• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Kompjuterska dijagnostika bolesti

dixieland

Domaćin
Poruka
4.025
Prilično skupo. Pojavilo se i kod nas ali se analiza radi u inostranstvu .
Mada nije to kao po nazivu ''kompijuterska'' ali svakako reagensi , geni , krv i aparati da odgovara temi.
Prilično skupo ( ako se dobro secam) '' da li postoji bolest, koja ili kada će se pojaviti''.
(Analiza za skoro sve vrste tumora koji se eventualno mogu pojaviti u nekoj budućnosti za dotičnu osobu . )
.......................
Ali ako misliš na pojam da pipneš elektrode poput filmova , to je nepouzdano , eventualno za neke metabolitičke bolesti koje zavise od provodljivosti organizma , temperature organa itd.

Poslednja izmena:

Affro*

Zaslužan član
Poruka
108.748
Da li vjerujete u ovo?
Navodno se otkrivaju sve bolesti ili slabosti organizma.Moja drugarica isla i tvrdi da su joj sve pogodili.Ja nesto ne vjerujem u to.
Na kom principu uopste rade ovi aparati?
Bila. Vodila me ćerka 2018-te kad sam pocela sa hemo kod nekog rusa koji je imao navodno agenciju i ordinaciju u hotelu maestral u becicima. Žali boze para. Ja mu nisam ama baš nista poverovali, a poznavala sam devojku koja jeste i na žalost odavno nije medju nama. Mislim da se držala lekara na vma mnogo duže bi bila tu 😞

Izbegavate te prevaranti i derikoze :ok:

pikax

Elita
Moderator
Poruka
15.711
Da li vjerujete u ovo?
Navodno se otkrivaju sve bolesti ili slabosti organizma.Moja drugarica isla i tvrdi da su joj sve pogodili.Ja nesto ne vjerujem u to.
Gluposti totalne.
Preptostavljam da funkcionišu tako što ubace podatke o osobi i izvlače opštu statistiku , a izvade šatro kap krvi .
Možda će to biti realno jednog dana , ali uz kompletne analize i dijagnostiku , ali ipak dajem prednost Konzilijumu lekara - timu od nekoliko stručnjaka nego kompjuteru.

limunada

Buduća legenda
Poruka
25.484
Gluposti totalne.
Preptostavljam da funkcionišu tako što ubace podatke o osobi i izvlače opštu statistiku , a izvade šatro kap krvi .
Možda će to biti realno jednog dana , ali uz kompletne analize i dijagnostiku , ali ipak dajem prednost Konzilijumu lekara - timu od nekoliko stručnjaka nego kompjuteru.
Ne.Prikljuce na nesto,neke elektrode,sta li...pregled traje oko sat vremena.Mojoj drugarici su npr.rekli da ima masnu jetru,probleme sa stitnom,povisen secer..
Nije nikakva analiza iz krvi.

limunada

Buduća legenda
Poruka
25.484
Prilično skupo. Pojavilo se i kod nas ali se analiza radi u inostranstvu .
Mada nije to kao po nazivu ''kompijuterska'' ali svakako reagensi , geni , krv i aparati da odgovara temi.
Prilično skupo ( ako se dobro secam) '' da li postoji bolest, koja ili kada će se pojaviti''.
(Analiza za skoro sve vrste tumora koji se eventualno mogu pojaviti u nekoj budućnosti za dotičnu osobu . )
.......................
Ali ako misliš na pojam da pipneš elektrode poput filmova , to je nepouzdano , eventualno za neke metabolitičke bolesti koje zavise od provodljivosti organizma , temperature organa itd.
Nije ovoo prvo.Vjerovatno ovo drugo.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
37.283
Da li vjerujete u ovo?
Svakakvi prevaranti izvlace pare... kad je dete bilo kod logopeda uvaljivali su nam kao da gleda kroz
mikroskop kap krvi i nalazi probleme, ja podmah izguglo i nasao da je prevara...

Duki Lu

Buduća legenda
Poruka
27.219
Ne.Prikljuce na nesto,neke elektrode,sta li...pregled traje oko sat vremena.Mojoj drugarici su npr.rekli da ima masnu jetru,probleme sa stitnom,povisen secer..
Šarlatani!

Zovu telefonom najčešće, predstavljaju se kao istraživački tim, zakupe prostoriju u nekom hotelu ili MZ, navlače i deru ovaj jadni narod.

Kakve elektrode, iris dijagnostike, blablabla?!

Svako ima izabranog lekara, može barem jednom godišnje da odradi biohemijske, komplet laboratorijske pretrage i kardiološki pregled.

Imam odličnog izabranog lekara, što je najvažnije, neograničeno poverenje.
Ne primam se na uličnu dijagnostiku, ne proveravam i ne tražim po internetu lek za određene simptome.

Ona Marge

Poznat
Poruka
9.217
Ja imam taj analizator kući. Platila ga oko 100 evra, mada je uglavnom oko 200, ali je ovaj na nemačkom pa nisu mogli nikome kod nas da ga prodaju.
Ne verujem mu baš, mada kao da pruži neke smernice šta bi trebalo proveriti.
Hormoni, mikroelementi, vitamini i minerali se poklapaju sa nalazima iz laboratorije a ostalo može biti a ne mora.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.