio je kod Inka I Maja indijanaca.To su primeri za koje ja znam , a ako neko zna jos voleo bih da ih cujem.


P.S. Procitajte knjigu Ima li istorija smisla od Nikole Milosevica.Tu mozete naci da pozadina Marksove filozofije nije briga za radnicku klasu, vec samo mrznja prema burzoaziji.
 
Hm,pa zao mi je ali to nije moja teorija niti moj trip.A kad se malo bolje razmisli nije ni suplja.Amerikancima je i tada jednostavno trebao neprijatelj, kao sto su ga danas nasli u "svetskim teroristima" ili kako ih vec zovu.A i zar komunizam nije dovoljno osiromasio zemlje da bi se tada pojavili Amerikanci kao spasioci.
Uzmi knjigu Recite ne novom svetskom poretku od Geri Alena.Tu ces moci da citas o toj teoriji i da vidis da li ces verovati ili ne. 8)

a ako mozes reci mi ko je nama nametnuo komunizam.
 
Alan Ford:
Amerikancima je i tada jednostavno trebao neprijatelj, kao sto su ga danas nasli u "svetskim teroristima"
Ne možeš preslikavati sliku savremene Amerike na početak ovoga veka, doba recesije i vremena kada je Amerika imala mnogo ozbiljnija posla nego traženje neprijatelja.

Za sliku Amerike kakvu imamo danas u izvesnoj meri zaslužan komunizam, jer je hladni rat i posleratni razvoj doprineli da Amerika postane ono što jeste.

Ali oni nisu imali ni mogućnosti ni potrebe da finansiraju komunizam, prosto zato što je bilo (a i danas ima) ljudi koji veruju u njega. Oni mogu finansirati neke pobunjeničke pokrete, akcije koje bi destabilizovale državno ustrojstvo (recimo u bivčem SSSR-u) ali to je u suštini sve, ne mogu nikako finansirati ceo državni aparat a da to ostane tajna.

A ja pretpostavljam da si ti na to ciljao.
 
Komunizam je nepozeljan medju zatrovanom pro-americkom high-life-wanting omladinom koja zeli da, samo zbog sopstvenih nedostataka, gazi sve one koji imaju manje u materijalnom smislu.
Najbrze se siri najprostije. Nisko, zatupljujuce i pravo brainwash-ing verovanje u novac i "moc" koja iz njega sledi, toliko zeljenog, ponovo, zbog nedostataka same ljudske vrste. Ljudi su previse glupi da bi shvatili komunizam i previse bezobzirni jedni prema drugima da bi on uspeo. Svi zele "anarhiju" (svako taj termin vidi drugacije ali je veoma rasireno verovanje u anarhiju kao "radim sta hocu a drugi mene slusaju, a ako ne onda bang-bang ja njih", a u samoj ideji, komunizam je poslednja stepenica ka njoj.


ZIVEO!
 
Dozvolicete da se ponovim citirajuci mudre reci austrijskog marsala Vindizgreca:
"Krv je jedini lek za sve boljke zemlje - komunizam, radikalizam i bezboznistvo."
Mislio sam da je ova zemlja prezdravila i da joj ovakav lek vise nije potreban... Ali citajuci neke od ovih postova uvidjam da se mozda ipak varam.
 
Тројица антихриста: Ниче, Маркс, Дарвин... су произвели више отпадије од Бога, него сви јеретици скупа у претходна 2 миленијума минус пар година... :roll:
 
Rade Karamazov:
DeDa:
Da nije bilo tog usranog komunizma sad bi smo u svetu bili neko i nesto...dovde nas je doguro' onaj matori copavac,a radnici su smo srali o bradstvu i jedinstvu! :x
Ej bre u pravu si Dekara,da ne bi onog usranog komunizma,danas demokrati ne bi imali sta da rasprodaju za sitne pare belosvetskim kostaplerima :wink: Karamazov[q]
Ne mesaj religiju sa politikom tacnije s' komunizmom...nisu isti tabor... :!: :!: :!:
 

Back
Top