Komunizam-dobar ili los

Komunizam-dobar ili los

• dobar

• los

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ne trosi ni svoje a ni moje vreme ukoliko ne zelis da ozbilno raspravljas.Osmocasovno radno vreme je zasluga socijalistickih pokreta i borbe radnicke klase.
I drugo ne masi sa tim komunisti bez veze,danasnji tajkuni su bivsi komunisti a sadasnji clanovi i finansijeri demokratskih stranaka.Navedi mi jednog clana CK SFRJ koji je tajkun.

Е, свашта од тебе - па не мислиш ваљда да ћу сада да копам по списковима чланова ЦК СКЈ...има их колико хоћеш а нарочито ЊИХОВИХ СИНОВА... а они најистакнутији СУ СЕ ТОЛИКО ВЕЋ БИЛИ НАКРАЛИ ДА ИМ НОВО БОГАЋЕЊЕ НИЈЕ НИ БИЛО ПОТРЕБНО... и шта то значи "БИВШИ КОМУНИСТИ"... немој да ме засмејаваш... исто као када би неко рекао "бивши четник"... глупост...

Е, свашта од тебе - па не мислиш ваљда да ћу сада да копам по списковима чланова ЦК СКЈ...има их колико хоћеш а нарочито ЊИХОВИХ СИНОВА... а они најистакнутији СУ СЕ ТОЛИКО ВЕЋ БИЛИ НАКРАЛИ ДА ИМ НОВО БОГАЋЕЊЕ НИЈЕ НИ БИЛО ПОТРЕБНО... и шта то значи "БИВШИ КОМУНИСТИ"... немој да ме засмејаваш... исто као када би неко рекао "бивши четник"... глупост...

Onda ne koristi CK SKJ u raspravi,pa ni Titovi potomci nemaju ni delic novca koji poseduju danasnji demokrati.Prebega i prevrtaca je bilo na obe strane ti bi to trebalo da znas.Navescu ti primer Voje Pozarevca,poznati cetnicki koljac uhvacen je i osudjen kada je podneo zahtev za prvoboracku penzijju,ceo dogadjaj se desio osamdesetih.Ja sam postao komunista sa 16 godina i to sam i danas i nemoj da me vredjas i stavljas u isti kos sa "bivsim".

Kakav je po vama bio komunizam...dobar ili los.
po meni je bio dobar...zna se.Tad je zemlja bila u usponu a sad...ne samo kod nas vec i u svim zemljama gde je vladao komunizam.z:poz:
А шта је по теби комунизам? Петогодишњи план, плус еликтрификација, као код Стаљина?

Мислим, у којој земљи је комунизам био друштвено уређење ?

А шта је по теби комунизам? Петогодишњи план, плус еликтрификација, као код Стаљина?

Мислим, у којој земљи је комунизам био друштвено уређење ?

Po meni kozmunizam zasniva na zajednickom vlasnistvu nad sredstvima proizvodnje.A sto se tice religije ...e ili se bavis politikom ili ides u crkvu...ne moze sve...

Član 174.

Ispovedanje vere je slobodno i privatna je stvar čoveka.

Verske zajednice odvojene su od države i slobodne su u vršenju verskih poslova i verskih obreda.

Verske zajednice mogu osnivati samo verske škole za spremanje sveštenika.

Protivustavna je zloupotreba vere i verske delatnosti u političke svrhe.

Društvena zajednica može materijalno pomagati verske zajednice.

Verske zajednice mogu, u granicama određenim zakonom, imati pravo svojine na nepokretnosti.
Ustav 1974
Član 25

Građanima je zajemčena sloboda savesti i sloboda veroispovesti.

Crkva je odvojena od države.

Verske zajednice, čije se učenje ne protivi Ustavu, slobodne su u svojim verskim poslovima i u vršenju verskih obreda. Verske škole za spremanje sveštenika slobodne su, a stoje pod opštim nadzorom države.

Zabranjena je zloupotreba crkve i vere u političke svrhe i postojanje političkih organizacija na verskoj osnovi.

Država može materijalno pomagati verske zajednice.

Ustav 1946
Pa vi sad vidite ko laze... i da li se drzava uopste bunila protiv crkve...

Po meni kozmunizam zasniva na zajednickom vlasnistvu nad sredstvima proizvodnje.A sto se tice religije ...e ili se bavis politikom ili ides u crkvu...ne moze sve...

Član 174.

Ispovedanje vere je slobodno i privatna je stvar čoveka.

