Ja sam pogrešio jer nekoliko meseci je trebalo da pišem a ne godina... izvinjavam se...
Jogurt je mlečni proizvod fermentiran mlečno-kiselinskim bakterijama. Što znači da različiti sojevi bakterija prave jogurt od mleka pretvarajući laktozu u mleku u mlečnu kiselinu, pa se većina laktoze pretvara i više nije šećer. Važno je da jogurt tako ima nizak ili vrlo nizak sadržaj laktoze u poređenju sa mlekom, ali čak i tada nije nula. Dakle, laktoza je prisutna u jogurtu ali u veom maloj količini. Možemo reći da većina ljudi osetljivih na laktozu, oko 80%, može bez problema da konzumira jogurt. To je zato što njihovo telo bez problema razgrađuje ovu malu količinu laktoze.
Gljiva nije „prava“ biljka, ali nije ni životinja, već pripada zasebnoj grupi, to je zato što ima i biljna i životinjska svojstva. A gljivično telo je slično ljudskom telu u jednom: proizvodi vitamin D kada je izloženo sunčevoj svetlosti (ili UV zračenju).
Ova količina se lako može povećati ako sunčevi zraci i dalje dođu do gljivica nekoliko dana. Dakle, ako volite pečurke i želite da unesete više vitamina D u svoje telo, uzmite još više vitamina D iz svoje pečurke pre nego što je napravite za ručak. Ako više ne možete da se sunčate, sunčajte glave gljiva 2-3 sata, a zatim pripremite kao i obično.