Kompjuter se ne ukljucuje.

Maakso

Početnik
Poruka
3
Pozdrav Krstaši.
Juče sam na drugom kompjuteru overklokovao intel e8600 na nekih 3.9ghz.
Radio je savrseno. Temperature nisu prelazile 70c. I onda se odjednom ugasio. Kada sam hteo ponovo da ga startuje,ukljucio se ali nije bilo slike i iskljucio sam ga pritiskom na power taster(tek sad sam provalio da se tada restartovao bios i da sam trebao da kabal od monitora premestim na integrisanu grafiku.) I kada sam hteo ponovo da ga ukljucim ništa. Ventilatori u kućistu se ne vrte. Samo na matičnoj ploči svetli zelena lampica. Na napajanju sam prespojio zelenu żicu i masu i napajanje se ukljucilo kao i ventilatori u kucistu.Napajanje je skoro kupljeno novo u emmiu,Falcon 600l .Vadio sam bios bateriju napolje ali nista.Da li je riknula matična? Inače matična je Asus p5g41t-m lx3
 
Pozdrav Krstaši.
Juče sam na drugom kompjuteru overklokovao intel e8600 na nekih 3.9ghz.
Radio je savrseno. Temperature nisu prelazile 70c. I onda se odjednom ugasio. Kada sam hteo ponovo da ga startuje,ukljucio se ali nije bilo slike i iskljucio sam ga pritiskom na power taster(tek sad sam provalio da se tada restartovao bios i da sam trebao da kabal od monitora premestim na integrisanu grafiku.) I kada sam hteo ponovo da ga ukljucim ništa. Ventilatori u kućistu se ne vrte. Samo na matičnoj ploči svetli zelena lampica. Na napajanju sam prespojio zelenu żicu i masu i napajanje se ukljucilo kao i ventilatori u kucistu.Napajanje je skoro kupljeno novo u emmiu,Falcon 600l .Vadio sam bios bateriju napolje ali nista.Da li je riknula matična? Inače matična je Asus p5g41t-m lx3
mozda je crkao i procesor, ako si srecne ruke. Narucih neki procesor za 200 dinara od 775 socketa da proveris. A ako ti je ploca u redu prodas to ***** i kupis socket 1155 í neki i5- Ili socket 1156 i x3440. to su odlicne kombinacije -
 
Kako ono bese u Pljiz-i sest stepena - prvi ma ti ce mi kazes, a sesti e jbga. Ovo ti je sesti stepen e jbga.

Overklok sa napajanjem od 2k dinara. Najjeftinije brendirano napajanje jer bar tri puta skuplje.

Proveri memoriju na drugom racunaru pre nego sto preduzmes ostale radnje.
 
Pozdrav Krstaši.
Juče sam na drugom kompjuteru overklokovao intel e8600 na nekih 3.9ghz.
Radio je savrseno. Temperature nisu prelazile 70c. I onda se odjednom ugasio. Kada sam hteo ponovo da ga startuje,ukljucio se ali nije bilo slike i iskljucio sam ga pritiskom na power taster(tek sad sam provalio da se tada restartovao bios i da sam trebao da kabal od monitora premestim na integrisanu grafiku.) I kada sam hteo ponovo da ga ukljucim ništa. Ventilatori u kućistu se ne vrte. Samo na matičnoj ploči svetli zelena lampica. Na napajanju sam prespojio zelenu żicu i masu i napajanje se ukljucilo kao i ventilatori u kucistu.Napajanje je skoro kupljeno novo u emmiu,Falcon 600l .Vadio sam bios bateriju napolje ali nista.Da li je riknula matična? Inače matična je Asus p5g41t-m lx3
Riknula matična
 
Tačnije prvo otkazuje napojna jedinica za CPU pri žestokom OC na ploči pa potom i procesor, VRM je otišao u zaborav a moguće i CPU usled veće voltaže.

Znači tvoj procesor nije ubila temperatura nego voltaža... On i da hoćeš da ga ubiješ temperaturom tj lošim hlađenjem on ti to neće dozvoliti jer ce ugasiti komp ako dostigne mač temperaturu... Valjda oko 100c
 
Nekada su se deca drogirala, pa su se onda deca kasnije igrala žmurke, pa su se tukla u ferkama na poljančetu, a danas ''E AJdE dA Ti OvErKlOKuJeM cPUou Ja sE RaZUmEem, U tO''

Taj trend je gori i od zadruge/parova, i od GoT loženja. Da se dobije 3 FPS-a više u nekoj igri. To je na granici bolesti. 3 fps više ti neće ništa, ali bukvalno ništa pomoći.