Verske zajednice odvojene su od države i slobodne su u vršenju verskih poslova i verskih obreda.

Verske zajednice mogu osnivati samo verske škole za spremanje sveštenika.

Protivustavna je zloupotreba vere i verske delatnosti u političke svrhe.

Društvena zajednica može materijalno pomagati verske zajednice.

Verske zajednice mogu, u granicama određenim zakonom, imati pravo svojine na nepokretnosti.
Ustav 1974
Član 25

Građanima je zajemčena sloboda savesti i sloboda veroispovesti.

Crkva je odvojena od države.

Verske zajednice, čije se učenje ne protivi Ustavu, slobodne su u svojim verskim poslovima i u vršenju verskih obreda. Verske škole za spremanje sveštenika slobodne su, a stoje pod opštim nadzorom države.

Zabranjena je zloupotreba crkve i vere u političke svrhe i postojanje političkih organizacija na verskoj osnovi.

Država može materijalno pomagati verske zajednice.

Ustav 1946
Pa vi sad vidite ko laze... i da li se drzava uopste bunila protiv crkve...

Dzabe im pricas ne mogu oni to da shvate.z:mrgreen:

Kako nas sad **** zapad vi niste ni svesni :D Evo vam Ikarbus sto je na sva zvona Dinkic izasao da su potpisali ugovor sa holandskim VDL-om.Pitajte ljude tamo kako je to ispalo na kraju :D Znaci autobusi se sklapaju u Ikarbusu a kontrolisu ih Holandjani.KAd su odvezli buseve u Ajdhoven ovi ih ****** kao volove,morali su da im plate 500 eura za PRANJE po busu :D i kao neke sitne prepravke im uzeli i po 20 000 eura po busu i ako su holandjani u Ikarbusu nadlgedali koplet proizvodnju i potpisali da je sve u redu.Sve u svemu Ikarbus je NJIMA PLATIO da im sklapa autobuse :D Klasican kolonijalni odnos

Bio je los za one kojima je oduzeta imovina i koji su stradali u nacionalizaciji a svakako je bio dobar za one koji su uzivali u privilegijama i dobijali stanove takvi i danas lepo zive od rentiranja .

U svakoj normalnoj zemlji to bi se zvala pljacka i postovanje privatne imovine je jedan od osnovnih ljudskih prava, a ocigledno u toj zemlji ljudskih prava nije bilo kad je Tito pobio oko 1,1 milion ljudi tokom njegove komunisticke diktature.

U svakoj normalnoj zemlji to bi se zvala pljacka i postovanje privatne imovine je jedan od osnovnih ljudskih prava, a ocigledno u toj zemlji ljudskih prava nije bilo kad je Tito pobio oko 1,1 milion ljudi tokom njegove komunisticke diktature.
U Titovo vreme smo imali:

-Besplatno zdravstvo i školstvo

-Posao i većina je dobila i besplatne stanove(sam je vojska gradila 10 000
stanova godišne)

-Jeftine i redovne godišnje odmore. Svi su mogli da idu i išlo se 3 nedelje.

-Pasoš sa kojim smo mogli da idemo po celom svetu.

-Kola je imao ko je hteo i vozio se kolik je hteo.

-U sportu smo žarili i palili i imali najjače lige u Evropi.

-U kulturi smo postigli mnogo, Nobelova nagrada za književnost, pozorišta su
imala po 8 premijera godišnje, u našim filmovima su igrali najpoznatiji strani
glumci...

-Od razrušene i uništene zemlje smo izgradili sve novo, u početku radnim
akcijama i na kramp i lopatu.

-Bili smo lider Nesvrstanih i nešto smo se pitali u svetu.

-Imali smo petu armiji sveta.

-Od izvoza naoružanja smo zarađivali preko 3 milijarde dolara, to naplaćivali u
nafti od braće nesvrstanih, a zatim tu naftu prerađivali i bili jedan od
glavnih izvoznika derivata. Svaka republika je maltene imala rafineriju koja je
radila punim kapacitetom pa nam je trebao i naftovod. Domaće nafte imali smo u
tragovima, a kasnije, pošto smo se bavili istraživanjem i 10 posto angolske
nafte.
-Od preleta je Kontrola letenja takođe dobijala preko 3

milijarde dolara, građevinci su se rasturali od poslova, kao i auto industrija
itd.

-1970. smo imali bruto nacionalni dohodak po glavi stanovnika kao i Italija.

