Quantcast

Kompjuter se restartuje uvek kada UKLJUČIM/ISKLJUČIM štampač

Poruka
23.309
Kompjuter: Windows Xp.
Štampač: Epson LQ 500

Uvek kada Uključim ili Isključim štampač, komjuter se restartuje.
Izbrisao sam instalaciju za štampač i ponovo instalirao - isto (restartuje se).
Vratio sam sitem u predhodno stanje sa tačkom vraćanja pre nego što se ova pojava manifestovala - isto (restartuje se).
Interesuje me samo: dali je neko imao ovakav slučaj i kako ga je rešio.
Pretpostavke, šta bi moglo da bude, bile bi mi od male koristi.

Poruka
23.309
Da li su na istoj utičnici ? Ako jesu pokušaj da ih razdvojiš.
Пробао сам предложену варијанту раздвајања на различите утичнице. Како је кабл био нешто краћи до следеће утичнице, вратио сам утикач тамо где је био (док не прибавим продужни кабл) и гле чуда, више нема рестартовања компјутера. Ово сам пробао више пута и компјутер ради стабилно.
Не могу да претпоставим шта се десило али се добро десило.

Модераторе молим да ми још не затварају тему, јер је могуће да се грешка понови из разлога како је описао Angel4U . А сасвим је могуће.

Angel4U

Buduća legenda
Banovan
Poruka
36.701
Пробао сам предложену варијанту раздвајања на различите утичнице. Како је кабл био нешто краћи до следеће утичнице, вратио сам утикач тамо где је био (док не прибавим продужни кабл) и гле чуда, више нема рестартовања компјутера. Ово сам пробао више пута и компјутер ради стабилно.
Не могу да претпоставим шта се десило али се добро десило.

Модераторе молим да ми још не затварају тему, јер је могуће да се грешка понови из разлога како је описао Angel4U . А сасвим је могуће.
Onda Kupi novi produzni kabal sa 3-5 utikaca...
Moguce da ti je pokvaren utikac ili mrda tamo gde su ti prikljuceni PC i Stampac lol

dujkenujkeme

Ističe se
Poruka
2.358
da li da pogledaš
ako zavisi kako se okrene , taj utikač ,
jer stvarno neki uređaji , neuzemljeni spajaju na fazu i onda
prave naponsku razliku :think:
(ne znam kako bolje da objasnim , na primer dešavalo mi se
kad utaknem periferiju s desne strane ako je faza da pravi problem, a na drugu stranu ne)

rationale za ovaj odgovor je da u šuko utikaču jedna žica jeste faza a druga je nula
a da neki uređaji imaju čudna ne-transformatorka napajanja radi uštede

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.