Комунистичко фалсификовање историје

a kako objasnjavas da se od 43 saveznici priklanjaju titu..?? zasto..?? 44 je daleko o kojoj pricas...

Vec ti je jedno sto puta od sad obajsnjeno, zahavljujuci STALJINOVOM coveku i laznim informacija koje je davao Londonu, vodja komunisticka partije Britanije James Klugmann, baziranom u Kairu. Zato su svi Zap[adni saveznici 1946. ukljucujuci i Britance zalagali da se Draza pusti na slobodu kad je Broz i Staljinova Crvena armija okupirala zemlju.

ne lazem, 'ajde jedino ako sam nesto zaboravila..
evo razmisljam...bilo je par mozda nekih koji su kao nesto pokusavali, ali tad je vec narod krenuo da gura istinu i to se nije moglo zaustaviti

profesorica iz muzickog nas je smarala s partizanskim pesmama do mozda treceg razreda Osnovne, kad se Titu gubi svaki trag u mojoj skoli i svim predmetima.

ovo je dovoljno za moju procenu hvala...

Pitanje za tebe:"Kako se zovu saradnici okupatora?
a) Izdajnici
b) patriote
Evo malo cu ti pomoci.Nije pod b).

ČETNICI, NEMCI, BUGARI I LJOTIĆEVCI ZAJEDNO U NAPADU
Br. 88
25. III. oko 19h primio sam u Užicu sledeću količinu municije:60.000 metaka puščane municije 7,937.000 " mitraljeske " 7,99.000 " puščane municije (engleske)7,721.150 " mitraljeske municije (holandske) 6,516,640 " za M. Pi. 9 mm400 bombi za bacač 81 mm.400 " " " 45 mm.
Obećano nam je još 30.000 metaka puščane munciije. Dobićemo čim transportstigne u Užice.
Kako je put kod Prilika bio zatvoren od komunista to sam kamione ostavio uPožezi a ja sam sa malim autom prebacio 9.000 metaka malom Eriću i Kalči Markoviću.
Municiju sam do rudnika prebacio tek 26. - III. oko 17h.
Zlatibor je od 24. III. potpuno prazan od komunista. Bugari i poljska straža drže liniju Bela Reka - Zbojštica. Tri bugarske kolone u jačini od po jednog bataljona krenule su u zoru 25. III. prema jugu sa linije Užice - Požega. Kolone su 26. III. u veče stigle naliniju Katići - Prilike.
Dobrovoljački puk Marisava Petrovića razbijen je od strane komunista 25. III. u veče kod s. Sivčine. Dobrovoljci su se povukli na rudnik gde se i sada nalaze.
Bugarski bataljon pod komandom majora Haralampijeva primio je isto veče borbu sa partizanima. Komunisti su bili nadmoćniji i bugari su se povukli u Ivanjicu.
Za sada u okolini Ivanjice nalaze se sledeće snage: Cvetić i Marković na liniji Mučanj - Kušiće, jedan bataljon bugara Katići, jedan bataljon bugara Prilike plus 4 tenka,puk dobrovoljaca dve čete rusa(Pripadnici Ruskog zaštitnog korpusa)1 i 4 tenka, Ivanjica tri bataljona bugara i dve čete nemaca koji su ovog momenta stigli.
Pavle Marković (Zlatiborska brigada) juče popodne bio je u Brekovu i odmah krenuo dalje za Šarenik. Javiće se ovde radi popune municije.
Kako komunisti nadiru ka JI tj. prema ibarskoj dolini to sam još prošle noći ìntervenisao u Beogradu da se Ibar posedne. To će i biti učinjeno. Takođe će i trupe iz Sjenice biti pomerene ka istoku ka Raškoj.
Nemci i Bugari imaju zadatak da gone partizane i dalje. Oni traže da Cvetić i Marković obezbede desno krilo da se komunsiti ne bi izvukli prema Sjenici.

Slusaj, ja to necu ni procitati..verovatno su neke komunisticke besmislice..procitale sam sve knjige o tome koje postoje kod nas...i imam svoje vidjenje stvari.
Najgora licnost nase istorije je Broz, lazov,osoba bez morala i stida, najveci srbomrzac ikad.
Draza je nas heroj, koji je svoj patriotizam dokazao u oba rata i dao zivot za Srbe i Srbiju.

Vec ti je jedno sto puta od sad obajsnjeno, zahavljujuci STALJINOVOM coveku i laznim informacija koje je davao Londonu, vodja komunisticka partije Britanije James Klugmann, baziranom u Kairu. Zato su svi Zap[adni saveznici 1946. ukljucujuci i Britance zalagali da se Draza pusti na slobodu kad je Broz i Staljinova Crvena armija okupirala zemlju.

gde si rodjen i gde zivis..???

a kako objasnjavas da se od 43 saveznici priklanjaju titu..?? zasto..?? 44 je daleko o kojoj pricas...

