Kompjuter se restartuje uvek kada UKLJUČIM/ISKLJUČIM štampač

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Kompjuter: Windows Xp.
Štampač: Epson LQ 500

Uvek kada Uključim ili Isključim štampač, komjuter se restartuje.
Izbrisao sam instalaciju za štampač i ponovo instalirao - isto (restartuje se).
Vratio sam sitem u predhodno stanje sa tačkom vraćanja pre nego što se ova pojava manifestovala - isto (restartuje se).
Interesuje me samo: dali je neko imao ovakav slučaj i kako ga je rešio.
Pretpostavke, šta bi moglo da bude, bile bi mi od male koristi.
 
Da li su na istoj utičnici ? Ako jesu pokušaj da ih razdvojiš.

Пробао сам предложену варијанту раздвајања на различите утичнице. Како је кабл био нешто краћи до следеће утичнице, вратио сам утикач тамо где је био (док не прибавим продужни кабл) и гле чуда, више нема рестартовања компјутера. Ово сам пробао више пута и компјутер ради стабилно.
Не могу да претпоставим шта се десило али се добро десило.

Модераторе молим да ми још не затварају тему, јер је могуће да се грешка понови из разлога како је описао Angel4U . А сасвим је могуће.
 
Пробао сам предложену варијанту раздвајања на различите утичнице. Како је кабл био нешто краћи до следеће утичнице, вратио сам утикач тамо где је био (док не прибавим продужни кабл) и гле чуда, више нема рестартовања компјутера. Ово сам пробао више пута и компјутер ради стабилно.
Не могу да претпоставим шта се десило али се добро десило.

Модераторе молим да ми још не затварају тему, јер је могуће да се грешка понови из разлога како је описао Angel4U . А сасвим је могуће.

Onda Kupi novi produzni kabal sa 3-5 utikaca...
Moguce da ti je pokvaren utikac ili mrda tamo gde su ti prikljuceni PC i Stampac lol
 
Onda Kupi novi produzni kabal sa 3-5 utikaca...
Moguce da ti je pokvaren utikac ili mrda tamo gde su ti prikljuceni PC i Stampac lol

Да то ћу уратити колико још сутра!
Захваљујем и теби и freak71 који сте имали имали ,,петљу'' за мој проблем.
 
da li da pogledaš
ako zavisi kako se okrene , taj utikač ,
jer stvarno neki uređaji , neuzemljeni spajaju na fazu i onda
prave naponsku razliku :think:
(ne znam kako bolje da objasnim , na primer dešavalo mi se
kad utaknem periferiju s desne strane ako je faza da pravi problem, a na drugu stranu ne)

rationale za ovaj odgovor je da u šuko utikaču jedna žica jeste faza a druga je nula
a da neki uređaji imaju čudna ne-transformatorka napajanja radi uštede
 

Back
Top