I treba da vam crkava dok ne naučite.
 
Ne mora da znaci da je crklo bilo sta. Povadi sve zivo,procesor,hladnjak,memorije,grafiku i bateriju sa ploce. Sve opet vrati lepo,pa ako nece,onda je nesto na ploci prestalo sa radom,a da je procesor crkao,nije sigurno,nema sanse. Probaj ga na drugoj ploci,radice 100%.
Cekaj zar mislis da ne moze voltaza da ubije procesor ?

Mislis da je cpu neunistiv ... varas se.

Jes da je to jedna od najbolje testiranih i najbolje proverenih komponenti koju korisnik dobija pri kupovini ...
 
to su kante procesori. I5 druge generacije moze da se nadje za 2500 dinara, to je vrh procesor. q 8200 je qurcina
Kujees u zvezde graficku koja je stvarno kantetinaOnu couvenu sirotu GTX 1030, LOW low endova....A jedan procesor koji je , nekad bio pristojan, kenjas po njemu...Prvi pravi pristojan CPU od Intela...koji je mene sluzio bezmalo 10 godina, i otisao u druge ruke i josh radi..Ne kontam tvoju logiku..Poenta price je-procesor koji covek IMA i ako radi-vredi ako mu odradjuje posao...Meni nije bio dovoljan 8200 pa sam ga prodao...Coveku lepo objasnio sve, drugar mi, i on zadovoljan i ja takodje..
 
Kujees u zvezde graficku koja je stvarno kantetinaOnu couvenu sirotu GTX 1030, LOW low endova....A jedan procesor koji je , nekad bio pristojan, kenjas po njemu...Prvi pravi pristojan CPU od Intela...koji je mene sluzio bezmalo 10 godina, i otisao u druge ruke i josh radi..Ne kontam tvoju logiku..Poenta price je-procesor koji covek IMA i ako radi-vredi ako mu odradjuje posao...Meni nije bio dovoljan 8200 pa sam ga prodao...Coveku lepo objasnio sve, drugar mi, i on zadovoljan i ja takodje..
gt 1030 low endova. hahha o cemu ti bre pricas. gt 1030 je vrhunska graficka koja pokrece igre na 1080p rezoluciji. Ne na ultra ali na medium podesavanjima sasvim ok radi. dok probaj bilo sta da pokrenes sa tim 8200.
 
gt 1030 low endova. hahha o cemu ti bre pricas. gt 1030 je vrhunska graficka koja pokrece igre na 1080p rezoluciji. Ne na ultra ali na medium podesavanjima sasvim ok radi. dok probaj bilo sta da pokrenes sa tim 8200.
Ajmo po 100ti put...GTX 1030, pa GTX 1050, GTX 1050Ti, GTX 1060 3Gb, GTX 1060 6GB, GTX 1070/1070 TI, GTX 1080/Ti...Zanci poredjo sam ti od NAJNIZE klase do najvise...Kazi mi KOJA klasa je ispod...?te generacije Nvidije..?navedi JEDNU da postoji ispod toga...
 
Kakvo poredjenje. Vrlo maloumno, ali sta ocekivati od tebe.
poredjas graficke najnovije generacije i onda uporedjujes
g5400, i3 8100, pa i3 8300, i5 8400, i5 8600k itd. Od najnize do najvise klase.

Za pocetak q8200 moze da polize bolju pentiumu. Postoje isto tako mnoge verzije starijih grafickih kartica od kojih je gt 1030 jaci. Cak je jaca od gtx 280 od pre 10godina gt1030
 
gt1030 je veoma dobra kartica. Ne postoji moderna igra koju ne moze da pokrene na 1080p low podesavanjima i to na pristojnom fps. A taj procesor mnogo igara ne moze ni da pokrene
60fps tera mozda na low ?

Daj boze da moze i 30 ... to je patnja.

To je low end kartica , kao sto rekoh za 2 D igre i nezahtevne 3D ... office i medija fore ..

Minimum za gejming na 1080p je 1050 ... to svi znaju , ostalo nize ne preporucuje niko.

i ako se vec svadjate poredite cpu sa cpu a ne gpu sa cpu ... svasta.
 

Back
Top