-Sirotinja je imala šansu u životu

Pod jedan-Nista od onoga sto je oduzeto nije otislo u privatne ruke vec je postalo drustvena imovina.
Pod dva-Imovina je oduzimana saradnicima okupatora i kapitalistima,onim istim koji u u periodu od 1919-1941 izrabljivali siroke narodne mase u kraljevini.Veci deo imovine oduzet je uz naknadu.
Pod tri-Po tvom racunaju ispada da je u periodu od 1945-1980 Broz ubio svakog 5 umrlog,lupas bre ko maksim po diviziji.

Ti se drogiras ,keva mi je radila u prodavnici tad i imala 800 maraka ,cale je radio kao dipl.el.inzinjer i imao vise od 1500 maraka platu.Imas i zvanicnu statistiku.
1990 je prodato u SFRJ 450 000 automobila ,to je sigurno moglo sa 300 maraka platom :D I da svi imaju kuce od 2-3 sprata.

A sta si mi dao,link za SLoveniju??Pa HR ima trenutno samo 5% veci GDP nego sto je imala pre 20 godina a tamo je prosek plate 750 eura.
Boško sine,opet lupaš.Do 1989,prosečna plata u Srbiji bila je između 250 i 300 nemačkih maraka.Možda je tvoja keva i imala platu od 800 maraka a ćale 1500 ali to je tako malo verovatno da graniči sa nemogućim.Sam Ante Marković je kad je došao na mesto premijera povisio sebi platu na 1000 DM.
Nisu svi imali kuće na 2-3 sprata kako kažeš,to se tebi sine Boško samo tako čini z:mrgreen:

Bio je los za one kojima je oduzeta imovina i koji su stradali u nacionalizaciji a svakako je bio dobar za one koji su uzivali u privilegijama i dobijali stanove takvi i danas lepo zive od rentiranja .

Znaš odakle im stanovi .Deda dobio stan jer se "borio u borbi",tata dobio stan je se i on "borio u borbi" i unuk dobio stan jer su se njegovi "borili u borbi".

Boško sine,opet lupaš.Do 1989,prosečna plata u Srbiji bila je između 250 i 300 nemačkih maraka.Možda je tvoja keva i imala platu od 800 maraka a ćale 1500 ali to je tako malo verovatno da graniči sa nemogućim.Sam Ante Marković je kad je došao na mesto premijera povisio sebi platu na 1000 DM.
Nisu svi imali kuće na 2-3 sprata kako kažeš,to se tebi sine Boško samo tako čini z:mrgreen:

On prica kako su ziveli UDBASI, KOS, JNA vojna lica u to vreme, njima je ocigledno bilo dobro a ne prosecnom gradjaninu.

http://forum.krstarica.com/showthread.php/392821-KADA-SE-U-SRBIJI-NAJBOLJE-ZIVELO/page27

newpicture012u.jpg

Imovinu su oduzimali svima koji su bili iole bogatiji , nema to veze sa stranim placenicima .Oduzimali su je i onima koji su poginuli u ratu ratujuci za partizane i tako su stvarali socijalne slucajeve sto se u mojoj familiji desilo nikakvu naknadu nisu davali ,ti ljudi su ponovo sve morali od 0 da grade a stanove naravno da nisu dobili.Stanove su dobijali oni koji su imali vezu i bili bliski sa direktorima firmi ,tu i tamo se desavalo da dobije i neko ko je socijalan slucaj ali je to bila retkost.Neki su dobijali iako su imali vise stambenih objekata

U Srbiji je tad na vlasti bio kvazi nacionalisticki rezim Slobodana Milosevica covek ti prica o Titovom dobu i 100% je u pravu.Pojma nemas.

Imovinu su oduzimali svima koji su bili iole bogatiji , nema to veze sa stranim placenicima .Oduzimali su je i onima koji su poginuli u ratu ratujuci za partizane i tako su stvarali socijalne slucajeve sto se u mojoj familiji desilo nikakvu naknadu nisu davali ,ti ljudi su ponovo sve morali od 0 da grade a stanove naravno da nisu dobili.Stanove su dobijali oni koji su imali vezu i bili bliski sa direktorima firmi ,tu i tamo se desavalo da dobije i neko ko je socijalan slucaj ali je to bila retkost.Neki su dobijali iako su imali vise stambenih objekata
Godisnje je u Beogradu gradjeno 33000 stanova nije valjda da su svi bili direktorski.

Back