Saveznici ako misliš na zapadne saveznike,V.Britanija i SAD imaju svoje interese koji se nisu u svemu podudarali sa interesima Jugoslavije ili Srbije.Oni su sa SSSR dogovorili podelu Evrope na slobodni i na deo koji je pripao Sovjetskom Savezu.Jugoslavija je imala nesreću da se nađe na sovjetskoj strani za razliku od npr.Grčke gde je takođe postojao jak komunistički gerilski pokret koji je uz saradnju SSSR -a uništen od strane zapadnih saveznika.
Niko i ne spori da su se saveznici poneli krajnje nepošteno prema Srbima,posebno što Srbi uopšte nisu morali da učestvuju u tom ratu nego su na nagovor upravo Engleske i SAD praktično objavili rat Hitleru 27 marta 1941.

Otimalo se jeste, ali se nije UBIJALO!

A otimalo se zato jer SE MORALO!

Da bi stanovnistvo u gradovima PREZIVELO.

I bilo je OPRAVDANO!

A to mogu da kazem ja jer su mojoj porodici JAKO MNOGO OTELI!

I ni dan danas ne vracaju, iako to sada vise nije opravdano kao sto je tada bilo!
Ево како се правда принудни откуп, када су српски сељаци хапшени зато што нису имали шта да дају!

Морало се?!

Ево како се правда принудни откуп, када су српски сељаци хапшени зато што нису имали шта да дају!

Морало се?!

Pa moralo se, naravno!

Seljaci su krili zito i hranu.

Nisu hteli da je daju.

Sta se cudis?

Svakako je bilo i onih koji su neopravdano zlostavljani, ali tada nije bilo VREMENA ZA NATEZANJE.

A nije bilo ni demokratije ni ljudskih prava.

Gledao se GOLI OPSTANAK.

Pa moralo se, naravno!

Seljaci su krili zito i hranu.

Nisu hteli da je daju.

Sta se cudis?

Svakako je bilo i onih koji su neopravdano zlostavljani, ali tada nije bilo VREMENA ZA NATEZANJE.

A nije bilo ni demokratije ni ljudskih prava.

Gledao se GOLI OPSTANAK.

Значи голи опстанак?!

Је л' ту мислиш и на горе споменутог Капићића и другове, који су ''морали'' да се уселе у куће на Дедињу и Сењаку?
да би другови имали са чим да праве баханалије?

Крили жито? А зашто?

Није ли можда зато што су три узаступне послератне године биле сушне, те су приноси били мањи?

Није ли зато да би деца српски сељака, који су иначе били темељ модерне српске државности ( све ратове, све невоље Србије су изнели на својим плећима), имала шта да једу?

Poslednja izmena:
Komunisti ne bi mogli da uspostave vlast, da nisu imali većinsku podršku srpskog
stanovništva.
Ni Nemci nisu imali većinsku podršku srpskog,poljskog,češkog,slovačkog,francuskog,belgijskog i stanovništva ostalih zemalja koje su okupirali ali su uspostavili svoju vlast.Ni oni legitimitet svoje vlasti nisu proveravali na izborima kao ni komunisti.

Saveznici ako misliš na zapadne saveznike,V.Britanija i SAD imaju svoje interese koji se nisu u svemu podudarali sa interesima Jugoslavije ili Srbije.Oni su sa SSSR dogovorili podelu Evrope na slobodni i na deo koji je pripao Sovjetskom Savezu.Jugoslavija je imala nesreću da se nađe na sovjetskoj strani za razliku od npr.Grčke gde je takođe postojao jak komunistički gerilski pokret koji je uz saradnju SSSR -a uništen od strane zapadnih saveznika.
Niko i ne spori da su se saveznici poneli krajnje nepošteno prema Srbima,posebno što Srbi uopšte nisu morali da učestvuju u tom ratu nego su na nagovor upravo Engleske i SAD praktično objavili rat Hitleru 27 marta 1941.

drina je bila oduvek granica razdvajanja istoka i zapada...ali oduvek...tvoje objasnjenje je samo delimicno...istina je da su procene saveznika da je tito imao daleko vece sanse u gradjanskom ratu od draze..to jedno drugo saveznicima vise nije odgovarala kraljevina .... tezilo se republickom uredjenju posleratne zemlje...previse je opsirno i komplikovano da bi se bilo kratko i sazeto....neaktivnost draze prema nacistima od polovine 42 nije odgovarala nikom od saveznika....draza je od 42 samo deklerativno bio komandant JUVO u otadzbini....nije jadnik znao dal je srbin il jugosloven...nesposoban da uspostavi jedinstvenu liniju komandovanja....djurisic i djuic su ga podrzavali samo dok ih je logisticki pomagao...kako je logistika slabila tako i drazin uticaj...vecina drazinih vojvoda su odmetnute harambase a ne komandanti regularne vojske...cena je poznata...

Back